Νέα

ΑΜΕΑ σε οίκους ανοχής

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα FILOXENOUMENOS
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 25
  • Εμφανίσεις 10K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

FILOXENOUMENOS

Μέγας
Εγγρ.
10 Αυγ 2006
Μηνύματα
1.745
Κριτικές
40
Like
1.190
Πόντοι
4.387
Αγαπητοί φίλοι, ξεκιναω ενα νεο θέμα που αφορά την προσβασιμότητα των ΑΜΕΑ σε οίκους ανοχής.
Και ο όρος προσβασιμότητα δεν περιορίζεται στη χωροταξία αλλά και στη συμπεριφορα εργαζομένων (εκδιδομενων και κυριων υπηρεσιας).
Για τους περισσότερους ίσως είναι αδιάφορο θέμα αλλά υπάρχουν πολλοί με κάποια κινητική ιδιαιτερότητα που ενημερώνονται ειτε σαν μέλη είτε σαν επισκέπτες και καλό θα ήταν να έχουν μια βοήθεια απο ολους μας ώστε να ξέρουν κυρίως τι να αποφεύγουν.
Χρήστης αναπηρικου αμαξιδιου ο ίδιος απο 6ετια εδώ και 2 σχεδόν χρόνια κάνω βόλτες στους συγκεκριμένους χώρους μετα απο παράπονα που είχα ακούσει απο άλλα ΑΜΕΑ.
Εντοπισα και εισέπραξα χυδαιες συμπεριφορές αλλα και πολυ καλες τις οποιες εφεξής θα καταγραφω εδώ προς ενημέρωση ενδιαφερομένων...
Καλώ όποιον μπορεί να συνεισφέρει κάτι στο θέμα να το κάνει, ειτε απο δική του εμπειρία , ειτε ως μάρτυρας ...

Να διευκρινισω πως αναφέρομαι σε κινητική αναπηρία και Οχι σε νοητική η οποία είναι αχαρτογραφητη όσον αφορά τη συμπεριφορά του ατόμου.
 

Συνημμένα

  • αρχείο λήψης.png
    αρχείο λήψης.png
    5,1 KB · Εμφανίσεις: 110

nikmech

Μέλος
Εγγρ.
4 Δεκ 2005
Μηνύματα
827
Κριτικές
1
Like
588
Πόντοι
86
Έχω δει ΑΜΕΑ σε στριπτηζάδικο στο Blue Iguana στην Θεσσαλονίκη όπου μου έκανε εντύπωση η πολύ γλυκιά στάση της εργαζόμενης απέναντι του (Διπλή ώρα παραμονής με ένα ποτό σε σχέση με τους απλούς θαμώνες). Ήταν η Carolina που είναιο τώρα στο Pulse !
 
OP
OP
FILOXENOUMENOS

FILOXENOUMENOS

Μέγας
Εγγρ.
10 Αυγ 2006
Μηνύματα
1.745
Κριτικές
40
Like
1.190
Πόντοι
4.387
Φίλε πίστεψέ με ότι η κοπέλα προφανώς έμεινε διπλή ώρα επειδή το ήθελε και όχι λόγω συμπάθειας στην κατάσταση του πελάτη. Το ότι έχει κάποιος ένα κινητικό έλλειμμα δεν τον κάνει άγιο. Εννοώ ότι δύστροπος μπορεί να είναι κάποιος ανεξάρτητα από την καταγωγή του την κοινωνική του θέση το επάγγελμά του ή την κινητική του κατάσταση.
 
OP
OP
FILOXENOUMENOS

FILOXENOUMENOS

Μέγας
Εγγρ.
10 Αυγ 2006
Μηνύματα
1.745
Κριτικές
40
Like
1.190
Πόντοι
4.387
Εσύ σε ποιο thread μπηκες?
 
OP
OP
FILOXENOUMENOS

FILOXENOUMENOS

Μέγας
Εγγρ.
10 Αυγ 2006
Μηνύματα
1.745
Κριτικές
40
Like
1.190
Πόντοι
4.387
Αρχικά που θα παραθέσω μία λίστα με τα σπίτια όσον αφορά την προσβασιμότητα τους στην είσοδο και στα δωμάτια.

Πλήρως προσβάσιμα

-Νικ. Ουρανού 1Α
-Red Diamond
-Bad Girls
-Φρίξου 12
-Φρίξου 13Α
-Φρίξου 15
-Venus Angels
-Μινωταυρου 14 ξύλινο
-Μινωταυρου 12 και Νικ.Ουρανού
-Π.Ερημίτη 2
-Π.Ερημίτη 3
-Π.Ερημίτη 5

Προσβάσιμα με βοηθεια

-Red Light
-Vila Erotica
-Νικ. Ουρανού 8
-Φρίξου 13
-Φρίξου 14Β
-Las Vegas 1,2,3
-Νικ.Ουρανού 26
-Νικ.Ουρανού 28
-Μινώταυρου 3

Μη προσβάσιμα

-Τρίδυμα (Case d'amore)
-Free House (σκάλες εντός)
-Studio Godiva
-Φρίξου 14Α (σκάλες εντός)
-Νικ.Ουρανού 20 ( Vis9)
-Νικ.Ουρανού 24
-Vila Prive
-Κωλέττη 17
 

Sapakias

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
17 Σεπ 2016
Μηνύματα
2.837
Like
1.279
Πόντοι
216
Στο βίντεο εδώ η εργαζόμενη σε κάποιο σημείο αναφέρεται σε αυτή την κατηγορία συνανθρώπων μας.
Μάλλον όμως είναι ηθοποιός και όχι πραγματική εργαζόμενη.


:birdman:

 
OP
OP
FILOXENOUMENOS

FILOXENOUMENOS

Μέγας
Εγγρ.
10 Αυγ 2006
Μηνύματα
1.745
Κριτικές
40
Like
1.190
Πόντοι
4.387
Στο βίντεο εδώ η εργαζόμενη σε κάποιο σημείο αναφέρεται σε αυτή την κατηγορία συνανθρώπων μας.
Μάλλον όμως είναι ηθοποιός και όχι πραγματική εργαζόμενη.


:birdman:
αυτή είναι  πραγματική ιερόδουλος στο μεταξουργείο και αυτό που λέει για ανθρώπους με αναπηρία είναι ότι πιο σωστό μπορεί νά πει και να σκεφτεί μία επαγγελματίας.
Μου έτυχε και εμένα παρομοια συμπεριφορα κάποια στιγμή που έκανα ενα πέρασμα από τα σπίτια. μπαίνοντας  στο venus angels αφού η υπηρεσία και η κοπέλα με καλωσόρισαν και πείστηκα οτι άτομα σε αμαξίδιο είναι ευπρόσδεκτα ξεκίνησα να φύγω.
Τρέχει πίσω μου υπηρεσία και μου λέει αν θέλω να περάσω με τα μισά χρήματα και ότι η κοπέλα το δικό της ποσοστό δεν το ήθελε.
Εκτιμώντας αυτό που άκουσα πλήρωσα κανονικά όλο το ποσό πέρασα στο δωμάτιο και ούτε καν ξάπλωσα.
Η κοπέλα όταν μπήκε με συγκίνησε με την συμπεριφορά της και μου εξήγησε οτι όσο δουλεύει πάντα δέχεται ως ίσους τους έχοντες κάποια αναπηρία και μου εξιστόρησε πολλά περιστατικά.
Το κορυφαίο όλων μία μητέρα που πηγαίνει τον γιο της μία φορά το μήνα η οποια τον ξέντυνε και τον έντυνε η ίδια στο δωμάτιο.

Πραγματικά τα μπουρδέλα τα στούντιο οίκοι ανοχής όπως και αν θέλουμε να τα ονομάζουμε είναι χώροι που δίνουν λύση στο σεξουαλικό αδιέξοδο πάρα πολλών ανθρώπων και αυτό είναι άσχετο με αναπηρία
 
OP
OP
FILOXENOUMENOS

FILOXENOUMENOS

Μέγας
Εγγρ.
10 Αυγ 2006
Μηνύματα
1.745
Κριτικές
40
Like
1.190
Πόντοι
4.387
Είναι δικαίωμα κάθε κοπέλας να δηλώσει με όμορφο τροπο την άρνηση της να εξυπηρετήσει ΑΜΕΑ.
Πολλοί άνθρωποι νιώθουν αμήχανα και λιγοψυχουν στη θεα ενος αμαξιδιου και αυτό είναι σεβαστό.

Όμως θα αναφέρω ασχημες συμπεριφορές γυναικών που βίωσα ή μου μεταφέρθηκαν ωστε να αποφεύγουν δυσάρεστες συναντήσεις κάποιοι.

Η αφροδίτη η νεφέλη η ξανθιά στο κεφαλληνίας 8 ήταν η αφορμή να αρχίσω να ψάχνω το χώρο αυτό και τις συμπεριφορές σε αμεα.
Την πρώτη φορά με έδιωξε με φωνές και προσβλητικούς χαρακτηρισμούς μπροστά στην υπηρεσία της που τα είχε χάσει φωνάζοντας ότι δεν σε γουστάρει στο μαγαζί της ανθρώπους με πρόβλημα.

Ενάμιση χρόνο μετά την ξαναδοκίμασα και μου είπε ότι το πρόγραμμα το απλό για εμένα ξεκινάει στα  στα 50 ευρώ και όχι στα 30 και άμα θέλω.

Η χοντρή ρουμάνα Σάρα στο ξύλινο στην μινωταυρου όταν βλέπει στην κάμερα άτομα με αμαξίδιο δεν ανοίγει και αν επιμείνει ο πελάτης του μιλάει άσχημα

Ερημίτη 5 η σύλβια επίσης δεν ανοίγει την πόρτα σε αμεα και στο ίδιο μαγαζί μαζί με το ομογάλακτο διπλανό στο 3 υπάρχει υπηρεσία η οποία σε άτομα με αμαξίδιο λέει ότι το πιο φθηνό πρόγραμμα είναι 40 ευρώ και όχι 30 γιατί θα κρατήσουν το δωμάτιο περισσότερη ώρα για να ντυθούν και να ξεντυθουν.
Για την συγκεκριμένη ήδη έχει ενημερωθεί ο ιδιοκτήτης των συγκεκριμένων μαγαζιών.

Στον αντίποδα στα μαγαζιά τoυ las vegas οι υπηρεσίες καθώς και ο εκάστοτε φύλακας βοηθούν τον χρήστη αναπηρικου αμαξίδιου να μπει στα μαγαζιά αφού υπάρχει υπερυψωμένη είσοδος.
 

ΝΑΣΟΣ ΑΘΑΝΑΣΙΑΔΗΣ

Γλομπεο-Μύστης
Εγγρ.
26 Ιαν 2016
Μηνύματα
27.206
Κριτικές
49
Like
22.041
Πόντοι
24.596
και συ γιατι ξαναπηγες σε αυτην την καριολα στην Κεφαλληνιας;
 

franky

Μέλος
Εγγρ.
12 Ιουλ 2007
Μηνύματα
109
Κριτικές
1
Like
2
Πόντοι
1
Φίλε πολύ χρήσιμο το θέμα για εμάς τους χρήστες αναπηρικού αμαξιδίου. Δεν έχω πάει ποτέ σε studio γιατί ντρέπομαι, αλλά city tours έχω δοκιμάσει αρκετές φορές. Εκεί, αν εξαιρέσεις μια φορά (όνομα δεν θυμάμαι, καθώς έχει πολλά χρόνια), δεν έχω συναντήσει κάποια άσχημη συμπεριφορά.
 
OP
OP
FILOXENOUMENOS

FILOXENOUMENOS

Μέγας
Εγγρ.
10 Αυγ 2006
Μηνύματα
1.745
Κριτικές
40
Like
1.190
Πόντοι
4.387

kastorinos@

Μέλος
Εγγρ.
19 Φεβ 2017
Μηνύματα
1
Like
0
Πόντοι
0
Φίλε την δοκίμασα μετά από ενάμιση χρόνο για να δω αν εξακολουθεί να έχει αυτήν τη χυδαία στάση

και η ΑΜΕΑ εχουν δικαίωμα στο σεξ,αλλα φιλική συμβουλή ΜΑΚΡΥΑ!απο την νεφέλη εχει αθηρόστομα!
 

ΝΑΣΟΣ ΑΘΑΝΑΣΙΑΔΗΣ

Γλομπεο-Μύστης
Εγγρ.
26 Ιαν 2016
Μηνύματα
27.206
Κριτικές
49
Like
22.041
Πόντοι
24.596
Φίλε την δοκίμασα μετά από ενάμιση χρόνο για να δω αν εξακολουθεί να έχει αυτήν τη χυδαία στάση
τυπε μονο γαι σφαλιαρες ειναι η τυπισσα,οχι να της δωσεις και λεφτα :S :S :S
 
OP
OP
FILOXENOUMENOS

FILOXENOUMENOS

Μέγας
Εγγρ.
10 Αυγ 2006
Μηνύματα
1.745
Κριτικές
40
Like
1.190
Πόντοι
4.387
τυπε μονο γαι σφαλιαρες ειναι η τυπισσα,οχι να της δωσεις και λεφτα :S :S :S
Μη μπερδευεσαι!
Και τις 2 φορες πήγα για να δω τη συμπεριφορα της γιατί με αφορμή αυτήν ξεκίνησα να ψάχνω το θέμα μετα απο παράπονα .

Είναι σκατοψυχη και μπαζο φυσικά
 
OP
OP
FILOXENOUMENOS

FILOXENOUMENOS

Μέγας
Εγγρ.
10 Αυγ 2006
Μηνύματα
1.745
Κριτικές
40
Like
1.190
Πόντοι
4.387
Ανοίγουν σύντομα 2 νέα μαγαζιά.
Studio Paradise. Στη Νικ. Ουρανού πριν τον παλιό Καλιγούλα.
Πήγα χθες την ωρα που συνεργεία έκαναν εργασίες για να δω τους χώρους και την προσβασιμότητα για ΑΜΕΑ.

Στο ενα απο τα δύο θα μπει μια μικρη μεταλικη ράμπα γιατί έχει ενα μεγάλο σκαλοπάτι στην είσοδο.

 

jimmouras

Μέλος
Εγγρ.
1 Ιουν 2009
Μηνύματα
637
Like
6
Πόντοι
6
Οποιος γνωριζει ας μοιραστει τυχον εμπειρια του στη συπρωτευουσα!
 

asmodeos77

Μέλος
Εγγρ.
29 Απρ 2011
Μηνύματα
11
Like
2
Πόντοι
0
καλησπερα, ειμαι 40 ετων και εχω κινητικές δυσκολίες καθως και δυσκολία στην ομιλία, μου ειναι δύσκολο να προσεγγίσω γυναικα με τον φυσιολογικό τροπο, εξίσου δυσκολεύομαι και στα στουντιο μιας και το κλιμα δεν βοηθαει, θα με ενδιέφερε μια κοπελα με δικο της χώρο, να βρισκομε σε μονιμι βαση μαζι τησ επι πληρωμή και να μην την ψαχνω στα στούντιο, παλιότερα ειχα κάποιες επαφες με την Εφι η οποια με ειχε βοηθήσει πολυ αλλα δυστυχώς χάθηκε, εχετε να προτείνετε κάποια κοπέλα;


ευχαριστω 
 

το πουλί

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
23 Νοε 2014
Μηνύματα
18.274
Like
594
Πόντοι
246
οντως χρησιμο θρεντ περα απο τις μαλακιες που γραφονται εδω μεσα
καλο θα ηταν και εμεις οι υπολοιποι αν πεσει στην αντιληψη μας καποιο μπουρδελακι η στουντιο με ραμπα κλπ η με ευκολη προσβαση για αμεα να το λεμε εδω για να βοηθαμε τα παιδια
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom