Νέα

Προύσα-η πολη του καραγκιοζη

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα sex volcano
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 2
  • Εμφανίσεις 2K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

sex volcano

Γλομπεο-Μύστης
Εγγρ.
15 Οκτ 2012
Μηνύματα
24.626
Κριτικές
178
Like
39.079
Πόντοι
21.896
αν και εχω απει πολλες φορες προυσα ειτε πιτιρικος απο το 1985 που ειχε 400 χιλιαδες κοσμο κ πλεον εχει ξεπερασει τα 2 εκατομυρια
Ειναι μια πολη με εντονο παλιο στοιχειο και πλεον κατοικουν τουρκι που ηρθαν με την ανταλλαγη πλυθησμου απο το κιλκις σερρες δραμα ενω οι ελληνες προυσαληδες σκορπιστηκαν σε ολη την ελλαδα
θυμαμαι οπου καπου στη ρουμελη εχει κ μοναστηρι η παναγια η προυσαλιωτισσα αλλα δεν θυμαμαι ακριβως ,νομιζω στην ευρυτανια
ΑΦΟΥ περασα απο τα συνορα του καπικουλε σσ μεγαλυτερα συνορα της ευρωπης τεραστιων διαστασεων σαν να εισαι σε αμερικανικη ταινια κατευθηνθηκα με οτοεβροπα στο συχνο μου ταξιδι για κων/πλη και απο εκει για νικομηδεια που φετος οι τουρκοι με την βογθεια των ιαπωνων  ενωσαν τον μαρμαρα με γφυρα οποτε γλυτωνις 80 χμ  κ βγαινει κατευειαν στην γιαλοβα σχεδον και απο εκει πλεον εισαι κοντα για προυσα
η προυσα εχει το πιο διασημο χιονοδρομικο της τουρκιας ου μαλιστα ονειρευονται ολυμπιακους αλλα λογω καιρου δυσκολα

Η προυσα επισης εχει τα διασημοτερα καστανα γλυκο στο κοσμο καθως κ θεωρειτε η μητερα του φαγητου για την τουρκια με κορυφαιο το κεμππ το αλεξανδρινο--ισκεντερ κεμπαπ και με τα γλυκα του  του καφκαα
τελος ειναι μια ακμαζουσα περιοχη οποθ εκει γινονται τα αμαξια  φιατ ρενω απο το κολοσο τοφας
και επισης ο μεγαλυτερος κολοσσος BASF γερμανικα πετρελαιοχημικα και οτιδιποτε αλλου με χημικο εχει εργοστασιο εκει ενα θεαπερατο πραμα

για μας τους ελληνες ειναι η πατριδα του καραγκιοζη κ φυσικα η καταγωγη πολλων ελληνων απο εκει κ την ευρυτερη περιοχη που εχει την λιμνη ιζνικ με ενα ιδιαιτερο μικροκλιμα και καλλιεργουν ιδιαιτερης σημασιας ελιες γκεμλικ-σταφιδατη ελια κατι σαν τη θρουμπα τη δικια μας αλλα και λωτους πολυ γλυκους που εισηχθησαν και στην ευρωπη τα τελευταια χρονια

και εδω σταματν τα καλα της πολη διοτι απο σεξοτουρισμο το απολυτο μηδεν πιατσες αν και εχω ρωτησει παλαιοτερ δεν εχει καθως και μασατζιδικα κρυφα το μονο που εχει ειναι καποια βιζιτακια σιτυτουρακια
ο πλαοστρωτος τηα παλια πολη και ακατω απο το λοφο εχει καποια χαμετυπια αλλα ουτε κατα διανυα να μπεις μεσα αφου το μεταξυ  φανταζει υπερπολυτελιας χιλτον
γενικα ασιατικη μερια κ συντηρητικη κοινωνια
εγω αναγκατικα να παρω μια ρωσσια απο το εσκορτνιους
και επειδη δεν ξερω απο τεχνολογια και γουτσαπ εβαλα το ρεσεπσιονιστ να μου μιλησει στο τηλ και να την κανονισει για 23 00 αλλα δεν μπορουσε οποτε ουτε 00 00 και στο τελος μου ειπε 00 30 και μαλλον βρυκολακα εψαχνε τετοια ωρα που εγω με τα χιλιομετρα που ειχα κανει ημουν πτωμα οποτε τελος της ειπα αν θελει με 500 λιρε μιση ωρα ενα μανικι και ουτε ταξια κ μαλακιες ιοτι παω αλλιως για νανι :rolleyes: :rolleyes:
ο ρεσεψιονιστ μου ειπε οτι συμφωνησε και ενω ρωτησα αξιοτιμαμελη του μπυ μπας κ την ξερουν δυστυχως κανεις δεν τη γνωριζε τη κυρια :- :- :-

Ηρθε κυρια στην ωρα της πολυ ψιλη πανω απο 175 και ας λεει εκει 170 νταρντανα και οτι βλεπετε με  βυζια και περιπου στα 30 ρωσσιδα που μου ειπε οτι εχει αγαπουλη τουρκο γκομενο και λογο οτι οι ρωσσοι δεν θελουν βιζα για τυρκια ερχεται συχνα
ελπιζω επιτελους για τους ρωσσοουκρανους καποτε να καταργηθει η βιζα κ στην ελλαδα διοτι  ολο το ρουβλι πει τουρκια απο τουριστριες
μολις χτυπησε την πορτα κ ειδα την κοπελα περσε μεσα ευγενικη κ μου εβγαλε πορνοσταρ στυλ
αμεσως στο μπανιο μπουκαρω και εγω και χαιδακια να με τριβει με το σφουγγαρι σσ βλεπεται εκει οι μουσουλμανοι τις εχουν εκπειδευσει τις σιτυτουριστριες να ειναι υποτακτικες και περιποιητικες και οχι οπως εδω που μας το παιζουν υφος 100 καρδυναλιων :P :P
Μετα το ντουζ στο κρεβατι με μπολικο ισπανικο καλουτσικο τσιμπουκι βαθυ με παιξιμο της γλωσας αλλ οπως ειπα με ψευτοβογγητα
ανεβαινει πανω μου και χοροπηδα ενω στα σπεσιαλιτε της ηταν οτι ηταν βαθια μεσα και δεν χοροπηδαγε αλλα ετριβε το μουνιτης μπρος πισω ε δυναμη!!!!!!!!!!!!!!!!!!τελος την γυρναω στα 4 κ μετα απο λιγο σπατουκαριστο γλειψιμο αρχιζω να την σφυροκοπω που εκει λιγο τσατιστηκα με τα πολυ ψευτικα βογγητα της οπου και ηρθε το τελος μου μιας  και δεν ημουν προπονημενος πιο νωρις------πηγα ακλαυτς στα 4 χωρις πρωινιατικη :jerking: :jerking:
ΓΕΝΙΚΑ καλη συναντηση αλλα σε γενικες γραμμες θα μπορουσε κ καλυτερα στο θεμα βογγητου :grin: :grin: :grin: αφου εφυγε της ειπα θα κατεβω κ εγω να φαω πατσα κ της ειπα στην γωνια εχει πατσατζιδικο πο προγουλια μοσχαροκεφλη που τρελενομαι αλλα μου ειπε οτι δεν τρωει τετοι κρεατα αλλα μονο αλλα :grin: :grin: :grin: :grin:

ΑΝ πατε καλο ειναι να μεινετε κοντα στη ζαφερ πλαζα ποθ ειναι κοντα σε ολα κεντρο και να δοκιμαετε και τοπικο λιμμνησιο ψαρι απο το απια ταβερνακια πανω στο πλακοστρωτο



 

Quasimodo

Ανώτερος
Εγγρ.
31 Δεκ 2005
Μηνύματα
3.262
Κριτικές
48
Like
1.968
Πόντοι
6.955
Πες και ότι στην Προυσα σήκωσε ο ΑΡΗΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ το πιο μαγκικο ευρωπαϊκό τίτλο
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom