Νέα

hpv-κονδυλωματα και εμβόλιο γυναικών

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα danziggr
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 6
  • Εμφανίσεις 1K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

danziggr

Μέλος
Εγγρ.
6 Μαρ 2016
Μηνύματα
57
Κριτικές
1
Like
41
Πόντοι
0
καλησπερα,η ερωτηση μου ειναι απλη το εμβολιο για hpv που υπαρχει για της γυναικες καπου ειχα διαβασει οτι μπορει να το κανει και αντρας ωστε να αποφυγει να κολλησει και να μεταφερει και αυτος κατι.ισχυει?το εχει ψαξει κανεις το θεμα?Αν ναι ποσο ειναι το κοστος και που μπορεις να το κανεις?
 

sapiosexual

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
29 Μαΐ 2017
Μηνύματα
429
Κριτικές
18
Like
781
Πόντοι
311
Το εμβόλιο είναι κατά του καρκίνου του τραχήλου της μήτρας. Αν δεν εχεις μήτρα δε κανείς εμβόλιο. Δεν είμαι γιατρός (εκει θα ρωτάς και οχι οποίο μαλακά πετυχαίνεις) αλλά υπάρχει παντού αυτή η πληροφορία.
 

ΝΑΣΟΣ ΑΘΑΝΑΣΙΑΔΗΣ

Γλομπεο-Μύστης
Εγγρ.
26 Ιαν 2016
Μηνύματα
27.219
Κριτικές
49
Like
22.106
Πόντοι
24.596
καλησπερα,η ερωτηση μου ειναι απλη το εμβολιο για hpv που υπαρχει για της γυναικες καπου ειχα διαβασει οτι μπορει να το κανει και αντρας ωστε να αποφυγει να κολλησει και να μεταφερει και αυτος κατι.ισχυει?το εχει ψαξει κανεις το θεμα?Αν ναι ποσο ειναι το κοστος και που μπορεις να το κανεις?
γαμησες ακα τυπε :think: :S :S :S
 
Δ

Διαγραμμένο μέλος 172663

Επισκέπτης
και με ακα και με προφυλακτικο μεταδίδονται οι hpv, γιατι είναι ιοι που κολανε και στο δερμα όχι μονο στους γυμνους βλεννογόνους όπως η βαλανος του πεους και ο κολπος. στους αντρες καρκινο στην μητρα αφου δεν εχουμε δεν κανουν αλλα κανουν άλλες ζημιες, εγω δεν θα εκανα ετσι και αλλιως γιατι φοβάμαι τις παρενέργειες όπως η σκληρυνση κατά πλακας που επαθε μια πρωην γκομενα μου όταν εκανε το εμβολιο στα 17 παρθενα και βασανιστηκε αγρια.

 

z4

Σπουδαίος
Εγγρ.
14 Μαρ 2007
Μηνύματα
1.520
Κριτικές
13
Like
318
Πόντοι
2.287
καλησπερα,η ερωτηση μου ειναι απλη το εμβολιο για hpv που υπαρχει για της γυναικες καπου ειχα διαβασει οτι μπορει να το κανει και αντρας ωστε να αποφυγει να κολλησει και να μεταφερει και αυτος κατι.ισχυει?το εχει ψαξει κανεις το θεμα?Αν ναι ποσο ειναι το κοστος και που μπορεις να το κανεις?
Αν εισαι 17 ετων πηγσινε σε γιατρο και συτος θα σου πει υπευθυνα τι πρεπει να κανεις. Εγω στην θεση σου θα φοβομουν ποιο πολυ για HPV στον ισοφαγο απο τα γλυφωμουνια σε πουτανες.... και οχι μονο...., Καθως υπαρχει μεγαλος κινδυνος '' να παθεις Καρκινο '' βλεπε Ντακλας καθριν ζετα.......
 
OP
OP
D

danziggr

Μέλος
Εγγρ.
6 Μαρ 2016
Μηνύματα
57
Κριτικές
1
Like
41
Πόντοι
0
δεν ειμαι 17 ,χαχα αλλα 40αρης παντρεμενος ,ναι δεν εχουμε μητρα οπως ειπε ο συναγωνιστης ποιο πανω αλλα κανει αλλες ζημιες και μπορεις να το μεταφερεις κι ολας,και στην συγκεκριμενη φαση αυτο ειναι το ζητουμενο μιας και το προφυλακτικο δεν σε προστατευει πληρως αν επαιζε εμβολιο ωστε να μην μεταφερουμε και τιποτα απο τις μαλακιες που κανουμε.
ναι η σωστη εκδοχη ειναι να πας σε γιατρο για ολα αυτα αλλα κουβεντα κανουμε,ρωταω μηπως το εχει ψαξει κανενας πραγματικα περα απο οτι εχουμε ακουσει ο καθενας.
εννοειται οτι οποιος παρει αποφαση για εμβολιο παει και σε γιατρο πρωτα να ρωτησει
 

xenitemenipsixi

Μέλος
Εγγρ.
30 Μαρ 2014
Μηνύματα
831
Like
56
Πόντοι
6
και με ακα και με προφυλακτικο μεταδίδονται οι hpv, γιατι είναι ιοι που κολανε και στο δερμα όχι μονο στους γυμνους βλεννογόνους όπως η βαλανος του πεους και ο κολπος. στους αντρες καρκινο στην μητρα αφου δεν εχουμε δεν κανουν αλλα κανουν άλλες ζημιες, εγω δεν θα εκανα ετσι και αλλιως γιατι φοβάμαι τις παρενέργειες όπως η σκληρυνση κατά πλακας που επαθε μια πρωην γκομενα μου όταν εκανε το εμβολιο στα 17 παρθενα και βασανιστηκε αγρια.


εχεις λινκ για αυτην την μπουρδα που ειπες? σε διαβαζει κοσμος μαλακα. τι σχεση εχει το εμβολιο αυτο με την σκλρηνση κατα πλακας
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom