Νέα

απόρριψη απο ΟΤΕ ... Η πασοκιλα καλα κρατει γαμω το σπιτι τους .

  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)
Εγγρ.
11 Μαρ 2017
Μηνύματα
191
Like
1
Πόντοι
1
ΑΠΙΣΤΕΥΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ....


κανω αιτηση  στην  cyta πριν κανα μηνα για νεο νουμερο σταθερου και  ιντερνετ για επαγγελματικο  χωρο .
ερχονται  εχτες 2  βλαμενα απο  τον ΟΤΕ και κοιταγαν εξω τα καλωδια λες και  ηταν τιποτα διαστημικοι  σταθμοι ..
ο  χωρος εν τω μεταξυ  παλαιοτερα ειχε τηλεφωνο απο  προηγουμενο ιδιοκτητη ...  και  το ακινητο  ειναι μολις 100 μετρα απο
το κτηριο  του ΟΤΕ !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Με  παιρνουν τηλ σημερα απο  την cyta και μου λενε  τι ;;;;;
οτι  ο οτε εδωσε απορριψη !!!! γιατι  λεει πρεπει να κανει μια ειδικη κατασκευη ..
ωραια  .. λεω και ποτε  θα τη  κανει  ; ; ;; δε ξερουμε  λενε .... θα περιμενουμε μεχρι 6 μηνες . ...!!!!!

γαμω τα σπιτια  τους  .. γαμω τη δημοσιουπαλληλικη νοοτροπια τους  και το μουνι της μανας  τους  .

 

Επισκέπτης
Φιλε μαλακιες λενε.προφανως οι γραμμες ειναι καινουργιες και τις καινουργιες γραμμες δε τις νοικιαζει ο οτε σε αλλες εταιριες.Αν κανεις αιτηση στον οτε για αυτες τις παροχες αμεσως θα το εχεις.
 

brdlust

Ανώτερος
Εγγρ.
3 Δεκ 2005
Μηνύματα
458
Κριτικές
36
Like
12
Πόντοι
5.760
ΑΠΙΣΤΕΥΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ....


κανω αιτηση  στην  cyta πριν κανα μηνα για νεο νουμερο σταθερου και  ιντερνετ για επαγγελματικο  χωρο .
ερχονται  εχτες 2  βλαμενα απο  τον ΟΤΕ και κοιταγαν εξω τα καλωδια λες και  ηταν τιποτα διαστημικοι  σταθμοι ..
ο  χωρος εν τω μεταξυ  παλαιοτερα ειχε τηλεφωνο απο  προηγουμενο ιδιοκτητη ...  και  το ακινητο  ειναι μολις 100 μετρα απο
το κτηριο  του ΟΤΕ !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Με  παιρνουν τηλ σημερα απο  την cyta και μου λενε  τι ;;;;;
οτι  ο οτε εδωσε απορριψη !!!! γιατι  λεει πρεπει να κανει μια ειδικη κατασκευη ..
ωραια  .. λεω και ποτε  θα τη  κανει  ; ; ;; δε ξερουμε  λενε .... θα περιμενουμε μεχρι 6 μηνες . ...!!!!!

γαμω τα σπιτια  τους  .. γαμω τη δημοσιουπαλληλικη νοοτροπια τους  και το μουνι της μανας  τους  .

Σε νοιώθω φίλε ... Κάθε φορά που έρχομαι σε επαφή με δημόσιο οργανισμό ή ΔΕΚΟ (έστω και νυν ιδιωτικοποιημένη) σφίγγεται η ψυχή μου... Είναι οι περισσότεροι εκεί μέσα σε μια κατάσταση ζεν... μη μου τους κύκλους ταρρατε.... μια απάθεια.. 
 
OP
OP
ΕΑΤ/ΕΣΑ ΜΑΛΛΙΟΣ
Εγγρ.
11 Μαρ 2017
Μηνύματα
191
Like
1
Πόντοι
1
δηλαδη  πρεπει να παω σε ιδιωτικο παροχο μεσω λαμιας αφου παω ΟΤΕ πρωτα ;;;
ειναι να τρελαίνεσαι  .. ...
 

Anal_Hunter

Τιμημένος
Εγγρ.
12 Αυγ 2005
Μηνύματα
4.643
Κριτικές
10
Like
16
Πόντοι
5.775
ΑΠΙΣΤΕΥΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ....


κανω αιτηση  στην  cyta πριν κανα μηνα για νεο νουμερο σταθερου και  ιντερνετ για επαγγελματικο  χωρο .
ερχονται  εχτες 2  βλαμενα απο  τον ΟΤΕ και κοιταγαν εξω τα καλωδια λες και  ηταν τιποτα διαστημικοι  σταθμοι ..
ο  χωρος εν τω μεταξυ  παλαιοτερα ειχε τηλεφωνο απο  προηγουμενο ιδιοκτητη ...  και  το ακινητο  ειναι μολις 100 μετρα απο
το κτηριο  του ΟΤΕ !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Με  παιρνουν τηλ σημερα απο  την cyta και μου λενε  τι ;;;;;
οτι  ο οτε εδωσε απορριψη !!!! γιατι  λεει πρεπει να κανει μια ειδικη κατασκευη ..
ωραια  .. λεω και ποτε  θα τη  κανει  ; ; ;; δε ξερουμε  λενε .... θα περιμενουμε μεχρι 6 μηνες . ...!!!!!

γαμω τα σπιτια  τους  .. γαμω τη δημοσιουπαλληλικη νοοτροπια τους  και το μουνι της μανας  τους  .

Κανε αιτηση στον ΟΤΕ να εχεις τηλεφωνο σε μια βδομαδα μεσα και μετα ΚΑΠΑΚΙ κανε φορητοτητα στη cyta.

Τους αφηνεις και φεσι και εισαι κομπλε.
 

sexybay

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
16 Δεκ 2008
Μηνύματα
711
Κριτικές
10
Like
47
Πόντοι
606
Να μην ξεχναμε οτι ο ΟΤΕ πλεον ειναι ιδιωτικος ανηκει στην deutche telecom και δεν σουλευει οπως παλια απλα εχει το δικο του δικτυο και το εκμεταλευεται
Η CYTA δεν εχει δικο της δικτυο και ναι προσπαθει ετσι να κρατησει τους πελατες του
 

tramountana

Σεβαστός
Εγγρ.
2 Φεβ 2010
Μηνύματα
76.755
Κριτικές
2
Like
2.712
Πόντοι
1.306
Κανε αιτηση στον ΟΤΕ να εχεις τηλεφωνο σε μια βδομαδα μεσα και μετα ΚΑΠΑΚΙ κανε φορητοτητα στη cyta.

Τους αφηνεις και φεσι και εισαι κομπλε.

και ποιός σου είπε ότι με συμβόλαιο ετήσιο θα εγκρίνει ο ΟΤΕ την φορητότητα ???
 

tramountana

Σεβαστός
Εγγρ.
2 Φεβ 2010
Μηνύματα
76.755
Κριτικές
2
Like
2.712
Πόντοι
1.306

να μην το κάνεις... η αίτηση φορητότητας θα απορριφθεί ή θα σου ζητήσουν τα πάγια μέχρι την λήξη του συμβολαίου για να σου την εγκρίνουν... και η έγκριση θα δοθεί μόνον και εφόσον έχουν πληρωθεί οι λογαριασμοί...
 
OP
OP
ΕΑΤ/ΕΣΑ ΜΑΛΛΙΟΣ
Εγγρ.
11 Μαρ 2017
Μηνύματα
191
Like
1
Πόντοι
1
να μην το κάνεις... η αίτηση φορητότητας θα απορριφθεί ή θα σου ζητήσουν τα πάγια μέχρι την λήξη του συμβολαίου για να σου την εγκρίνουν... και η έγκριση θα δοθεί μόνον και εφόσον έχουν πληρωθεί οι λογαριασμοί...


δε  μπορω να κανω δηλαδη αιτηση  για νεο αριθμο χωρις δεσμευση ;;
 

tramountana

Σεβαστός
Εγγρ.
2 Φεβ 2010
Μηνύματα
76.755
Κριτικές
2
Like
2.712
Πόντοι
1.306
δε  μπορω να κανω δηλαδη αιτηση  για νεο αριθμο χωρις δεσμευση ;;

εξαρτάται από το πακέτο που θα πάρεις... δες τα πακέτα συνδεσης και κρίνε...


νομίζω ότι σε αυτήν την περίπτωση θα έχεις υψηλά τέλη σύνδεσης (ειδικά αν υπάρχει και κατασκευαστικό στην μέση)
 
OP
OP
ΕΑΤ/ΕΣΑ ΜΑΛΛΙΟΣ
Εγγρ.
11 Μαρ 2017
Μηνύματα
191
Like
1
Πόντοι
1
εξαρτάται από το πακέτο που θα πάρεις... δες τα πακέτα συνδεσης και κρίνε...


νομίζω ότι σε αυτήν την περίπτωση θα έχεις υψηλά τέλη σύνδεσης (ειδικά αν υπάρχει και κατασκευαστικό στην μέση)

εμπλεξα ασχημα  .. απο οτι καταλαβαινω  ειναι κολπο του οτε αυτο για να παιρνεις δικα του πακετα που ΟΛΑ μα ΟΛΑ εχουν
δεσμευση  18 μηνες .. .
 
OP
OP
ΕΑΤ/ΕΣΑ ΜΑΛΛΙΟΣ
Εγγρ.
11 Μαρ 2017
Μηνύματα
191
Like
1
Πόντοι
1
δε ξερω αν γνωριζει κανεις εδω ..

αν κανω αιτηση  μεταφορας αλλου νουμερου απο  αλλο ακινητο  που εχω  cyta  θα ειναι πιο ευκολα ;;;
 

tramountana

Σεβαστός
Εγγρ.
2 Φεβ 2010
Μηνύματα
76.755
Κριτικές
2
Like
2.712
Πόντοι
1.306
εμπλεξα ασχημα  .. απο οτι καταλαβαινω  ειναι κολπο του οτε αυτο για να παιρνεις δικα του πακετα που ΟΛΑ μα ΟΛΑ εχουν
δεσμευση  18 μηνες .. .

είναι καινούργιο το κτίριο και δεν είχε ποτέ τηλεφωνική σύνδεση ??

ΥΓ γενικά η ποιότητα του ΟΤΕ είναι καλύτερη (στο ιντερνετ)... επιπλέον η τηλεφωνία του είναι PSTN που σημαίνει ότι το τηλέφωνο θα λειτουργεί ανεξάρτητα από το αν  λειτουργεί το ιντερνετ ή σε περιπτώσεις που δεν έχει ρεύμα... επιπλέον αν το ΚΑΦΑΟ είναι κοντα στο τοπικό κέντρο πιθανόν να έχει σύνδεση με οπτική ίνα (FTTC) οπότε μπορείς να πάρεις σφαιράτη σύνδεση ιντερνετ VDSL .. βέβαια εξαρτάται γιατί το θέλεις πάντα...
 

SalonicaM

Ανώτερος
Εγγρ.
11 Μαρ 2008
Μηνύματα
1.450
Κριτικές
20
Like
1.728
Πόντοι
5.015
εμπλεξα ασχημα  .. απο οτι καταλαβαινω  ειναι κολπο του οτε αυτο για να παιρνεις δικα του πακετα που ΟΛΑ μα ΟΛΑ εχουν
δεσμευση  18 μηνες .. .

Τα πραγματα ειναι απλα. Η cyta και ολες οι αλλες εταιριες εκτος οτε δεν εχουν ουτε...κατσαβιδι. Νοικιαζουν τις γραμμες απο τον οτε και κρεμονται απο αυτον και τους τεχνικους του για οτι γινει. Τωρα τι συμφωνιες εχουν κανει με τον οτε για το σερβις ο θεος και η ψυχη τους. Επειδη ειμαι παθων με αναλογη κατασταση ... Κατεληξα στον οτε και ολα εγιναν γρηγορα και καλα.
 
OP
OP
ΕΑΤ/ΕΣΑ ΜΑΛΛΙΟΣ
Εγγρ.
11 Μαρ 2017
Μηνύματα
191
Like
1
Πόντοι
1
είναι καινούργιο το κτίριο και δεν είχε ποτέ τηλεφωνική σύνδεση ??

ΥΓ γενικά η ποιότητα του ΟΤΕ είναι καλύτερη (στο ιντερνετ)... επιπλέον η τηλεφωνία του είναι PSTN που σημαίνει ότι το τηλέφωνο θα λειτουργεί ανεξάρτητα από το αν  λειτουργεί το ιντερνετ ή σε περιπτώσεις που δεν έχει ρεύμα... επιπλέον αν το ΚΑΦΑΟ είναι κοντα στο τοπικό κέντρο πιθανόν να έχει σύνδεση με οπτική ίνα (FTTC) οπότε μπορείς να πάρεις σφαιράτη σύνδεση ιντερνετ VDSL .. βέβαια εξαρτάται γιατί το θέλεις πάντα...

το κτιριο  ειναι παλιο και  ειχε  παλαιοτερη  τηλ συνδεση !
δε καιγομαι για  vdsl και ναι το καφαο ειναι  κοντα στο τοπικο κεντρο !
μια απλη τηλεφωνικη γραμμμουλα ζητησα  γαμωτο  κερατο μου μεσα ... και ηρθαν εχτες και κοιταγαν τα καλωδια  τοση  ωρα απο  κατω και μετα βγαζαν κατι φωτο με το .. ταμπλετ ...
 

nicale

Μέλος
Εγγρ.
13 Οκτ 2010
Μηνύματα
674
Κριτικές
2
Like
386
Πόντοι
26
Τα πραγματα ειναι απλα. Η cyta και ολες οι αλλες εταιριες εκτος οτε δεν εχουν ουτε...κατσαβιδι. Νοικιαζουν τις γραμμες απο τον οτε και κρεμονται απο αυτον και τους τεχνικους του για οτι γινει. Τωρα τι συμφωνιες εχουν κανει με τον οτε για το σερβις ο θεος και η ψυχη τους. Επειδη ειμαι παθων με αναλογη κατασταση ... Κατεληξα στον οτε και ολα εγιναν γρηγορα και καλα.

παντως σε εμενα με καινουργια οικοδομη (επι εποχη HOL) μοθ εβαλαν μεχρι και εναριο καλοδιο μεχρι να μου ερ8ει το υπόγειο χωρις χρέωση

για ρωτα και την vodafon
 

tramountana

Σεβαστός
Εγγρ.
2 Φεβ 2010
Μηνύματα
76.755
Κριτικές
2
Like
2.712
Πόντοι
1.306
Τα πραγματα ειναι απλα. Η cyta και ολες οι αλλες εταιριες εκτος οτε δεν εχουν ουτε...κατσαβιδι. Νοικιαζουν τις γραμμες απο τον οτε και κρεμονται απο αυτον και τους τεχνικους του για οτι γινει. Τωρα τι συμφωνιες εχουν κανει με τον οτε για το σερβις ο θεος και η ψυχη τους. Επειδη ειμαι παθων με αναλογη κατασταση ... Κατεληξα στον οτε και ολα εγιναν γρηγορα και καλα.

παίκτη μου σύμφωνα με τους νόμους που διέπουν την απελευθέρωση των τηλεπικοινωνιών οι πάροχοι ΔΕΝ έχουν δικαίωμα σύνδεσης από το τοπικό κέντρο (local switch) μέχρι τον τελικό καταναλωτή ... το last mile ανήκει στον ΟΤΕ... οι πάροχοι έχουν διασυνδέσεις μεταξύ των TANDEM ή των τοπικών κέντρων και των δικών τους data centers (ΒΒRAS) από όπου συνδέονται και με το back bone δίκτυο (ας μην ξεχνάμε ότι η τηλεφωνία που παρέχουν οι διάφοροι πλην του ΟΤΕ είναι VoIP που σημαίνει μέσω internet ενώ ο ΟΤΕ δίνει τηλεφωνία PSTN)

τα SLA (service level agreements) είναι ίδια για όλους τους παρόχους και ορίζονται από την γενική σύμβαση της ΕΕΤ (RYO)
 

Oletiras

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
27 Μαρ 2017
Μηνύματα
1.426
Like
3.622
Πόντοι
456
Με λιγα λογια ο ΟΤΕ μπορει να παιξει οπως θελει.
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom