Νέα

Προσοχη στην παγιδα του ΟΤΕ!

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα kokovgios
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 51
  • Εμφανίσεις 8K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

kokovgios

Μέλος
Εγγρ.
20 Μαΐ 2016
Μηνύματα
106
Like
0
Πόντοι
1
Μαγκες ανοιγω αυτο το θεμα για να σας ενημερωσω για μια παγιδα που βαζει ο ΟΤΕ..στους συνδρομητες του που ανανενωνουν το συμβολαιο τους η που παιρνουν καινουργιο ρουτερ τους βαζει χωρις προειδοποιηση στην ευρυζωνικη τηλεφωνια! δηλαδη τηλεφωνο μεσω ιντερνετ που σημαινει οτι αν κοπει το ρευμα πχ δεν εχεις τηλεφωνο, ενω πρεπει ναχεις ανοικτο το ρουτερ ολη μερα, ξεχωρα οτι ειναι ευαλωτο σε ιους. Συνεβη σε εναν συγγενη μου που ανανεωσε το συμβολαιο και τον εβαλαν στην ευρυζωνικη χωρις καν να τον ρωτησουν..εννοειται πως δεν κατεβασαν την τιμη, την στιγμη που η CYTA  που χρησιμοποιει το ιδιο συστημα χρεωνει τα μισα χρηματα..επισιης ακομα κι αν κανετε αντικατασταση ρουτερ παλι σας βαζουν ευρυζωνικη χωρις να σας ενημερωσουν..Η ευρυζωνικη τηλεφωνια ειναι πολυ πιο οικονομικη για τους παροχους αλλα για τους συνδρομητες ειναι σαφως χειροτερη απο την κλασσικη, για τους λογους που ανεφερα πιο πανω..προσοχη λοιπον αν σας παρουν τηλεφωνο και σας που οτι δικαιουστε καινουργιο ρουτερ, η ανανεωση συμβολαιου μην το δεχτειτε  εκτος κι αν θελετε να πατε σε ευρυζωνικη τηλεφωνια..
 
Εγγρ.
1 Αυγ 2016
Μηνύματα
211
Like
0
Πόντοι
1
Δηλαδή έτσι αυθαίρετα, δίχως να ρωτήσουν τον συνδρομητή, τον βάζουν κατευθείαν στο σύστημα της ευρυζωνικής; Ούτε καν τον ενημερώνουν-ιδίως αν κάποιος είναι πχ εντελώς άσχετος;Και αν αυτός δεν θέλει;
 

nakayama

Μέλος
Εγγρ.
6 Νοε 2010
Μηνύματα
406
Like
70
Πόντοι
1
:2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny:
Ο,τι δίνεις παίρνεις. Την στιγμή που ο κάθε γύφτος μετράει και τα 2 λεπτά.
Δηλαδή γαμιέται για ένα δύφραγγο τι περιμένεις.

Επίσης και απλή γραμμή να έχεις, οποιδήποτε φρικιό σου ανήγει το ΚΑΦΑΟ
και σε γαμάει κανονικά.

Θα βάλετε τώρα όλοι σας ISDN γραμμή με ISDN router.

:2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny:
 
Εγγρ.
12 Φεβ 2014
Μηνύματα
517
Κριτικές
4
Like
713
Πόντοι
86
  Από πουστιές  ο ΚΩΛΟΤΕ άλλο τιποτα... Θυμαμαι πριν εικοσι και πλέον χρόνια, σε μια γνωωστη λουτρόπολη, τα ΤΣΟΓΛΑΝΑΡΙΑ-ΚΟΠΡΟΣΚΥΛΑ  του ΚΩΛΟΤΕ έκαναν το εξης κολπακι : Ολο το χειμώνα,που λειπανε οι συνδρομητες της περιοχής ,λογω ότι ηταν από Αθηνα κλπ, και ερχοντουσαν από το Πασχα και μετα  και οι περισσοτεροι το καλοκαιρι, αυτοι έκαναν τηλεφωνήματα - και οι κολλητοι τους στην περιοχή- παντου ,Ελλ'αδα,εξωτερικο κλπ. Το καλοκαιρι λοιπον, όλα αυτά τα τηλεφωνήματα, μεσω των μετρητων που έλεγχαν οι ιδιοι, τα φορτωναν/χρεωναν στους ανύποπτους συνδρομητες ,και αμα κανεις διαμαρτυροταν για το φουσκωμενο λογαριασμο, τον παραμυθιαζαν  " μαλλον κανατε πολλα τηλεφωνα στις διακοπες σας, ή Μαλλον καποιος επ[ισκεπτης σας εκανε τηλεφωνα" ,και ετσι τα σκεπαχζαν . Εγω ειχα κανει μια σταθερη συνδεση  εδώ στην Αθηνα, και όταν ηθελα να τη δοιακοψω ,με τραβάγανε 3-4 μηνες,γιασα να μου παιρνουν τα 80άρια κάθε μηνα,τα μουνοπανα. Και στο τελος, από την εγγυηση που ειχα δωσει στην εναρξη της συνδρομης, μου εδψσαν πισω μονο 50 ευρω, κι αυτά με χιλια ζορια,ενω μου ειχαν βουτηξει  όταν εγινε  η συνδεση (μιλαμε περι το 2002) πανω από 400 . ΚΩΛΟΤΕ = ΚΩΛΟΧΑΝΕΙΟ =ΛΗΣΤΕΙΑ
 

pacwman

Ανώτερος
Εγγρ.
6 Νοε 2005
Μηνύματα
376
Κριτικές
104
Like
547
Πόντοι
6.280
Το εχω πει πολλες φορες στους γνωστους και φιλους μου και το λεω και σε σας : Απο τοτε που εφυγα απο οτε σωθηκα ! Γλυτωσα πολλα χρηματα απο φανταστικες κλησεις.
 

diomides

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
17 Μαΐ 2009
Μηνύματα
9.815
Κριτικές
1
Like
153
Πόντοι
166
Μαγκες ανοιγω αυτο το θεμα για να σας ενημερωσω για μια παγιδα που βαζει ο ΟΤΕ..στους συνδρομητες του που ανανενωνουν το συμβολαιο τους η που παιρνουν καινουργιο ρουτερ τους βαζει χωρις προειδοποιηση στην ευρυζωνικη τηλεφωνια! δηλαδη τηλεφωνο μεσω ιντερνετ που σημαινει οτι αν κοπει το ρευμα πχ δεν εχεις τηλεφωνο, ενω πρεπει ναχεις ανοικτο το ρουτερ ολη μερα, ξεχωρα οτι ειναι ευαλωτο σε ιους. Συνεβη σε εναν συγγενη μου που ανανεωσε το συμβολαιο και τον εβαλαν στην ευρυζωνικη χωρις καν να τον ρωτησουν..εννοειται πως δεν κατεβασαν την τιμη, την στιγμη που η CYTA  που χρησιμοποιει το ιδιο συστημα χρεωνει τα μισα χρηματα..επισιης ακομα κι αν κανετε αντικατασταση ρουτερ παλι σας βαζουν ευρυζωνικη χωρις να σας ενημερωσουν..Η ευρυζωνικη τηλεφωνια ειναι πολυ πιο οικονομικη για τους παροχους αλλα για τους συνδρομητες ειναι σαφως χειροτερη απο την κλασσικη, για τους λογους που ανεφερα πιο πανω..προσοχη λοιπον αν σας παρουν τηλεφωνο και σας που οτι δικαιουστε καινουργιο ρουτερ, η ανανεωση συμβολαιου μην το δεχτειτε  εκτος κι αν θελετε να πατε σε ευρυζωνικη τηλεφωνια..
ολα αυτα που λες εμενα ο υπαλληλος του οτε μου τα εξηγεισε αναλυτικα παντως και για το κοψιμο του ρευματος κτλ
 

glaskos

Σεβαστός
Εγγρ.
25 Δεκ 2011
Μηνύματα
15.130
Like
7.970
Πόντοι
1.206
kokovgios

ακριβως την ιδια πουστια μου εκανε ο τεχνικος του οτε οταν μου εδωσε καινουργιο router λογω αποσυνδεσεων στο παλιο router
σε 2-3 ωρες η συνδεση εγινε ευρυζωνικη...και χρειαστηκαν 4-5 μερες να μου γυρισουν την γραμμη σε απλη οταν τους ειπα οτι η περιοχη μου εχει συνεχες και επαναλαμβανομες διακοπες ρευματος

υποψην ο οτε διαλαλει οτι ολα τα router αναγκαστικα θα ειναι ευρυζωνικα στις αρχες του 2018
 

arisgoku

Μέλος
Εγγρ.
8 Σεπ 2010
Μηνύματα
16
Like
0
Πόντοι
0
Χαλαρώστε είναι υποχρεωτικό από την εε μέχρι το 2019 θα έχει καταργηθεί πλήρως η αναλογική τηλεφωνία στην ήπειρο.
 

Velociraptoras

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
8 Σεπ 2013
Μηνύματα
5.148
Κριτικές
35
Like
4.393
Πόντοι
796
Ολοι οι παροχοι θα γυρισουν σε γραμμες voip οπως η cyta οποτε ειναι αναποφευκτο εγω παντος που εχω cyta μια χαρα ειναι
 

glaskos

Σεβαστός
Εγγρ.
25 Δεκ 2011
Μηνύματα
15.130
Like
7.970
Πόντοι
1.206
Χαλαρώστε είναι υποχρεωτικό από την εε μέχρι το 2019 θα έχει καταργηθεί πλήρως η αναλογική τηλεφωνία στην ήπειρο.

πρωτα πρεπει να υπαρξει σωστη ηλεκτροδοτιση χωρις διακοπες ρευματος σε τακτα χρονικα διαστηματα αν οχι μονο για τους δημους της αττικης...τουλαχιστον στην πλειοψηφια των δημων ανα την επικρατεια ...και μετα μιλαμε για voip
 

nakayama

Μέλος
Εγγρ.
6 Νοε 2010
Μηνύματα
406
Like
70
Πόντοι
1
Εχει ενεργοποιήσει κανείς το anti-hacking στο router του?
Πχ τα VOIP της CYTA είναι ασφαλή?
:jerking: :jerking: :jerking: :jerking: :jerking:
 

iakovos

Σπουδαίος
Εγγρ.
11 Ιαν 2007
Μηνύματα
23.082
Κριτικές
9
Like
13.598
Πόντοι
2.606
Ολοι οι παροχοι θα γυρισουν σε γραμμες voip οπως η cyta οποτε ειναι αναποφευκτο εγω παντος που εχω cyta μια χαρα ειναι

Τα ιδια.
Απο τον Οκτώβριο του 2015 που την εβαλα μεχρι σημερα δεν θυμαμαι να εκανε αποσυνδεση.
Σε ταχυτητα ακριβως τα ιδια με πριν και με σχεδον μισα λεφτα απο τον οτε.
Μετανιωσα που δεν πηγα σε cyta γρηγοροτερα. :S :S :S
 

Fa-foot-is

Μέλος
Εγγρ.
20 Μαΐ 2016
Μηνύματα
47
Κριτικές
1
Like
21
Πόντοι
0
Και εγω που έκανα νέα συνδεση για μαγαζι με ISDN παλι VOIP είναι το τηλλεφωνο.
 

nakayama

Μέλος
Εγγρ.
6 Νοε 2010
Μηνύματα
406
Like
70
Πόντοι
1
Και εγω που έκανα νέα συνδεση για μαγαζι με ISDN παλι VOIP είναι το τηλλεφωνο.
Πιο modem έχεις?

[1]
3586617117.jpg


[2]
santis.gif
 

jim28

Ανώτερος
Εγγρ.
7 Ιαν 2007
Μηνύματα
1.920
Κριτικές
26
Like
2.277
Πόντοι
6.955
Η CYTA είναι καλή για 2play? Λέω να την βάλω τον επόμενο μήνα για να φύγω απο αυτούς τους βρωμιάρηδες της WIND.

Οσο για τον ΟΤΕ προτιμώ να μέινω χωρίς τηλέφωνο παρά να δίνω λεφτά σε οραγανισμό που ταίζει ΠΑΣΟΚΑΤΖΗΔΕΣ (ΣΥΝΑΣΠΙΣΤΗΡΙΑ ΠΛΕΟΝ) 
Την δεκαετία του 90 με αναλογική γραμμή όταν η χρέωση γινόταν με τον αριθμό αστικών τηλεφώνων που είχε κάνει μια γραμμή, ο λογαριασμός έλεγε οτι ως οικογένεια κάναμε 1000 τηλέφωνα το δίμηνο, πράγμα που δεν συνέβαινε.  Ο ΟΤΕς μας έκλεβε!
 

dude33

Μέλος
Εγγρ.
10 Νοε 2007
Μηνύματα
9.198
Like
757
Πόντοι
146
Μαγκες ανοιγω αυτο το θεμα για να σας ενημερωσω για μια παγιδα που βαζει ο ΟΤΕ..στους συνδρομητες του που ανανενωνουν το συμβολαιο τους η που παιρνουν καινουργιο ρουτερ τους βαζει χωρις προειδοποιηση στην ευρυζωνικη τηλεφωνια! δηλαδη τηλεφωνο μεσω ιντερνετ που σημαινει οτι αν κοπει το ρευμα πχ δεν εχεις τηλεφωνο, ενω πρεπει ναχεις ανοικτο το ρουτερ ολη μερα, ξεχωρα οτι ειναι ευαλωτο σε ιους. Συνεβη σε εναν συγγενη μου που ανανεωσε το συμβολαιο και τον εβαλαν στην ευρυζωνικη χωρις καν να τον ρωτησουν..εννοειται πως δεν κατεβασαν την τιμη, την στιγμη που η CYTA  που χρησιμοποιει το ιδιο συστημα χρεωνει τα μισα χρηματα..επισιης ακομα κι αν κανετε αντικατασταση ρουτερ παλι σας βαζουν ευρυζωνικη χωρις να σας ενημερωσουν..Η ευρυζωνικη τηλεφωνια ειναι πολυ πιο οικονομικη για τους παροχους αλλα για τους συνδρομητες ειναι σαφως χειροτερη απο την κλασσικη, για τους λογους που ανεφερα πιο πανω..προσοχη λοιπον αν σας παρουν τηλεφωνο και σας που οτι δικαιουστε καινουργιο ρουτερ, η ανανεωση συμβολαιου μην το δεχτειτε  εκτος κι αν θελετε να πατε σε ευρυζωνικη τηλεφωνια..
Φιλε και ασύρματο τηλέφωνο να έχεις χωρίς ρευμα δεν δουλευει.Ομως νομίζω ότι δινουν και  ups για περιπτωσεις διακοπής ρευματος.
Επισης πως κολλάει ιους το ρουτερ;
Μην κανετε σαν κατι θειτσες στο χωριό !!!
 

boy87thess

Μέλος
Εγγρ.
6 Μαΐ 2016
Μηνύματα
37
Like
0
Πόντοι
0
Μαγκες ανοιγω αυτο το θεμα για να σας ενημερωσω για μια παγιδα που βαζει ο ΟΤΕ..στους συνδρομητες του που ανανενωνουν το συμβολαιο τους η που παιρνουν καινουργιο ρουτερ τους βαζει χωρις προειδοποιηση στην ευρυζωνικη τηλεφωνια! δηλαδη τηλεφωνο μεσω ιντερνετ που σημαινει οτι αν κοπει το ρευμα πχ δεν εχεις τηλεφωνο, ενω πρεπει ναχεις ανοικτο το ρουτερ ολη μερα, ξεχωρα οτι ειναι ευαλωτο σε ιους. Συνεβη σε εναν συγγενη μου που ανανεωσε το συμβολαιο και τον εβαλαν στην ευρυζωνικη χωρις καν να τον ρωτησουν..εννοειται πως δεν κατεβασαν την τιμη, την στιγμη που η CYTA  που χρησιμοποιει το ιδιο συστημα χρεωνει τα μισα χρηματα..επισιης ακομα κι αν κανετε αντικατασταση ρουτερ παλι σας βαζουν ευρυζωνικη χωρις να σας ενημερωσουν..Η ευρυζωνικη τηλεφωνια ειναι πολυ πιο οικονομικη για τους παροχους αλλα για τους συνδρομητες ειναι σαφως χειροτερη απο την κλασσικη, για τους λογους που ανεφερα πιο πανω..προσοχη λοιπον αν σας παρουν τηλεφωνο και σας που οτι δικαιουστε καινουργιο ρουτερ, η ανανεωση συμβολαιου μην το δεχτειτε  εκτος κι αν θελετε να πατε σε ευρυζωνικη τηλεφωνια..

too much μου φαίνονται σορρυ!
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom