Νέα

Είναι τελικά τόσο συμφεροντολόγες οι Ουκρανές;

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα cool11
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 530
  • Εμφανίσεις 37K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

cool11

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
2 Μαρ 2009
Μηνύματα
4.782
Like
1.222
Πόντοι
216
Εχοντας διαβασει απειρα ποστ εδω κι αλλου, εχοντας συζητησει ηλεκτρονικα και κατ’ιδιαν με αρκετους που εχουν γυναικο-εμπειριες απο ολο τον κοσμο, εχω σχηματισει μεσα απο ολα αυτα μια αποψη για τις ουκρανες, αλλα δεν ξερω ποσο ακριβης ειναι.
Ειναι τελικα, τοσο συμφεροντολογες οι ουκρανες;
Μιλω για κοριτσια της διπλανης πορτας, κι οχι semi-pro και κοριτσια που το δινουν για χρηματα…
Δεν εχω ακουσει εναν, μα εναν, να πει ‘καλες οι ουκρανες για μακροχρονια σχεση’
Μπορω εν μερει να καταλαβω οτι η φτωχεια μπορει να οδηγει τη συμπεριφορα καποιων γυναικων, αλλα αλλο να θες καπως να καλυτερεψεις τη ζωη σου (θεμιτό), και αλλο να κυνηγας σπονσορες, δωρα, ποιος θα σου δωσει τι, ποιος θα σου προσφερει τι, πως θα τα αρπαξεις απο παντου, και που σε συμφερει σε καθε φαση της ζωης σου να κινηθεις.
Γι’αυτο λεω: ειναι οντως τοσο για την παρτη τους; Πονηρες; Σε πουλανε και σε αγοραζουνε αναλογα τι θελουν;
Ξηγημενες και ντομπρες δεν υπαρχουν εκει; Ολες καραπουταναρια της μιας νυχτας;
Αλλος μου λεει ‘πηδιουνται απο τα 14’, αλλος λεει ‘κοιτανε τι μπορουν να παρουν απο σενα και μετα απο λιγα χρονια σε παρατανε’, αλλος λεει ‘αξιζει μονο να πηδηξεις και να φυγεις, τιποτε αλλο’, αλλος λεει ‘δεν υπαρχουν πιο πονηρες απο τις ουκρανες’ κλπ.
Δηλαδη, αν εξαιρεσεις την ομορφια, πρεπει απο συμπεριφορα-αντιμετωπιση-σχεση, οι γυναικες αυτες σαν ατομα να ειναι το απολυτο δραμα, και ατυχια να τα μπλεξει κανεις μαζι τους!

Φανταζομαι καποτε πρεπει καποιος να δωσει μια πιο ρεαλιστικη και αντικειμενικη εικονα του τι πραγματικα ειναι αυτες οι γυναικες,
γιατι απο τα τοσα που λεγονται, το να κανει καποιος σχεση με ουκρανη ειναι κατι σαν σιγουρη συνταγη αποτυχιας…
 

Kman2

Σπουδαίος
Εγγρ.
18 Ιουλ 2010
Μηνύματα
20.997
Κριτικές
1
Like
13.992
Πόντοι
2.606
Εξαρτάται αν προέρχονται από πόλη,από χωριό,το επίπεδο εμπειριών και εκπαίδευσης πολλά παίζουν ρόλο.Μια κοπέλα από χωριό δεν έχει δει τίποτα,δεν έχει πάει εξωτερικό και δεν έχει απαιτήσεις οπότε θα συζητάς μαζί της για τα γελάδια και την αγροτική ζωή.
Από την άλλη οι κλασάτες γκόμενες της πρωτεύουσας έχουν άλλον αέρα είναι πολυταξιδεμένες κτλ,εντελώς όμως διαφορετικό κασέ συγχρόνως.
Γενικά όμως Ουκρανία οι ευκαιρίες για μια γυναίκα είναι μηδενικές.Το να βρουν άντρα είναι ζήτημα επιβίωσης αλλιώς πεινάνε.Οπότε υπάρχει ένας τεράστιος ανταγωνισμός για τους λίγους φραγκάτους και όποιος φλασάρει κασέρι γίνεται ανάρπαστος.
Μου έλεγε χτες η γκόμενα πολλές χωριατοπούλες έχουν παντρευτεί ξένους χωρίς να ξέρουν λέξη αγγλικά και συνεννούνται με τους συζύγους τους με google translate.
 

dude33

Μέλος
Εγγρ.
10 Νοε 2007
Μηνύματα
9.198
Like
757
Πόντοι
146
Παλι με το πουλι στο χέρι έμεινες;
 

GSAKKI

Μέλος
Εγγρ.
28 Νοε 2010
Μηνύματα
2.777
Κριτικές
1
Like
209
Πόντοι
36
‘κοιτανε τι μπορουν να παρουν απο σενα και μετα απο λιγα χρονια σε παρατανε’

γενικα απο μια σχεση που ειχα που εδωσα πολλα αλλα πηρα λιγα μου εκανε εντυπωση οτι δεν αισθανθηκε σχεδον τιποτα για εμενα οτι και να έκανα.. :huh:
 

Egeanboy

Μέλος
Εγγρ.
3 Νοε 2011
Μηνύματα
4.921
Like
258
Πόντοι
36
Εχοντας διαβασει απειρα ποστ εδω κι αλλου, εχοντας συζητησει ηλεκτρονικα και κατ’ιδιαν με αρκετους που εχουν γυναικο-εμπειριες απο ολο τον κοσμο, εχω σχηματισει μεσα απο ολα αυτα μια αποψη για τις ουκρανες, αλλα δεν ξερω ποσο ακριβης ειναι.
Ειναι τελικα, τοσο συμφεροντολογες οι ουκρανες;
Μιλω για κοριτσια της διπλανης πορτας, κι οχι semi-pro και κοριτσια που το δινουν για χρηματα…
Δεν εχω ακουσει εναν, μα εναν, να πει ‘καλες οι ουκρανες για μακροχρονια σχεση’
Μπορω εν μερει να καταλαβω οτι η φτωχεια μπορει να οδηγει τη συμπεριφορα καποιων γυναικων, αλλα αλλο να θες καπως να καλυτερεψεις τη ζωη σου (θεμιτό), και αλλο να κυνηγας σπονσορες, δωρα, ποιος θα σου δωσει τι, ποιος θα σου προσφερει τι, πως θα τα αρπαξεις απο παντου, και που σε συμφερει σε καθε φαση της ζωης σου να κινηθεις.
Γι’αυτο λεω: ειναι οντως τοσο για την παρτη τους; Πονηρες; Σε πουλανε και σε αγοραζουνε αναλογα τι θελουν;
Ξηγημενες και ντομπρες δεν υπαρχουν εκει; Ολες καραπουταναρια της μιας νυχτας;
Αλλος μου λεει ‘πηδιουνται απο τα 14’, αλλος λεει ‘κοιτανε τι μπορουν να παρουν απο σενα και μετα απο λιγα χρονια σε παρατανε’, αλλος λεει ‘αξιζει μονο να πηδηξεις και να φυγεις, τιποτε αλλο’, αλλος λεει ‘δεν υπαρχουν πιο πονηρες απο τις ουκρανες’ κλπ.
Δηλαδη, αν εξαιρεσεις την ομορφια, πρεπει απο συμπεριφορα-αντιμετωπιση-σχεση, οι γυναικες αυτες σαν ατομα να ειναι το απολυτο δραμα, και ατυχια να τα μπλεξει κανεις μαζι τους!

Φανταζομαι καποτε πρεπει καποιος να δωσει μια πιο ρεαλιστικη και αντικειμενικη εικονα του τι πραγματικα ειναι αυτες οι γυναικες,
γιατι απο τα τοσα που λεγονται, το να κανει καποιος σχεση με ουκρανη ειναι κατι σαν σιγουρη συνταγη αποτυχιας…
Έχεις αμέσως αμέσως 2! Τον Dirty που συνεχώς πηδάει κατά συρροή μη συμφεροντολόγες Ουκρανές όπως και τον Mr Robot που κάτι έγραφε για Ουκρανές που δουλευαν σε υπουργεία και ήταν νορμάλ όπως οι κανονικές κοπέλες απο κάθε χώρα!
 
OP
OP
C

cool11

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
2 Μαρ 2009
Μηνύματα
4.782
Like
1.222
Πόντοι
216
Εξαρτάται αν προέρχονται από πόλη,από χωριό,το επίπεδο εμπειριών και εκπαίδευσης πολλά παίζουν ρόλο.Μια κοπέλα από χωριό δεν έχει δει τίποτα,δεν έχει πάει εξωτερικό και δεν έχει απαιτήσεις οπότε θα συζητάς μαζί της για τα γελάδια και την αγροτική ζωή.

Μου έλεγε χτες η γκόμενα πολλές χωριατοπούλες έχουν παντρευτεί ξένους χωρίς να ξέρουν λέξη αγγλικά και συνεννούνται με τους συζύγους τους με google translate.

Λες δηλαδη οτι οι χωριατοπουλες δεν ξερουν/δεν γνωριζουν πολλα,
οποτε μηδαμινες απαιτησεις γενικως,
οποτε στο νταραβερι δεν φαινονται/δεν ειναι συμφεροντολογες;

Απιστευτο αυτο που ειπες για συζυγικη συνεννοηση μεσω google translate....
 
OP
OP
C

cool11

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
2 Μαρ 2009
Μηνύματα
4.782
Like
1.222
Πόντοι
216
‘κοιτανε τι μπορουν να παρουν απο σενα και μετα απο λιγα χρονια σε παρατανε’

γενικα απο μια σχεση που ειχα που εδωσα πολλα αλλα πηρα λιγα μου εκανε εντυπωση οτι δεν αισθανθηκε σχεδον τιποτα για εμενα οτι και να έκανα.. :huh:

Επιβεβαιωση λοιπον μαλλον αυτου που μου το ειπε...
Αλλα το ερωτημα ειναι, ηταν σαν επιλογη σου η εν λογω ουκρανη, νορμαλ κοπελα, ή καμια κολομπαρου-σεμιπρο, οπου εκει δεν υπαρχουν 'λεπτα' αισθηματα αλλα μονο 'λεφτα';;;
 

gusmx5

Μέλος
Εγγρ.
6 Ιαν 2007
Μηνύματα
3.138
Κριτικές
6
Like
61
Πόντοι
16
Οι ουκρανες ειναι οι πουτανες της Ρωσιας.Οτι κανουν το κανουν για τα λεφτα.Δεν ειναι εμπιστοσυνης.
Παντα με εξαιρεσεις βεβαια...
 
OP
OP
C

cool11

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
2 Μαρ 2009
Μηνύματα
4.782
Like
1.222
Πόντοι
216
Έχεις αμέσως αμέσως 2! Τον Dirty που συνεχώς πηδάει κατά συρροή μη συμφεροντολόγες Ουκρανές όπως και τον Mr Robot που κάτι έγραφε για Ουκρανές που δουλευαν σε υπουργεία και ήταν νορμάλ όπως οι κανονικές κοπέλες απο κάθε χώρα!

Ελα ρε glock, δεν το ξερα, γιατι δεν ειμαι συχνος επισκεπτης στα ουκρανικα θεματα.
Ελπιζω το dirty κι ο mr robot να πουνε εδω τις αποψεις τους.
 

Kman2

Σπουδαίος
Εγγρ.
18 Ιουλ 2010
Μηνύματα
20.997
Κριτικές
1
Like
13.992
Πόντοι
2.606
Οι Ουκρανές μαθαίνουν πλέον αγγλικά για να βρουν ξένο σύζυγο.Επίσης τεχνικές καμακώματος ξένων αντρών.Η δικιά μου μου εξηγούσε τι τις διδάσκουν για το πώς καμακώνεις Ελληνα.
Στην επαρχία υπάρχει τρομερή απελπισία όπου φύγει φύγει είναι όλες.
 

GSAKKI

Μέλος
Εγγρ.
28 Νοε 2010
Μηνύματα
2.777
Κριτικές
1
Like
209
Πόντοι
36
Νορμαλ κοπελα ενας γνωστος μου ειχε παντρευτει την αδερφη της  :rolleyes:
 
OP
OP
C

cool11

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
2 Μαρ 2009
Μηνύματα
4.782
Like
1.222
Πόντοι
216
Οι Ουκρανές μαθαίνουν πλέον αγγλικά για να βρουν ξένο σύζυγο.Επίσης τεχνικές καμακώματος ξένων αντρών.Η δικιά μου μου εξηγούσε τι τις διδάσκουν για το πώς καμακώνεις Ελληνα.
Στην επαρχία υπάρχει τρομερή απελπισία όπου φύγει φύγει είναι όλες.

Αμα ακους οτι εχουν κανει επιστημη το ξενο dating ειναι να φοβασαι....
 
OP
OP
C

cool11

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
2 Μαρ 2009
Μηνύματα
4.782
Like
1.222
Πόντοι
216
Νορμαλ κοπελα ενας γνωστος μου ειχε παντρευτει την αδερφη της  :rolleyes:

Δεν καταλαβα ακριβως τι ειπες.
Αλλα αυτος που παντρευτηκε, αν ειναι παντρεμενος καιρο, θα εχει σχηματισει καλη αποψη.
Οτι ξερεις πες το εδω.
 

Kman2

Σπουδαίος
Εγγρ.
18 Ιουλ 2010
Μηνύματα
20.997
Κριτικές
1
Like
13.992
Πόντοι
2.606
Ελα ρε glock, δεν το ξερα, γιατι δεν ειμαι συχνος επισκεπτης στα ουκρανικα θεματα.
Ελπιζω το dirty κι ο mr robot να πουνε εδω τις αποψεις τους.

Πολλοί πάνε δίνουν υποσχέσεις για σοβαρή σχέση,γάμο,τις γαμάνε και φεύγουνε.Παρόλα αυτά για τις επαρχιωτοπούλες αξίζει το ρίσκο.Ενας ξένος να κάτσει στους 10 να τον παντρευτούν έκαναν την τύχη τους.
Πολλοί ξένοι παίζουν αυτή τη γωνία του γαμπρού,λένε οτι θέλουν παιδιά και ένα σωρό άλλα μούσια.
Για εμένα αυτή είναι στάση υποάντρα να υπόσχεται ο άλλος γάμους κτλ και μετά να στρίβει αλλά αυτές είναι τόσο εξαθλιωμένες δεν έχουν επιλογή.
 

dleivas

Μέλος
Εγγρ.
19 Μαρ 2009
Μηνύματα
3.536
Κριτικές
4
Like
445
Πόντοι
36
δεν υπαρχει κανενας λογος να ξεφευγουν οι ουκρανες απο τις υπολοιπες του ανατολικου μπλοκ.αυτο που τους ελειψε και συνεχιζει να τους λειπει,ειναι τα λεφτα,τα ακριβα αντικειμενα και γενικοτερα η "καλη" ζωη.αυτο ψαχνουν,οχι την πουτσα.πουτσα βρισκουν και στην ουκρανια.
 
OP
OP
C

cool11

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
2 Μαρ 2009
Μηνύματα
4.782
Like
1.222
Πόντοι
216
Πολλοί πάνε δίνουν υποσχέσεις για σοβαρή σχέση,γάμο,τις γαμάνε και φεύγουνε.Παρόλα αυτά για τις επαρχιωτοπούλες αξίζει το ρίσκο.Ενας ξένος να κάτσει στους 10 να τον παντρευτούν έκαναν την τύχη τους.
Πολλοί ξένοι παίζουν αυτή τη γωνία του γαμπρού,λένε οτι θέλουν παιδιά και ένα σωρό άλλα μούσια.
Για εμένα αυτή είναι στάση υποάντρα να υπόσχεται ο άλλος γάμους κτλ και μετά να στρίβει αλλά αυτές είναι τόσο εξαθλιωμένες δεν έχουν επιλογή.

Συμφωνω απολυτα.
Αντρικια σταση ειναι να λες τι θες ξεκαθαρα. Θες σχεση, θες γαμο, θες πηδημα, πες το ξεκαθαρα και μην παιζεις με την αλλη.

Το θεμα ειναι αν αξιζει η επαρχιωτοπουλα....
γιατι αν ειναι να κανει την τυχη της η επαρχιωτοπουλα, και να ανακαλυψεις μετα απο καιρο οτι ηταν μαζι σου μονο απο συμφερον, τι να λεει...
 
OP
OP
C

cool11

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
2 Μαρ 2009
Μηνύματα
4.782
Like
1.222
Πόντοι
216
Φανταζομαι, οτι αγαπες και αηδονια, και απλη ζωη δεν θα ειναι το ονειρο καμιας εκει...

Ή μπορει να λενε ετσι, αλλα ισως βλεπουν τον ξενο ως ενα πρωτο σταδιο στην μελλοντικη τους εξελιξη...
Ισως λενε, 'παρε τωρα αυτον εδω για ξεκινημα, και στην πορεια βλεπεις αν θα μεινεις μαζι του...΄'
Ετσι παει το πραγμα;
Συμφερον, συμφερον, συμφερον;
 

Kman2

Σπουδαίος
Εγγρ.
18 Ιουλ 2010
Μηνύματα
20.997
Κριτικές
1
Like
13.992
Πόντοι
2.606
Φανταζομαι, οτι αγαπες και αηδονια, και απλη ζωη δεν θα ειναι το ονειρο καμιας εκει...

Ή μπορει να λενε ετσι, αλλα ισως βλεπουν τον ξενο ως ενα πρωτο σταδιο στην μελλοντικη τους εξελιξη...
Ισως λενε, 'παρε τωρα αυτον εδω για ξεκινημα, και στην πορεια βλεπεις αν θα μεινεις μαζι του...΄'
Ετσι παει το πραγμα;
Συμφερον, συμφερον, συμφερον;

Ναι,πιθανόν αν τη φέρεις Ελλάδα και δει καλύτερη ζωή και οτι είσαι απλά μέσος όρος ή μέτριος θα σε παρατήσει για κάτι καλύτερο.Οπως παράτησε τους Ουκρανούς άντρες για κάτι καλύτερο.Γενικά πάντα παίζει το μάτι τους ψάχνουν την καλύτερη ευκαιρία.
Για αυτό πολλοί ή δεν τις φέρνουν ποτέ σε δυτική χώρα ή τις φέρνουν σε ενδιάμεση χώρα όπως Πολωνία όπου επίσης δεν έχουν πολλές επιλογές,για να τις ελέγχουν.
 
D

dude901123

Επισκέπτης
Παντού τα πάντα..
Η ανέχεια, η κακή οικονομική κατάσταση, οι χαλαρές οικογενειακές σχέσεις, οι γάμοι που κατά παράδοση γίνονται σε μικρές ηλικίες με ανώριμες συνθήκες που γρήγορα καταλλήγουν να διαλύονται και να μένει η άλλη με 1,2 παιδιά στα 22,23, η χαμηλή ποιότητα ζωής, η έλλειψη ελευθερίας μετακίνησης στην ευρώπη για εργασία λόγω visas κτλ. διευκολύνουν σε αυτή τη χώρα των 42.000.000 ένα μεγάλο ποσοστό γυναικών να αναγκαστεί να ψάξει εύκολες επιλογές για την επιβίωση. Και όπου υπάρχει πελατεία να τα χώσει εύκολα και γρήγορα για να πάρει η άλλη σε λίγες ώρες μισθό βδομάδας, μήνα ή και χρόνου σε μερικές περιπτώσεις.. δημιουργείται μια κουλτούρα όπως αυτή που περιγράφεται και εδώ από ορισμένους (π.χ. ΚΜΑΝ). Αυτό όμως αφορά ένα ποσοστό 5-10-15% γυναικών σε όλη τη χώρα που κυρίως κινείται στο κέντρο και στα club του Κιέβου και της Οδησσού.
Υπάρχει λοιπόν και ένα 85-90-95% γυναικών στην Ουκρανία που δεν ασχολείται με όλα αυτά και εκεί μπορείς να βρεις ότι βρίσκεις και σε όλο τον κόσμο. Κυρίως όμως, και αυτό είναι το καλό για εμάς τους τουρίστες που δεν ψάχνουμε βίζιτες, μπορείς να βρεις γυναίκες που εύκολα θα σου δωθούν με την ελπίδα ότι μπορεί να βγει κάτι καλό για αυτές. Μην παίρνετε τα άκρα που σαφώς υπάρχουν και σκεφτείτε λογικά. Κυρίως φερθείτε έξυπνα και αρπάξτε την ευκαιρία που σε άλλες διπλανές χώρες της Ουκρανίας αποτελεί ήδη μακρινό παρελθόν.
Για να καταλήξω στο αρχικό ερώτημα.. έχω γνωρίσει δεκάδες ουκρανές η οποίες ήταν πραγματικά καλές γυναίκες που μπορούσες να βασιστείς για να δημιουργήσεις σοβαρή σχέση. Με μερικές εξ' αυτών συνέχισα ή συνεχίζω για χρόνια. Πιστές, σοβαρές και πολύ ανώτερες από την πλειοψηφία των γυναικών της χώρας μας. Εσύ που ψάχνεσαι είτε στην Ελλάδα, είτε στην Ουκρανία, είτε οπουδήποτε αλλού στον κόσμο.. σαφώς στην ουκρανία αν αποφύγεις τα γνωστά κολόμπαρα και τα μέρη όπου πουτάνες από όλη τη χώρα ψάχνουν τα προς το ζην, θα έχεις πολύ καλές πιθανότητες για να βρεις κάτι αξιόλογο. Ίσως περισσότερες από την Ελλάδα αν κινηθείς έξυπνα.
 

Kman2

Σπουδαίος
Εγγρ.
18 Ιουλ 2010
Μηνύματα
20.997
Κριτικές
1
Like
13.992
Πόντοι
2.606
Εμένα μου το είπε η άλλη καθαρά.Χρειάζομαι σοβαρό άντρα να μου πληρώνει το νοίκι.Είσαι σοβαρός?
Αυτή είναι η βασική ερώτηση που κάνουνε και περιμένουν έργα όχι υποσχέσεις και αέρα.
Επαρχία είναι όλοι άφραγκοι οπότε οι γκόμενες δεν ξέρουν το παίγνιο.Αλλά είναι και απεριποίητες και κακοντυμένες και απλοικές και όλα.Ολα έχουν το τίμημά τους.
Εκτός αν χτυπήσει κανείς μικρές φοιτήτριες σε φοιτητούπολη αλλά πρέπει να είσαι κάτω από 35 γιατί και αυτές θέλουν γάμο.Βασικά επαρχία είναι παραδοσιακές πάνε για γάμο,κάνουν ερωτήσεις,είσαι παντρεμένος,έχεις παιδιά?  κτλ.
Επίσης επαρχία είναι νέκρα δεν υπάρχει τίποτα απολύτως να κάνεις.Οι δρόμοι είναι άδειοι και οι υποδομές άθλιες.Δεν μπορείς να αλλάζεις εύκολα τις γκόμενες όπως Κίεβο.Κίεβο είναι ακριβά αλλά έχεις άπειρες επιλογές και δε βαριέσαι ποτέ.
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom