Νέα

Καλυτερα techno κομματια δεκαετια 90

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα muresan79
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 45
  • Εμφανίσεις 3K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

muresan79

Μέλος
Εγγρ.
4 Μαΐ 2011
Μηνύματα
96
Like
18
Πόντοι
0
1.
2.
3.
4.
5.

Θεικα κομματια για το ποια ειναι η πραγματικη χορευτικη μουσικη και οχι οι μαλακιες r n b και λοιπες ξενερωτες αρλουμπες που μας πλασαρουν καποιοι.
 

sex volcano

Γλομπεο-Μύστης
Εγγρ.
15 Οκτ 2012
Μηνύματα
24.538
Κριτικές
178
Like
38.956
Πόντοι
21.896
man η τεκνο μουσικη ειναι η πιο περιερφη μουσικη που εχει βγει-βεβαια πλεον δεν υπαρχει 'η καλυτερα εχει εξελιχθει σε ντιπ ηαουζ κι λοιπα
προσωπικα την θεωρω υπαιυθηνη για τη διαλυση της πραγματικης μουσικης που ηταν η ροκ -ποπ ντισκο αλλα πολυ πιθανο οι ροκαδες του 70 θα λεν οτι η ντισκο ειναι υπευθηνη για την κατασροφη της ροκ

παντως υπαρχουν οντως ωραια κομματια της τεκνο αλλα η τεκνο ειναι συνεφασμενη με την νεα τεχνολογια κ οτι μετα απο αυτν σταματησαν τα οργανα κ μπηκε η ψηφιακη τεχνολογια δυστυχως
 

Laser Dildo

Μέλος
Εγγρ.
9 Μαΐ 2012
Μηνύματα
1.095
Like
13
Πόντοι
16
man η τεκνο μουσικη ειναι η πιο περιερφη μουσικη που εχει βγει-βεβαια πλεον δεν υπαρχει 'η καλυτερα εχει εξελιχθει σε ντιπ ηαουζ κι λοιπα
προσωπικα την θεωρω υπαιυθηνη για τη διαλυση της πραγματικης μουσικης που ηταν η ροκ -ποπ ντισκο αλλα πολυ πιθανο οι ροκαδες του 70 θα λεν οτι η ντισκο ειναι υπευθηνη για την κατασροφη της ροκ

παντως υπαρχουν οντως ωραια κομματια της τεκνο αλλα η τεκνο ειναι συνεφασμενη με την νεα τεχνολογια κ οτι μετα απο αυτν σταματησαν τα οργανα κ μπηκε η ψηφιακη τεχνολογια δυστυχως
πολυπλοκο ζητημα, αιτιες θα ελεγα εγω
1) πανκ μπαντες-> ξεχαρβαλωθηκαν δικλειδες και στανταρ που εθεταν οι δισκογραφικες ως τοτε, παρεισφρησε πολλη αμουση σαβουρα, και η κουτση Μαρια εβγαζε πια δισκους, μισο χιτ γουοντερς κλπ
2) αγγελοπουλιτιδα & δεινοσαυριτιδα-> κουραστικα αυνανιστικα αυταρεσκα μακρυναρια, 10+ λεπτων, εγιναν ο κανονας και αρχισαν να διωχνουν κοινο προς πανκ, μουσικα απολιτικους προς ντισκο κλπ
βοθροειδη παρακλαδια rock που εμφανιστηκαν τοτε και μπαινουν στη συζητηση: glitter rock, glam rock, και progressive αμα λαχει

αυτα για την παρακμη δεκαετιας 70, τα αιτια για το χαλι απο τελη 90 και δωθε, άλλα
 

think2

Μέλος
Εγγρ.
17 Ιαν 2017
Μηνύματα
86
Like
1
Πόντοι
0
Ένα είναι το techno track της δεκαετιας του 90, με αυτό όλα ξεκινάνε και όλα τελειώνουν:

 

Panos13

Μέλος
Εγγρ.
9 Σεπ 2005
Μηνύματα
1.182
Like
184
Πόντοι
16
Τα λεγαμε techno τότε αλλά λανθασμένα. Γράψε "techno" καλύτερα ...
 

panoszog

Μέλος
Εγγρ.
15 Αυγ 2008
Μηνύματα
10
Like
0
Πόντοι
0
Για μενα το καλυτερο κομματι της δεκαετιας. Τα περισσοτερα club της εποχης ξεκιναγαν με αυτο το προγραμμα τους (εκλειναν τα φωτα, αρχιζαν τα φωτορυθμικα, laser κλπ ψιψιψωνια της εποχης).  :s&m_2:


 

sex volcano

Γλομπεο-Μύστης
Εγγρ.
15 Οκτ 2012
Μηνύματα
24.538
Κριτικές
178
Like
38.956
Πόντοι
21.896
Για μενα το καλυτερο κομματι της δεκαετιας. Τα περισσοτερα club της εποχης ξεκιναγαν με αυτο το προγραμμα τους (εκλειναν τα φωτα, αρχιζαν τα φωτορυθμικα, laser κλπ ψιψιψωνια της εποχης).  :s&m_2:


sti stirella sti stirella
 

brdlust

Ανώτερος
Εγγρ.
3 Δεκ 2005
Μηνύματα
458
Κριτικές
36
Like
12
Πόντοι
5.760

δεν ξέρω πως ανεβάζουμε απευθείας το βιντεάκι... προσωπικά έζησα το β' μισό των 90'ς σε κεντρική Ευρώπη και Μ. Βρετανία. Έχω ζήσει προσωπικά την κουλτούρα των raves σε χωράφια κλπ .. Το συγκεκριμένο κομμάτι βγήκε 2-3 χρόνια πριν την επιστροφή μου στα πάτρια εδάφη αλλά πριν από αυτό είχα την τύχη να ακούσω τον carl cox να το παίζει στο space (ibiza) ... Ποτέ δεν ήμουν πολύ του techno ... αλλά το συγκεκριμένο κομμάτι είναι από τις περιπτώσεις που μπαίνουν και σε deep house sets - funky house .. κατά την γνώμη μου είναι χαρακτηριστικό μιας ολόκληρης εποχής .. μακρινής ανάμνησης για μένα...  
 

kolomparas36

Μέλος
Εγγρ.
19 Σεπ 2008
Μηνύματα
56
Like
0
Πόντοι
0
Η techno του 90 είναι μια συνεχεια της ευρωπαικης-ιταλο ντισκο του 80 με εντονους ηλεκτρονικους ηχους...αν και τα ορια μεταξυ europop-eurodance και techno είναι πολυ κοντά.
Σορρυ που έστειλα απλα λινκ αλλα δεν ξέρω πως να δημοσιευω το βίντεο
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom