Νέα

Στρατός και Κέρατο

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα Tsarkas
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 76
  • Εμφανίσεις 11K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

Tsarkas

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
23 Αυγ 2005
Μηνύματα
107
Κριτικές
27
Like
496
Πόντοι
291
Γεια σε όλους!

Ποιά η γνώμη σας για τις σχέσεις όταν ο άντρας είναι στρατό; Τρώει κέρατο παραπάνω από το μέσο πληθυσμό; Εϊναι απλά σαν να είναι σε σχέση από απόασταση; Ή το κέρατο έιναι συχνότερο λόγω ειδικών συνθηκών (νεύρα, κακή ψυχολογία κλπ).

Για πείτε εμπειρίες... Και ως κερατωμένοι ή φίλοι κερατωμένων ή ακόμα και ως γαμίσαντες τη γκομενίτσα κάποιου σκπανθρώπου...

ΥΓ Προσωπικά παρότι έχω γαμήσει δεσμευμένη ο δικός της δεν ήταν φαντάρος. Τώρα εάν έφαγα κέρατο όταν ήμουν μέσα δεν το ξέρω...
 

Panos13

Μέλος
Εγγρ.
9 Σεπ 2005
Μηνύματα
1.182
Like
184
Πόντοι
16
Ανεβαίνουν οι πιθανότητες να το φάς αν είσαι στο στρατό, αυτο μάλλον είναι σίγουρο.

Σχετικά με τη προσωπική μου εμπειρία...

Τα είχα με ένα παρα πολύ έκφυλο καβλάκι εκείνο τον καιρό. Μετά απο σπουδές εγω στα 24....γύρω στα 19 αυτή.
Όταν ήρθε η ώρα να μπω της είπα να το διαλύσουμε (οι σχέσεις απο "απόσταση" ήταν κάτι που το είχα φάει στη μάπα λόγω σπουδών και προσωπικά με χαλούσε πολύ ώρες ώρες). Κλάμματα αυτή, και "δεν θέλω να χωρίσουμε" μα μου σου του....
Το συνεχίζω λοιπόν ...και μετά απο 3 μήνες, καλοκαιράκι, και ΕΝΩ είχα έρθει Αθήνα για εκπαίδευση (δίπλα στο σπίτι της!) πριν φύγω μετάθεση για έξω ....το καβλάκι άρχισε να κάνει νερά. Καλοκαιράκι....κλαμπάκια.....πουτανάκια φίλες....μου λέει "ξέρεις τι ....δεν θέλω να συνεχίσουμε" .....χαχααχχαχαχαα

Δεν με ενόχλησε ιδιαίτερα, παρόλο που δεν περνούσα κάθόλου καλά στην εκπαίδευση τότε, νομίζω ίσα ισα μου έφυγε ένα βάρος (που είναι;...τι κάνει;...)

Κλάιν μάιν...

Γενικά, όλοι φαντάζομαι έχουμε ακούσει για κοπέλες που ήταν σωστές αλλά και για πάρα πολλές που είτε λίγο, είτε πολύ ....τον άρπαζαν.

Το "αν είναι να σου την κάνει η γκόμενα θα στην κάνει και στο ίδιο σπίτι να κοιμάστε" δεν ισχύει καθόλου κατα τη γνώμη μου. Αν πάρουμε τον εαυτό μας, το ίδιο εύκολα θα τα φορέσεις στην άλλη αν την έχεις καθημερινά δίπλα σου και το ίδιο αν βρίσκεται κάπου μακρυά που ξέρεις ότι δεν θα σκάσει απο το πουθενά, και ειδικά για το στρατό σε εμας τους άντρες που η άλλη μπορεί να σε καληνυχτίζει στις 10-11-12 το βράδυ και να έχει όλο το βράδυ μπροστά της?
 

chandler2121

Μέλος
Εγγρ.
23 Αυγ 2015
Μηνύματα
226
Like
1
Πόντοι
1
Προφανώς και παιζει κέρατο. Ενδεχομένως, τα πράγματα να παρουσιάζονται πιο τραγικά από ότι είναι στην πραγματικότητα. Γνώμη μου είναι ότι στο στρατό πρέπει να παρουσιαστείς ελεύθερος ή αν έχεις σχέση να χωρίσεις την προηγούμενη μέρα. Όχι για να μη φας κερατο αλλά γιατί δεν μπορείς και να υπηρετείς και να έχεις το μυαλό σου στη γκόμενα. Ο στρατός, κακά τα ψέματα, είναι ένα σταυροδρόμι στη ζωή του άνδρα και το καλύτερο γι' αυτόν είναι να μπει χωρίς εκκρεμότητες (γκόμενες, σπουδές κλπ.) και από την ήμερα της απόλυσης να κάνει ένα νέο ξεκίνημα από το μηδέν. Προσωπικά, χώρισα λίγες μέρες πριν μπω στο στρατό, ήταν ευκαιρία καλή να απαλλαγώ από μια σχέση που δεν οδηγούσε πουθενά. Από την άλλη, γνώρισα παιδιά στο στράτευμα που μπήκαν έχοντας γκόμενα, ήταν υπέρμαχοι της επιλογής αυτής, αλλά με το που απολύθηκαν χώρισαν. Αν έπαιξε κέρατο ή όχι δεν γνωρίζω αλλά είναι γεγονός που έχει επαναληφθεί. Όσοι συνέχισαν για πολύ καιρό μετά το στρατό κατέληξαν σε γάμο, πράγμα που σημαίνει ότι η σχέση ήταν σοβαρή. Το συμπέρασμά μου, άρα, είναι ότι στρατός και σχέση δύσκολα συμβιβάζονται. Δημιουργεί περισσότερα προβλήματα από όσα λύνει. Ένα από αυτά είναι και το κέρατο ή ο φόβος ή η υπόνοια περί κεράτου. Χαιρετώ!  :hi:
 

!blis

Σπουδαίος
Εγγρ.
27 Νοε 2009
Μηνύματα
9.605
Κριτικές
41
Like
2.702
Πόντοι
3.237
Χαχα, σιγα...εδω στο περιπτερο παει ο αλλος και του γαμαμε τη γυναικα μεσα στο σπιτι του...
 

gotthard

Μέλος
Εγγρ.
3 Μαΐ 2017
Μηνύματα
39
Like
3
Πόντοι
0
οι περισσότερες αυτοκτονίες που έγιναν απο στρατιώτες κατα την υπηρεσία σκοπού, ήταν γιατί είχαν κινητό μαζί τους και είτε τους χώρισε εκείνη την στιγμή η γκόμενα είτε την είδαν με κανα καυλί στο στόμα. Δραματικά πράγματα για 18-19 να κολλάνε τόσο πολύ σε κάποια.
 

Duke Nukem

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
8 Σεπ 2015
Μηνύματα
13.369
Like
487
Πόντοι
186
οι περισσότερες αυτοκτονίες που έγιναν απο στρατιώτες κατα την υπηρεσία σκοπού, ήταν γιατί είχαν κινητό μαζί τους και είτε τους χώρισε εκείνη την στιγμή η γκόμενα είτε την είδαν με κανα καυλί στο στόμα. Δραματικά πράγματα για 18-19 να κολλάνε τόσο πολύ σε κάποια.

Αυτο το εμαθα απο ενα ξαδερφακι μου. Τιναξε ενας συναδελφος τα μυαλα του στον αερα και οταν πηγαν να δουν τι εγινε βρηκαν στο αγκυλωμενο χερι του το κινητο να δειχνει μια γκομενα να κανει τσιμπουκι
 

dopamina

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
1 Μαΐ 2014
Μηνύματα
19.869
Like
60
Πόντοι
166
Πρωινος πρωινος βλεπω δουκα
 

gotthard

Μέλος
Εγγρ.
3 Μαΐ 2017
Μηνύματα
39
Like
3
Πόντοι
0
Αυτο το εμαθα απο ενα ξαδερφακι μου. Τιναξε ενας συναδελφος τα μυαλα του στον αερα και οταν πηγαν να δουν τι εγινε βρηκαν στο αγκυλωμενο χερι του το κινητο να δειχνει μια γκομενα να κανει τσιμπουκι
Στρατιωτικός είμαι φιλαράκι,βλέπω τι γίνεται και πόσο ευαίσθητα είναι τα νεαρά παιδιά πλέον. 
 

Duke Nukem

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
8 Σεπ 2015
Μηνύματα
13.369
Like
487
Πόντοι
186
100% κέρατο. Μην κάνετε σχέσεις στο στρατό και μην αφήνετε γκόμενες να πάνε μόνες τους διακοπές.. Σίγουρα θα τις γαμήσουν!

Διακοπες και ταξιδια εξωτερικο = πουτσοτουρισμος.

Και συνηθως επειδη κοιτανε μονο την πουτσα αφηνουν να τις πηδησουν κατι βρωμιαρηδες. Ενω τη σχεση την περνανε απο χιλια φιλτρα.

Μεχρι το λαιμο τα αρχιδια.
 
Εγγρ.
20 Μαΐ 2014
Μηνύματα
14.518
Κριτικές
64
Like
5.075
Πόντοι
7.786
ειχα φιλο οποιος ηταν στρατο και μαζι με εναν φιλο ειδαμε την γκομενα  του να    φιλιεται με εναν αλλον στην παραλια  και  να κανουν διαφορα
 

ΝΑΣΟΣ ΑΘΑΝΑΣΙΑΔΗΣ

Γλομπεο-Μύστης
Εγγρ.
26 Ιαν 2016
Μηνύματα
27.219
Κριτικές
49
Like
22.106
Πόντοι
24.596
Αυτο το εμαθα απο ενα ξαδερφακι μου. Τιναξε ενας συναδελφος τα μυαλα του στον αερα και οταν πηγαν να δουν τι εγινε βρηκαν στο αγκυλωμενο χερι του το κινητο να δειχνει μια γκομενα να κανει τσιμπουκι
μαθαμε αν ηταν τελειωτικο το τσιμπουκι :think: :S :S :S
 

iceman1988

Ανώτερος
Εγγρ.
28 Ιουλ 2007
Μηνύματα
3.108
Κριτικές
81
Like
7.055
Πόντοι
6.265
Όταν πήγα στα στρατά,πολύ πολύ καιρό πρίν,σε εποχές που υποτίθεται ήταν ηθικότερες είχα ένα γκομενάκι,κατα τα άλλα ηθικιά,αλλά με την πιο φαρδιά κωλοτρυπίδα που είχα δεί ποτέ.Την έστειλα πριν μπώ Πεύκο.Τα έφτιαξε με παλληκάτι με τον οποίο είχαμε παρουσιαστεί μαζί.Επειδή η τύπισσα έμενε στο πάλαι ποτέ Μπραχάμι,νυν Άγιος Δημήτριος,περιοχή που έμενα και εγώ τόττε ως φοιτητής και αργότερα,ήξερα ότι πηδιέται με όποιον είχε ένα αυτοκίνητο και μπορούσε να την κεράσει και κανένα κρασί σε καμία λουμπεν μπουζουκλερί.Δυστυχως τα κέρατα έφευγαν αβέρτα απο τότε,πόσο μάλλον τώρα.Πήγε ο γιός μου στα στρατά,επίσης στο Μεγάλο Πεύκο.Πάνω στις μεγάλες πούτσες,τα καψόνια και τα σπασίματα της εκπαίδευσης,ένα παλληκάρι έκανε απόπειρα αυτοκτονίας,επειδή η αρραβωνιαστικιά του του είπε να χωρίσουν,καθώς βρήκε άλλον.Υποτίθεται ότι έβγαινε απο στρατό και θα παντρεύονταν.Οπότε πατρική συμβουλή,όποιος είναι να μπεί στρατό να μπεί ελεύθερος για να έχει μια σκωτούρα λιγότερη.Δεν είναι μόνο αν η κοπελιά είναι πηδιόλα...Είναι και οι φίλες,καθώς και το εν γένει περιβάλλον.
 

magaret

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
23 Δεκ 2010
Μηνύματα
1.242
Κριτικές
3
Like
1.068
Πόντοι
216
''Οπότε πατρική συμβουλή,όποιος είναι να μπεί στρατό να μπεί ελεύθερος για να έχει μια σκωτούρα λιγότερη.Δεν είναι μόνο αν η κοπελιά είναι πηδιόλα...Είναι και οι φίλες,καθώς και το εν γένει περιβάλλον''.
..τέλος συζήτησης..
 

midas69

Σπουδαίος
Εγγρ.
22 Φεβ 2012
Μηνύματα
14.857
Like
10.203
Πόντοι
2.406
100% κέρατο. Μην κάνετε σχέσεις στο στρατό και μην αφήνετε γκόμενες να πάνε μόνες τους διακοπές.. Σίγουρα θα τις γαμήσουν!
κι αν τις γαμισουν τιεγινε?παντρεμενοι ειστε?γαμηστε κι εσεις αλλες
αυτη η ελλην ηλιθιοτητα με τις σχεσεις απο τα 16 μεχρι τα 27-28 ειναι το απωγειο της μαλ...ας
ακου κερατο...με μια γκομενα που κατ ουσιαν τιποτα δεν σε συνδεει
 

gotthard

Μέλος
Εγγρ.
3 Μαΐ 2017
Μηνύματα
39
Like
3
Πόντοι
0
έχει κάπου σημασία? Παιδιά, δεν χρειάζεται να το τραβάμε πολύ το θέμα. Παιδιά στην εφηβεία και στην τρέλα είναι απο 15 έως 25 θα έλεγα. Καλά κάνουν και πηδιούνται αμφότεροι , αν δεν το κάνουν τότε,πότε θα το κάνουν?
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom