Νέα

Προτάσεις για mobile internet χωρις συμβόλαιο

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα Gatekeeper
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 6
  • Εμφανίσεις 1K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

Gatekeeper

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
9 Απρ 2015
Μηνύματα
1.902
Like
1.786
Πόντοι
216
Όπως λέει ο τίτλος, ψάχνω την καλύτερη επιλογη για mobile internet σε υπολογιστή. Το θέλω για το χωριό. Δεν βολευει το tethering απο το κινητό. Εχω δει πως το πιο οικονομικό ειναι της wind 15ευρω τα 5GB. Ξερει κανεις κατι καλύτερο; Παιζουν προσφορες σε αυτά;
 

asus09

Σπουδαίος
Εγγρ.
24 Φεβ 2010
Μηνύματα
751
Κριτικές
10
Like
652
Πόντοι
2.357
Από όλες τις εταιρίες μπορείς να πάρεις κάρτα ή usb stick για internet. Το μόνο που πρέπει να προσέξεις είναι ποιος έχει καλύτερο σήμα στο χωριό σου... Τσέκαρε με το τηλέφωνό σου, τηλέφωνα φίλων σήμα της κάθε εταιρείας... κατά τα άλλα όλες πανω κάτω τις ίδιες τιμές έχουν
 
OP
OP
Gatekeeper

Gatekeeper

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
9 Απρ 2015
Μηνύματα
1.902
Like
1.786
Πόντοι
216
Ναι το εχω υπόψη μου για το σημα, εχω κανει δοκιμές και οι 3 εταιριες εχουν εξίσου ισχυρό. Απο οικονομικης πλευρας με ενδιεφερε περισσοτερο αν εχει καποιος εμπειρια.
 

ass_kavlos

Μέλος
Εγγρ.
21 Οκτ 2009
Μηνύματα
8.224
Κριτικές
2
Like
27
Πόντοι
66
Έχει και η κοσμοτε παρόμοιο προγραμα και σαφώς πολύ καλύτερο σήμα παντού στην Ελλάδα  

Μήπως εννοείς αυτό εδώ τελικά;

[URL unfurl="true"]https://en.m.wikipedia.org/wiki/FON[/url]

In February 2014 Greek telecommunications company OTE and Fon announced a partnership to bring the Fon service to OTE subscribers in Greece.[20]

In Greece, OTE subscribers share 1 Mbit/s of their downstream capacity for the Fon service and earn the right to use the Fon service provided by other OTE subscribers. If a customer has disabled their Fon WiFi signal for 30 days then they lose the right to use the Fon service provided by other OTE subscribers until they enable it again. OTE has announced that the Fon service is built-in in all OTE-provided routers and enabled by default. Subscribers who don't wish to participate can request an opt-out.
 

dude33

Μέλος
Εγγρ.
10 Νοε 2007
Μηνύματα
9.198
Like
757
Πόντοι
146
Μήπως εννοείς αυτό εδώ τελικά;

[URL unfurl="true"]https://en.m.wikipedia.org/wiki/FON[/url]

In February 2014 Greek telecommunications company OTE and Fon announced a partnership to bring the Fon service to OTE subscribers in Greece.[20]

In Greece, OTE subscribers share 1 Mbit/s of their downstream capacity for the Fon service and earn the right to use the Fon service provided by other OTE subscribers. If a customer has disabled their Fon WiFi signal for 30 days then they lose the right to use the Fon service provided by other OTE subscribers until they enable it again. OTE has announced that the Fon service is built-in in all OTE-provided routers and enabled by default. Subscribers who don't wish to participate can request an opt-out.
Αλλο είναι αυτό που γράφεις εσύ.Ειναι τα OTE wifiFon που μπορεις να συνεδεθεις με τους κωδικους σου αν εχεις οτε dsl.

Με tethering τι προβλημα εχεις;Σε wind free2go  εχεις 1GB δωρεάν αν κάνεις ανανέωση απο 10€ και πανω μέσω ιντερνετ ή καταστήματος και 150ΜΒ νομιζω κάθε εβδομαδα με τα log&win δωρα.Αγοράζεις και πακέτα αν δεν σε φτάνει πχ με 5€ 1GB ,με 15€ 5GB.
 
OP
OP
Gatekeeper

Gatekeeper

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
9 Απρ 2015
Μηνύματα
1.902
Like
1.786
Πόντοι
216
Δεν εχω κανενα απολυτως προβλημα με το tethering, απλά ηθελα μια πιο "μονιμη" εγκατασταση. Ασφαλως στο τελος θα κρατησω το πιο οικονομικό με τα περισσοτερα GB. Καταλαβαινεις βεβαια, δεν ειναι και το πιο βολικό με το κινητο. Ας δωσω και 49 ευρω για ενα 3g hotspot (το καλο ειναι πως στην τιμη σου δινουν και 1 μηνα με 6 gb δωρο, αξιας 15 ευρω, οποτε ουσιαστικα κοστιζει 35ευρω).  Αυτο θα ηθελα πιο πολυ να συζητησουμε. Ποια εταιρια δινει τα περισσοτερα GB στην καλυτερη τιμη..
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom