Νέα

Μάρτυρες του Ιεχωβά

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα Mitharadir
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 58
  • Εμφανίσεις 6K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

Mitharadir

Μέλος
Εγγρ.
15 Δεκ 2016
Μηνύματα
132
Κριτικές
1
Like
16
Πόντοι
1
Πρόσφατα έβαλα στο μάτι μια κοπέλα που είναι μάρτυρας του Ιεχωβά. Ξέρει κανείς αν αξίζει να προσπαθήσω ή να μην χάνω το χρόνο μου;
 

LITHOS 77

Μέλος
Εγγρ.
19 Μαΐ 2017
Μηνύματα
13
Like
0
Πόντοι
0
Πρόσφατα έβαλα στο μάτι μια κοπέλα που είναι μάρτυρας του Ιεχωβά. Ξέρει κανείς αν αξίζει να προσπαθήσω ή να μην χάνω το χρόνο μου;

Σε πλησίασε με το γνωστό κόλπο;
Φυλλάδιο,"Σκοπιά","Ξυπνάτε" και όλα τα σχετικά;
 

ΖΟΡΜΠΑΣ

Μέλος
Εγγρ.
4 Φεβ 2007
Μηνύματα
941
Like
246
Πόντοι
26
Γάματην τύπε έτσι κι αλλιώς για τα λεφτά γίνονται γιαχωβάδες.
Ολο τρολαρισμα εισαι αντε μαθε τι παιζει με τους ιεχωβαδες...Δε το ανοιξε για χαβαλε το θεμα ο φιλος

Φιλε διαβασε εδω :



 
Εγγρ.
16 Σεπ 2016
Μηνύματα
78
Like
4
Πόντοι
0
Ξέρω ότι ο έλεγχος που ασκείται από την οικογένεια και την..ευρύτερη οικογένεια είναι ασφυκτικός.

Παθολογικές καταστάσεις. Δεν νομίζω ότι κάποιος "θύραθεν" έχει μεγάλη τύχη. Αν βέβαια την θέλεις πραγματικά την κοπέλα προσπάθησε το, κάθε περίπτωση και κάθε άνθρωπος διαφέρει..
 

Gloukos

Μέλος
Εγγρ.
30 Μαΐ 2017
Μηνύματα
34
Like
0
Πόντοι
0
Λοιπόν έχω εμπειρία και θα σου πω:μακριά κι αγαπημένοι! Οι Ιεχωβάδες είναι πολύ αυστηροί σς αυτά.Εχουνε αστυνόμευση ο ένας παρακολουθεί και καρφώνει τον άλλο.Σε περίπτωση που κάποιος σε τηρεί κάποιον κανόνα τότε ακολουθείται μια διαδικασία που λέγεται αποκοπή.Δηλαδή συστήνεται μια επιτροπή και αν ισχύουν οι κατηγορίες αυτός που παραβίασε κάποιον κανόνα αποκλείεται από την οργάνωση(διαγράφεται). Επίσης διαγράφεται κι αν δεν πηγαίνει στις συναθρησεις τους δύο φορές την εβδομάδα.Είχα Ιεχωβου συμφοιτήτρια που έκανε σεξ αλλά την διεγραψαν από την αίρεση λόγω του ότι δε τηρούσε τους κανόνες.Είχα ένα φίλο στη Γερμανία που έγινε Ιεχωβά κι έκοψε πηδήματα, σταμάτησε να έρχεται στα κλαμπ και πολλά άλλα κουλά.Εδώ είναι οι κανόνες για σεξ στους Ιεχωβάδες:
 

King of the Island

Μέλος
Εγγρ.
29 Μαρ 2017
Μηνύματα
718
Like
0
Πόντοι
6
Πρόσφατα έβαλα στο μάτι μια κοπέλα που είναι μάρτυρας του Ιεχωβά. Ξέρει κανείς αν αξίζει να προσπαθήσω ή να μην χάνω το χρόνο μου;

Τυπε δεν υπαρχουν διαφορες, απλα δε πιστευουν στην τριαδικοτητα και οτι η παναγια ανηλθε στους ουρανους. Κατα τα αλλα μονο μη χρειαστεις να σου δωσουν αιμα, δε δινουν, κατι τετοιες περιεργιες εχουν μονο. Εμπαινε
 
Εγγρ.
26 Μαρ 2015
Μηνύματα
3.375
Like
38
Πόντοι
16
Ολο τρολαρισμα εισαι αντε μαθε τι παιζει με τους ιεχωβαδες...Δε το ανοιξε για χαβαλε το θεμα ο φιλος

Φιλε διαβασε εδω :




Εντάξει ρε τύπε μου δίνεις να διαβάσω κάτι από 24χρονο μικροτσούτσουνο παρθένο που έριξε φιλί με γκόμενα και την ερωτεύτηκε και κόλλησε μαζί της.. Γάμησετα! Είχα παλιά συμμαθητή γιαχωβά και ξέρω ότι έχουν παραξενιές του στυλ και καλά να μην επιτρέπεται να δώσουν αίμα, να μην γαμιούνται πριν το γάμο οι κοπέλες κλπ. Το καλύτερο είναι να μην ασχολείσαι καθόλου με τέτοια άτομα.. Βέβαια είναι ευρέως γνωστό ότι γιαχωβάδες κλπ γίνονται κατόπιν προσέγγισης από τρίτους για διάφορα συμφέροντα.
 

King of the Island

Μέλος
Εγγρ.
29 Μαρ 2017
Μηνύματα
718
Like
0
Πόντοι
6
Εντάξει ρε τύπε μου δίνεις να διαβάσω κάτι από 24χρονο μικροτσούτσουνο παρθένο που έριξε φιλί με γκόμενα και την ερωτεύτηκε και κόλλησε μαζί της.. Γάμησετα! Είχα παλιά συμμαθητή γιαχωβά και ξέρω ότι έχουν παραξενιές του στυλ και καλά να μην επιτρέπεται να δώσουν αίμα, να μην γαμιούνται πριν το γάμο οι κοπέλες κλπ. Το καλύτερο είναι να μην ασχολείσαι καθόλου με τέτοια άτομα.. Βέβαια είναι ευρέως γνωστό ότι γιαχωβάδες κλπ γίνονται κατόπιν προσέγγισης από τρίτους για διάφορα συμφέροντα.

Τυπε οπως γινονται οι χριστιανοι γινονται και οι γιαχοβες. Δε χρειαζεται προσεγγιση.
 
Εγγρ.
26 Μαρ 2015
Μηνύματα
3.375
Like
38
Πόντοι
16
Τυπε οπως γινονται οι χριστιανοι γινονται και οι γιαχοβες. Δε χρειαζεται προσεγγιση.
Γίνεσαι χριστιανός επειδή γεννιέσαι εδώ σε οικογένεια Χριστιανών και σου μαθαίνουν αυτό το παραμυθάκι από μικρό. Ξέρω οικογένειες που ήταν Ορθόδοξοι και μετά ασπάστηκαν στα 40 κάτι αιρέσεις.. Ε τώρα προφανώς αν γεννηθείς σε οικογένεια γιαχοβάδων θα γίνεις γιαχωβάς.
 

Gloukos

Μέλος
Εγγρ.
30 Μαΐ 2017
Μηνύματα
34
Like
0
Πόντοι
0
Φίλε κοίτα εδώ...Μακριά.Το λέω και το ξαναλέω.Οι Ιεχωβάδες απαγορεύεται να κάνουν σεξ.Είχα συμμαθήτρια Ιεχωβού.Έκανε σεξ αλλά διαγράφηκε από την αίρεση.Σε περίπτωση που κάποιος Ιεχωβλας παραβιάσει κανόνες της αίρεσης διαγράφεται με συνοπτικές διαδικασίες.Δες εδώ Οι Ιεχωβάδες  δεν έχουν συγκεκριμένο αριθμό μελών.Άλλοι φεύγουν άλλοι πάνε σε αυτούς.Όσοι δεν αντέχουν τους περιορισμούς τους διαγράφονται ή φεύγουν μόνοι τους.Εδώ μιλάνε δύο κοπελες Ιεχωβούδες που επέλεξαν να αντέξουν προφανώς τους περιορισμούς της αίρεσης Δες εδώ τους κανόνες της αίρεσης
και εδώ για την διαγραφή
 

Gloukos

Μέλος
Εγγρ.
30 Μαΐ 2017
Μηνύματα
34
Like
0
Πόντοι
0
Γίνεσαι χριστιανός επειδή γεννιέσαι εδώ σε οικογένεια Χριστιανών και σου μαθαίνουν αυτό το παραμυθάκι από μικρό. Ξέρω οικογένειες που ήταν Ορθόδοξοι και μετά ασπάστηκαν στα 40 κάτι αιρέσεις.. Ε τώρα προφανώς αν γεννηθείς σε οικογένεια γιαχοβάδων θα γίνεις γιαχωβάς.
Σου είπα ήδη ότι δεν είναι απαραίτητο.Ξέρω Ιεχωβαδες που τα παιδιά τους διαγράφηκαν από την αίρεση γιατί δεν τηρούσαν τους κανόνες και ξέρω άτομα που γεννήθηκαν ορθόδοξοι και έγιναν Ιεχωβάδες.Η αίρεση δεν έχει σταθερό αριθμό μελών.Αν δεν αντέχουν τους περιορισμούς κάποιοι ή φεύγουν οικειοθελώς ή διαγραφονται.Ένας πρωην συμφοιτητής έιχε γίνει Ιεχωβάς και μετά σταμάτησε να έρχεται στα κλάμπ να έχει σχέσεις κτλ.
 

ΖΟΡΜΠΑΣ

Μέλος
Εγγρ.
4 Φεβ 2007
Μηνύματα
941
Like
246
Πόντοι
26
Εντάξει ρε τύπε μου δίνεις να διαβάσω κάτι από 24χρονο μικροτσούτσουνο παρθένο που έριξε φιλί με γκόμενα και την ερωτεύτηκε και κόλλησε μαζί της.. Γάμησετα! Είχα παλιά συμμαθητή γιαχωβά και ξέρω ότι έχουν παραξενιές του στυλ και καλά να μην επιτρέπεται να δώσουν αίμα, να μην γαμιούνται πριν το γάμο οι κοπέλες κλπ. Το καλύτερο είναι να μην ασχολείσαι καθόλου με τέτοια άτομα.. Βέβαια είναι ευρέως γνωστό ότι γιαχωβάδες κλπ γίνονται κατόπιν προσέγγισης από τρίτους για διάφορα συμφέροντα.
Γιατι εσυ ποσο χρονων εισαι φιλε? Για πες μας τα διαφορα συμφεροντα που λες
 

mars_ch

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
17 Απρ 2012
Μηνύματα
1.303
Κριτικές
7
Like
501
Πόντοι
316
ο πάτερ κλεομένης τι γνώμη έχει για τους γιαχοβάδες ξέρουμε?
:priest:
 

mars_ch

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
17 Απρ 2012
Μηνύματα
1.303
Κριτικές
7
Like
501
Πόντοι
316
είσαι τσίφτης τύπε!
 

nikostratos

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
25 Ιουλ 2010
Μηνύματα
4.041
Κριτικές
22
Like
460
Πόντοι
306
είσαι τσίφτης τύπε!

Ευτυχώς έχει γεμίσει το Ελληνικό γιουτιουμπ με κλώνους του καναλιού του κι αυτό ανοίγει συνέχεια άλλα οπότε έχουμε το πλούσιο περιεχόμενό του!
 
OP
OP
M

Mitharadir

Μέλος
Εγγρ.
15 Δεκ 2016
Μηνύματα
132
Κριτικές
1
Like
16
Πόντοι
1
Αυτή δε γεννήθηκε Ιεχωβου έγινε μετά. Μου ξεκαθάρισε ότι προγαμιαίες σχέσεις απαγορεύονται γι αυτήν.Δεν ξέρω αν το εννοεί ή αν φοβάται μην την διαγραψουν αλλά κάτι μου λέει ότι δεν έχω ελπίδες. Χτες είχε έρθει με μια φίλη της στην πόρτα μου να μου κάνουν προσυλητισμό τις είπα να ξανάρθουν να μου λύσουν δήθεν απορίες(για να την ξαναδώ) και μου ήρθαν στην θέση της δύο αγορια γύρω στα 20 μάρτυρες του Ιεχωβά.Μάλλον θα τους έστειλε αυτή μόλις είδε ότι ενδιαφέρομαι για προγαμιαίες σχάσεις.
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom