Νέα

Ο Παντρεμένος πουτανιάρης τι χρειάζεται ;

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα xxxAnnotator
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 188
  • Εμφανίσεις 14K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

xxxAnnotator

Μέλος
Εγγρ.
20 Δεκ 2016
Μηνύματα
16
Like
0
Πόντοι
0
Χαιρετώ όλο το φόρουμ. Ύστερα απο μακρόχρονη απουσία λόγω 10ετούς (περίπου)  γάμου , μια χριστουγεννιάτικη εορταστική μέρα και ενώ περίμενα στη σειρά ταμείων του Jumbo μαζί με την οικογένεια και τα δώρα , η ματιά μου απρόσμενα καρφώθηκε σε ένα 20άχρονο κωλαράκι με τατουάζ στη μέση που ήταν στη δίπλα γραμμη.

Ξαφνικά αφυπνίστηκα . Που είχαν πάει 10 χρόνια; Εϊμαι πια 40 plus , οικογένεια , σκοτούρες , οικονομικά και επαγγελματικά προβλήματα ,άγχος και χλιαρό συζυγικό σέξ ύστερα απο ραντεβού και αφού παραλάβουν οι γιαγιάδες τα παιδιά .

Δεν έχω παράπονο απο το γάμο και τη ζωή μου αλλά πραγματικά .. αναρωτήθηκα ... εγώ δεν ήμουν έτσι . Κάποτε απολάμβανα το επαγγελματικό στουντιακό σέξ , τις καλύτερες πουτάνες , εμπειρίες και καλά γαμήσια .

Τώρα ; Κάθομαι αγχωμένος , προβληματισμένος και γεμάτος στρές μεσα στη νύχτα , μπροστά σε ένα λαπτοπ

Απευθύνομαι περισσότερο στους παντρεμένους φίλους . Εσείς πως το αντιμετωπίζετε ; Εγώ σκέφτηκα να «επανέλθω» . Ίσως να αισθανθώ και πάλι ζωντανός .
Τι προτείνετε ;
Μπουρδέλο
Στούντιο
Μασαζ ή Call Girl ;
 

tramountana

Σεβαστός
Εγγρ.
2 Φεβ 2010
Μηνύματα
76.755
Κριτικές
2
Like
2.712
Πόντοι
1.306
θα συνιστούσα κάτι τέτοιο παίκτη μου
 

Συνημμένα

  • IMAG0211b.jpg
    IMAG0211b.jpg
    45,5 KB · Εμφανίσεις: 34

ΛΗΞΙΑΡΧΟΣ...

Γλομπεο-Μύστης
Εγγρ.
2 Μαΐ 2016
Μηνύματα
6.035
Κριτικές
39
Like
15.335
Πόντοι
24.346
Χαιρετώ όλο το φόρουμ. Ύστερα απο μακρόχρονη απουσία λόγω 10ετούς (περίπου)  γάμου , μια χριστουγεννιάτικη εορταστική μέρα και ενώ περίμενα στη σειρά ταμείων του Jumbo μαζί με την οικογένεια και τα δώρα , η ματιά μου απρόσμενα καρφώθηκε σε ένα 20άχρονο κωλαράκι με τατουάζ στη μέση που ήταν στη δίπλα γραμμη.

Ξαφνικά αφυπνίστηκα . Που είχαν πάει 10 χρόνια; Εϊμαι πια 40 plus , οικογένεια , σκοτούρες , οικονομικά και επαγγελματικά προβλήματα ,άγχος και χλιαρό συζυγικό σέξ ύστερα απο ραντεβού και αφού παραλάβουν οι γιαγιάδες τα παιδιά .

Δεν έχω παράπονο απο το γάμο και τη ζωή μου αλλά πραγματικά .. αναρωτήθηκα ... εγώ δεν ήμουν έτσι . Κάποτε απολάμβανα το επαγγελματικό στουντιακό σέξ , τις καλύτερες πουτάνες , εμπειρίες και καλά γαμήσια .

Τώρα ; Κάθομαι αγχωμένος , προβληματισμένος και γεμάτος στρές μεσα στη νύχτα , μπροστά σε ένα λαπτοπ

Απευθύνομαι περισσότερο στους παντρεμένους φίλους . Εσείς πως το αντιμετωπίζετε ; Εγώ σκέφτηκα να «επανέλθω» . Ίσως να αισθανθώ και πάλι ζωντανός .
Τι προτείνετε ;
Μπουρδέλο
Στούντιο
Μασαζ ή Call Girl ;

Μετά από 15 χρόνια γάμου και 3 παιδιά, βρέθηκα στην ίδια ακριβώς θέση με σένα. Βέβαια πριν από 4 χρόνια η γυναίκα μου , μου έκανε το καλύτερο δώρο που θα μπορούσε. Μου έδωσε διαζύγιο. Όμως , καίτοι παντρεμένος, τα τελευταία τουλάχιστον χρόνια του έγγαμου βίου , εξασκούσα το σπορ. Γνώμη μου είναι να κατευθυνθείς προς τα C/G. Μεγαλύτερο εύρος επιλογών, ανεβασμένες υπηρεσίες  και εξασφαλισμένη εχεμύθεια. Πρώτα όμως κάνε μια έρευνα αγοράς διαβάζοντας τις κριτικές στο site προκειμένου να αποφύγεις στο μέτρο του δυνατού τις φόλες...
 

ass_kavlos

Μέλος
Εγγρ.
21 Οκτ 2009
Μηνύματα
8.224
Κριτικές
2
Like
27
Πόντοι
66
Χαιρετώ όλο το φόρουμ. Ύστερα απο μακρόχρονη απουσία λόγω 10ετούς (περίπου)  γάμου , μια χριστουγεννιάτικη εορταστική μέρα και ενώ περίμενα στη σειρά ταμείων του Jumbo μαζί με την οικογένεια και τα δώρα , η ματιά μου απρόσμενα καρφώθηκε σε ένα 20άχρονο κωλαράκι με τατουάζ στη μέση που ήταν στη δίπλα γραμμη.

Ξαφνικά αφυπνίστηκα . Που είχαν πάει 10 χρόνια; Εϊμαι πια 40 plus , οικογένεια , σκοτούρες , οικονομικά και επαγγελματικά προβλήματα ,άγχος και χλιαρό συζυγικό σέξ ύστερα απο ραντεβού και αφού παραλάβουν οι γιαγιάδες τα παιδιά .

Δεν έχω παράπονο απο το γάμο και τη ζωή μου αλλά πραγματικά .. αναρωτήθηκα ... εγώ δεν ήμουν έτσι . Κάποτε απολάμβανα το επαγγελματικό στουντιακό σέξ , τις καλύτερες πουτάνες , εμπειρίες και καλά γαμήσια .

Τώρα ; Κάθομαι αγχωμένος , προβληματισμένος και γεμάτος στρές μεσα στη νύχτα , μπροστά σε ένα λαπτοπ

Απευθύνομαι περισσότερο στους παντρεμένους φίλους . Εσείς πως το αντιμετωπίζετε ; Εγώ σκέφτηκα να «επανέλθω» . Ίσως να αισθανθώ και πάλι ζωντανός .
Τι προτείνετε ;
Μπουρδέλο
Στούντιο
Μασαζ ή Call Girl ;

:hi:

Είσαι δικός μας. Μέλος της φυλής.

Αξιότιμε συμπουρδελιάρη, CG να επιλέξεις όπως ορθά γράφει ο παραπάνω μύστης.

Τα Σέβη μου!

Και μακριά από αδιάκριτα βλέμματα.

Να θυμάσαι όμως, ότι οι γυναίκες και τρίχες να μην βρουν, και αρώματα να μην μυρίσουν, και αλλαγές στην συμπεριφορά να μην παρατηρήσουν (μετά από τόσα χρόνια είσαι ανοικτό βιβλίο για αυτήν),

έχουν extra sensory perception/ 6η αίσθηση,

και παίζει να το πάρει χαμπάρι, οπότε δεν ξέρεις τί έπεται.


Στην θέση σου, όμως, μολαταύτα και πάλι θα υπέκυπτα στην κάβλα μου, και θα χούφτωνα.

:hi:
 

KINDEREKPLIXI_@1976

Μέλος
Εγγρ.
10 Σεπ 2014
Μηνύματα
872
Like
916
Πόντοι
86
σε ιδια κατασταση με εσενα και εγω φιλε μου .......εγω βρηκα ενα milfaki παντρεμενο με παδια , που παρεχει την απαραιτητη εχεμυθεια , αλλα το αποτελεσμα ειναι το ιδιο.... να βρεις κατι που θα σου εξασφαλιζει εχεμυθεια .... μια χαρα τα C/G αλλα πρεπει να πληρωνεις καλα ποσα (εχουμε και κριση) + τα απαραιτητα μνμτα , τηλεφωνα κλπκλπ οποτε εχει και αυτο τον κινδυνο του.... Σ οτι και αν κανεις να εχεις ενα κατα νου.....ΜΗΝ ΑΛΛΑΞΕΙΣ ΣΕ ΤΙΠΟΤΑ στις υπαρχουσες συνηθειες στο σπιτι σου .... ελαχιστοποιεις την πιθανοτητα να σε μυριστει η καλη σου.... απλα σιγα σιγα μεγαλωσε τον ελευθερο χρονο σου εκτος  σπιτιου στην αρχη χωρις να κανεις τιποτα........ ετσι μετα απο λιγο καιρο θα εχεις τον χρονο να ''ευχαριστηθεις '' τις εξοδους σου χωρις αγχος...))))))) καλη συνεχεια και χρονια πολλα .. 
 

magaret

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
23 Δεκ 2010
Μηνύματα
1.242
Κριτικές
3
Like
1.068
Πόντοι
216
..δεν υπάρχει γυρισμός,μάστορα..το ότι δε συμπεριέλαβες στα ''δεινά'' που σε μαστίζουν το jumbo,σημαίνει απλά πως είσαι off..
 

Mindreader

Τιμημένος
Εγγρ.
24 Φεβ 2014
Μηνύματα
14.802
Κριτικές
110
Like
20.311
Πόντοι
28.786
Χαιρετώ όλο το φόρουμ. Ύστερα απο μακρόχρονη απουσία λόγω 10ετούς (περίπου)  γάμου , μια χριστουγεννιάτικη εορταστική μέρα και ενώ περίμενα στη σειρά ταμείων του Jumbo μαζί με την οικογένεια και τα δώρα , η ματιά μου απρόσμενα καρφώθηκε σε ένα 20άχρονο κωλαράκι με τατουάζ στη μέση που ήταν στη δίπλα γραμμη.

Ξαφνικά αφυπνίστηκα . Που είχαν πάει 10 χρόνια; Εϊμαι πια 40 plus , οικογένεια , σκοτούρες , οικονομικά και επαγγελματικά προβλήματα ,άγχος και χλιαρό συζυγικό σέξ ύστερα απο ραντεβού και αφού παραλάβουν οι γιαγιάδες τα παιδιά .

Δεν έχω παράπονο απο το γάμο και τη ζωή μου αλλά πραγματικά .. αναρωτήθηκα ... εγώ δεν ήμουν έτσι . Κάποτε απολάμβανα το επαγγελματικό στουντιακό σέξ , τις καλύτερες πουτάνες , εμπειρίες και καλά γαμήσια .

Τώρα ; Κάθομαι αγχωμένος , προβληματισμένος και γεμάτος στρές μεσα στη νύχτα , μπροστά σε ένα λαπτοπ

Απευθύνομαι περισσότερο στους παντρεμένους φίλους . Εσείς πως το αντιμετωπίζετε ; Εγώ σκέφτηκα να «επανέλθω» . Ίσως να αισθανθώ και πάλι ζωντανός .
Τι προτείνετε ;
Μπουρδέλο
Στούντιο
Μασαζ ή Call Girl ;

Κάποιους τους επισκέφτηκε το ''Πνεύμα των χριστουγέννων'' !!! :2funny: :2funny:

Πρσωπικές συστάσεις !!

Ικανοποίησε το ένστικτό σου !!! Αλλά με μέτρο !! Μην το ξεχυλώσεις !!

Μην αλλάξεις με τη καμμία τις καθημερινές σου συνήθειες. Μην αποθηκεύεις νούμερα τηλεφώνων στο κινητό σου.
Μην αφήνεις ''ίχνη'' σε υπολογιστές απο επισκέψεις σε sites η σε fb.

Μη ρισκάρεις την υγεία σου ( και εμέσως την υγεία της οικογένειας σου ) για τη κάβλα της στιγμής για κανένα απολύτως λόγο. Δεν αξίζει !!

Ικανοποίησε την ανάγκη για ''ποικιλία' στοχεύοντας σε ποιότητα όχι σε ποσότητα.

Μη μπλέξεις σε συναισθηματισμούς. Κάποιες μπορεί να το προσπαθήσουν να σε μπλέξουν αν μυριστούν ''ψητό''.

Οι Αγγλοι τα παραπάνω τα λένε όλα απλά και πρακτικά ''Keep it simple''.

Keep walking !! :hi: :hi:







 

kontolagnos

Ανώτερος
Εγγρ.
2 Μαρ 2007
Μηνύματα
29.458
Κριτικές
1
Like
31.833
Πόντοι
6.256
Ειναι τραγικο καποιοι να ξυπνανε μετα τα σαραντα και να προσπαθουν να κανουν οτι δεν εκαναν στα νιατα τους?
Εχω αρκετους γνωστους που εκαναν το ιδιο και απλα κατεληξαν μονοι τους γιατι τους εκαναν ολοι περα, ακομα και τα παιδια τους,
Καντε σεξ εκτος, αλλα ΜΗΝ ΑΓΑΠΑΤΕ , ξεχωριστε το .
Οι συμβουλες του mind πολυ σωστες.
 

wtfgtp

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
11 Ιαν 2010
Μηνύματα
217
Κριτικές
10
Like
195
Πόντοι
291
Χαιρετώ όλο το φόρουμ. Ύστερα απο μακρόχρονη απουσία λόγω 10ετούς (περίπου)  γάμου , μια χριστουγεννιάτικη εορταστική μέρα και ενώ περίμενα στη σειρά ταμείων του Jumbo μαζί με την οικογένεια και τα δώρα , η ματιά μου απρόσμενα καρφώθηκε σε ένα 20άχρονο κωλαράκι με τατουάζ στη μέση που ήταν στη δίπλα γραμμη.

Ξαφνικά αφυπνίστηκα . Που είχαν πάει 10 χρόνια; Εϊμαι πια 40 plus , οικογένεια , σκοτούρες , οικονομικά και επαγγελματικά προβλήματα ,άγχος και χλιαρό συζυγικό σέξ ύστερα απο ραντεβού και αφού παραλάβουν οι γιαγιάδες τα παιδιά .

Δεν έχω παράπονο απο το γάμο και τη ζωή μου αλλά πραγματικά .. αναρωτήθηκα ... εγώ δεν ήμουν έτσι . Κάποτε απολάμβανα το επαγγελματικό στουντιακό σέξ , τις καλύτερες πουτάνες , εμπειρίες και καλά γαμήσια .

Τώρα ; Κάθομαι αγχωμένος , προβληματισμένος και γεμάτος στρές μεσα στη νύχτα , μπροστά σε ένα λαπτοπ

Απευθύνομαι περισσότερο στους παντρεμένους φίλους . Εσείς πως το αντιμετωπίζετε ; Εγώ σκέφτηκα να «επανέλθω» . Ίσως να αισθανθώ και πάλι ζωντανός .
Τι προτείνετε ;
Μπουρδέλο
Στούντιο
Μασαζ ή Call Girl ;

πως σου φαινεται να το συζητησεις με την συζηγο και να το γυρισετε στο swinging?
 

Sailock

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
16 Αυγ 2006
Μηνύματα
451
Κριτικές
9
Like
306
Πόντοι
281
Χαιρετώ όλο το φόρουμ. Ύστερα απο μακρόχρονη απουσία λόγω 10ετούς (περίπου)  γάμου , μια χριστουγεννιάτικη εορταστική μέρα και ενώ περίμενα στη σειρά ταμείων του Jumbo μαζί με την οικογένεια και τα δώρα , η ματιά μου απρόσμενα καρφώθηκε σε ένα 20άχρονο κωλαράκι με τατουάζ στη μέση που ήταν στη δίπλα γραμμη.

Ξαφνικά αφυπνίστηκα . Που είχαν πάει 10 χρόνια; Εϊμαι πια 40 plus , οικογένεια , σκοτούρες , οικονομικά και επαγγελματικά προβλήματα ,άγχος και χλιαρό συζυγικό σέξ ύστερα απο ραντεβού και αφού παραλάβουν οι γιαγιάδες τα παιδιά .

Δεν έχω παράπονο απο το γάμο και τη ζωή μου αλλά πραγματικά .. αναρωτήθηκα ... εγώ δεν ήμουν έτσι . Κάποτε απολάμβανα το επαγγελματικό στουντιακό σέξ , τις καλύτερες πουτάνες , εμπειρίες και καλά γαμήσια .

Τώρα ; Κάθομαι αγχωμένος , προβληματισμένος και γεμάτος στρές μεσα στη νύχτα , μπροστά σε ένα λαπτοπ

Απευθύνομαι περισσότερο στους παντρεμένους φίλους . Εσείς πως το αντιμετωπίζετε ; Εγώ σκέφτηκα να «επανέλθω» . Ίσως να αισθανθώ και πάλι ζωντανός .
Τι προτείνετε ;
Μπουρδέλο
Στούντιο
Μασαζ ή Call Girl ;
αδερφε, λες οτι εχεις οικονομικα προβληματα. Το σπορ οντας παντρεμενος θελει τσεπη(σε μπουρδελο ή στουντιο μπορει να πεσεις σε γνωστο, εαν ακουσει η γυναικα σου εστω και μια φορα οτι πας για μασαζ θα καταλαβει οτι ξενοπηδας οποτε σου μενει μοναχα η επιλογη της βιζιτας), δε ξερω τα οικογενειακα σου αλλα μου φαινεται οτι πας να μπλεξεις ασχημα.
 

coolfly

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
27 Μαρ 2016
Μηνύματα
110
Κριτικές
15
Like
758
Πόντοι
991
Κλασική κρίση μέσης ηλικίας!
Be careful my friend...
Εγώ θα σου πρότεινα να ασχοληθείς με κάποιο χόμπι και να αφιερώνεις χρόνο ΚΑΙ για τον εαυτό σου (σπορ, γυμναστήριο, γκρουπ δραστηριοτήτων κτλ)
Παράλληλα ένα call girl ανά δίμηνο θα σε βοηθήσει να ξανανιώσεις και επιπλέον αν το χειριστείς σωστά και δεν γίνεις αγαπούλης θα βελτιώσει και τη σεξουαλική σχέση με τη γυναίκα σου!
 

opadosksanthoygenoys

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
5 Αυγ 2012
Μηνύματα
438
Κριτικές
10
Like
423
Πόντοι
511
Μην τον τρομαζετε ρε τον ανθρωπο.Να ανανεωθει θελει.Τυπε μου μεσες ακρες θα σου πω τα ιδια με τους απο πανω με μοναδικη εξαιρεση το να μην αγχωνεσαι.Παιρνε κολ γκερλς μακρυα απο τη φωλια σου εννοειται σβηνε κινητα και ιχνη απο τον υπολογιστη σου κανε τη δουλεια σου και δρομο.Ενα με δυο κολ γκερλ το μηνα αναλογα με τα οικονομικα σου ειναι καλα.Μην αλλαξεις συνηθειες μην αγχωνεσαι και καλο βολι!
 

pezoporos

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
25 Ιουν 2009
Μηνύματα
5.059
Κριτικές
7
Like
2.814
Πόντοι
786
Επιτέλους.

Χρειάζεται απόθεμα ερωτικής διάθεσης, χρήμα και χρόνος,
κρύβε από την σύζυγο και επένδυε στις απολαύσεις κατά την δύναμή σου.

Προσοχή. Οι πουτάνες είναι εξαιρετικά εθιστικές. Αν τις αρχίσεις, δεν θα τις κόψεις ποτέ.
(βλέπε το νήμα το μικροτσούτσουνων ραμολιμέντων).
 

Old Devil

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
5 Οκτ 2013
Μηνύματα
8.784
Κριτικές
11
Like
602
Πόντοι
376
Χαιρετώ όλο το φόρουμ. Ύστερα απο μακρόχρονη απουσία λόγω 10ετούς (περίπου)  γάμου , μια χριστουγεννιάτικη εορταστική μέρα και ενώ περίμενα στη σειρά ταμείων του Jumbo μαζί με την οικογένεια και τα δώρα , η ματιά μου απρόσμενα καρφώθηκε σε ένα 20άχρονο κωλαράκι με τατουάζ στη μέση που ήταν στη δίπλα γραμμη.

Ξαφνικά αφυπνίστηκα . Που είχαν πάει 10 χρόνια; Εϊμαι πια 40 plus , οικογένεια , σκοτούρες , οικονομικά και επαγγελματικά προβλήματα ,άγχος και χλιαρό συζυγικό σέξ ύστερα απο ραντεβού και αφού παραλάβουν οι γιαγιάδες τα παιδιά .

Δεν έχω παράπονο απο το γάμο και τη ζωή μου αλλά πραγματικά .. αναρωτήθηκα ... εγώ δεν ήμουν έτσι . Κάποτε απολάμβανα το επαγγελματικό στουντιακό σέξ , τις καλύτερες πουτάνες , εμπειρίες και καλά γαμήσια .

Τώρα ; Κάθομαι αγχωμένος , προβληματισμένος και γεμάτος στρές μεσα στη νύχτα , μπροστά σε ένα λαπτοπ

Απευθύνομαι περισσότερο στους παντρεμένους φίλους . Εσείς πως το αντιμετωπίζετε ; Εγώ σκέφτηκα να «επανέλθω» . Ίσως να αισθανθώ και πάλι ζωντανός .
Τι προτείνετε ;
Μπουρδέλο
Στούντιο
Μασαζ ή Call Girl ;

αν είναι ωραία η γυναίκα σου δεν έχεις λόγο να το διακινδυνεύσεις..  :P
 

hitman7771

Μέλος
Εγγρ.
15 Μαρ 2011
Μηνύματα
3.365
Κριτικές
3
Like
95
Πόντοι
16
Φίλε μου σε καταλαβαίνω αν και φρεσκοπαντρεμένος. Δε νομίζω να έχει να κάνει με αυτό που είπαν καποιοι ότι ότι δεν έκανες σου βγήκε να το κάνεις τώρα. Παιδιά δεν είναι αποθημένα αυτά. Γιατί και εγώ που έκανα πολλά μπορώ να πω, έχω μνήμη τα θυμάμαι και ξεσηκώνομαι.

Όπως και να έχει θεωρώ ότι το μεγαλύτερο εμπόδιο είναι ότι το κινητό σου που θα ήταν εργαλείο για τέτοια πράγματα, είναι και αυτό που δεν πρέπει να χρησιμοποιήσεις.

Δε μπορείς να δώσεις το νούμερο σου σε καμιά καινούργια γνωριμία. Αυτόματα αυτό καθιστά πολύ δύσκολο να βρεις καμιά καυλωμένη παντρεμένη, ή έστω και κάποια που θέλει μόνο πήδημα. Γιατί από κάπου θα πρέπει να ξεκινήσει μια γνωριμία. Γνωριμία χωρίς τηλέφωνο δύσκολα.

Ρίξτο έξω σε ωμά πράγματα. Κανά στούντιο, κανά μασάζ κανα χοτέλ και φτάνει. Θα πάρεις τη δόση σου και θα επιστρέψεις σπίτι σου. Νομίζω αρκεί.

Τώρα συμβουλές που σου έδωσαν του στυλ μην πας σε μασατζίδικο μη σε πάρει κανα ματι τα ακούω βερεσε εκτός και αν είμαι αφελής. Ποιος θα σε δεί μωρέ? Και αν δεις κανα γνωστό μέσα... μεταξύ κατεργαρέων ειλικρίνεια
 

geoMan

Ανώτερος
Εγγρ.
24 Μαΐ 2009
Μηνύματα
27.105
Κριτικές
16
Like
13.003
Πόντοι
5.577
εδώ τα λεει όλα, φτιαξτε ένα καφε και μελετηστε

:coffee:

Τι στο καλό πιάνει τους άντρες εκεί γύρω στα 40-50 και κυνηγούν μικρότερες γυναίκες; Δεν τους κάνει η γυναίκα τους; Θυμούνται τη ζωή που δεν έκαναν; Θέλουν απλά να τονώσουν το «εγώ» τους, αψηφώντας τους γύρω τους, γιατί μια ζωή την έχουνε; Ή τίποτα από όλα αυτά;
Ας πάρουμε, όμως, τα πράγματα από την αρχή
Τον όρο «μέση ηλικία» επινόησε ο Έλιοτ Ζακές, το 1965, ωστόσο, «η κρίση μέσης ηλικίας» έγινε γνωστή μέσα από το βιβλίο του Ντανιέλ Λεβινσόν στα τέλη της δεκαετίας του ’70, «Οι εποχές της ζωής ενός ανθρώπου». Αυτό που υποστήριξε ο συγγραφέας είναι ότι οι άνδρες γύρω στα 40-45, καταλαβαίνουν πως δεν έχουν κάνει αυτά που ήθελαν, όταν βρίσκουν χρόνο να σκεφτούν μέσα σε μια ζωή έντονων ρυθμών.
Τότε, ξεκινά η κατάθλιψη, το άγχος και η απελπισία. Κάπως έτσι αρχίζουν οι καβγάδες με τη σύζυγο, η αδιαφορία και οι αλλαγές. Οι αλλαγές περιλαμβάνουν από τα πιο απλά, όπως τα ρούχα και το κούρεμα, μέχρι το ότι θέλει χρόνο να σκεφτεί. Αλλοι απλά περνούν τη φάση μέσα στον γάμο και άλλοι χωρίζουν.
Και γιατί χωρίζουν; Ο γάμος τους κάνει να αισθάνονται «δεμένοι» σε μια υποχρέωση και μακριά από τα χρόνια της διασκέδασης. Με μια μικρότερη γυναίκα, λοιπόν, νιώθουν πως ένα παλιό μοντέλο αντικαθίσταται με ένα καινούργιο, το οποίο θα φέρει νεανικότητα και την πολυπόθητη «δεύτερη ευκαιρία». Θέλουν να δείξουν πως δεν έχουν χάσει τη μάχη με τον χρόνο, την επαφή τους.
Ενας, ακόμη, λόγος που μπορεί να δικαιολογεί τη στροφή τους στις μικρότερες γυναίκες είναι πως πιστεύουν πως όλες οι γυναίκες μια κάποιας ηλικίας είναι σαν την πρώην του. Ακόμη και να περνούσαν καλά στον γάμο τους, ορισμένες δυσάρεστες εμπειρίες θα έχουν υπάρξει, οπότε τους φοβίζει μια επανάληψη της ίδιας πραγματικότητας.
Η νεότερη γυναίκα φαίνεται σαν μια επιλογή χωρίς δράματα, χωρίς προβλήματα. Μπορεί να ισχύει, μπορεί και όχι, μιας και όλες οι σχέσεις απαιτούν επικοινωνία και «δουλειά».
 

Zebu

Γλομπεο-Μύστης
Εγγρ.
8 Μαΐ 2016
Μηνύματα
24.312
Κριτικές
42
Like
24.761
Πόντοι
25.846
Όσο μεγαλώνεις τόσο σκέφτεσαι ότι ο χρόνος λιγοστεύει και τόσο θυμάσαι τι έκανες και τι δεν έκανες και θα έπρεπε να έχεις κάνει. Όσο και αλήτικη ζωή να είχες και όσο και να έχεις ακόμα και σήμερα, ποτέ δεν είναι αρκετή για να χορτάσει κάποιος την ζωή! Είναι πολύ σύντομη και ποτέ δεν ξέρεις τι ξημερώνει. Μαύρη η ώρα που τ ακούει βέβαια. Ο άνθρωπος περιπέτεια ζητάει να ξανα βάλει στην ζωή του να ξανανιώσει ζωντανός... Ξεκίνα φίλε σύμφωνα με όσα σου είπαν και οι προηγούμενοι. Προσοχή στις συνήθειες, τηλέφωνα.
Κάτι που δεν αναφέρθηκε από άλλους και δη παντρεμένους ή πρώην παντρεμένους, όπως εγώ. Ποιος έχει το πορτοφόλι σπίτι; Δεν χρειάζεται να απαντήσεις αλλά είναι σημαντικό. Ο άντρας αν ξέρει ότι είναι παράδειγμα προς αποφυγήν, και η γυναίκα τον ρίξει και έχει αυτή το κουμάντο του ταμείου (όπως επιδιώκουν όλες) ξέρει και πόσα και πότε χαλάει... Εκεί είναι ένα θέμα μεγάλο! Το πως θα λυθεί δεν ξέρω.

Η γνώμη μου είναι call girl που αν της εξηγήσεις... μπορείς να καταφέρεις να την πας και σε όχι και τόσο γνωστό χοτελ. Ξεκίνα! Καλώς ήλθες κιόλας στην πουτανιάρικη παρέά μας!  :hi:
 

Marketeer

Μέλος
Εγγρ.
8 Δεκ 2015
Μηνύματα
48
Like
7
Πόντοι
0
Το θέμα είναι να μη σε δεί κάποιο μάτι.
Μειώνεις την πιθανότημε cg. Τα call girls ομως δίνουν το αίσθημα καθαριότητας και μετά υπάρχει το ρίσκο να κολήσεις κανά χλαμύδιο από ακάποτη πίπα και να το βρούνε στη γυναίκα σου. Υστερα παίρνεις διαζύγιο και αναπολείς την ουρά στο Jumbo :)

Τέλος, όπως προείπε φίλος οι πουτάνες ειναι πολύ εθιστικές. Οπότε προσοχή!
 

marinos marin

Μέλος
Εγγρ.
12 Νοε 2016
Μηνύματα
116
Like
16
Πόντοι
1
Προχωρα... μην ακους πολλα!!!! εάν δεν το κανεις τωρα, σε λιγα χρονια θα το εχεις μετανοιωση πικρα!!!!
 

Διαγόρας

Μέλος
Εγγρ.
18 Δεκ 2015
Μηνύματα
917
Like
671
Πόντοι
86
Η γνώμη μου είναι call girl που αν της εξηγήσεις... μπορείς να καταφέρεις να την πας και σε όχι και τόσο γνωστό χοτελ. Ξεκίνα! Καλώς ήλθες κιόλας στην πουτανιάρικη παρέά μας!  :hi:
200 ευρώ για να γαμήσεις; Ήμαρτον!  :priest:
Βέβαια θα μου πεις...τι είναι η ζωή... :hmm: 
Στιγμές ευτυχίας πριν τον θάνατο.
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom