Νέα

Πρόβλημα με το Viber

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα blue8white8
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 12
  • Εμφανίσεις 2K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

blue8white8

Μέλος
Εγγρ.
23 Ιουλ 2016
Μηνύματα
109
Like
30
Πόντοι
1
Καλημέρα σε όλους. Εχω το samsung s5 mini με τις δυο κάρτες. Εδώ κ μήνες αν θυμάμαι καλά λίγο πριν ή λίγο μετά τα χριστούγεννα κ μετά από μια αναβάθμιση που ζήτησε η εφαρμογή κ έκανα, όταν είμαι σε wifi κ μου στέλνουν μηνύματα τα παραλαμβάνω μετά από αρκετή  ώρα ή έρχονται όταν ξεκλειδώσω την οθόνη. Με 3g δεν υπαρχει πρόβλημα. Όποιος γνωρίζει κάτι ας απαντήσει. Ευχαριστώ..
 

Jules_Jordan

Ανώτερος
Εγγρ.
20 Ιαν 2006
Μηνύματα
2.552
Κριτικές
12
Like
190
Πόντοι
6.055
Καθάρισε την cache μνημη του κινητού, κλείστο, βγάλε την μπαταρία για 2 λεπτά και ξανάνοιξε το. Αν έχεις επίσης χαμηλή μνήμη πχ 1gb τότε μάλλον πας για ένα πιο δυνατό κάποια στιγμή.Ποιο κινητό έχεις;

Επίσης κλείστε εφαρμογές ανοικτές.
 
OP
OP
B

blue8white8

Μέλος
Εγγρ.
23 Ιουλ 2016
Μηνύματα
109
Like
30
Πόντοι
1
Καθάρισε την cache μνημη του κινητού, κλείστο, βγάλε την μπαταρία για 2 λεπτά και ξανάνοιξε το. Αν έχεις επίσης χαμηλή μνήμη πχ 1gb τότε μάλλον πας για ένα πιο δυνατό κάποια στιγμή.Ποιο κινητό έχεις;

Επίσης κλείστε εφαρμογές ανοικτές.
Ευχαριστώ για την άμεση απάντηση. Παντα κλεινω τις ανοικτές εφαρμογές. Το samsung s5 mini εχω με τις δυο κάρτες. Η μνημη του ειναι 1,5 γιγα.
 

Jules_Jordan

Ανώτερος
Εγγρ.
20 Ιαν 2006
Μηνύματα
2.552
Κριτικές
12
Like
190
Πόντοι
6.055
Απο θέμα μνήμης είσαι οριακά με φορά προς τα κάτω. Το Viber δίνει προτεραιότητα στις ειδοποιήσεις push στο 3-4g όπως και το κινητό το ίδιο, γι αυτό σου αργούν οι ειδοποιήσεις μέσω wifi.
 

dleivas

Μέλος
Εγγρ.
19 Μαρ 2009
Μηνύματα
3.536
Κριτικές
4
Like
445
Πόντοι
36
σε σαμσουνγκ,το viber μου δημιουργουσε προβλημα.μου εβγαζε ενδειξη "συνδεθηκαν ακουστικα" οποτε ηταν αδυνατον να μιλησεις.του εκανα εργοστασιακες ρυθμισεις και το προβλημα δε μπορουσε να διορθωθει με αποτελεσμα τους 3 πρωτους μηνες χρησης του τηλεφωνου,τους 2 να βρισκεται στην αντιπροσωπεια.απο οταν δεν το ξανακατεβασα,το τηλεφωνο λειτουργουσε μια χαρα.
 

Jules_Jordan

Ανώτερος
Εγγρ.
20 Ιαν 2006
Μηνύματα
2.552
Κριτικές
12
Like
190
Πόντοι
6.055
σε σαμσουνγκ,το viber μου δημιουργουσε προβλημα.μου εβγαζε ενδειξη "συνδεθηκαν ακουστικα" οποτε ηταν αδυνατον να μιλησεις.του εκανα εργοστασιακες ρυθμισεις και το προβλημα δε μπορουσε να διορθωθει με αποτελεσμα τους 3 πρωτους μηνες χρησης του τηλεφωνου,τους 2 να βρισκεται στην αντιπροσωπεια.απο οταν δεν το ξανακατεβασα,το τηλεφωνο λειτουργουσε μια χαρα.

Το Samsung όπως και πολλά άλλα κινητά έχουν Android. Είναι δωρεάν λογισμικό και αυτό σημαίνει πως μπορεί να είσαι ο ένας στο 1.000.000 που το κινητό του, η ROM, η έκδοση του κινητού σε συνδιασμό με την sim καρτα σου να κάνει διένεξη (conflict) για λόγο που κανείς δεν ξέρει.

Γι' αυτό και οι εφαρμογές έχουν συνέχεια updates, λόγω του ανοικτού κώδικα που είναι όλο bugs. Εμένα πχ δε δούλευε το Bluetooth και αυτό γιατί είχε κάνει 9.999 εγγραφές στα log files και κόλλησε! Αγνωστο πως! Με ένα firmware update ξεκόλλησε! Μην τρέχεις αντιπροσωπείες για τέτοια θέματα, ούτε οι ίδιοι θα μπορούν να σου εξηγήσουν!
 

Cristian090909

Μέλος
Εγγρ.
23 Ιαν 2016
Μηνύματα
97
Κριτικές
2
Like
110
Πόντοι
0
Καλημέρα σε όλους. Εχω το samsung s5 mini με τις δυο κάρτες. Εδώ κ μήνες αν θυμάμαι καλά λίγο πριν ή λίγο μετά τα χριστούγεννα κ μετά από μια αναβάθμιση που ζήτησε η εφαρμογή κ έκανα, όταν είμαι σε wifi κ μου στέλνουν μηνύματα τα παραλαμβάνω μετά από αρκετή  ώρα ή έρχονται όταν ξεκλειδώσω την οθόνη. Με 3g δεν υπαρχει πρόβλημα. Όποιος γνωρίζει κάτι ας απαντήσει. Ευχαριστώ..
Εχω ακριβως το ιδιο τηλεφωνο εδω και σχεδον 3 χρονια. Το χρησιμοποιώ χωρίς πόλλες έξτρα εφαρμογές και μπούρδες, μέχρι τώρα δεν μου δημιούργησε προβλήματα  
 

SPORT200

Σεβαστός
Εγγρ.
29 Οκτ 2008
Μηνύματα
1.018
Κριτικές
20
Like
261
Πόντοι
1.520
υπαρχει τροποσ ,γνωριζοντασ το τηλεφωνο κ τον κωδικο καποιου (στο viber) να μπεισ απο αλλη συσκευη στον λογαριασμο του???,εννοω να παρακμψεισ αυτο το τετραγωνο που ειναι σαν μπαρ κοουντ
 

dude33

Μέλος
Εγγρ.
10 Νοε 2007
Μηνύματα
9.198
Like
757
Πόντοι
146
υπαρχει τροποσ ,γνωριζοντασ το τηλεφωνο κ τον κωδικο καποιου (στο viber) να μπεισ απο αλλη συσκευη στον λογαριασμο του???,εννοω να παρακμψεισ αυτο το τετραγωνο που ειναι σαν μπαρ κοουντ
Τι κωδικό να ξέρεις;Και άντε να μπορέσεις να του κλέψεις την κάρτα και να ζητησεις ενεργοποίηση σε δικιά σου συσκευή και να το κάνεις απο τον κωδικό σμς που σου στέλνουν.Ο άλλος όταν θα βάλεις πίσω την κάρτα στο κινητό του δεν θα μπορεί να συνδεθεί.
Αν θες να κάνεις πουστιά τότε βάλε viber στο λαπτοπ/ταμπλετ σου έχοντας το ξένο κινητό δίπλα σου για να περάσεις τον κωδικό .Θα βλέπεις ότι κίνηση γίνεται και στο δικό του κινητό.
 

sampouan

Μέλος
Εγγρ.
17 Σεπ 2014
Μηνύματα
13
Κριτικές
6
Like
48
Πόντοι
0
Το Samsung όπως και πολλά άλλα κινητά έχουν Android. Είναι δωρεάν λογισμικό και αυτό σημαίνει πως μπορεί να είσαι ο ένας στο 1.000.000 που το κινητό του, η ROM, η έκδοση του κινητού σε συνδιασμό με την sim καρτα σου να κάνει διένεξη (conflict) για λόγο που κανείς δεν ξέρει.

Γι' αυτό και οι εφαρμογές έχουν συνέχεια updates, λόγω του ανοικτού κώδικα που είναι όλο bugs. Εμένα πχ δε δούλευε το Bluetooth και αυτό γιατί είχε κάνει 9.999 εγγραφές στα log files και κόλλησε! Αγνωστο πως! Με ένα firmware update ξεκόλλησε! Μην τρέχεις αντιπροσωπείες για τέτοια θέματα, ούτε οι ίδιοι θα μπορούν να σου εξηγήσουν!
lol
φίλε ο ανοικτός κώδικας δεν είναι ο μόνος που έχει bugs απλά βλέπουμε το κώδικα. Τα κλειστά να φοβάσαι που δε ξέρεις τι τρύπες έχουν.

Και με απλά λόγια όταν σου κρύβουν το μου..ι με τσίγκινο βρακάκι μόνο από περιγραφές λες και εσύ ότι μέσα έχει μου..ι διαφορετικά μπορεί να έχει και παλαμάρι :erection:.

Και τώρα στο θέμα μας κοίτα τα δικαιώματα(Αδειές).
Και ειδοποιήσεις.
μέσα από ρυθμίσεις > εφαρμογές
Aν είναι όλα αυτά οκ απλά πρέπει να ζήσεις μ αυτό ή να στείλεις feedback

Μπορεί να διαφέρει αυτό που λέω καθώς έχω Android 7.1.2

Γενικά δε μου αρέσει το Viber αν συνεχίσει έτσι το βλέπω να βγαίνει από τη μέση
Από την άλλη μεριά η Google έχει το Allo(βλέπε Viber) και Duo(βλέπε facetime) αν και δυο εφαρμογές τα συνδυάζει, λέγεται ότι ετοιμάζει client για υπολογιστή.
Το allo προσφέρει και κρυπτογράφηση για τα μηνύματα.


 

amjik

Τιμημένος
Εγγρ.
12 Μαΐ 2008
Μηνύματα
44.424
Κριτικές
61
Like
38.542
Πόντοι
21.555
:rose: :rose: :rose:

....... ερωτηση,,,,,,, γιά μεγάλο χρονικό διάστημα έρχεται στό viber ένα μύνημα τό όποίο λέει ότι έαν δέν ανανεωσω τό viber
θά μπλοκαριστη..... ΞΕΡΟΥΜΕ ΚΑΤΙ ??

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ !! :hi:
 

μορφονιος

Σπουδαίος
Εγγρ.
6 Ιουλ 2013
Μηνύματα
10.002
Κριτικές
2
Like
8.550
Πόντοι
2.456
:rose: :rose: :rose:

....... ερωτηση,,,,,,, γιά μεγάλο χρονικό διάστημα έρχεται στό viber ένα μύνημα τό όποίο λέει ότι έαν δέν ανανεωσω τό viber
θά μπλοκαριστη..... ΞΕΡΟΥΜΕ ΚΑΤΙ ??

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ !! :hi:
Μην δίνεις σημασία.. :hi:
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom