Νέα

Πλακόνια, τσαμπουκάδες, σκηνικά κ.τ.λ στις πιάτσες της Θεσσαλονίκης

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα Γλεντοκόπος
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 56
  • Εμφανίσεις 18K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

Αντιδράσεις σε σκηνικά ;

  • Αδιάφορος,στα τέτοια μου..Προσπερνώ και φεύγω ατάραχος.

    Ψήφοι: 32 51,6%
  • Συμμετέχω,παίρνω το μέρος κάποιου ενεργά(όσες φάω κιόσες δώσω).

    Ψήφοι: 5 8,1%
  • Παίρνω το 100(τί νούμερο έχει είπαμε;).

    Ψήφοι: 1 1,6%
  • Γίνομαι μπουχός μη με πάρει η μπάλα(καρφωτή όπισθεν κιέφυγα).

    Ψήφοι: 17 27,4%
  • Παρακολουθώ και προσεύχομαι(από απόσταση ασφαλείας).

    Ψήφοι: 7 11,3%

  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    62
Εγγρ.
19 Φεβ 2016
Μηνύματα
101
Like
0
Πόντοι
1
Ξεκινάω αυτό το θέμα με σκοπό να μοιραστούμε τα παραλειπόμενα των καταδρομικών μας.

Και κάνω την αρχή λοιπόν, πριν καμιά  4-5 χρόνια και καθώς περιπλανιόμουν με το αμάξι στη Γιαννιτσών, είδα ένα θείο, καμιά 60 να κυκλοφορεί με ένα καδρόνι στο δρόμο και να το κοπανάει σε στύλους της Δ.Ε.Η, πραγματικά νευριασμένος για κάτι... Σταματάω με το αμάξι και του λέω"τί έπαθες ρε θείο, τί έγινε" και μαπαντάει "άσε με" και με το που γυρνάει σε μένα βλέπω ότι είναι και μονόφθαλμος και με λέει "φύγε ρε!!Ένα μάτι έχασα εδώ στη Γιαννιτσών ρε, εξαφανίσου" κιεγώ ο μαλάκας τον κάνω μία "κιεδώ τί ψάχνεις ; Να το βρεις;" και γίνομαι μπουχός...

Δώστε πόνο λοιπόν, σκηνικά που να βρωμάνε καλτίλα.
 

Dynamics

Μέλος
Εγγρ.
22 Απρ 2009
Μηνύματα
1.630
Like
141
Πόντοι
16
Ξεκινάω αυτό το θέμα με σκοπό να μοιραστούμε τα παραλειπόμενα των καταδρομικών μας.

Και κάνω την αρχή λοιπόν, πριν καμιά  4-5 χρόνια και καθώς περιπλανιόμουν με το αμάξι στη Γιαννιτσών, είδα ένα θείο, καμιά 60 να κυκλοφορεί με ένα καδρόνι στο δρόμο και να το κοπανάει σε στύλους της Δ.Ε.Η, πραγματικά νευριασμένος για κάτι... Σταματάω με το αμάξι και του λέω"τί έπαθες ρε θείο, τί έγινε" και μαπαντάει "άσε με" και με το που γυρνάει σε μένα βλέπω ότι είναι και μονόφθαλμος και με λέει "φύγε ρε!!Ένα μάτι έχασα εδώ στη Γιαννιτσών ρε, εξαφανίσου" κιεγώ ο μαλάκας τον κάνω μία "κιεδώ τί ψάχνεις ; Να το βρεις;" και γίνομαι μπουχός...

Δώστε πόνο λοιπόν, σκηνικά που να βρωμάνε καλτίλα.
τυπε γραψε οτι τα πλακονια ειναι μπουνιδια..
 
Εγγρ.
26 Μαρ 2015
Μηνύματα
3.375
Like
38
Πόντοι
16
Κάντο καλύτερα στις πιάτσες γενικά, γιατί της Θεσσαλονίκης είναι ψώφια!

2008 μπουρδελότσαρκα Βαρδάρη με 2 συμφοιτητές μετά από μπουζούκια, περνάμε έξω από ένα κωλόμπαρο και είναι τρεις τύποι κουστουμαρισμένοι ο ένας αφεντικό και οι άλλοι με σωματοδομή μπράβου και ένας τυπάκος να τρέχει με όλο του το είναι,πιο γρήγορα και από τον Βέγγο και να φωνάζει το αφεντικό "έλα εδώ ρε μαλάκα Ρουμάνε πλάκα σου κάναμε" και λέει σε εμάς στο άκυρο "φίλος μας είναι παιδιά πλάκα του κάναμε!"  :2funny: Σώθηκε ο φουκαράς επειδή περνούσαμε από εκεί..Λογικά θα τις έφαγε άλλη φορά..
 
OP
OP
Γλεντοκόπος
Εγγρ.
19 Φεβ 2016
Μηνύματα
101
Like
0
Πόντοι
1
Μάγκες, θέλω να επικεντρωθούμε σε σκηνικά στη Θεσσαλονίκη αποκλειστικά, υπάρχει θέμα για τις πιάτσες γενικά και δε θέλω να μπαίνω σε ξένα χωράφια...
Εντάξει, οι προχωρημένοι ξέρουν ότι τα πλακόνια είναι τα μπουκέτα, αν δεν το ξέρουν...ε ας το καταλάβουν απτά συμφραζόμενα...
Στο θέμα μας, 2014, και μετά από τσάρκα για χαβαλέ στη γύρω περιοχή(Κωλέττη και γύρω),με το αμάξι, βλέπω ένα octavia να μέχει πάρει από πίσω, για κανένα 10λεπτο να ακολουθεί..."Πώρε πούστη λέω, μπλέξαμε με λίτες ,μάλλον", επειδή το αμάξι ήταν ενός φίλου και ήταν χουρντάς(μπαρουτοκαπνισμένη μπέμπα 518 του 1985, μη καταλυτική χαχαχαχ) δε μπορούσαμε να του ξεφύγουμε, οπότε λέω δεν έχω να φοβάμαι και για τίποτα και βάζω μπρος για το τμήμα της Δωδεκανήσου και άμα με ακολουθήσει τότε ο τύπος δεν αστειεύεται και δεν είναι ανώμαλος.Με το που είδε ο τύπος να περνάω το ύψος που είναι τα σημερινά todaylicious ,πήρε τη στροφή και εξαφανιζόλ...
Συμπέρασμα, όταν μπαίνετε στην εν λόγω (Γιαννιτσών και πέριξ)  περιοχή  να προσέχετε το eye contact γιατί κάποιος(όπως αυτός με το Octavia) μπορεί να πάρει θάρρος και να νομίζει διάφορα.Εδώ δεν κάνουμε τουρισμό, χαμηλά τη μπάλα, πάμε στοχευμένα και μετά την κάνουμε χωρίς πολλά πολλά γιατί υπάρχει κόσμος που ψάχνεται.
 
OP
OP
Γλεντοκόπος
Εγγρ.
19 Φεβ 2016
Μηνύματα
101
Like
0
Πόντοι
1
Κάντο καλύτερα στις πιάτσες γενικά, γιατί της Θεσσαλονίκης είναι ψώφια!

2008 μπουρδελότσαρκα Βαρδάρη με 2 συμφοιτητές μετά από μπουζούκια, περνάμε έξω από ένα κωλόμπαρο και είναι τρεις τύποι κουστουμαρισμένοι ο ένας αφεντικό και οι άλλοι με σωματοδομή μπράβου και ένας τυπάκος να τρέχει με όλο του το είναι,πιο γρήγορα και από τον Βέγγο και να φωνάζει το αφεντικό "έλα εδώ ρε μαλάκα Ρουμάνε πλάκα σου κάναμε" και λέει σε εμάς στο άκυρο "φίλος μας είναι παιδιά πλάκα του κάναμε!"  :2funny: Σώθηκε ο φουκαράς επειδή περνούσαμε από εκεί..Λογικά θα τις έφαγε άλλη φορά..

Χαχά μαρέσει που ήταν και κουστουμαρισμένοι...Αυτό είναι καλτίλα, κοστούμια σε κωλόμπαρα και όταν εμπλέκονται και ρουμάνοι ή ρουμάνες, ξαφνικά το σκηνικό γίνεται και πιο θεαματικό.
 
Εγγρ.
26 Μαρ 2015
Μηνύματα
3.375
Like
38
Πόντοι
16
Μάγκες, θέλω να επικεντρωθούμε σε σκηνικά στη Θεσσαλονίκη αποκλειστικά, υπάρχει θέμα για τις πιάτσες γενικά και δε θέλω να μπαίνω σε ξένα χωράφια...
Εντάξει, οι προχωρημένοι ξέρουν ότι τα πλακόνια είναι τα μπουκέτα, αν δεν το ξέρουν...ε ας το καταλάβουν απτά συμφραζόμενα...
Στο θέμα μας, 2014, και μετά από τσάρκα για χαβαλέ στη γύρω περιοχή(Κωλέττη και γύρω),με το αμάξι, βλέπω ένα octavia να μέχει πάρει από πίσω, για κανένα 10λεπτο να ακολουθεί..."Πώρε πούστη λέω, μπλέξαμε με λίτες ,μάλλον", επειδή το αμάξι ήταν ενός φίλου και ήταν χουρντάς(μπαρουτοκαπνισμένη μπέμπα 518 του 1985, μη καταλυτική χαχαχαχ) δε μπορούσαμε να του ξεφύγουμε, οπότε λέω δεν έχω να φοβάμαι και για τίποτα και βάζω μπρος για το τμήμα της Δωδεκανήσου και άμα με ακολουθήσει τότε ο τύπος δεν αστειεύεται και δεν είναι ανώμαλος.Με το που είδε ο τύπος να περνάω το ύψος που είναι τα σημερινά todaylicious ,πήρε τη στροφή και εξαφανιζόλ...
Συμπέρασμα, όταν μπαίνετε στην εν λόγω (Γιαννιτσών και πέριξ)  περιοχή  να προσέχετε το eye contact γιατί κάποιος(όπως αυτός με το Octavia) μπορεί να πάρει θάρρος και να νομίζει διάφορα.Εδώ δεν κάνουμε τουρισμό, χαμηλά τη μπάλα, πάμε στοχευμένα και μετά την κάνουμε χωρίς πολλά πολλά γιατί υπάρχει κόσμος που ψάχνεται.

Τι λες να θελε αυτός τύπε.
 
Εγγρ.
26 Μαρ 2015
Μηνύματα
3.375
Like
38
Πόντοι
16

mounta

Μέλος
Εγγρ.
19 Μαΐ 2014
Μηνύματα
530
Like
0
Πόντοι
6
Συγνώμη που γράφω εδώ,απλα δεν μπορώ να γράψω πλέον στο νήμα νικολαμοτοκρος και ανταλντ τσοντοσινεμα διότι μπλοκαριστηκαν.οσοι τα παρακολουθούσαν είχαμε δώσει ένα ραντεβού με τον πριονίδι στο οποίο δεν εμφανίστηκε ποτέ .συγνώμη και πάλι για την παρέμβαση απλά ταίριαζε ο τίτλος του νήματος.
 

Συνημμένα

  • IMG_276543.jpg
    IMG_276543.jpg
    53,2 KB · Εμφανίσεις: 116

ΦΑΚΙΡΗΣ

Γλομπεάρχης
Εγγρ.
17 Ιουν 2012
Μηνύματα
16.354
Κριτικές
165
Like
24.899
Πόντοι
34.168
Ραντεβου για φαπες ειχατε??
 

mounta

Μέλος
Εγγρ.
19 Μαΐ 2014
Μηνύματα
530
Like
0
Πόντοι
6
Ραντεβου για φαπες ειχατε??
Ναι για να με δειρει αλλά δεν εμφανίστηκε.περιμενα 3 τέταρτα και έφυγα.για όποιον ενδιαφέρεται το νήμα είναι ακόμη προς ανάγνωση(νικολμοτοκρος) αλλά μπλοκαριστηκε για πρόσθετα σχόλια.
 
OP
OP
Γλεντοκόπος
Εγγρ.
19 Φεβ 2016
Μηνύματα
101
Like
0
Πόντοι
1
Άλλο ένα σκηνικό που μούρθε...
Ένα βράδυ,12-1, εμείς 5 άτομα στο αμάξι,έχει καμιά 4 χρόνια το σκηνικό, βλέπω στην απέναντι μεριά έναν ταρίφα να μιλάει με ένα τραβέλι και φρενάρω κιεγώ σαν ηλίθιος και του φωνάζω "πόσο πάει η ταρίφα ρε ταρίφα", ε δεν προλαβαίνω να τελειώσω την έκφρασή μου και με δίνει μία ένας με το αμάξι από πίσω...Ευτυχώς δεν έπαθα μεγάλη ζημιά, κατεβαίνουμε κάτω 5 άτομα, αυτός χεσμένος που μας βλέπει και βρωμοκοπούσε ουίσκι ο μπαγάσας...Εμένα η ζημιά όπως είπα μικρή, ένα κλιψάκι έφυγε απτον πίσω προφυλακτήρα αλλά αυτουνού μεγαλύτερη η ζημιά, θυμάμαι του είχε σπάσει το δοχείο με το παραφλού και το δοχείο με το νερό για τους υαλοκαθαριστήρες και είχαν φιλοχυθεί.Είχαν φύγει 2 ράγες απτόν μπροστά του προφυλακτήρα.(Ένα ρενό κλιό ήταν,αρε μπαγάσα κόψε το ποτό αν διαβάζεις γιατί σε χαλάει...).
Κατεβαίνει κάτω σα βρεγμένη γάτα, του λέω "ρε αρχηγέ, άντε εγώ πάτησα φρένο χωρίς λόγο, μαλακία μου, εσύ πού κοιτούσες", ε και μετά τον πήρα γραμμή πόσο πιωμένος ήταν.
Και μου λέει "τώρα τί κάνουμε, να καλέσουμε τους μπάτσους;", του κάνω "πας καλά ρε , μέχρι εδώ μυρίζεις ουίσκι, άλλωστε εγώ δεν έπαθα μεγάλη ζημιά, δες εσύ τί έχεις". Και μετά το διαλύσαμε και φύγαμε...
Η κουφάλα ο ταρίφας, με το που άκουσε το κρακ απτην τράκα την κοπάνησε χωρίς καν να φορτώσει το τραβέλι.Χεσμένη την είχε κιαυτός τη φωλιά του όπως φάνηκε...
Συμπέρασμα μύστες-χύστες, επειδή οι περισσότεροι που κυκλοφορούν σε εκείνες τις περιοχές, έχουν λερωμένη τη φωλιά τους, αν δεν είναι εξαιρετική ανάγκη, αποφεύγουμε να καλέσουμε τροχαία κ.τ.λ. Άλλωστε είπαμε, εν γνώση μας πάμε, όποιος έχει άγνοια κινδύνου να το αφήσει καλύτερα για εκεί, γιατί θα βρει μπελάδες.
 

scout3r

Μέλος
Εγγρ.
5 Μαρ 2016
Μηνύματα
368
Like
0
Πόντοι
1
Συγνώμη που γράφω εδώ,απλα δεν μπορώ να γράψω πλέον στο νήμα νικολαμοτοκρος και ανταλντ τσοντοσινεμα διότι μπλοκαριστηκαν.οσοι τα παρακολουθούσαν είχαμε δώσει ένα ραντεβού με τον πριονίδι στο οποίο δεν εμφανίστηκε ποτέ .συγνώμη και πάλι για την παρέμβαση απλά ταίριαζε ο τίτλος του νήματος.


και ψευτης και απλυτος χωρις σαπουνι αλλα και  ΧΑΖΟΣ με ψευτικη φωτογραφια!!! :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny:

 

mounta

Μέλος
Εγγρ.
19 Μαΐ 2014
Μηνύματα
530
Like
0
Πόντοι
6

ΦΑΚΙΡΗΣ

Γλομπεάρχης
Εγγρ.
17 Ιουν 2012
Μηνύματα
16.354
Κριτικές
165
Like
24.899
Πόντοι
34.168
Κανονιστε να μπαναρουνε κι εμας παλληκαρια...
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom