Νέα

Λευκορωσία - Μίνσκ Πληροφορίες

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα nikos fkr
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 697
  • Εμφανίσεις 90K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

nikos fkr

Μέλος
Εγγρ.
17 Σεπ 2007
Μηνύματα
165
Like
24
Πόντοι
1
Αγαπητοί, φίλοι ταξιδιώτες...

Μετά απο αρκετές χώρες θα πάμε και Μίνσκ - Λευκορωσία. Πάω για πρώτη φορά και κάθε πληροφορία είναι χρήσιμη. Μόλις επιστρέψω θα λάβετε την αναφορά του Νίκου FKR όπως έχω κάνει και σε άλλες χώρες που έχω πάει.  ;)
 

dimitrakis29

Τιμημένος
Εγγρ.
19 Νοε 2007
Μηνύματα
14.808
Κριτικές
13
Like
2.351
Πόντοι
4.765
λεει οτι εχει πολυ μουνι.για πηγαινε και πες μας τι παιζει.
 
OP
OP
N

nikos fkr

Μέλος
Εγγρ.
17 Σεπ 2007
Μηνύματα
165
Like
24
Πόντοι
1
Δημητράρα υπομονή μέχρι την ποιό άλλη εβδομάδα...Θα λάβετε αναλυτικότατη αναφορά ...μ
 

dimitrakis29

Τιμημένος
Εγγρ.
19 Νοε 2007
Μηνύματα
14.808
Κριτικές
13
Like
2.351
Πόντοι
4.765
εγω ειμαι Αγια Πετρουπολη εδω και 15 χρονια σαν πορνομεταναστης.για το Μινσκ λενε οτι ειναι πολυ καλητερο και ποιοτηκα και απο ποσοτητα και απο ευκολια στο γαμησι.κατι Ιταλοι που πηγανε ξετρελαθηκανε!!!
 
OP
OP
N

nikos fkr

Μέλος
Εγγρ.
17 Σεπ 2007
Μηνύματα
165
Like
24
Πόντοι
1
Φίλοι πήγα και γύρισα και δεν το συνιστώ καθόλου. Δεν πάνε καλά αυτές εκεί μας περνάνε για μαλάκες η μάλλον χαλάν την πιάτσα τα Αμερικανάκια. Ζητούσαν οι π...ανες 150 Ευρώ για μιά ώρα Νορμάλ με προφυλακτικό και τ.......κι με προφυλακτικό. Τα πήρα στο κρανίο άσχημα και πήρανε τα αρ.......ια μου. Χίλιες φορές  :jerking: παρά να πληρώσω σαν  :jerking:....
Μια περίπτωση που βρήκα και είχα κλείσει η οποία μάλιστα μου είχε πεί 70 δολάρια και λοκό και απο όλα (δηλαδή 45 Ευρώ περίπου) ήρθε και ακούστε να τρελαθείτε α) ήρθε άλλη απο αυτή που είχα κανονίσει, β) ξεκίνησε απο 300 Ευρώ και κατέληξε στα 100 ακατέβατα. Έφαγε ένα χέσιμο και την ξαπέστειλα. Μου ζητούσε τα έξοδα για το ταξί αλλά και εκεί της είπα να πάρει γάιδαρο ή κάρο την άλλη φορά....
Σε γενικές γραμμές παιδιά μακρυά. Άλωστε είναι ακόμη Κομουνιστική χώρα απο ότι κατάλαβα και η τελευταία μετά την Κούβα..
Ν...... ΦΚΡ....
 

solitonios

Τιμημένος
Εγγρ.
4 Οκτ 2005
Μηνύματα
2.011
Κριτικές
1
Like
4
Πόντοι
16
Σε γενικές γραμμές παιδιά μακρυά. Άλωστε είναι ακόμη Κομουνιστική χώρα απο ότι κατάλαβα και η τελευταία μετά την Κούβα..
Ν...... ΦΚΡ....

Δεν είναι κομμουνιστική χώρα αλλά πρώην κομμουνιστική χώρα
Το πολίτευμα της είναι ''Προεδρική Δημοκρατία'',αλλά μόνο δημοκρατία δεν είναι!!
Θεωρείται ως η τελευταία Ευρωπαϊκή χώρα με δικτατορία!

Το πολίτευμα της Λευκορωσίας είναι Προεδρική δημοκρατία. Η εξουσία ασκείται από τον πρόεδρο της χώρας και από το κοινοβούλειο.
Η χώρα έχει χαρακτηριστεί από δυτικά μέσα ενημέρωσης και από πολιτικούς αναλυτές ως η τελευταία δικτατορία της Ευρώπης, εξαιτίας της αυταρχικότητας που διακρίνει συχνά τον σημερινό πρόεδρο της χώρας, Λουκασένκο. Στη χώρα έχουν σημειωθεί διώξεις, εξαφανίσεις, ακόμα και οι μυστηριώδεις θάνατοι, αντιφρονούντων στην κυβέρνηση, πολιτικών και δημοσιογράφων.
Η Λευκορωσία είναι η μόνη χώρα της Ευρώπης που δεν της έχει επιτραπεί η είσοδος στο Συμβούλιο της Ευρώπης και που έχει χαρακτηριστεί από τις Η.Π.Α. ως “προπύργιο της τυρανίας”. Σαν συνέπεια της αρνητικής εικόνας της στη Δύση, παραμένει συνδεδεμένη πολιτικά περισσότερο με την Ρωσία παρά με τις χώρες της Δυτικής Ευρώπης και τις Η.Π.Α.


Ορίστε περισσότερες πληροφορίες για την Λευκορωσία
 

dimitrakis29

Τιμημένος
Εγγρ.
19 Νοε 2007
Μηνύματα
14.808
Κριτικές
13
Like
2.351
Πόντοι
4.765
Φίλοι πήγα και γύρισα και δεν το συνιστώ καθόλου. Δεν πάνε καλά αυτές εκεί μας περνάνε για μαλάκες η μάλλον χαλάν την πιάτσα τα Αμερικανάκια. Ζητούσαν οι π...ανες 150 Ευρώ για μιά ώρα Νορμάλ με προφυλακτικό και τ.......κι με προφυλακτικό. Τα πήρα στο κρανίο άσχημα και πήρανε τα αρ.......ια μου. Χίλιες φορές  :jerking: παρά να πληρώσω σαν  :jerking:....
Μια περίπτωση που βρήκα και είχα κλείσει η οποία μάλιστα μου είχε πεί 70 δολάρια και λοκό και απο όλα (δηλαδή 45 Ευρώ περίπου) ήρθε και ακούστε να τρελαθείτε α) ήρθε άλλη απο αυτή που είχα κανονίσει, β) ξεκίνησε απο 300 Ευρώ και κατέληξε στα 100 ακατέβατα. Έφαγε ένα χέσιμο και την ξαπέστειλα. Μου ζητούσε τα έξοδα για το ταξί αλλά και εκεί της είπα να πάρει γάιδαρο ή κάρο την άλλη φορά....
Σε γενικές γραμμές παιδιά μακρυά. Άλωστε είναι ακόμη Κομουνιστική χώρα απο ότι κατάλαβα και η τελευταία μετά την Κούβα..
Ν...... ΦΚΡ....
αν ηξερες Ρωσσικα θα ηταν αλλιως!!!!θα πληρωνες με αλλες τιμες!!!!
 

Nearxos

Τιμημένος
Εγγρ.
30 Δεκ 2005
Μηνύματα
3.000
Κριτικές
1
Like
41
Πόντοι
16
Λευκορωσία πως πάμε ;
Θέλει βίζα ;
Παίρνεις εύκολα βίζα ;

Είναι επικίνδυνη σα την Ουκρανία ;

Είναι ακριβή η διαβίωση εκεί πέρα ;

Κανένας άλλος εκτός από το φίλο μας το Νίκο έχει πάει ;

Φίλε vonmakoulis πως και σου ξέφυγε αυτός ο προορισμός ;
 

dimitrakis29

Τιμημένος
Εγγρ.
19 Νοε 2007
Μηνύματα
14.808
Κριτικές
13
Like
2.351
Πόντοι
4.765
Λευκορωσία πως πάμε ;
Θέλει βίζα ;
Παίρνεις εύκολα βίζα ;

Είναι επικίνδυνη σα την Ουκρανία ;

Είναι ακριβή η διαβίωση εκεί πέρα ;

Κανένας άλλος εκτός από το φίλο μας το Νίκο έχει πάει ;

Φίλε vonmakoulis πως και σου ξέφυγε αυτός ο προορισμός ;
Νεαρχε δεν εχει κανεναν κυνδινο.ειναι πολυ πιο φτηνα απο την Αγια Πετρουπολη.για βιζα δεν ξερω εγω με το Ρωσσικο διαβατηριο παω χωρις τιποτα.μαλιστα τωρα δεν εχει καν συνορα με τη Ρωσσια μια ταμπελα στο δρομο ειναι που λεει δημοκρατια της Λευκορωσσιας.εχει πολυ μουνι.
 

Nearxos

Τιμημένος
Εγγρ.
30 Δεκ 2005
Μηνύματα
3.000
Κριτικές
1
Like
41
Πόντοι
16
Πάντως ντροπή σου να μην έχεις πάει Δημήτρη.
Έστω και για εκπαιδευτικούς λόγους.
Εσύ είσαι υποχρεωμένος να πας. Είναι δουλειά σου. Είσαι greek lover. Έχεις υποχρεώσεις.

Πιστεύω ότι στη Λευκορωσία θα έχει πάρα πολύ μουνί.
Θα ήθελα να πάω μία βόλτα προς το φθινόπωρο-χειμώνα.
 

spiros1968

Μέλος
Εγγρ.
24 Οκτ 2006
Μηνύματα
1.578
Κριτικές
2
Like
51
Πόντοι
16
νεαρχε βιζα σου βαζουν στο αεροδρομιο μινσκ 1 φθανοντας
κοστιζει γυρω στα 20 ευρω
εχει παει ο φιλος που ειχαμε παει μαζι σοτσι το 2004
μετα απο κει εκεινος πηγε μινσκ εγω εμεινα σοτσι
 

dimitrakis29

Τιμημένος
Εγγρ.
19 Νοε 2007
Μηνύματα
14.808
Κριτικές
13
Like
2.351
Πόντοι
4.765
παντος δεν εχει και πολυ τουρισμο η Λευκορωσσια.η Ρωσσια ειναι παραδισος δημοκρατιας σε σχεση με τη Λευκορωσσια.εκει δεν υπαρχει καμια ελευθερια λογου!ο Λουκασενκο ειναι ο πατερας του εθνους!
 

Nearxos

Τιμημένος
Εγγρ.
30 Δεκ 2005
Μηνύματα
3.000
Κριτικές
1
Like
41
Πόντοι
16

νεαρχε βιζα σου βαζουν στο αεροδρομιο μινσκ 1 φθανοντας
κοστιζει γυρω στα 20 ευρω
εχει παει ο φιλος που ειχαμε παει μαζι σοτσι το 2004
μετα απο κει εκεινος πηγε μινσκ εγω εμεινα σοτσι


Ενδιαφέρον.

Ο φίλος μας ο Νίκος δεν έμεινε ευχαριστημένος βέβαια, αλλά νομίζω ότι πρέπει να το κάνω αυτό το ταξίδι.
Κάτι μου λέει μεσα μου ότι θα περάσω καλά.
Χρειάζομαι καινούργιες συγκινήσεις!
 

Chevalier Fidèle

Τιμημένος
Εγγρ.
1 Ιαν 2007
Μηνύματα
21.619
Κριτικές
1
Like
300
Πόντοι
386
Δεν είναι κομμουνιστική χώρα αλλά πρώην κομμουνιστική χώρα
Το πολίτευμα της είναι ''Προεδρική Δημοκρατία'',αλλά μόνο δημοκρατία δεν είναι!!
Θεωρείται ως η τελευταία Ευρωπαϊκή χώρα με δικτατορία!

Το πολίτευμα της Λευκορωσίας είναι Προεδρική δημοκρατία. Η εξουσία ασκείται από τον πρόεδρο της χώρας και από το κοινοβούλειο.
Η χώρα έχει χαρακτηριστεί από δυτικά μέσα ενημέρωσης και από πολιτικούς αναλυτές ως η τελευταία δικτατορία της Ευρώπης, εξαιτίας της αυταρχικότητας που διακρίνει συχνά τον σημερινό πρόεδρο της χώρας, Λουκασένκο. Στη χώρα έχουν σημειωθεί διώξεις, εξαφανίσεις, ακόμα και οι μυστηριώδεις θάνατοι, αντιφρονούντων στην κυβέρνηση, πολιτικών και δημοσιογράφων.
Η Λευκορωσία είναι η μόνη χώρα της Ευρώπης που δεν της έχει επιτραπεί η είσοδος στο Συμβούλιο της Ευρώπης και που έχει χαρακτηριστεί από τις Η.Π.Α. ως “προπύργιο της τυρανίας”. Σαν συνέπεια της αρνητικής εικόνας της στη Δύση, παραμένει συνδεδεμένη πολιτικά περισσότερο με την Ρωσία παρά με τις χώρες της Δυτικής Ευρώπης και τις Η.Π.Α.


Ορίστε περισσότερες πληροφορίες για την Λευκορωσία

Και όμως είναι κομμουνιστική! Η ελεύθερη αγορά δεν υπάρχει στη Λευκορωία! Υπάρχει κανονικό κομμουνιστικό καθεστώς!

Επίσης το εθνόσημο της χώρας είναι στο μοτίβο των "λαικών δημοκρατιών" του "υπαρκτού σοσιαλισμού"!
 

Nearxos

Τιμημένος
Εγγρ.
30 Δεκ 2005
Μηνύματα
3.000
Κριτικές
1
Like
41
Πόντοι
16
παντος δεν εχει και πολυ τουρισμο η Λευκορωσσια.η Ρωσσια ειναι παραδισος δημοκρατιας σε σχεση με τη Λευκορωσσια.εκει δεν υπαρχει καμια ελευθερια λογου!ο Λουκασενκο ειναι ο πατερας του εθνους!

Η δημοκρατία με αφήνει αδιάφορο.
Τσιμουδιά δεν πρόκειται να βγάλω.
Εγώ να γαμήσω θέλω.

Υπάρχει περίπτωση να με μπαγλαρώσουν αν κάνω πορνοεκδρομή ; Αυτό με νοιάζει.

 

Nearxos

Τιμημένος
Εγγρ.
30 Δεκ 2005
Μηνύματα
3.000
Κριτικές
1
Like
41
Πόντοι
16
Και όμως είναι κομμουνιστική! Η ελεύθερη αγορά δεν υπάρχει στη Λευκορωία! Υπάρχει κανονικό κομμουνιστικό καθεστώς!

Επίσης το εθνόσημο της χώρας είναι στο μοτίβο των "λαικών δημοκρατιών" του "υπαρκτού σοσιαλισμού"!


Κανένα πρόβλημα.
 

Συνημμένα

  • z.jpg
    z.jpg
    98,2 KB · Εμφανίσεις: 135

memosan

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
26 Οκτ 2006
Μηνύματα
12.219
Like
4
Πόντοι
166
Πηγαινω Λευκορωσσια 4-5 φορες το χρονο.
Οι ιδιες οι Ρωσσιδες θεωρουν οτι οι πιο ομορφες ειναι οι Λευκορωσσιδες!
Δυστυχωςχρονο με το χρονο χαλαει το πραγμα και παει να γινει ουκρανια.

Οποιος θελει να παει για να γαμησει μονο καλυτερα να μην παει γιατι θα τον γδυσουνε. Τοχουνε παρει πρεφα καλα οτι ολοι οι τουριστες πανε για μουνι και τους περιποιουνται καταλληλα!

Οποιος ειναι σεξοτουριστας ο οποιος θελει να κατακτησει γυναικα πρεπει να μαθει τα κολπα!

Θεωρω τον εαυτο μου εξπερ στον προορισμο αυτο, επειδη ομως δε θελω να τον χαλασω και αλλο, δεν προκειται να απαντησω σε κανενα που παει με την Ελληνικη νοοτροπια! Ολους αυτους τους προορισμους κατι εξυπνακηδες ξενοι γαμικουλες τους χαλανε οι οποιοι ενω πανε με τη λογικη οτι θα γαμησουνε θεα τζαμπα, τελικα τους πιανουνε τον κωλο και γαμανε καμια πουτανα στην καλυτερη περιπτωση...

καλυτερα αυτοι να μενουνε στα σπιτια τους, γιατι περα οτι χαλανε τζαμπα λεφτα, χαλανε και τις πιατσες οπου πανε!

πρωτοι διδαξαντες του ειδους
ιταλοι

ακολουθουν με διαφορα
αραβες
τουρκοι


ΥΓ ο ενφορσερ που ενδιαφεροτανε παλιοτερα αν θελει ας μου στειλει πμ, τον θεωρω αρκετα σοβαρο για να του εκμυστηρευτω λεπτομερειες.
 

Nearxos

Τιμημένος
Εγγρ.
30 Δεκ 2005
Μηνύματα
3.000
Κριτικές
1
Like
41
Πόντοι
16
Πηγαινω Λευκορωσσια 4-5 φορες το χρονο.
Οι ιδιες οι Ρωσσιδες θεωρουν οτι οι πιο ομορφες ειναι οι Λευκορωσσιδες!
Δυστυχωςχρονο με το χρονο χαλαει το πραγμα και παει να γινει ουκρανια.

Οποιος θελει να παει για να γαμησει μονο καλυτερα να μην παει γιατι θα τον γδυσουνε. Τοχουνε παρει πρεφα καλα οτι ολοι οι τουριστες πανε για μουνι και τους περιποιουνται καταλληλα!

Οποιος ειναι σεξοτουριστας ο οποιος θελει να κατακτησει γυναικα πρεπει να μαθει τα κολπα!

Θεωρω τον εαυτο μου εξπερ στον προορισμο αυτο, επειδη ομως δε θελω να τον χαλασω και αλλο, δεν προκειται να απαντησω σε κανενα που παει με την Ελληνικη νοοτροπια! Ολους αυτους τους προορισμους κατι εξυπνακηδες ξενοι γαμικουλες τους χαλανε οι οποιοι ενω πανε με τη λογικη οτι θα γαμησουνε θεα τζαμπα, τελικα τους πιανουνε τον κωλο και γαμανε καμια πουτανα στην καλυτερη περιπτωση...

καλυτερα αυτοι να μενουνε στα σπιτια τους, γιατι περα οτι χαλανε τζαμπα λεφτα, χαλανε και τις πιατσες οπου πανε!

πρωτοι διδαξαντες του ειδους
ιταλοι

ακολουθουν με διαφορα
αραβες
τουρκοι


ΥΓ ο ενφορσερ που ενδιαφεροτανε παλιοτερα αν θελει ας μου στειλει πμ, τον θεωρω αρκετα σοβαρο για να του εκμυστηρευτω λεπτομερειες.


Φίλε memosan νομίζω ότι έχουμε χάσει το μπούσουλα σε αυτό το σάιτ.
Κύριοι αντιμιστρέιτορς και μοντερέιτορς το σάιτ έχει ξεφύγει για τα καλά.

Υποτίθεται ότι κύρια θεματολογία είναι η ο αγοραίος έρωτας και η ανταλλαγή σωστών πληροφοριών για την άσκηση του αθλήματος σε Ελλάδα και εξωτερικό.
Από τη μία καταντήσαμε περισσότερα από τα μισά ποστ και περισσότερα από τα μισά θρεντ να είναι άσχετα τελείως με τη θεματολογία του σάιτ και αυτό το ανεχόμαστε σιωπηλά. Από την άλλη τώρα φτάσαμε και στο σημείο να λέει ένα μέλος (προκλητικά) ότι έχει γνώσεις για έναν προορισμό, αλλά αρνείται να τις δώσει διότι δεν θέλει να ξέρουνε οι άλλοι τα κόλπα για να μην έρχονται και του χαλάσουν τη ζαχαρένια.

Δηλαδή εγώ μαλάκας είμαι που έχω δώσει λεπτομερείς πληροφορίες στο παρελθόν για κάποια μέρη ;
Δηλαδή ο Δημητράκης και όλοι οι άλλοι που έχουν κάνει εκτενείς αναφορές είναι όλοι μαλάκες ;

Αυτά που λες φίλε memosan για τους αδιόρθωτους είναι σωστά. Όμως είναι αδιάφορα. Όταν ένα είναι μαλάκας, ότι και να του πεις, ότι και να του κάνεις, μαλάκας θα παραμείνει. Η φύση είναι ρατσιστική. Δεν είναι όλοι ίδιοι. Υπάρχουν έξυπνοι και ικανοί, υπάρχουν ηλίθιοι και ανίκανοι. Αυτό όμως δεν αποτελεί σε καμία περίπτωση λόγο για να μην ανταλλάσσουμε πληροφορίες.

Επειδή λοιπόν το Μινσκ είναι πάρα πολύ ενδιαφέρον προορισμός, και επειδή δεν υπάρχουν άλλοι που να γνωρίσουν την πόλη και τα κόλπα, θεωρώ τις γνώσεις σου και την παρουσία σου στο σάιτ πολύ σημαντική, και σου ζητάω να το ξανασκεφτείς και να αλλάξεις γνώμη.
Σκοπός του σάιτ είναι η ενημέρωση σε αυτά τα θέματα. Όλα τα άλλα είναι μπούρδες.


Ο πικραμένος Νέαρχος   :dunno:
 

rafman

Μέλος
Εγγρ.
20 Σεπ 2007
Μηνύματα
7.642
Like
4
Πόντοι
66
Πηγαινω Λευκορωσσια 4-5 φορες το χρονο.
Οι ιδιες οι Ρωσσιδες θεωρουν οτι οι πιο ομορφες ειναι οι Λευκορωσσιδες!
Δυστυχωςχρονο με το χρονο χαλαει το πραγμα και παει να γινει ουκρανια.

Οποιος θελει να παει για να γαμησει μονο καλυτερα να μην παει γιατι θα τον γδυσουνε. Τοχουνε παρει πρεφα καλα οτι ολοι οι τουριστες πανε για μουνι και τους περιποιουνται καταλληλα!

Οποιος ειναι σεξοτουριστας ο οποιος θελει να κατακτησει γυναικα πρεπει να μαθει τα κολπα!

Θεωρω τον εαυτο μου εξπερ στον προορισμο αυτο, επειδη ομως δε θελω να τον χαλασω και αλλο, δεν προκειται να απαντησω σε κανενα που παει με την Ελληνικη νοοτροπια! Ολους αυτους τους προορισμους κατι εξυπνακηδες ξενοι γαμικουλες τους χαλανε οι οποιοι ενω πανε με τη λογικη οτι θα γαμησουνε θεα τζαμπα, τελικα τους πιανουνε τον κωλο και γαμανε καμια πουτανα στην καλυτερη περιπτωση...

καλυτερα αυτοι να μενουνε στα σπιτια τους, γιατι περα οτι χαλανε τζαμπα λεφτα, χαλανε και τις πιατσες οπου πανε!

πρωτοι διδαξαντες του ειδους
ιταλοι

ακολουθουν με διαφορα
αραβες
τουρκοι


ΥΓ ο ενφορσερ που ενδιαφεροτανε παλιοτερα αν θελει ας μου στειλει πμ, τον θεωρω αρκετα σοβαρο για να του εκμυστηρευτω λεπτομερειες.

Τι ειπες τωρα... θα πεις λεπτομεριες στον Γαλαζοαιματο...αχαχαχαχαχαχα
 

memosan

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
26 Οκτ 2006
Μηνύματα
12.219
Like
4
Πόντοι
166
Τι ειπες τωρα... θα πεις λεπτομεριες στον Γαλαζοαιματο...αχαχαχαχαχαχα
χαχαχαχαχχα ειδα καποια στιγμη οτι ενδιαφεροντανε στο θρεντ με τις ουκρανεζες...

παντως αν και εχουμε αρκετα αντιθετες αποψεις σε καποια θεματα, εντουτοις θεωρω οτι ειναι αρκετα σοβαρος...

ουτως η αλλως αμα δεν με ακουσει και δεν κανει ακριβως αυτα που θα του πω, θα μεινει με το πουλι στο χερι, εκει ειναι σα να κολυμπας σε μια πισινα με 1000 καρχαριες και να προσπαθεις να βρεις το μοναδικο λαυρακι...
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom