Νέα

Οργάνωση ταξιδιού για Τhailand;

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα DragonC
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 56
  • Εμφανίσεις 15K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

DragonC

Μέλος
Εγγρ.
11 Οκτ 2005
Μηνύματα
1
Like
0
Πόντοι
0
Συναγωνιστές και Αλάνια, λέω να οργανώσω ταξιδάκι για τα εξωτικά μουνάκια. Ποιος έχει όρεξη αλλά και χρόνο-χρήμα να φύγουμε με μια γερή Ελληνική αποστολή στην χώρα της ακολασίας και να απολαύσουμε τους αμαρτωλούς πειρασμούς. Προτεινόμενη περίοδο κοντά στο Πάσχα το Ορθόδοξο.
Περιμένω το έμπρακτο ενδιαφέρον όσων πραγματικά γουστάρουν και δεν αρκούνται μόνο στα λόγια !


 

axl33

Μέλος
Εγγρ.
25 Ιαν 2008
Μηνύματα
100
Like
0
Πόντοι
1
φιλαρακι ημουν ταιλανδη πριν ενα χρονο.Γαμω τα μερη.....
Ξαναπαω ευχαριστως ,τώρα που ξερω τα κατατοποια.Η καλυτερη εποχη είναι το πολύ μεχρι τελοσ Μάρτη .οπου και ισχυει το low season.Μετά είναι όλα πιο ακριβά
Αν ενδιαφερεσαι για Μάρτη ,είμαι μέσα
 

john666

Μέλος
Εγγρ.
14 Μαΐ 2007
Μηνύματα
770
Like
2
Πόντοι
6
για αυγουστο μονο ειμαι μεσα
 

alexis82

Μέλος
Εγγρ.
27 Οκτ 2005
Μηνύματα
323
Κριτικές
8
Like
88
Πόντοι
1
ας γραψει καποιος λιγο πιο αναλυτικα για το κοστος αν ειναι να οργανοθουμε..
 

axl33

Μέλος
Εγγρ.
25 Ιαν 2008
Μηνύματα
100
Like
0
Πόντοι
1
Παίδες Καλοκαίρι δεν λέει με τίποτα!!!
είναι γεμάτο με κάφρους, τρομερή ζέστη και οι τιμές διπλάσιες
Μέχρι τέλη μάρτη λέει!
Κόστος εισητ. μέχρι τον μάρτη περίπου 650 eur
έχω βρεί διαμερίσματα με 10 eur την ημέρα και μετά ότι φάς και ότι γαμήσεις
Κανονίστε για Μάρτη μάγκες!!!!!!!!!!!!!!
τρελές καύλες.......
 

DOURO-PINELOS

Μέλος
Εγγρ.
1 Φεβ 2008
Μηνύματα
5
Like
0
Πόντοι
0
αυριο παω κατω για 4 μερες...αν και λιγες....θα παρω μια γευση..το τη παιζει..

αν και το εγραψα..και στο αλλο ποστ...με κραξανε.επιδη θα παρω ψηφιακη.μαζι μου..

λεσ και ειπα οτι ..θα σασ φερω ντοκουμετα..που θα γαμησω..

τελος παντων............... οτι μαθω θα σας πω..

κανονιστε....και μπορει να ερθω και εγω παλι...

το εισιτηριο το δικο μου..ειναι 750  με την καταρ..

SALUTE
 

axl33

Μέλος
Εγγρ.
25 Ιαν 2008
Μηνύματα
100
Like
0
Πόντοι
1
τελικά φίλε Dracon όλο για ταξίδι ταυλάνδη μιλάς αλλά δεν κανονίζεις τίποτα...
έχεις όρεξη τελικά να πάς?
 

pipinomaniac

Μέλος
Εγγρ.
28 Δεκ 2005
Μηνύματα
2.806
Like
142
Πόντοι
16
Παίδες Καλοκαίρι δεν λέει με τίποτα!!!
είναι γεμάτο με κάφρους, τρομερή ζέστη και οι τιμές διπλάσιες
Μέχρι τέλη μάρτη λέει!
Κόστος εισητ. μέχρι τον μάρτη περίπου 650 eur
έχω βρεί διαμερίσματα με 10 eur την ημέρα και μετά ότι φάς και ότι γαμήσεις
Κανονίστε για Μάρτη μάγκες!!!!!!!!!!!!!!
τρελές καύλες.......
Μαλλον λιγο λαθος σου τα εχουν πει...Η High season ειναι Νοεμβριο μεχρι και Μαρτιο..Οι τιμες των ξενοδοχειων ειναι απο διπλασιες εως τριπλασιες..Και ειναι γεματο καφρους και εχει ανυποφορη ζεστη..Ειδικα Ιανουαριο-Φεβρουαριο-Μαρτιο που ειναι "το καλοκαιρι τους"ειναι ολοκαυτωμα..και επειδη ειναι κοντα στον ισημερινο,οι ακτινες του Ηλιου πεφτουν καθετα και βαρανε στο κεφαλι...
Για το κοστος των εισιτηριων εχεις δικιο..Τη High season ειναι φτηνοτερα..βρισκεις και με 650 ευρω(οχι βεβαια απευθειας,αλλα με 50-100 ευρω παραπανω ναι..)
Η low season ξεκιναει μετα το πασχα,τα ξενοδοχεια φθηναινουν(50-60% πιο κατω),συν το γεγονος πως δεν εισαι υποχρεωμενος να πληρωσεις και το πρωινο,που τη High season ειναι ΥΠΟΧΡΕΩΤΙΚΟ...αλλα ακριβαινουν τα αεροπορικα εισιτηρια...Ιουνιο-Ιουλιο πεφτει πεινα γιατι εχει πολυ λιγοτερο τουρισμο,πεφτουν οι τιμες σε ολα και ο καιρος ειναι πιο υποφερτος,και ειδικα τον Αυγουστο που ειναι οι Μουσωνες,βρεχει καθε μερα σχεδον και δροσιζει...
Για καποιον που δεν εχει ξαναπαει,καλο ειναι το πρωτο ταξιδι να ειναι απο Μαιο μεχρι και Οκτωβριο,ωστε να μην υπαρχει τεραστια διαφορα στη θερμοκρασια σε σχεση με την Ελλαδα.
Φανταστειτε τι σοκ ειναι για καποιον,να φυγει τωρα το Σαββατοκυριακο απο την Ελλαδα που θα εχει υπο το μηδεν και θα χιονιζει και να προσγειωθει μετα απο 10 ωρες στο Σουβαρναμπουμι,που θα εχει 40 βαθμους παραπανω..
Παντως και Καλοκαιρι να πας,που εδω εχουμε καυσωνα,η πρωτη επαφη με την ατμοσφαιρα..την υγρασια..τις μυρωδιες...ειναι τραυματικη για ολους...Μολις βγαινεις απο το αεροδρομιο,αν δεν εισαι συνηθισμενος,σε πιανει δυσπνοια και σου ερχεται να λυποθυμισεις..
 

04fantomas05

Μέλος
Εγγρ.
20 Μαΐ 2007
Μηνύματα
1.242
Like
32
Πόντοι
16
Μαλλον λιγο λαθος σου τα εχουν πει...Η High season ειναι Νοεμβριο μεχρι και Μαρτιο..Οι τιμες των ξενοδοχειων ειναι απο διπλασιες εως τριπλασιες..Και ειναι γεματο καφρους και εχει ανυποφορη ζεστη..Ειδικα Ιανουαριο-Φεβρουαριο-Μαρτιο που ειναι "το καλοκαιρι τους"ειναι ολοκαυτωμα..και επειδη ειναι κοντα στον ισημερινο,οι ακτινες του Ηλιου πεφτουν καθετα και βαρανε στο κεφαλι...
Αγαπητε πιπινολατρη μεσα σε ολα οτι ειπες για τιμες και για καφρους  :grin:  κτλ
Στο θεμα της ζεστης ομως επετρεψε μου να διορθωσω. Δεκεμβριο-Ιανουαριο-μεχρι το πολυ μεσα Φεβρουαριου ο καιρος ειναι τζαμι. Γιαυτο ειναι και High season επειδη ο καιρος ειναι πιο ανθρωπινος. Μακαρι να ηταν ετσι ολο το χρονο. Καλη δροσουλα και το βραδυ ζακετα στο μηχανακι (απο Μπανγκοκ και πανω). Υγρασια στο κατωτερο δυνατο επιπεδο. Υπο αυτην την εννοια ο χειμωνας ο δικος μας συμπιπτει ακριβως με τον Ταυλανδικο αφου τοτε (Δεκ-Γεν) σημειωνονται οι χαμηλοτερες θερμοκρασιες. Οι αλλες εποχες οντως δε συμπιπτουν με τις ευρωπαικες. Η ανυποφορη ζεστη ξεκιναει συνηθως απο Μαρτη, Απριλη (κολαση), μεχρι τελη Μαιου αν και περυσι η κωλοζεστη μας ταλανιζε μεχρι και μετα τον Ιουνη. Ειναι καπως αποτομη η μεταβαση απο τη δροσουλα στο καμινι εκει κατα τα μεσα Φεβρουαριου δηλαδη τωρα.
Βεβαια το global warming εχει κανει το θαυμα του και στην Ταυλανδη. Αφου φτασαμε στο σημειο να δουμε βροχη το Φεβρουαριο (βρεχει καθημερινα τις 3 τελευταιες μερες, ευτυχως νυχτα) κατι που ειναι σπανιοτατο εεεε τοτε οι λεξεις χανουν το νοημα τους  ;)
 

pipinomaniac

Μέλος
Εγγρ.
28 Δεκ 2005
Μηνύματα
2.806
Like
142
Πόντοι
16
Αγαπητε Φαντομα,ειχα λαθος πληροφορηση.
Το Νοεμβρη παντως που ειχα παει,ο καιρος δε μου αρεσε καθολου..Ειχε περισσοτερη ζεστη και υπολογισα οτι οσο περνουσαν οι μηνες θα αυξανοτανε..Τον Αυγουστο ηταν καλυτερα..Κι ας εβρεχε καταρακτωδως!(Ισως τελικα ο βροχερος καιρος να ταιριαζει περισσοτερο στην ιδιοσυγκρασια μου!)
Ειδικα παντως το θεμα με τις τιμες στη high season,μου εκανε εντυπωση..H "διαθεση" για παζαρια στις τιμες,πεφτει κατακορυφα...Ολοι εχουν το υφος "Φιλε,τοση ειναι η τιμη..αν δε σ'αρεσει πηγαινε αλλου"...
Τον Αυγουστο,χωρις ιδιαιτερα παζαρια,μου κοψανε 500 μπατ την ημερα απο την ηδη χαμηλη τιμη του ξενοδοχειου,ενω το Νοεμβριο ητανε ανενδοτοι..Και ακριβοτερα και δε πεφτανε ουτε 100 μπατ παρακατω...Και αναγκαστηκα να παω σε φτηνοτερο ξενοδοχειο..
Και για να μιλαμε με στοιχεια,το ξενοδοχειο ηταν το το Bel Aire Resort στη Πατονγκ.
Τιμη Αυγουστου 1500 μπατ (επεσαν ευκολα στα 1000 μπατ)-Τιμη Νοεμβριου 2350 μπατ ακατεβατα..
 

kykladesgr

Μέλος
Εγγρ.
14 Ιουλ 2007
Μηνύματα
738
Like
0
Πόντοι
6
αχ με κάνετε και αισθάνομαι πολύ άσχημα που γύρισα  :2funny:
pipinomaniac-04fantomas05  :-*
 

04fantomas05

Μέλος
Εγγρ.
20 Μαΐ 2007
Μηνύματα
1.242
Like
32
Πόντοι
16
αχ με κάνετε και αισθάνομαι πολύ άσχημα που γύρισα  :2funny:
pipinomaniac-04fantomas05  :-*
ασχημα? εσυ δεν ελεγες τις προαλλες ποσο ευτυχισμενος, αισιοδοξος και χαρουμενος εισαι?  :2funny: :headbang:
Πως θα περασουν ετσι οι 8 μηνες εεεε? πως?  :headbang: :headbang:
 

kykladesgr

Μέλος
Εγγρ.
14 Ιουλ 2007
Μηνύματα
738
Like
0
Πόντοι
6
ασχημα? εσυ δεν ελεγες τις προαλλες ποσο ευτυχισμενος, αισιοδοξος και χαρουμενος εισαι?  :2funny: :headbang:
Πως θα περάσουν ετσι οι 8 μήνες εεεε? πως?  :headbang: :headbang:
ρε παιδιά 7 μήνες μην το φορτώνουμε το πράγμα ...
λοιπόν αν εξαιρέσουμε το κρύο 5-7c κατά τα αλλά πολύ καλά  :blowup:
ΜΥΚΟΝΟΣ              Σάββατο  16/02/2008  20:00  4 °C 9 Μποφόρ B
Κυριακή  17/02/2008  20:00  2 °C 9 Μποφόρ B
Δευτέρα  18/02/2008  08:00  0 °C 9 Μποφόρ B
Τρίτη      19/02/2008 08:00  1 °C 2 Μποφόρ ΒΔ
 

kefatos

Μέλος
Εγγρ.
4 Ιουλ 2007
Μηνύματα
13
Like
0
Πόντοι
0
Παιδια εχουμε κανα νεο για το ταξιδι?
 

Μανώλης_Δ

Μέλος
Εγγρ.
7 Οκτ 2007
Μηνύματα
11
Κριτικές
1
Like
0
Πόντοι
0
Για το μήνα Ιούλη είμαι μέσα για Ταΐλάνδη...
 

axl33

Μέλος
Εγγρ.
25 Ιαν 2008
Μηνύματα
100
Like
0
Πόντοι
1
11 Δεκέμβρη ....έκλεισε
Αλλος για παρέα???
 

john666

Μέλος
Εγγρ.
14 Μαΐ 2007
Μηνύματα
770
Like
2
Πόντοι
6
Ιουλιο αυγουστο θα μπορω και εγω
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom