Νέα

Πού είναι το ΛΑΟΣ; οέο;

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα eskiya
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 308
  • Εμφανίσεις 15K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

eskiya

Μέλος
Εγγρ.
14 Σεπ 2007
Μηνύματα
1.249
Like
8
Πόντοι
16
Όπως αντιλαμβάνεται ο κάθε πολίτης αυτής της χώρας στην υπόθεση Ζαχόπουλου το μοναδικό κόμμα που δεν ασκεί καμία κριτική στην εξουσία της ΝΔ είναι το ΛΑΟΣ, που ακόμα κι όταν την έκανε στις αρχές ήταν ιδιαιτέρως υποτονική.
Δεδομενης της σχέσης κουμπαριάς του κυρίου Κώστα Πλεύρη (που σταμάτησε τις εκπομπές στην τβ εναντίον μαύρων και εβραίων διότι πλέον έχουμε και γιο βουλευτή και δε λέει να λέμε μαλακίες δημοσίως ) με τη βασική εμπλεκόμενη της υπόθεσης αλλά και της συνεργασίας που είχε με τον καταδικασμένο στο παρελθόν δικηγόρο που φωτογραφίστηκε από κάποια μέσα ώς εκβιαστής, και του οποίου είχε αφαιρεθεί η δικηγορική άδεια, το πράγμα περιπλέκεται.
Γιατί ο Καρατζαφέρης προέτρεψε σε σιωπή όλο του το ασκέρι; Μετά τις νέες χτεσινές εξελίξεις ήταν το μοναδικό κόμμα της βουλής που δεν προέβη σε καμία ανακοίνωση. Συνεπώς είτε έχουμε συγκυβέρνηση ΝΔ-ΛΑΟΣ και δε μας το χουν πει ή συμβαίνει κάτι που έχει ίσως έχει κάνει κάποια στελέχη του να μην κοιμούνται τόσο καλά αυτές τις μέρες. Που ειναι λοιπόν το ΛΑΟΣ οέο;

Που είναι ο Άδωνης να πουλήσει κανένα βιβλίο με τις απόψεις του Αριστοτέλη και του Αναξίμαδρου για τη διαφθορά;
 

psaxnw(1)

Μέλος
Εγγρ.
11 Απρ 2006
Μηνύματα
4.744
Κριτικές
5
Like
31
Πόντοι
16
Σημερα ειδα τον Κρατζαφερη στον Χ#νικολαου να λεει:
-Ναι να τον αλλαξουμε τον Καραμανλη....Αλλα με ποιον να τον αντικαταστησουμε....

Ειναι πολυ εξυπνος ο πουστης!!!
 

Vanzel

Μέλος
Εγγρ.
2 Ιαν 2006
Μηνύματα
941
Κριτικές
1
Like
59
Πόντοι
6
Μάλλον δεν βλέπεις συχνά ειδήσεις!Καλά δεν τους βαρέθηκες;
 
OP
OP
E

eskiya

Μέλος
Εγγρ.
14 Σεπ 2007
Μηνύματα
1.249
Like
8
Πόντοι
16
Σημερα ειδα τον Κρατζαφερη στον Χ#νικολαου να λεει:
-Ναι να τον αλλαξουμε τον Καραμανλη....Αλλα με ποιον να τον αντικαταστησουμε....

Ειναι πολυ εξυπνος ο πουστης!!!
Συμφωνώ μαζί σου. Τζάμπα μάγκας αλλά πανέξυπνος.
 

psaxnw(1)

Μέλος
Εγγρ.
11 Απρ 2006
Μηνύματα
4.744
Κριτικές
5
Like
31
Πόντοι
16
Συμφωνώ μαζί σου. Τζάμπα μάγκας αλλά πανέξυπνος.
Δεν μπορεις να τον πεις και τσαμπα μαγκα...Εκανε τοσο κοσμο να τον ψηφισει και να αναδειχτει σε ανερχομενη δυναμη....Δεν ξερω αν τον παω η τον σιχαινομαι...Με εχει μπερδεψει ο κιαρατας..
Το σιγουρο ειναι οτι δεν προκειται να τον ψηφισω ΠΟΤΕ!!!
 
OP
OP
E

eskiya

Μέλος
Εγγρ.
14 Σεπ 2007
Μηνύματα
1.249
Like
8
Πόντοι
16
Δεν μπορεις να τον πεις και τσαμπα μαγκα...Εκανε τοσο κοσμο να τον ψηφισει και να αναδειχτει σε ανερχομενη δυναμη....Δεν ξερω αν τον παω η τον σιχαινομαι...Με εχει μπερδεψει ο κιαρατας..
Το σιγουρο ειναι οτι δεν προκειται να τον ψηφισω ΠΟΤΕ!!!
Καλά αυτό δε μου λέει κάτι. Εδώ κάποιοι ακόμα ψηφίζουν ΝΔ και ΠΑΣΟΚ...Δε θέλει πολύ να βρεις πρόβατα σε αυτή τη χωρα. ΒΛ σχετικά θρεντ Μπανανία μια χώρα που λέγεται ελλάδα, πυρκαγιές, δικομματισμος κλπ...
 

georgebest

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Οκτ 2007
Μηνύματα
9.382
Κριτικές
7
Like
374
Πόντοι
366
Ο Καρατζαφέρης είπε επίσης σήμερα ότι η κυβέρνηση είναι ανύπαρκτη. Αυτό είναι συμπολιτευτική ή αντιπολιτευτική άποψη?
 

thesspunter

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
17 Οκτ 2006
Μηνύματα
3.329
Κριτικές
6
Like
1.062
Πόντοι
376
Καλά αυτό δε μου λέει κάτι. Εδώ κάποιοι ακόμα ψηφίζουν ΝΔ και ΠΑΣΟΚ...Δε θέλει πολύ να βρεις πρόβατα σε αυτή τη χωρα. ΒΛ σχετικά θρεντ Μπανανία μια χώρα που λέγεται ελλάδα, πυρκαγιές, δικομματισμος κλπ...
Μεγαλύτερα πρόβατα είναι μερικοί που ψηφίζουν Αλαβάνο...
 

psaxnw(1)

Μέλος
Εγγρ.
11 Απρ 2006
Μηνύματα
4.744
Κριτικές
5
Like
31
Πόντοι
16
Καλά αυτό δε μου λέει κάτι. Εδώ κάποιοι ακόμα ψηφίζουν ΝΔ και ΠΑΣΟΚ...Δε θέλει πολύ να βρεις πρόβατα σε αυτή τη χωρα. ΒΛ σχετικά θρεντ Μπανανία μια χώρα που λέγεται ελλάδα, πυρκαγιές, δικομματισμος κλπ...
κι εγω πασοκ ψηφιζω ;) και στο θεμα μπανανια σημερα ασχοληθηκα αρκετα ;)
 

sonyp900

Moderator
Γλομπεο-στέλεχος
Εγγρ.
16 Σεπ 2005
Μηνύματα
7.432
Like
25
Πόντοι
66
Ο Καρατζαφέρης είπε επίσης σήμερα ότι η κυβέρνηση είναι ανύπαρκτη. Αυτό είναι συμπολιτευτική ή αντιπολιτευτική άποψη?

Και εγώ έβριζα τον Φερέρ αλλά θέλω να μείνει!!! Άστο φίλε........
 
OP
OP
E

eskiya

Μέλος
Εγγρ.
14 Σεπ 2007
Μηνύματα
1.249
Like
8
Πόντοι
16
Μεγαλύτερα πρόβατα είναι μερικοί που ψηφίζουν Αλαβάνο...
Η επιχειρηματολογία σου μπάζει όπως καταλαβαίνεις. Αν θες να τα χώσεις στον αλαβάνο ή αν τριγυρνάει καμιά μύγα γύρω σου άνοιξε θρεντ.
 

sonyp900

Moderator
Γλομπεο-στέλεχος
Εγγρ.
16 Σεπ 2005
Μηνύματα
7.432
Like
25
Πόντοι
66
Καλά αυτό δε μου λέει κάτι. Εδώ κάποιοι ακόμα ψηφίζουν ΝΔ και ΠΑΣΟΚ...Δε θέλει πολύ να βρεις πρόβατα σε αυτή τη χωρα. ΒΛ σχετικά θρεντ Μπανανία μια χώρα που λέγεται ελλάδα, πυρκαγιές, δικομματισμος κλπ...

Όχι θα ψηφίσουμε Αλέκα ή Αλέκο και θα κρεμάσουμε και κάνα ταγάρι...........
 
OP
OP
E

eskiya

Μέλος
Εγγρ.
14 Σεπ 2007
Μηνύματα
1.249
Like
8
Πόντοι
16
Ο Καρατζαφέρης είπε επίσης σήμερα ότι η κυβέρνηση είναι ανύπαρκτη. Αυτό είναι συμπολιτευτική ή αντιπολιτευτική άποψη?
Παρακολουθώ κάθε μέρα το σχετικό ρεπορτάζ και η κριτική του ΛΑΟΣ για το θέμα ζαχόπουλου είναι ανύπαρκτη. Αυτή η δήλωση που αναφέρεις είναι πάγια καραμέλα του Καρατζαφερη και δεν αναφερεται στην υπόθεση. 
 

AGR35

Μέλος
Εγγρ.
5 Δεκ 2007
Μηνύματα
19
Like
0
Πόντοι
0
Και που να δεις που σε λίγο καιρό θα ψηφίσουν και ΤΣΙΠΡΑ! Ελεος ρε πούστη μου...
Κάτι τέτοια γίνονται και σε λίγο θα νοσταλγούμε τον Παπαδόπουλο...
 
OP
OP
E

eskiya

Μέλος
Εγγρ.
14 Σεπ 2007
Μηνύματα
1.249
Like
8
Πόντοι
16
Και που να δεις που σε λίγο καιρό θα ψηφίσουν και ΤΣΙΠΡΑ! Ελεος ρε πούστη μου...
Κάτι τέτοια γίνονται και σε λίγο θα νοσταλγούμε τον Παπαδόπουλο...
Τον έζησες και τον νοσταλγείς ή σου λεγε ιστορίες ο μπαμπάς σου;
 

thesspunter

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
17 Οκτ 2006
Μηνύματα
3.329
Κριτικές
6
Like
1.062
Πόντοι
376
Η επιχειρηματολογία σου μπάζει όπως καταλαβαίνεις. Αν θες να τα χώσεις στον αλαβάνο ή αν τριγυρνάει καμιά μύγα γύρω σου άνοιξε θρεντ.
Δεν θέλω να τα χώσω σε κανέναν, απλά δεν κατάλαβα γιατί ανέφερες ΝΔ και ΠΑΣΟΚ αφήνοντας έξω τον Αλαβάνο και τα άλλα κόμματα. 

Η δική μου αναφορά στον Αλαβάνο έχει να κάνει με την πεποίθησή μου για τις αριστερές εξαγγελίες του σε σχέση με τις δεξιές τσέπες του

Μύγες από Απρίλη και μετά

Καληνύχτα (και μεταφορικά)
 

georgebest

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Οκτ 2007
Μηνύματα
9.382
Κριτικές
7
Like
374
Πόντοι
366
Ερώτηση κατέθεσε το ΛΑΟΣ για την υπόθεση Ζαχόπουλου
[Δημοσιεύτηκε στις  5/1/2008 - 10:44:00 πμ] [Συντάκτης:Γιάννης Μ.Νέγρης]




"1.      Πόσα κονδύλια χειρίστηκε ο κος Χρήστος Ζαχόπουλος από τον Μάρτιο του έτους 2004 που ανέλαβε την θέση του Γενικού Γραμματέα στο Υπουργείο Πολιτισμού και μέχρι την ημέρα της παραίτησής του;
2.      Θα ελεγχθούν όλες οι αποφάσεις που πήρε σε όλη τη διάρκεια των καθηκόντων του ως Γενικός Γραμματέας του Υπουργείου Πολιτισμού;
3.      Τι μέτρα θα λάβει το Υπουργείο Πολιτισμού, ώστε να αποκαταστήσει το κύρος του και να κερδίσει εκ νέου την εμπιστοσύνη των πολιτών;
4.      Γιατί χρειάζεται ο Ειδικός Λογαριασμός στο Υπουργείο Πολιτισμού, το οποίο χειρίζεται ο εκάστοτε Γενικός Γραμματέας ή Υπουργός κατά το δοκούν;
5.      Θα ανοίξουν οι λογαριασμοί που χειριζόταν ο κος Ζαχόπουλος, για να διαπιστωθεί εάν είχε πέσει και στο παρελθόν θύμα εκβιασμού ή αν συμμετείχε σε κινήσεις κακοδιαχείρισης του Δημόσιου χρήματος;

Η Κοινοβουλευτική Ομάδα ΛΑ.Ο.Σ.

Καρατζαφέρης Γεώργιος
Γεωργιάδης Σπυρίδων-Άδωνις
Βελόπουλος Κυριάκος
Πλεύρης Αθανάσιος
Ροντούλης Αστέριος
Βορίδης Μαυρουδής
Αράπογλου Δήμητρα
Αποστολάτος Βαΐτσης
Αιβαλιώτης Κωνσταντίνος
Πολατίδης Ηλίας


 

georgebest

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Οκτ 2007
Μηνύματα
9.382
Κριτικές
7
Like
374
Πόντοι
366
Εάν το παραπάνω και το ότι χαρακτηρίζει ανύπαρκτη την κυβέρνηση δεν είναι αντιπολίτευση, τότε ποια είναι αντιπολίτευση? Να πάρει τη φωτογραφία της Νατάσας και να τραβήξει πάνω της μαλακία?
 

rokoss

Μέλος
Εγγρ.
9 Αυγ 2006
Μηνύματα
1.282
Κριτικές
2
Like
5
Πόντοι
16
Που ειναι λοιπόν το ΛΑΟΣ οέο;

το λαος ειναι στην ασια, ΒΑ της ταυλανδης και εχει πανεμορφες γυναικες..

υπαρχει και στην ελλαδα λαος (και οχι μονο), αλλα με αυτους δεν ασχολουμαι.. και γιατι αλλωστε, εχει ποτε ασχοληθει κανενας μαζι μου?
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom