Νέα

Πάντα ξενοδοχείο μέσω airbnb και πάντα ταξί με την uber

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα koproni65
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 149
  • Εμφανίσεις 7K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

koproni65

Ανώτερος
Εγγρ.
12 Μαρ 2006
Μηνύματα
3.492
Κριτικές
22
Like
354
Πόντοι
5.795
έχω δοκιμάσει και της 2 διαδικτυακές πλατφόρμες όπως χιλιάδες κόσμος και έχω μείνει ενθυσιασμένος.έχω βρει δωμάτιο με κουζίνα σαλόνι πολύ ποιο φτηνό απο τα ξενοδοχεία και μια πολυ ποιό ανθρώπινη συμπεριφορά απο τον επαγγελματία ρεσιπσιονίστα  του ξενοδοχείου και ο οδηγός της uber πολύ ποιο φιλικός και μάλιστα γνώριζοντας απο πριν ποιος είναι και τι εντυπώσεις feedback έχει......
η ταριφόπατσα σε πολλές χώρες  του κόσμου που κοιτάει να σε δαγκώσει και να σε καταπιεί έχει πεθάνει σε πολλές χώρες αφού άλλωστε ξέρεις από πριν πόσο κοστίζει η διαδρομή
συμφωνείται????????????
 

ZeroHedge

Μέλος
Εγγρ.
14 Φεβ 2017
Μηνύματα
764
Like
41
Πόντοι
6
airbnb το λενε.ναι συμφωνω αν κ οι τιμες ποικιλουν,παντως εχεις αυτονομια και επιλογες!
 

Egeanboy

Μέλος
Εγγρ.
3 Νοε 2011
Μηνύματα
4.921
Like
258
Πόντοι
36
έχω δοκιμάσει και της 2 διαδικτυακές πλατφόρμες όπως χιλιάδες κόσμος και έχω μείνει ενθυσιασμένος.έχω βρει δωμάτιο με κουζίνα σαλόνι πολύ ποιο φτηνό απο τα ξενοδοχεία και μια πολυ ποιό ανθρώπινη συμπεριφορά απο τον επαγγελματία ρεσιπσιονίστα  του ξενοδοχείου και ο οδηγός της uber πολύ ποιο φιλικός και μάλιστα γνώριζοντας απο πριν ποιος είναι και τι εντυπώσεις feedback έχει......
η ταριφόπατσα σε πολλές χώρες  του κόσμου που κοιτάει να σε δαγκώσει και να σε καταπιεί έχει πεθάνει σε πολλές χώρες αφού άλλωστε ξέρεις από πριν πόσο κοστίζει η διαδρομή
συμφωνείται????????????
Πτήσεις μόνο με Rayanair, ρούχα μόνο απο τα Zara και τα Berska κτλ, φαγητό μόνο απο McDonalds,Berger King κτλ. Σε λίγο όλοι για 10 εταιρίες θα δουλεύουν! Δεν το βλέπω να τραβάει πολύ το πράγμα παγκοσμίως..
 

Duke Nukem

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
8 Σεπ 2015
Μηνύματα
13.369
Like
487
Πόντοι
186
έχω δοκιμάσει και της 2 διαδικτυακές πλατφόρμες όπως χιλιάδες κόσμος και έχω μείνει ενθυσιασμένος.έχω βρει δωμάτιο με κουζίνα σαλόνι πολύ ποιο φτηνό απο τα ξενοδοχεία και μια πολυ ποιό ανθρώπινη συμπεριφορά απο τον επαγγελματία ρεσιπσιονίστα  του ξενοδοχείου και ο οδηγός της uber πολύ ποιο φιλικός και μάλιστα γνώριζοντας απο πριν ποιος είναι και τι εντυπώσεις feedback έχει......
η ταριφόπατσα σε πολλές χώρες  του κόσμου που κοιτάει να σε δαγκώσει και να σε καταπιεί έχει πεθάνει σε πολλές χώρες αφού άλλωστε ξέρεις από πριν πόσο κοστίζει η διαδρομή
συμφωνείται????????????
Εγω πηρα ταξιμπιτ και δεν εμεινα ευχαριστημενος
 
OP
OP
K

koproni65

Ανώτερος
Εγγρ.
12 Μαρ 2006
Μηνύματα
3.492
Κριτικές
22
Like
354
Πόντοι
5.795
Πτήσεις μόνο με Rayanair, ρούχα μόνο απο τα Zara και τα Berska κτλ, φαγητό μόνο απο McDonalds,Berger King κτλ. Σε λίγο όλοι για 10 εταιρίες θα δουλεύουν! Δεν το βλέπω να τραβάει πολύ το πράγμα παγκοσμίως..
στ αρχίδια μου πόσες εταιρείες ειναι.αυτό που μας ενδιαφέρει είναι αν είμαστε ευχαριστημένοι και αν βοηθούν να βρεί ο κόσμος δουλειά
η συγκριση πάντως με μακντοναλτσ κλπ είναι ατυχέστα .εγω αναφέρω τις συγκεκριμένες πλατφόρμες και εσύ παπαρολογείς,απάντισε ευθέως τις έχεις δοκιμάσει??έμεινες ευχαριστημένος>????πάντως δικαιωμά σου να γουστάρεις τον παραδοσιακό ταρίφα και το 1 δωμάτιο 3 χ 4 από ένα ολόκληρο σπίτι στην μισή τιμή
 

priksarxidis

Μέλος
Εγγρ.
31 Αυγ 2014
Μηνύματα
974
Like
2
Πόντοι
6
για το uber δεν εχω αποψη (αλλα οτι δημιουργει ανταγωνισμο καλο ειναι για τον καταναλωτη) αλλα το airbnb κραταει εξοφρενικα μεγαλο ποσο για την παροχη υπηρεσιων. βεβαια υποτιθεται οτι εξασφαλιζει και τις δυο πλευρες αλλα ποιος ειχε σοβαρο θεμα και εχει εμπειριες να μας πει
 

astrolavos

Μέλος
Εγγρ.
1 Ιαν 2008
Μηνύματα
26
Like
0
Πόντοι
0
H airbnb κραταει 12% από τον πελατη και 3% από τον ιδιοκτητη του σπιτιου για προμηθεια δικη της
αλλα και οι άλλες πλατφόρμες πχ booking το ιδιο ποσοστο κρατανε
 

Egeanboy

Μέλος
Εγγρ.
3 Νοε 2011
Μηνύματα
4.921
Like
258
Πόντοι
36
στ αρχίδια μου πόσες εταιρείες ειναι.αυτό που μας ενδιαφέρει είναι αν είμαστε ευχαριστημένοι και αν βοηθούν να βρεί ο κόσμος δουλειά
η συγκριση πάντως με μακντοναλτσ κλπ είναι ατυχέστα .εγω αναφέρω τις συγκεκριμένες πλατφόρμες και εσύ παπαρολογείς,απάντισε ευθέως τις έχεις δοκιμάσει??έμεινες ευχαριστημένος>????πάντως δικαιωμά σου να γουστάρεις τον παραδοσιακό ταρίφα και το 1 δωμάτιο 3 χ 4 από ένα ολόκληρο σπίτι στην μισή τιμή
Φίλε μπορούμε να πούμε τα υπέρ και τα κατά του ξενοδοχείου ή του διαμερίσματος και πως μπορούμε να τα βρούμε πιο φτηνά!Όπως επίσης και το αν θα πάρουμε ταξί απο το δρόμο ή θα καλέσουμε ιντερνετοταξι αντί για ραδιοταξί ..
Την διαφήμηση στις 2 εταιρίες τι τη κάνεις;Υπάλληλος κάποιας είσαι;
 

sex volcano

Γλομπεο-Μύστης
Εγγρ.
15 Οκτ 2012
Μηνύματα
24.305
Κριτικές
178
Like
38.652
Πόντοι
21.896
έχω δοκιμάσει και της 2 διαδικτυακές πλατφόρμες όπως χιλιάδες κόσμος και έχω μείνει ενθυσιασμένος.έχω βρει δωμάτιο με κουζίνα σαλόνι πολύ ποιο φτηνό απο τα ξενοδοχεία και μια πολυ ποιό ανθρώπινη συμπεριφορά απο τον επαγγελματία ρεσιπσιονίστα  του ξενοδοχείου και ο οδηγός της uber πολύ ποιο φιλικός και μάλιστα γνώριζοντας απο πριν ποιος είναι και τι εντυπώσεις feedback έχει......
η ταριφόπατσα σε πολλές χώρες  του κόσμου που κοιτάει να σε δαγκώσει και να σε καταπιεί έχει πεθάνει σε πολλές χώρες αφού άλλωστε ξέρεις από πριν πόσο κοστίζει η διαδρομή
συμφωνείται????????????
eimai επαγγελματιας που δουλευω πολυ ξενδοχειο και ενοικιω σπιτι συχνα θα πω τα θετικα και αρνητικα

για uber
θετικο πολυ φτηνες τιμες κι ασφλεια
αρνητικο
1 δεν εχει σε πολλες χωρες και σε μικρες πολεις 
2 δεν μπορεςι να το κλεισεις σε προκαθωρσμενη ωρα παρα μονο την ωρα που θελεις οποτε αν ειναι τωρα 1800 και θελω στις 2300 ενα ταξι υομπερ δεν μπορω παρα μονο αν ειναι 2200 ..και θα ρισκαρω εγω αν ειμαι σε πιο μικρη πολη να πατησω ευρεση ουμπερ 2200 και αν δεν εχει καθολου διαθσημο ταξι ουμπερ??


για airbnb
αρνητικο
1 οτι προπληρωνεις και μπορει ν πας στο σπιτι και μια μικρη λεπτομερεια να μην  την ειχες προσεξει οπως πχ να εχει πολυ θορυβο το διαμερισμα λκαι ομω εσυ εχεις δωσει τα λεφτα και δεν γινεται επιστροφη

πρωτιμω booking για διαμρισματα στις πολεις στη βουλγαρια που δουλεευω και οταν εχω κανονισει κανενα μωρο απο fb tinder mammba badoo ωστε πρωτα να βλεπω το σπιτι και αν μου αρεσει καθομαι διοτι το εχει option να κανεις ακυρωση αν βρεις κανενα κουσουρι στο διαμερισμα και δεν ΕΧΕΙς ΠΡΟΠΛΗΡΩΣΕΙ ΟΠΟΤΕ ΟΥΤΕ ΓΑΤΑ ΟΥΤΕ ΖΗΜΙΑ

θετικο στο airbnb oti βλπεεις ηδη τη σπιτονυκοικοιρα κια μπορεις να την κανεις και φιλη στο facebook και ισως φας και αυτην μμαζι μεσα στο διαμερισμα :grin: :grin: :grin:


 

manaconda13

Σπουδαίος
Εγγρ.
30 Νοε 2010
Μηνύματα
1.649
Κριτικές
24
Like
2.308
Πόντοι
2.420
έχω δοκιμάσει και της 2 διαδικτυακές πλατφόρμες όπως χιλιάδες κόσμος και έχω μείνει ενθυσιασμένος.έχω βρει δωμάτιο με κουζίνα σαλόνι πολύ ποιο φτηνό απο τα ξενοδοχεία και μια πολυ ποιό ανθρώπινη συμπεριφορά απο τον επαγγελματία ρεσιπσιονίστα  του ξενοδοχείου και ο οδηγός της uber πολύ ποιο φιλικός και μάλιστα γνώριζοντας απο πριν ποιος είναι και τι εντυπώσεις feedback έχει......
η ταριφόπατσα σε πολλές χώρες  του κόσμου που κοιτάει να σε δαγκώσει και να σε καταπιεί έχει πεθάνει σε πολλές χώρες αφού άλλωστε ξέρεις από πριν πόσο κοστίζει η διαδρομή
συμφωνείται????????????
Εγώ συμφωνώ ότι είσαι ανορθόγραφος.Επίσης συμφωνώ οτι η κρίση σε έχει κάνει τόσο γύφτο,που για να κερδίσεις 2 ευρώ απο τον ταρίφα κ 20 απο τον ξενοδόχο προτιμάς να τιμωρήσεις Έλληνες συνανθρώπους σου κ τις οικογένειές τους,που είχαν την ατυχία να δραστηριοποιηθούν επαγγελματικά στην Ελλάδα κ να μένουν απροστάτευτοι απο κάτι λαμόγια σαν εσένα.
Γτ τόσο ο ταρίφας,όσο κ ο ξενοδόχος έχουν πληρώσει τη μάνα τους κ τον πατέρα τους για να αποκτήσουν αυτές τις επιχειρήσεις κ ματώνουν κάθε μέρα πληρώνοντας φόρους,βλάκα.
Κ μη μου πεις οτι είναι λαμόγια οι ταρίφες ή οτι δεν έχουν καλή συμπεριφορά οι ρεσεπιονίστ.Γτ θα σ απαντήσω για τους πρώτους οτι οι ιδιοκτήτες που φοβούνται για την περιουσία τους,δεν υπάρχει περίπτωση να κάνουν πουστιά.Αυτά τα κάνουν οι οδηγόι που το μόνο που τους νοιάζει είναι να κερδίσουν απο αυτή τη δουλειά,αδιαφορώντας για τα υπόποιπα.Όσο για τους δεύτερους ισχύει το ίδιο.Όποιος έχει μια οικογενειακή μονάδα,δε ρισκάρει με κακές συμπεριφορές κ κακή εξυπηρέτηση.
Λαμόγια φυσικά κ υπάρχουν κ στις 2 περιπτώσεις,όπως κ σε κάθε επάγγελμα.
Κ εσένα για λαμόγιο σε κόβω,με βάσει το σκεπτικό σου.Ευτυχώς είστε η μειοψηφία.
 

manaconda13

Σπουδαίος
Εγγρ.
30 Νοε 2010
Μηνύματα
1.649
Κριτικές
24
Like
2.308
Πόντοι
2.420
στ αρχίδια μου πόσες εταιρείες ειναι.αυτό που μας ενδιαφέρει είναι αν είμαστε ευχαριστημένοι και αν βοηθούν να βρεί ο κόσμος δουλειά
η συγκριση πάντως με μακντοναλτσ κλπ είναι ατυχέστα .εγω αναφέρω τις συγκεκριμένες πλατφόρμες και εσύ παπαρολογείς,απάντισε ευθέως τις έχεις δοκιμάσει??έμεινες ευχαριστημένος>????πάντως δικαιωμά σου να γουστάρεις τον παραδοσιακό ταρίφα και το 1 δωμάτιο 3 χ 4 από ένα ολόκληρο σπίτι στην μισή τιμή
Ο κόσμος δε βρίσκει δουλειά,αμόρφωτο γίδι,κλέβοντας τη δουλειά των άλλων.
 
OP
OP
K

koproni65

Ανώτερος
Εγγρ.
12 Μαρ 2006
Μηνύματα
3.492
Κριτικές
22
Like
354
Πόντοι
5.795
eimai επαγγελματιας που δουλευω πολυ ξενδοχειο και ενοικιω σπιτι συχνα θα πω τα θετικα και αρνητικα

για uber
θετικο πολυ φτηνες τιμες κι ασφλεια
αρνητικο
1 δεν εχει σε πολλες χωρες και σε μικρες πολεις  
2 δεν μπορεςι να το κλεισεις σε προκαθωρσμενη ωρα παρα μονο την ωρα που θελεις οποτε αν ειναι τωρα 1800 και θελω στις 2300 ενα ταξι υομπερ δεν μπορω παρα μονο αν ειναι 2200 ..και θα ρισκαρω εγω αν ειμαι σε πιο μικρη πολη να πατησω ευρεση ουμπερ 2200 και αν δεν εχει καθολου διαθσημο ταξι ουμπερ??


για airbnb
αρνητικο
1 οτι προπληρωνεις και μπορει ν πας στο σπιτι και μια μικρη λεπτομερεια να μην  την ειχες προσεξει οπως πχ να εχει πολυ θορυβο το διαμερισμα λκαι ομω εσυ εχεις δωσει τα λεφτα και δεν γινεται επιστροφη

πρωτιμω booking για διαμρισματα στις πολεις στη βουλγαρια που δουλεευω και οταν εχω κανονισει κανενα μωρο απο fb tinder mammba badoo ωστε πρωτα να βλεπω το σπιτι και αν μου αρεσει καθομαι διοτι το εχει option να κανεις ακυρωση αν βρεις κανενα κουσουρι στο διαμερισμα και δεν ΕΧΕΙς ΠΡΟΠΛΗΡΩΣΕΙ ΟΠΟΤΕ ΟΥΤΕ ΓΑΤΑ ΟΥΤΕ ΖΗΜΙΑ

θετικο στο airbnb oti βλπεεις ηδη τη σπιτονυκοικοιρα κια μπορεις να την κανεις και φιλη στο facebook και ισως φας και αυτην μμαζι μεσα στο διαμερισμα :grin: :grin: :grin:
φίλε όπως και στην ελλάδα κάνουν παντου πόλεμο στην uber οι ταρίφες με αποτέλεσμα να μην υπάρχει παντού .....στην ιταλία απαγορεύτικε εντελώς κάπου διάβασα.σωστή η παρατήρηση με τα προκαθορισμένα ραντεβου.
2,με την airbnp θα διαφωνήσω διότι διαβάζοντας τα feedback που αφήνουν μπορείς να καταλάβεις η να υποψιαστείς τις ατέλειες αν ειναι τα δωμάτια μικρά ,θόρυβος κλπ.για 4 άτομα η οικογένεια με παιδιά η airbnb είναι αυναγώνιστη και το βλέπεις στις κρατήσεις ακόμα και στην ελλάδα.φυσικά οι ξενοδόχοι κάνουν μεγάλο πόλεμο και γι αυτό ψηφίστικε νομοσχέδιο που δυσκολεύει τα πράματα για τους ιδιοκτήτες διαμερισμάτων.για μεγάλες πόλεις είναι ασυναγώνιστη στο βερολίνο έχει 40000 διαμερίσματα ,αθήνα 5000 και αυξάνοντε.
 
OP
OP
K

koproni65

Ανώτερος
Εγγρ.
12 Μαρ 2006
Μηνύματα
3.492
Κριτικές
22
Like
354
Πόντοι
5.795
Ο κόσμος δε βρίσκει δουλειά,αμόρφωτο γίδι,κλέβοντας τη δουλειά των άλλων.
ρε γιδοβοσκέ κάποτε κυκλοφορούσαν κάρα με άλογα και κάποιοι δηλαδή αυτοί που φωνάζουν τώρα  τους πήραν την δουλειά .....διότι βγήκαν τα αυτοκίνητα
κάτσε εσύ με τα μουλάρια για να μην χάσεις την δουλειά σου κολόβλαχε
 

manaconda13

Σπουδαίος
Εγγρ.
30 Νοε 2010
Μηνύματα
1.649
Κριτικές
24
Like
2.308
Πόντοι
2.420
ρε γιδοβοσκέ κάποτε κυκλοφορούσαν κάρα με άλογα και κάποιοι δηλαδή αυτοί που φωνάζουν τώρα  τους πήραν την δουλειά .....διότι βγήκαν τα αυτοκίνητα
κάτσε εσύ με τα μουλάρια για να μην χάσεις την δουλειά σου κολόβλαχε
Γύφτουλα,τσαμπατζή,γράφεις τη μαλακία,τουλάχιστον μάθε ορθογραφία να τη γράφεις σωστά.
 

Egeanboy

Μέλος
Εγγρ.
3 Νοε 2011
Μηνύματα
4.921
Like
258
Πόντοι
36
ρε γιδοβοσκέ κάποτε κυκλοφορούσαν κάρα με άλογα και κάποιοι δηλαδή αυτοί που φωνάζουν τώρα  τους πήραν την δουλειά .....διότι βγήκαν τα αυτοκίνητα
κάτσε εσύ με τα μουλάρια για να μην χάσεις την δουλειά σου κολόβλαχε
Το οτι κάποτε υπήρχαν μικρές βιοτεχνίες επίπλου και τώρα υπάρχει ΜΟΝΟ ΙΚΕΑ τι σου λέει? Έφερε νέες θέσεις εργασίας?
Με τα μυαλά που κουβαλάς σύντομα ο μισθός σου θα γίνει μόνο για να κοιμάσαι σε παγκάκι και να κινείσαι με τα πόδια...
 
OP
OP
K

koproni65

Ανώτερος
Εγγρ.
12 Μαρ 2006
Μηνύματα
3.492
Κριτικές
22
Like
354
Πόντοι
5.795
Το οτι κάποτε υπήρχαν μικρές βιοτεχνίες επίπλου και τώρα υπάρχει ΜΟΝΟ ΙΚΕΑ τι σου λέει? Έφερε νέες θέσεις εργασίας?
Με τα μυαλά που κουβαλάς σύντομα ο μισθός σου θα γίνει μόνο για να κοιμάσαι σε παγκάκι και να κινείσαι με τα πόδια...
λάθος σύγκριση
airbnb και uber προσφέρουν χιλιάδες θέσεις εργασίας σε άνεργους
ξύπνα
 

Egeanboy

Μέλος
Εγγρ.
3 Νοε 2011
Μηνύματα
4.921
Like
258
Πόντοι
36
λάθος σύγκριση
airbnb και uber προσφέρουν χιλιάδες θέσεις εργασίας σε άνεργους
ξύπνα
Και οι Νταβάδες τότε το ίδιο προσφέρουν.. Δουλειά στις άνεργες κοπέλες...
Δεν ξέρω τι κόλλημα έχεις φάει σήμερα!
Δεν υπάρχει λόγος για περαιτέρω συζήτηση!
Κι εγώ δεν πάω τους ταρίφες, αλλά είναι μέρος της κοινωνίας και της οικονομικής ζωής και πρέπει να υπάρχουν! Έστω και για τη μια φορά που θα τους χρειαστούμε..
Και το airbnb αν έχει καλύτερες προσφορές απο άλλες πλατφόρμες, οκ!
Αλλά γενικώς καλό είναι ο κόσμος να ενισχύει μικρομεσαίες επιχειρήσεις για να αποφεύγεται η συγκέντρωση του χρήματος σε μια εταιρία άρα και να μένει και το χρήμα εκτός κύκλου που επηρεάζει τις ζωές όλων!
Το θέμα έκλεισε
 
Εγγρ.
25 Σεπ 2009
Μηνύματα
2.109
Κριτικές
6
Like
822
Πόντοι
96
Στην uber μια κοπέλα την βιάσανε
Στο Airbnb , συμφέρει συνήθως ,οταν ειναι τα ατομα 4 κ πανω

Ρε κοπρονι65 , εχεις κανει το σκατο σου , παξιμάδι ;
Τραβά πάρε να φας σκυλοτροφή απο τα λιντλ για οικονομία
 

ZeroHedge

Μέλος
Εγγρ.
14 Φεβ 2017
Μηνύματα
764
Like
41
Πόντοι
6
ΕΝΑ UBER ΓΙΑ ΒΙΖΙΤΕΣ ΠΟΥΤΑΝΕΣ ΕΣΚΟΡΤΣ γιατί δεν βγαίνει? :tickedoff:
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom