Νέα

Αξιζει τελικα ο πορνοτουρισμος??

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα charout
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 24
  • Εμφανίσεις 5K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

charout

Μέλος
Εγγρ.
16 Απρ 2015
Μηνύματα
564
Like
37
Πόντοι
6
Παρα πολλοι φιλοι ,αλλα και απο εδω συμφουριτες κανουν ταξιδια για πορνοκαταστασεις γερμανια τσεχια ταυλανδη κ.τ.λ τελικα αξιζει ενα ταξιδι μονο για αυτο το αθλημα??δεν νομιζω οτι οι εμπειριες ειναι τοσο διαφορετικες που να αξιζει τον κοπο και τα εξοδα
Παραδειγμα ,πας ας πουμε γερμανια σε καποιο φκκ η εστω flatrate με γενικη εισοδο 100 ευρω αν βαλεις κατω ξενοδοχεια φαγητα αεροπορικα και κατι τρενα λεωφορεια βγαινει παραπανω.
Σε ενα φκκ με εισοδο 30 ευρω και κανα 40- 50 ευρω το σεξ αν ριξεις 2 μαμησια παμε στα 120 -150 αναλογα ,με λιγα λογια  μια βδομαδα γερμανια με ολα τα εξοδα χωρις πουτανες θελεις 500-600 ευρω αν πας σε 2 φκκ ας πουμε σε μια βδομαδα πας στα 800-1000 ευρω ,νομιζω οτι με 800 ευρω στην ελλαδα μπορεις να αγορασεις απιστευτα μαμησια
 

loutsos21

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
4 Ιουλ 2016
Μηνύματα
693
Κριτικές
11
Like
394
Πόντοι
296
Φίλε εγώ ταξιδεύω συχνά Γερμανία και Ελβετία. Η προσωπική μου άποψη είναι ότι αξίζει. Άσχετα με το χρηματικό κόστος το επίπεδο είναι ανώτερο όσο αφορά οργάνωση, σέρβις και ποιότητα.
 

giorgos.k

Σεβαστός
Εγγρ.
2 Αυγ 2007
Μηνύματα
1.070
Κριτικές
25
Like
343
Πόντοι
1.520
Για μένα δεν αξίζει αποκλειστικά ταξίδι για το σεξ βρίσκεις Ελλάδα ότι θες.  Αξίζουν τα ταξίδια για νέα μέροι νέες εικόνες και παίρνεις και ένα μωρο!  Αλλά που είναι τα λεφτά..
 

vincenzo

Μέλος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
477
Κριτικές
1
Like
403
Πόντοι
21
Ένα ταξιδάκι στο εξωτερικό είναι πάντα καλό για να δεις διαφορετικά πράγματα και να διευρυνθούν οι ορίζοντες σου. Επί της ευκαιρείας δοκιμάζεις και ένα FKK ή μια διαφορετική γκόμενα για την εμπειρία.
Αλλά μόνο για σεξ είναι υπερβολικό και ανούσιο. Εξαιρώ ίσως καμιά κατάσταση σε εξωτικούς προορισμούς τύπου πουκέτ αλλά και εκεί επί της ουσίας θα δεις πολλά διαφορετικά πράγματα πέρα απο το σεξ.
 

midas69

Σπουδαίος
Εγγρ.
22 Φεβ 2012
Μηνύματα
14.857
Like
10.201
Πόντοι
2.406
Παρα πολλοι φιλοι ,αλλα και απο εδω συμφουριτες κανουν ταξιδια για πορνοκαταστασεις γερμανια τσεχια ταυλανδη κ.τ.λ τελικα αξιζει ενα ταξιδι μονο για αυτο το αθλημα??δεν νομιζω οτι οι εμπειριες ειναι τοσο διαφορετικες που να αξιζει τον κοπο και τα εξοδα
Παραδειγμα ,πας ας πουμε γερμανια σε καποιο φκκ η εστω flatrate με γενικη εισοδο 100 ευρω αν βαλεις κατω ξενοδοχεια φαγητα αεροπορικα και κατι τρενα λεωφορεια βγαινει παραπανω.
Σε ενα φκκ με εισοδο 30 ευρω και κανα 40- 50 ευρω το σεξ αν ριξεις 2 μαμησια παμε στα 120 -150 αναλογα ,με λιγα λογια  μια βδομαδα γερμανια με ολα τα εξοδα χωρις πουτανες θελεις 500-600 ευρω αν πας σε 2 φκκ ας πουμε σε μια βδομαδα πας στα 800-1000 ευρω ,νομιζω οτι με 800 ευρω στην ελλαδα μπορεις να αγορασεις απιστευτα μαμησια
ολα ta γουρουνια ΔΕΝ εχουν την ιδια μουρη...
δηλ .αλλο η φλομπα η 35αρα η ρουμανα πχ,
κι αλλο το 20χρονο αστερι απο το μπελαρους πχ
πχ στην Ελλαδα εχει πολυ χαμηλο επιπεδο απο πουτανες,λογικο εφοσον τα λεφτα ειναι λιγα
απο την αλλη κι Ελβετια που μενω το 70% απο τις προσφερομενες ειναι επιπεδου φυλης με 10πλασιο τιμημα
μονο βαλιου ειναι καποιες ΕΛΑΧΙΣΤΕς ανατολ χωρες οπως ουκρανια κ μπελαρους βασικα κ πολωνια  ρσεχια κατα β λογο
τα υπολοιπα μερη πχ ρουμανια βουλγαρια μολδαβια σκοπια  κλπ ειναι απλα χασιμο χρονου
πιο πολλα στα αναλογα θρεντ
ο βασικος λογος που καποιος ταξιδευε παλια εκτος χωρας ηταν η πολυ υψηλη ποιοτητα σε λογικο κοστος καθως κι η απειρη προσφορα επιλογων
με το ανοιγμα των συνορων ολα αυτα εξελειψαν
οποτε κ το ταξιδι ειναι ματαιο στην ανατ ευρωπη
στη δυτ υπρχει η χρυση μετροιτητα ,το αμπαλαζ ομως ειναι σαφως καλυτερο
ασια οι γυναικες ειναι υπομετριες αλλα σαν προορισμος αξιζει εστω μια φορα
συμπερασμα??
καθειστε στ αυγα σας οι μη πολυ ευποροι!!!
 
OP
OP
C

charout

Μέλος
Εγγρ.
16 Απρ 2015
Μηνύματα
564
Like
37
Πόντοι
6
ΝΑΙ καπως ετσι ειναι οπως τα λετε,εχω ταξιδεψει γερμανια και ταυλανδη ,αλλα οπως και να το κανουμε το κοστος ειναι αρκετα μεγαλυτερο + την ταλαιπωρια αεροπλανα τρενα κ.τ.λ και αν εχεις 10 απάσιο τιμημα οπως λεει ο φιλος παιρνεις ενα εσκορτ και εισαι μοα χαρα
 

midas69

Σπουδαίος
Εγγρ.
22 Φεβ 2012
Μηνύματα
14.857
Like
10.201
Πόντοι
2.406
ΝΑΙ καπως ετσι ειναι οπως τα λετε,εχω ταξιδεψει γερμανια και ταυλανδη ,αλλα οπως και να το κανουμε το κοστος ειναι αρκετα μεγαλυτερο + την ταλαιπωρια αεροπλανα τρενα κ.τ.λ και αν εχεις 10 απάσιο τιμημα οπως λεει ο φιλος παιρνεις ενα εσκορτ και εισαι μοα χαρα
δεν νομιζω οτι περισευουν σε πολλους αυτα τα χρηματα
παλια πηγαιναν καποιοι κ γαμουσαν μπαζα με 10χιλ δραχμες πχ βουλγαρια η καλες με 30χιλαδες
τωρα δεν υπαρχει αυτη η σκηνη,δεν αξιζει τον κοπο
καποια ελαχιστα ατομα,εχουν απομεινειθ ,που θελουν πολυ ψαξιμο κ ζαλισμα τα @@
βασικα δεν εχουν λογο να μεινουν,πανε ευρωπη παιρνουν υα τριπλα κ ειναι κ ινγκογνιτο οσο γινεται
εχει τελειωσει αυτη η φαση ανατ ευρωπη γενικα..μονο ουκρανια επαρχιακα παιζει αυτο αλλα απαιτει εμπειρια χρημα κ γνωση βασικη ρωσσικων,αλλιως κι εκει μαπα ειναι το καρπουζι ...
 

Mounokwlaraki

Ανώτερος
Εγγρ.
31 Ιουλ 2016
Μηνύματα
1.335
Κριτικές
54
Like
2.688
Πόντοι
7.216
Προφανώς και δεν αξίζει μόνο για τις πουτάνες.
Ακόμα και η ποιότητα που λένε κάποιοι οτι είναι ανώτερη δεν αξίζει γιατι βρίσκεις κι εδώ ποιοτικότερες με ακριβότερες τιμές.

Ο πορνοτουρισμός αξίζει σε δυο και μονο περιπτώσεις:
α) Αν κάνεις ουτως η άλλως ταξίδια, π.χ. λόγο δουλειάς. Οπότε εκεί γαμείς και απο μια εξτρα εθνικότητα
β) Αν θελεις να ταξιδεύψεις στην χώρα ακόμα κι αν δεν είχε δυνατότητες πορνοτουρισμού
 

midas69

Σπουδαίος
Εγγρ.
22 Φεβ 2012
Μηνύματα
14.857
Like
10.201
Πόντοι
2.406
Προφανώς και δεν αξίζει μόνο για τις πουτάνες.
Ακόμα και η ποιότητα που λένε κάποιοι οιτ είναι ανώτερη δεν αξίζει γιατι βρίσκεις κι εδώ ποιοτικότερες με ακριβότερες τιμές.

Ο πορνοτουρισμός αξίζει σε δυο και μονο περιπτώσεις:
α) Αν κάνεις ουτως η άλλως ταξίδια΄, π.χ. λόγο δουλειάς. Οπότε εκεί γαμείς και απο μια εξτρα εθνικότητα
β) Αν θελεις να ταξιδεύψεις στην χώρα ακόμα κι αν δεν είχε δυνατότητες πορνοτουρισμού
απολυτα σωστος!!!!
 

prokopis_proikismenos

Σπουδαίος
Εγγρ.
6 Νοε 2009
Μηνύματα
1.711
Κριτικές
10
Like
2.048
Πόντοι
3.187
Ο πορνοτουρισμος ειναι ενα άθλημα για πολυ φραγκάτους με την λογική οτι θα επισκεφτώ ενα μέρος αποκλειστικά και μονο με κριτήριο σεξ. Κακά τα ψέματα εάν πας κάπου πας με έναν σκοπό. Αν πας με σκοπό να ψάξω για να βρω τότε θα φας παρά πολλες φόλες. Ξέρετε όλοι σας πολυ καλα οτι δίπλα στα διαμάντια θα υπαρχουν και τα μπάζα, όποτε δν θα ειναι δύσκολο να παραπλανηθεις. Σε τελική ανάλυση η Ελλαδιτσα προσφέρει κατα καιρούς οτι τραβάει η όρεξη σου, λεφτα ν χεις ν χαλάς. Άμα έχεις χρήμα και εδώ καλα περνάς.
 

Mounokwlaraki

Ανώτερος
Εγγρ.
31 Ιουλ 2016
Μηνύματα
1.335
Κριτικές
54
Like
2.688
Πόντοι
7.216
Ο τουρισμός στο εξωτερικό είναι άθλημα για φραγκάτους από μόνο του.
Το ίδιο ισχύει και για την πορνεία οταν θες να ψωνίζεις από το πάνω ράφι.

Επομένος ο συνδιασμός καταλαβαίνεις που εκτινάσεται.

Πορνοτουρισμός με αυτοσκοπό την πούτσα και μόνο, εκτός απο κατάντια, δεν είναι δυνατόν να κάνεις σε πολλά μέρη.

Ευρώπη ας πούμε δεν ξερω κάποια χώρα που να είναι ιδανικός προορισμός απο αυτή την άποψη και μονο...
 

Macallan

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
18 Σεπ 2014
Μηνύματα
2.771
Κριτικές
14
Like
808
Πόντοι
326
Ρε παιδια η αθηνα ειναι γεματη στουντιο, μασατζιδικα, γραφεια, ανεξαρτητες, χωρια τα μπουρδελα. Γιατι να ξενιτευτεις αν μπορεις με 200 ευρω να παρεις 20χρονο βιζιτακι απο γραφειο, (το πιο ευκολο) και να το ξεκωλιαζεις μιαμιση ωρα;
 

hyena

Μέλος
Εγγρ.
29 Φεβ 2016
Μηνύματα
177
Κριτικές
8
Like
183
Πόντοι
1
Για κάποιον που μένει Αθήνα δεν αξίζει. Γενικά αν είσαι σε μεγάλη πόλη και έχεις πιάτσες, δέλα, studio, κτλ. δεν αξίζει.

Να σου δώσω μερικά παραδείγματα για να καταλάβεις περίπου πού και πότε αξίζει:
1. Γνωστός μου πηγαινοέρχεται Βουλγαρία για δουλειά 1-2 φορές το μήνα και κάθεται εκεί για κανά σ/κ. Αυτές τις 3 μέρες παίρνει 4-6 τάνες. Μερικές φορές παίρνει και κάποιον φίλο του, και μοιράζονται το ξενοδοχείο και τις βενζίνες. Έτσι του βγαίνει φθηνότερα.

2. Φίλος μου έχει συγγενείς στη Γερμανία (Ντόρτμουντ και Φρανκφούρτη) και πηγαίνει περίπου 2 φορές το χρόνο εκεί. Η διαμονή και το φαγητό του έρχονται τζάμπα, και τα αεροπορικά φθηνά. Κάθεται για κάτι παραπάνω από εβδομάδα. Έχει τάνες πολύ καλού επιπέδου με €20-€40 από 20'-30'. Αυτός ξοδεύει για τάνες κοντά στα €400 και πάει με περίπου 15 τάνες.

3. Άλλος φίλος από Πέλλα έχει ξαδέρφια στην Αθήνα. Κατεβαίνει τα καλοκαίρια και μένει σε αυτούς για 1-2 εβδομάδες και χαλάει σε τάνες €200.


Από προσωπική εμπειρία σου λέω πως αν έχεις χαμηλό budget τότε καλό είναι να έχεις ένα μέρος να κοιμηθείς και να φας (γνωστοί, συγγενείς, φίλοι) και επίσης οι τιμές στις τάνες πρέπει να 'ναι κάπως χαμηλές. Π.χ.: για Ταϊλάνδη πρέπει να 'χεις καλά λεφτά.
 

petroscat100

Μέλος
Εγγρ.
26 Φεβ 2013
Μηνύματα
330
Like
458
Πόντοι
21
Η προσωπική μου άποψη είναι ότι τουρισμός με αυτοσκοπό τις πουτανες δεν αξίζει ούτε οικονομικά ούτε από θέμα ευχαρίστησης. Για πιο λόγο να πληρώσεις αεροπορικά, ξενοδοχείο κτλ. ενώ μπορείς να τα ξοδέψεις εκεί που μένεις. Εγώ πηγαίνω τα ταξιδάκια μου για να δω αξιοθέατα, να δω την τοπική κουλτούρα, να δω την διαφορετικότητα του τόπου και να ανοίξει το μυαλό μου λίγο. Αν κάτσει γαμαω και καμία. Τα περισσότερα γαμησια πάντως να ξέρεις ότι θα σου βγουν στραβά εκτός κι αν είσαι πολύ εύκολος σαν χαρακτήρας και ευχαριστιέσαι με το οτιδήποτε ή αν εχεις πολύ καλα κονε.
 
Εγγρ.
25 Απρ 2016
Μηνύματα
7.757
Κριτικές
1
Like
9.938
Πόντοι
2.356
Ρε παιδια η αθηνα ειναι γεματη στουντιο, μασατζιδικα, γραφεια, ανεξαρτητες, χωρια τα μπουρδελα. Γιατι να ξενιτευτεις αν μπορεις με 200 ευρω να παρεις 20χρονο βιζιτακι απο γραφειο, (το πιο ευκολο) και να το ξεκωλιαζεις μιαμιση ωρα;

Γιατι παιζει να βρεις 20χρονο με το 1/4 της παραπανω τιμής για την ίδια διάρκεια,πιο amateur φάση που δεν εχει φάει ακομη 856 διαφορετικες πούτσες.

Κοιτα για παραδειγμα στο link τι πηρε ο Τάσος με 15ευρώ..
www.bourdela.com/forum/index.php?topic=45007.17925]https://www.bourdela.com/forum/index.php?topic=45007.17925[/url]

Εγώ θεωρώ πως οταν ο πορνοτουρισμός είναι αυτοσκοπός,η φαση μυρίζει πρόβλημα.
Στόχος δεν πρεπει να ειναι το μουνί,το μουνι πρέπει να είναι το κερασάκι στην τουρτα.

Επισης θεωρώ ότι οι άντρες,ειδικα πριν νοικοκυρευτούν(όσοι θέλουν),πρεπει να εχουν βγαλει διαφορα γούστα και να εχουν γκρεμισει κάποια στερεότυπα.
Γιατι μετά κάθονται στο bou,ανοίγουν thread τύπου:
"Ο ξαδερφός μου από το χωριο,μου είπε οτι οι γυναίκες της Ακτής Ελεφαντοστού είναι οι καλύτερες".
Και βριζοντας της ελλεηνιδες,εξιδανικεύουν γυναίκες που ούτε εχουν δει,λες και υπαρχει πουθενα παραδεισος του μουνιού και λογικες γυναικες..
 
OP
OP
C

charout

Μέλος
Εγγρ.
16 Απρ 2015
Μηνύματα
564
Like
37
Πόντοι
6
Συμφωνω πως δεν αξιζει ειτε εισαι αθηνα ειτε επαρχια μπορεις στην ελλαδα να βρεις φτηνοτερα και καλυτερα πραγματα.Το θεμα ξεκινησε απο κουβεντα που ειχα με φιλο πηγε ντυσελντορφ και απο εκει γυριζε στα διαφορα φκκ που ειναι καπως φτηνοτερα απο βερολινο και μοναχο,λεγοντας παω πληρωνω ενα ποσο 20-30 ευρω εισοδο αλλα εχω το ντουζακι μου μεσα την σαουνα μου κ.τ.λ. και οκ πληρωνω την γκομενα με 30-50 ευρω την συνευρεση αλλα το κυριοτερο πινω τον καπουτσινο μου τρωω οτι εχει μεσα (φιλετο κοτοπουλο,κανα μπριζολακι)ειμαι αραχτος με το μπουρνουζακι μου καθομαι 5-6 ωρες και μετα την κανω ,ναι οκ του λεω πηγαινε φυλης με ενα 20αρικο μετα πιες τον καπουτσινο σου καπου εκει κοντα ξαναπηγαινε φυλης αλλο 20αρικο χτυπας καναδυο σουβλακια καπου στο κεντρο οπου σου κανει κεφι και εχεις γλυτωσει ενα αρκετα μεγαλο ποσο ,ασε που μπορεις με 2-20αρικα να κατσεις περισσοτερο στο δελο π.χ. 20 λεπτα με την ανεση σου
 

Mounokwlaraki

Ανώτερος
Εγγρ.
31 Ιουλ 2016
Μηνύματα
1.335
Κριτικές
54
Like
2.688
Πόντοι
7.216
Βαλκάνιε αν και συνήθως συμφωνώ με τις απόψεις σου εδώ θα διαφωνήσω!
Γιατί επιμελώς κρύβεις το παρακάτω από τα λεγόμενα του τάσου3:

Το Κισιναου ειναι πια μια νεκρη πολη ,ευτυχως διατηρω μερικα καλα κονε ακομη και πετυχαινω καινουργια κομματια οπως το παρακατω πριν απο καποιες μερες ... 300 λει δηλ 15 ευρω, εικοσι χρονων για ενα με τελειωμα στο στομα.

Τι μας λεει το παραπάνω πόστ?
Οτι ο τύπος μας, έχει ρίξει ιδρώτα και τρέξιμο, εχει δώσεις χρόνο και χρήμα, εχει κοπιάσεις τελοσπάντων για να διατηρήσει κάποια κονέ με.......πουτάνες?!?! :uglystupid:
Η παραπάνω πρόταση απο μόνη της δεν εμπεριέχει μια δόση αντίθεσης και καμενιάς?
Δλδ να προσπαθεί κάποιος για να γαμήσει πουτάνα?
Αν κάποιος χαραμίζει τόσο από τον πολύτιμο χρόνο του και κόπιάζει για να γαμήσει μια πουτάνα τι πρέπει να κάνει για να γαμήσει μια κανονική γκόμενα? Να πέσει στα γόνατα?

Οχι ή αποψή μου για τον πορνοτουρισμό είναι εντελώς διαφορετική.
Είναι ή αντιστοιχία της ανδρικής disneyland. Ενα μέρος που θα βρεις αρκετό αριθμό "γαματων παιχνιδιών", ευκολα και μαζεμένα στον ίδιο χώρο. Που θα μπείς και θα ξεχάσεις να βγείς. Αν είναι να κοπιάσω, να ψαξω, να έχω κονέ με νταβάδες και λεχρίτες δεν το θεωρώ πορνοπροορισμό ή πορνοπαράδεισο.
Και όλα αυτά φυσικά σε μια λογική τιμή, χωρίς πάντα τα λεφτά να είναι το μονο κριτίριο. Αν είσαι καρμίρης γενικά δεν θα περάσεις καλά πουθενά, αλλά απο την άλλη ντάξει οχι και σαν τον kman... :hi:

 

Kman2

Σπουδαίος
Εγγρ.
18 Ιουλ 2010
Μηνύματα
20.997
Κριτικές
1
Like
13.992
Πόντοι
2.606
Για πουτάνες μόνο ο πορνοτουρισμός είναι ηλίθια ιδέα.Αφού χάνεις 600 ευρώ με το καλημέρα σε εισιτήρια,διαμονή που θα μπορούσες να τα είχες δώσει σε 10 πουτάνες στη χώρα σου.
Ο σεξοτουρισμός αξίζει όταν πας για να γαμήσεις κανονικές γκόμενες,σπονσορέτς και γαμάς και πουτάνες παράλληλα.Για Ελλάδα συμφέρει πολύ για σπόνσορινγκ αφού στη χώρα δεν υπάρχει οργανωμένη σκηνή.
 

GAMEOVER

Τιμημένος
Εγγρ.
11 Οκτ 2010
Μηνύματα
3.566
Κριτικές
223
Like
500
Πόντοι
3.250
Δεν αξίζει, με τη μία  :P

Εδώ στον τόπο μας που ξέρουμε τις πουτάνες απ εξω κι ανακατωτά, που γνωρίζουμε τις κακοτοπιές, που ξέρουμε εκ των προτέρων που θα περάσουμε καλά και που άσχημα, και εν τούτοις δεν αποφέυγουμε το κομοδινογάμημα, θα πας έξω που δεν ξέρεις τι σου γίνεται και θα φχαριστηθείς, μόνο αν έχεις λεφτά για πέταμα και θέλεις να ανακαλύψεις αυτό το άγνωστο και απρόβλεπτο που σίγουρα συγκινεί, αλλά το κόστος είναι μεγάλο και δυσβάσταχτο, και για εμάς τους κοινούς θνητούς απροσπέλαστο, αλλά στην τελική με τον παρά μου γαμώ και την κυρά μου, η ψυχή του ανθρώπου είναι άβυσσος, για τους μη έχοντες υποχρεώσεις και έχοντας μία καλή δουλειά είναι μία επιλογή  :sunglasses:
 
OP
OP
C

charout

Μέλος
Εγγρ.
16 Απρ 2015
Μηνύματα
564
Like
37
Πόντοι
6
Συμφωνω ,ενα 600 αρι με το καλημερα μονο για εισητηρια χοτελια κ.τ.λ. χωρια τη ταλαιπωρια .Υπαρχουν καποιοι που το κανουν ομως για γερμανια π.χ. στα φκκ οπου βλεπεις πολλες γκομενες μαζι ,αλλα ειπαμε τα εξοδα ειναι πολλα
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom