Νέα

Μεταμόσχευση μαλλιών !

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα deus
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 485
  • Εμφανίσεις 88K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

deus

Μέλος
Εγγρ.
8 Φεβ 2007
Μηνύματα
11
Like
0
Πόντοι
0
{DHI - DIRECT HAIR IMPLANTATION®
Η νέα μας επαναστατική μέθοδος D.H.I. (Direct Hair Implantation), είναι μία ελάχιστα εισχωρητική μέθοδος μεταφύτευσης μαλλιών που αποτρέπει την ανάγκη αφαίρεσης λωρίδας δέρματος από το πίσω μέρος του κεφαλιού. Γι'αυτό το λόγο δεν υπάρχουν ράμματα και ουλές σε κανένα στάδιο της διαδικασίας.}
  ....Kαλησπερα  ενδιαφερομαι  για μεταμοσχευση διαβασα το παραπανω και  το βρισκω οτι ειναι ακριβως οτι θελω. Γνωριζει κανενας κατι παραπανω? το εχει δοκιμασει κανεις? Οι αλλες εταιριες
δεν εχουν κατι αντιστοιχο? ποσο κοστιζει?  οποιος μπoρει ας βοηθησει please

Υ.Γ Η αλλοι μεθοδο μετην αφερεση ακοθσα οτι πονα αρκετα (μετα την επεμβαση) και πρεπει να φορας καπελλο για 8 με 10 μερες






Edit AssFiller: ο τίτλος τροποποιήθηκε και έγινε γενικός σύμφωνα με το κύριο ερώτημα.
 

paiktoura

Ανώτερος
Εγγρ.
16 Σεπ 2006
Μηνύματα
1.271
Κριτικές
29
Like
2.765
Πόντοι
6.495
Πρόσεχέ τα φιλαράκι όλα αυτά γιατί είναι λίγο επικίνδυνα. Όχι μην πάθεις τίποτα σοβαρό στην υγεία σου, αλλά μην απογοητευθείς, γιατί τα αποτελέσματα απ' ό,τι έχω ακούσει είναι πολύ διαφορετικά από αυτά που υπόσχονται... Έχω την εντύπωση πως όπως ο σπανός δε βγάζει γένια, έτσι κι ο καραφλός δε βγάζει μαλλιά! :rockon:
 

psaxnw(1)

Μέλος
Εγγρ.
11 Απρ 2006
Μηνύματα
4.744
Κριτικές
5
Like
31
Πόντοι
16
καλο το θεματακι μαρεσει....
ας μας ενημερωσουν οσοι εχουν κανει μεταμοσχευση....
 

pakara

Μέλος
Εγγρ.
5 Μαρ 2007
Μηνύματα
2.016
Κριτικές
1
Like
2
Πόντοι
16
μεχρι σημερα παντως  τρεις γνωστοι που δοκιμασαν διαφορες μεθόδους ( με μεγάλο μάλιστα κόστος) δεν είδαν προκοπη ( όπως και μαλια στο κεφάλι τους).
Κράτα μικρό καλάθι
 

Επισκέπτης
Για αντίστροφο αποτέλεσμα παίζει τίποτα? Δεν κάνω πλάκα έχω πρόβλημα με τα μαλλιά μου είμαι αναγκασμένος να κουρευομαι κάθε 3 και λίγο!
 

pakara

Μέλος
Εγγρ.
5 Μαρ 2007
Μηνύματα
2.016
Κριτικές
1
Like
2
Πόντοι
16
Για αντίστροφο αποτέλεσμα παίζει τίποτα? Δεν κάνω πλάκα έχω πρόβλημα με τα μαλλιά μου είμαι αναγκασμένος να κουρευομαι κάθε 3 και λίγο!
εσυ και ο τζίμυ χέντριξ
 

psaxnw(1)

Μέλος
Εγγρ.
11 Απρ 2006
Μηνύματα
4.744
Κριτικές
5
Like
31
Πόντοι
16
Για αντίστροφο αποτέλεσμα παίζει τίποτα? Δεν κάνω πλάκα έχω πρόβλημα με τα μαλλιά μου είμαι αναγκασμένος να κουρευομαι κάθε 3 και λίγο!
υπαρχει...να σου πληρωνω εγω το κουρεμα και να μου δινεις τα μαλλια για να συμπληρωνω......
 

ΒΡΑΣΙΔΑΣ2

Μέλος
Εγγρ.
30 Νοε 2006
Μηνύματα
4.150
Like
1
Πόντοι
16
Πρόσεχέ τα φιλαράκι όλα αυτά γιατί είναι λίγο επικίνδυνα. Όχι μην πάθεις τίποτα σοβαρό στην υγεία σου, αλλά μην απογοητευθείς, γιατί τα αποτελέσματα απ' ό,τι έχω ακούσει είναι πολύ διαφορετικά από αυτά που υπόσχονται... Έχω την εντύπωση πως όπως ο σπανός δε βγάζει γένια, έτσι κι ο καραφλός δε βγάζει μαλλιά! :rockon:
Μην μου λες τετοια και με απογοητευης.
 

Επισκέπτης
Κληρονομικό είναι, ο παππους μου ο συγχωρεμένος με πυκνό μαλλί έφυγε και ο πατέρας μου τώρα είναι 67 χρονών 4 μήνες έμεινε ακούρευτος και άρχισε να τα πιάνει κοτσίδα!
 

GIORGOSK

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
14 Σεπ 2005
Μηνύματα
6.505
Κριτικές
4
Like
1.640
Πόντοι
266
Εγώ λεφτά για τρίχες δεν δίνω!!!
 

AssFiller

Μέλος
Εγγρ.
11 Ιουλ 2007
Μηνύματα
6.084
Κριτικές
4
Like
24
Πόντοι
66
Πάντως που το έχω συζητήσει σε μεταμοσχεύσεις λένε ότι περνούν τρίχες από το πίσω μέρος του κεφαλιού ..γιατί και καλά είναι πολύ δυνατές

Γιατί δεν παίρνουν και πουτσοτριχες?? Αυτές και αν είναι αθάνατες …www.freesmileys.org] [/url]
 

Επισκέπτης

Επισκέπτης
H απο τα αυτιά και την μύτη που μεγαλώνουν και μετα-θανατον! :dancing:
 

polemistis

Μέλος
Εγγρ.
18 Νοε 2006
Μηνύματα
1.162
Like
6
Πόντοι
16
Αν σας την λένε που σας πέφτουν οι τρίχες να απαντάτε ότι φταίνε τα υψηλά επίπεδα τεστοστερόνης.
 
OP
OP
D

deus

Μέλος
Εγγρ.
8 Φεβ 2007
Μηνύματα
11
Like
0
Πόντοι
0
Τελικα δεν υπάρχει  καποιος  με προσωπικη  εμπειρια?
 

Επισκέπτης
Τελικα δεν υπάρχει  καποιος  με προσωπικη  εμπειρια?
το 2002 πήγα στην Ρωσία μέσα σε όλα είχα και ένα πολύ μεγάλο πρόβλημα με τα δόντια περιοδοντίτιδα και την θεράπευσα εκεί το βασικότερο μέρος της θεραπείας μου έγινε με φυτικά φάρμακα και όχι με χημικά.
εκεί έχουν μεγάλη χρήση τα φυτικά και ομοιοπαθητικά φάρμακα.
και μια και ο λόγος για τα μαλλιά μια και μου λείπουν και εμένα αρκετά μου είπαν ότι το καλύτερο φάρμακο είναι να κατουράς στην χούφτα σου και μετά με το κάτουρο να αλείφεις το μέρος του κεφαλιού που δεν έχει τρίχες και να κάνεις μασάζ. 
 

ari1973

Μέλος
Εγγρ.
22 Δεκ 2007
Μηνύματα
2.879
Κριτικές
4
Like
0
Πόντοι
16
το 2002 πήγα στην Ρωσία μέσα σε όλα είχα και ένα πολύ μεγάλο πρόβλημα με τα δόντια περιοδοντίτιδα και την θεράπευσα εκεί το βασικότερο μέρος της θεραπείας μου έγινε με φυτικά φάρμακα και όχι με χημικά.
εκεί έχουν μεγάλη χρήση τα φυτικά και ομοιοπαθητικά φάρμακα.
και μια και ο λόγος για τα μαλλιά μια και μου λείπουν και εμένα αρκετά μου είπαν ότι το καλύτερο φάρμακο είναι να κατουράς στην χούφτα σου και μετά με το κάτουρο να αλείφεις το μέρος του κεφαλιού που δεν έχει τρίχες και να κάνεις μασάζ. 
πλακα κανεις..ευτυχως που χω πολλα μαλλια...
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom