Νέα

Επίδομα 1.800 ευρώ το μήνα για άνδρες που θα παντρευτούν Ισλανδή

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα arist_plat1
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 60
  • Εμφανίσεις 4K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

arist_plat1

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
21 Αυγ 2015
Μηνύματα
12.726
Like
2
Πόντοι
166
Ο τίτλος τα λέει όλα μήπως να πάω ισλανδία? Αν και έχει πολύ κρύο.Το μόνο που δεν διευκρινίζει η είδηση είναι για πόσο καιρό θα δίνεται το επίδομα και με ποιούς όρους



Επίδομα 1.800 ευρώ το μήνα για άνδρες που θα παντρευτούν Ισλανδή

image.jpg


Η κυβέρνηση της Ισλανδίας προσφέρει επίδομα 1.800 ευρώ το μήνα σε όποιον άνδρα αποφασίσει να παντρευτεί Ισλανδή και να συνδράμει στην αύξηση του πληθυσμού της χώρας, η οποία εμφανίζει απελπιστική έλλειψη νεαρών ανδρών, με αποτέλεσμα να μην ικανοποιούνται οι γυναίκες.

Η είδηση δεν έχει ακόμα λάβει επίσημη μορφή, καθώς δεν έχει ανακοινωθεί επισήμως από την κυβέρνηση της Ισλανδίας. Στην πανέμορφη αυτή χώρα των 320.000 μόλις κατοίκων, η πλειονότητα των ανδρών είναι ηλικίας άνω των 40 ετών, γι' αυτό και τίθεται σοβαρά πια το ζήτημα της λήψης μέτρων για την αύξηση του πληθυσμού.

πηγή
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
151.621
Κριτικές
1
Like
29.364
Πόντοι
8.006
Ενταξει, με τον αυτοσαρκασμό σου πείστηκα οτι εδω και μηνες μας τρολαρεις κανονικα.
 
OP
OP
A

arist_plat1

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
21 Αυγ 2015
Μηνύματα
12.726
Like
2
Πόντοι
166
Ενταξει, με τον αυτοσαρκασμό σου πείστηκα οτι εδω και μηνες μας τρολαρεις κανονικα.

γιατί ρε αλεξ άμα δίνουν επίδομα να το εκμεταλλευτούμε τόσοι άνεργοι υπάρχουν στην ελλάδα
το τρολάρισμα που το βλέπεις?
 

ACHILEAS77

Σπουδαίος
Εγγρ.
28 Αυγ 2008
Μηνύματα
3.794
Κριτικές
51
Like
1.660
Πόντοι
2.557
Αν ηταν 1000% ρεαλιστικο..
Κ μονιμο επιδομα θα χε ηδη..
100000000 αλβανους
Βουλγαρους
Ρουμανους..
Κολυμποντας θα πηγαιναν στην καλύτερη με φουσκωτό
 
OP
OP
A

arist_plat1

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
21 Αυγ 2015
Μηνύματα
12.726
Like
2
Πόντοι
166
Αν ηταν 1000% ρεαλιστικο..
Κ μονιμο επιδομα θα χε ηδη..
100000000 αλβανους
Βουλγαρους
Ρουμανους..
Κολυμποντας θα πηγαιναν στην καλύτερη με φουσκωτό

μπορεί να μην το έχουν μάθει ακόμα η μπορεί να θέτουν κριτήρια ποιος ξέρει
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
151.621
Κριτικές
1
Like
29.364
Πόντοι
8.006
Ε καλα, μην μπερδευεστε. Δεν λεει οτι θα υπαρχει λιστα γυναικων για να πας να διαλεξεις. Απλως σου λεει οτι αν παντρευτεις Ισλανδη θα εχεις επιδομα απο το κρατος. Η Ισλανδή γιατι να παρει Αλβανο, Ελληνα ή Βούλγαρο δηλαδη?Υποχρεωμενη θα ειναι?
 

tramountana

Σεβαστός
Εγγρ.
2 Φεβ 2010
Μηνύματα
76.755
Κριτικές
2
Like
2.714
Πόντοι
1.306
Ο τίτλος τα λέει όλα μήπως να πάω ισλανδία? Αν και έχει πολύ κρύο.Το μόνο που δεν διευκρινίζει η είδηση είναι για πόσο καιρό θα δίνεται το επίδομα και με ποιούς όρους



Επίδομα 1.800 ευρώ το μήνα για άνδρες που θα παντρευτούν Ισλανδή

image.jpg


Η κυβέρνηση της Ισλανδίας προσφέρει επίδομα 1.800 ευρώ το μήνα σε όποιον άνδρα αποφασίσει να παντρευτεί Ισλανδή και να συνδράμει στην αύξηση του πληθυσμού της χώρας, η οποία εμφανίζει απελπιστική έλλειψη νεαρών ανδρών, με αποτέλεσμα να μην ικανοποιούνται οι γυναίκες.

Η είδηση δεν έχει ακόμα λάβει επίσημη μορφή, καθώς δεν έχει ανακοινωθεί επισήμως από την κυβέρνηση της Ισλανδίας. Στην πανέμορφη αυτή χώρα των 320.000 μόλις κατοίκων, η πλειονότητα των ανδρών είναι ηλικίας άνω των 40 ετών, γι' αυτό και τίθεται σοβαρά πια το ζήτημα της λήψης μέτρων για την αύξηση του πληθυσμού.

πηγή

ρε επιδοματολόγε σιγά μην πας να ζήσεις στην Ισλανδία ... εδώ μας λες ότι κρυώνεις στο σπίτι όταν έξω έχει 10-15 βαθμούς και μέσα στο σπίτι 18 και θα ζήσεις σε μια χώρα που η μέση θερμοκρασία τον χειμώνα φτάνει τους -15 ????

αει παίξε παραπέρα
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
151.621
Κριτικές
1
Like
29.364
Πόντοι
8.006
ρε επιδοματολόγε σιγά μην πας να ζήσεις στην Ισλανδία ... εδώ μας λες ότι κρυώνεις στο σπίτι όταν έξω έχει 10-15 βαθμούς και μέσα στο σπίτι 18 και θα ζήσεις σε μια χώρα που η μέση θερμοκρασία τον χειμώνα φτάνει τους -15 ????

αει παίξε παραπέρα
Θα τον ζεσταινουν τα 1800 ευρω και ο κωλος της Ισλανδης ρε τύπε
 
OP
OP
A

arist_plat1

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
21 Αυγ 2015
Μηνύματα
12.726
Like
2
Πόντοι
166
Ε καλα, μην μπερδευεστε. Δεν λεει οτι θα υπαρχει λιστα γυναικων για να πας να διαλεξεις. Απλως σου λεει οτι αν παντρευτεις Ισλανδη θα εχεις επιδομα απο το κρατος. Η Ισλανδή γιατι να παρει Αλβανο, Ελληνα ή Βούλγαρο δηλαδη?Υποχρεωμενη θα ειναι?

σωστό και αυτό
 
OP
OP
A

arist_plat1

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
21 Αυγ 2015
Μηνύματα
12.726
Like
2
Πόντοι
166
ρε επιδοματολόγε σιγά μην πας να ζήσεις στην Ισλανδία ... εδώ μας λες ότι κρυώνεις στο σπίτι όταν έξω έχει 10-15 βαθμούς και μέσα στο σπίτι 18 και θα ζήσεις σε μια χώρα που η μέση θερμοκρασία τον χειμώνα φτάνει τους -15 ????

αει παίξε παραπέρα

είναι ένα αρνητικό το ψύχος
το άλλο είναι ότι οι βορειοευρωπέες από ότι μου έχουν πεί φίλοι που ζούν μόνιμα σε χώρες της β. ευρώπης (φυσικά όχι στην ισλανδία)  ότι οι γυναίκες δεν γουστάρουν άντρες με μούσια το θεωρούν βρωμιά και οπισθοδρομικό
φυσικά εγώ έχω μούσια (2 μηνών και δεν τα κόβω)
 

tramountana

Σεβαστός
Εγγρ.
2 Φεβ 2010
Μηνύματα
76.755
Κριτικές
2
Like
2.714
Πόντοι
1.306
Θα τον ζεσταινουν τα 1800 ευρω και ο κωλος της Ισλανδης ρε τύπε

ναι ρε θα του φτάναν για πολύ τα 1800 σε μια χώρα που ένα "γεύμα" σε μακντόναλντ έχει 13 ευρώ και μια μπύρα στο μπαράκι 10 ευρώ...
 

tramountana

Σεβαστός
Εγγρ.
2 Φεβ 2010
Μηνύματα
76.755
Κριτικές
2
Like
2.714
Πόντοι
1.306
είναι ένα αρνητικό το ψύχος
το άλλο είναι ότι οι βορειοευρωπέες από ότι μου έχουν πεί φίλοι που ζούν μόνιμα σε χώρες της β. ευρώπης (φυσικά όχι στην ισλανδία)  ότι οι γυναίκες δεν γουστάρουν άντρες με μούσια το θεωρούν βρωμιά και οπισθοδρομικό
φυσικά εγώ έχω μούσια (2 μηνών και δεν τα κόβω)

εσύ και το μούσι να κόψεις άπλυτος θα είσαι ... μια χαρά μουσάτοι είναι στην Ισλανδία...

καταπληκτική χώρα αλλά πανάκριβη... τα 1800 δεν φτάνουν ούτε για ζήτω (μια γκασονιέρα έχει νοίκι 1100 ευρώ και η μηνιαία κάρτα 100)... αν καπνίζεις δε ξεχνάς το φαγητό ... 12 ευρω το πακέτο..

αστε λέφτη αυτές οι χώρες δεν είναι για σένα... χώρια που οι Ισλανδοί είναι γομάρια και αν πας να κουνηθείς με τα αριστερίστικα σου θα σε κάνουν κόμπο...
 
OP
OP
A

arist_plat1

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
21 Αυγ 2015
Μηνύματα
12.726
Like
2
Πόντοι
166
εσύ και το μούσι να κόψεις άπλυτος θα είσαι ... μια χαρά μουσάτοι είναι στην Ισλανδία...

καταπληκτική χώρα αλλά πανάκριβη... τα 1800 δεν φτάνουν ούτε για ζήτω (μια γκασονιέρα έχει νοίκι 1100 ευρώ και η μηνιαία κάρτα 100)... αν καπνίζεις δε ξεχνάς το φαγητό ... 12 ευρω το πακέτο..

αστε λέφτη αυτές οι χώρες δεν είναι για σένα... χώρια που οι Ισλανδοί είναι γομάρια και αν πας να κουνηθείς με τα αριστερίστικα σου θα σε κάνουν κόμπο...

αυτό με το ότι οι αριστεροί είναι άπλυτοι και οι αριστερές αξύριστες πρέπει να σταματήσει
λοιπόν σου έχω νέα οι αριστεροί πλένονται κανονικά όπως ο υπόλοιπος κόσμος κι οι αριστερές ξυρίζονται κανονικά όπως όλες οι γυναίκες

αν είναι τόσο ακριβή η ισλανδία δε συμφέρει 1100 ενοίκιο για γκαρσσνιέρα είναι πανάκριβη
για το κάπνισμα δεν με νοιάζει το έχω κόψει 4 χρόνια τώρα
 

Ampelale

Τιμημένος
Εγγρ.
10 Οκτ 2015
Μηνύματα
10.200
Κριτικές
35
Like
5.842
Πόντοι
6.796
Να στείλουμε εκπαιδευμένο στρατό κλαρινογαμπρών να πάει να μασίζει φρέσκο Ισλανδικό χρήμα..
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
151.621
Κριτικές
1
Like
29.364
Πόντοι
8.006
είναι ένα αρνητικό το ψύχος
το άλλο είναι ότι οι βορειοευρωπέες από ότι μου έχουν πεί φίλοι που ζούν μόνιμα σε χώρες της β. ευρώπης (φυσικά όχι στην ισλανδία)  ότι οι γυναίκες δεν γουστάρουν άντρες με μούσια το θεωρούν βρωμιά και οπισθοδρομικό
φυσικά εγώ έχω μούσια (2 μηνών και δεν τα κόβω)
Εγω απο οσο θυμαμαι την Εθνικη Ισλανδιας στο γιουρο μια χαρα μουσια ειχαν οι περισσοτεροι.
 
OP
OP
A

arist_plat1

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
21 Αυγ 2015
Μηνύματα
12.726
Like
2
Πόντοι
166
Εγω απο οσο θυμαμαι την Εθνικη Ισλανδιας στο γιουρο μια χαρα μουσια ειχαν οι περισσοτεροι.

φίλος μου που μένει μόνιμα σουηδία μου έχι πει ότι οι σουηδές δεν γουστάρουν μούσι
όσο για αγγλία θεωρούν ότι οι πακιστανοί, ινδοί και οι μουσουλμάνοι αφήνουν μούσι
 

tramountana

Σεβαστός
Εγγρ.
2 Φεβ 2010
Μηνύματα
76.755
Κριτικές
2
Like
2.714
Πόντοι
1.306
αυτό με το ότι οι αριστεροί είναι άπλυτοι και οι αριστερές αξύριστες πρέπει να σταματήσει
λοιπόν σου έχω νέα οι αριστεροί πλένονται κανονικά όπως ο υπόλοιπος κόσμος κι οι αριστερές ξυρίζονται κανονικά όπως όλες οι γυναίκες

αν είναι τόσο ακριβή η ισλανδία δε συμφέρει 1100 ενοίκιο για γκαρσσνιέρα είναι πανάκριβη
για το κάπνισμα δεν με νοιάζει το έχω κόψει 4 χρόνια τώρα

αν το κάνουν το επίδομα δηλαδη κανέναν τριχίλιαρο θα πας ?
 

tramountana

Σεβαστός
Εγγρ.
2 Φεβ 2010
Μηνύματα
76.755
Κριτικές
2
Like
2.714
Πόντοι
1.306
φίλος μου που μένει μόνιμα σουηδία μου έχι πει ότι οι σουηδές δεν γουστάρουν μούσι
όσο για αγγλία θεωρούν ότι οι πακιστανοί, ινδοί και οι μουσουλμάνοι αφήνουν μούσι

οι σουηδές δεν γουστάρουν βρωμιάρηδες ... και αφού είναι φίλος σου κανένας λίγδης θα είναι...
 
OP
OP
A

arist_plat1

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
21 Αυγ 2015
Μηνύματα
12.726
Like
2
Πόντοι
166
αν το κάνουν το επίδομα δηλαδη κανέναν τριχίλιαρο θα πας ?

όχι ρε πας καλά για πλάκα ανέβασα την είδηση έψαχνα λεπτομέρειες (το φεκ) για ένα επίδομα και όπως έψαχνα έπεσα πάνω στην είδηση μου φάνηκε αστεία και άνοιξα θέμα
 

tramountana

Σεβαστός
Εγγρ.
2 Φεβ 2010
Μηνύματα
76.755
Κριτικές
2
Like
2.714
Πόντοι
1.306
όχι ρε πας καλά για πλάκα ανέβασα την είδηση έψαχνα λεπτομέρειες (το φεκ) για ένα επίδομα και όπως έψαχνα έπεσα πάνω στην είδηση μου φάνηκε αστεία και άνοιξα θέμα

το περίμενα ότι δεν πας ... αφού είσαι μουνούχι ρε δεν έχεις αρχίδια...

φανταστική χώρα είναι... ωραίοι άνθρωποι (ντάξει λίγο σουράκλες είναι) ανετοι, χωρις ταμπού και μαλακίες... βέβαια εκεί έχει arbeit δεν παίζει το πράγμα... χιόνι κρύο δεν μετράνε...

ειδικά αν είσαι στο fishing industry λέφτη θέλει cohones που σου τα έχουν κόψει εδώ και πολλά χρόνια οι μαλακίες που σου βάλαν στο μυαλό...
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom