Νέα

Μολδαβία

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα toomuch
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 254
  • Εμφανίσεις 42K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

toomuch

Μέλος
Εγγρ.
4 Ιουλ 2007
Μηνύματα
17
Like
0
Πόντοι
0
έχει κάποιος συναγωνιστής έγκυρες πληροφορίες για Μολδαβία; κάπου διάβασα ότι παίζει εκεί καλή φάση.
 

KAVLIARIS33

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
25 Σεπ 2007
Μηνύματα
132
Κριτικές
6
Like
1.258
Πόντοι
201
;) ;) ;) :dancing: :dancing: :dancing: :dancing: :dancing:Ξερει καποις για το Κισναου της Μολδαβιας?Λεω αυτες τισ μερες να επισκευτω την πρωτευουσα τους.Εχει γθναικακια για πονηρες δουλεις.Οποιος φιλος θελει να με ενημερωσει παρακαλω περιμενω.υπαρχει καποιο σιτε μολδαβικο μεσα στο ιντερνετ να βρω και καποιο ξενοδοχειο?εχω μαθει πως εκει εχει ψιλεσ γυναικες που τρελενονται για γαμισια με ξενους.ισχυει κατι τετοιο?
 

AssFiller

Μέλος
Εγγρ.
11 Ιουλ 2007
Μηνύματα
6.084
Κριτικές
4
Like
24
Πόντοι
66
Το θέμα συγχωνεύτηκε..
 

enoxlitikos

Μέλος
Εγγρ.
12 Δεκ 2007
Μηνύματα
521
Κριτικές
6
Like
7
Πόντοι
6
Είχα πάει πρόπερσι στο Κισινάου.Αν έχει καλό καιρό,θα πάθεις πλάκα από τα μωρά που κυκλοφορούν.Πάρα πολλές κάνουν βίζιτες,αλλά πρέπει να ξέρεις κάποιον να σε φέρει σε επαφή με τους προαγωγούς τους.Μου είχε φέρει ένας Μολδαβός συνάδελφος ένα 18χρονο μοντέλο.Μιλάμε για φοβερή κοπέλα.Είχα δώσει 300€ για όλη την νύχτα,και πέρασα θεϊκά!Μόλις της έδωσα επιπλέον 100€ μόνο τούμπες δεν έκανε.Δυστυχώς με τον συνάδελφο εκείνο χάσαμε επικοινωνία επειδή άλλαξε εταιρεία.Πάντως αν ρωτήσεις κανά παιδί στο ξενοδοχείο,θα σου πουν.Δώσε ένα χαρτζιλίκι και θα σε "φτιάξει"!
 

Spiros_k

Μέλος
Εγγρ.
31 Αυγ 2005
Μηνύματα
6
Like
0
Πόντοι
0
Παιδιά θα ήθελα πολύ να ταξιδέψω Μολδαβία αλλά δεν θα ήθελα στο διαβατήριο να φαίνεται σφραγίδα τους...υπάρχει πιθανότητα εισόδου με ταυτότητα; Γνωρίζει κανείς;
 

enoxlitikos

Μέλος
Εγγρ.
12 Δεκ 2007
Μηνύματα
521
Κριτικές
6
Like
7
Πόντοι
6
Παιδιά θα ήθελα πολύ να ταξιδέψω Μολδαβία αλλά δεν θα ήθελα στο διαβατήριο να φαίνεται σφραγίδα τους...υπάρχει πιθανότητα εισόδου με ταυτότητα; Γνωρίζει κανείς;

Δεν υπάρχει περίπτωση να μπεις στη χώρα αυτή μόνο με ταυτότητα.Θέλει οπωσδήποτε διαβατήριο.Αλλά γιατί σε πειράζει να φαίνεται η σφραγίδα της Μολδαβίας;
 

vothros

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
1 Απρ 2007
Μηνύματα
11.112
Κριτικές
3
Like
2
Πόντοι
166
Δεν υπάρχει περίπτωση να μπεις στη χώρα αυτή μόνο με ταυτότητα.Θέλει οπωσδήποτε διαβατήριο.Αλλά γιατί σε πειράζει να φαίνεται η σφραγίδα της Μολδαβίας;
H γυναικα....
 

vonmakoulis

Μέλος
Εγγρ.
16 Μαρ 2006
Μηνύματα
2.776
Like
4
Πόντοι
16
Παιδιά θα ήθελα πολύ να ταξιδέψω Μολδαβία αλλά δεν θα ήθελα στο διαβατήριο να φαίνεται σφραγίδα τους...υπάρχει πιθανότητα εισόδου με ταυτότητα; Γνωρίζει κανείς;
Με ταυτότητα αποκλείεται. Για διαβατήριο όμως υπάρχει λύση. Αλλά θα έχει σφραγίδα Ουκρανίας. Αν σε ενδιαφέρει στείλε μου πμ.
 

vonmakoulis

Μέλος
Εγγρ.
16 Μαρ 2006
Μηνύματα
2.776
Like
4
Πόντοι
16
Ξερει καποις για το Κισναου της Μολδαβιας?Λεω αυτες τισ μερες να επισκευτω την πρωτευουσα τους.Εχει γθναικακια για πονηρες δουλεις.Οποιος φιλος θελει να με ενημερωσει παρακαλω περιμενω.υπαρχει καποιο σιτε μολδαβικο μεσα στο ιντερνετ να βρω και καποιο ξενοδοχειο?εχω μαθει πως εκει εχει ψιλεσ γυναικες που τρελενονται για γαμισια με ξενους.ισχυει κατι τετοιο?
Σύντροφε, Μολδαβία πηγαίνω κάθε τρεις και λίγο καθώς η κοπέλα μου είναι Μολδαβή. Λοιπόν όσον αφορά το ζητούμενο.
Όλο το παιχνίδι παίζεται το πρωί στα καφέ και στα πάρκα. ¨Έχει πανέμορφους δρόμους (βουλεβάρτα) και πάρκα που δεν θα βαρεθείς να περπατάς. Όλη η πόλη είναι πνιγμένη στο πράσινο. Συμβουλή μου , άραξε σε κάποιο συμπαθητικό καφέ (θα βρεις πολλά) ή στην Stefan cel Mare ή απέναντι από το Παν/μιο (στην άλλη μεριά της πόλης - πάρε ταξί) και όποια κοζάρεις  πλησίασε την άνετος και ωραίος και ρώτα την κάποια τουριστική πληροφορία (καλύτερα πέσε την σε παρέα με 3-4 κοπέλες). Αν ξέρει Αγγλικά την έκανες. Κέρασέ την και πρότεινέ της να σε συνοδεύσει σε κάποιο τουριστικό αξιοθέατο, κλαμπ, ρεστωράν ή ότι άλλο σουρθει στο μυαλό. 90% θα δεχτεί και θα έχεις ξεναγό για την πόλη και το βράδυ σχεδόν σίγουρα (εξαρτάται και από τον αέρα σου βέβαια) θάναι στο ξενοδοχείο σου.
  Λόγω σοσιαλιστικού παρελθόντος δεν έχουν ιδιαίτερες αναστολές και ηθικούς φραγμούς στα θέματα του σεξ και τρελαίνονται να κάνουν επαφές με δυτικοευρωπαίους. Αν δεν κάτσει άλλη λύση είναι τα cabaret (έχει αρκετά και θα τα βρεις εύκολα)και οι...σάουνες. Σε ανύποπτα σημεία στην πόλη θα δεις επιγραφές САУНА ή ВАД. Σε πολλές από αυτές (σίγουρα σ΄αυτές πούναι κοντά στο σταθμό των λεωφορείων στην οδό Βαρλαάμ, μην φοβάσαι θα τον βρεις σίγουρα, εκεί έχει και ένα μεγάλο παζάρι που αξίζει μια επίσκεψη) θα δεις διάφορες κοπέλες που ψάχνονται . Ρώτα τες και θα σου εξηγήσουν. Τιμές από 200 ως 500 το πολύ λέι (1€ = 16,25 lei). Επίσης σίγουρα παίζουν κοπέλες στα λόμπυ των μεγάλων κεντρικών ξενοδοχείων (Nasional, Cosmos κα). Ένα μικρό φιλοδώρημα (μέχρι 5$) στο ρεσεψιονιστ θα σ΄ανοίξει τα μάτια.
Στο ξενοδοχείο Nasional  στο μπαρ του 10ου ορόφου, μετά τις 23.00 μαζεύονται διάφορες ξέμπαρκες προς αγράν πελατών.
    Για μένα πάντως που ξέρω πια πολύ καλά την ψυχολογία των Μολδαβών (και η κουμπάρα μου Μολδαβή είναι) το καλύτερο είναι αυτό: ευγενικό τουριστικό καμάκι.
    Όσον αφορά τη διαμονή απέφυγε τα μεγάλα ξενοδοχεία του κέντρου. Χρεώνουν 60€/ημέρα και οι υπηρεσίες είναι κακές. Προτίμησε το ξενοδοχείο "Заря" (Ζαργιά = Αυγή) κοντά στο Παν/μιο (όλοι οι ταξιτζήδες το ξέρουν). Οι ίδιες υπηρεσίες (μέτριες δηλ.) αλλά μόνο με 25€/ημέρα.
    Για να πας το καλύτερο είναι το αεροπλάνο. Η Air-Moldova (μπρρ.. :headbang:) έχει 3 πτήσεις τη βδομάδα για Κισινιάου (ΤΡ, Παρ και Κυρ στις 23.30). Τιμή από €340 και ανάλογα με τη ζήτηση. Επίσης μπορείς να πας με Tarom μέσω Βουκουρεστίου ή με τις Ουκρανικές αερογραμμές (κάθε Τετάρτη ,€ 421) μέσω Οδησσού.
    Αυπάρχει και λεωφορείο από πλ. Λαυρίου με 90€ (2,5 μέρες). Δεν συνίσταται.
    Για λοιπές πληροφορίες στείλε πμ.
    vonmakoulis
 

enoxlitikos

Μέλος
Εγγρ.
12 Δεκ 2007
Μηνύματα
521
Κριτικές
6
Like
7
Πόντοι
6
Εγκυκλοπαίδεια είσαι μεγάλε!Δυστυχώς όταν είχα πάει εγώ,δεν είχα πολύ χρόνο να ασχοληθώ,αλλά γινόταν χαμός από φοβερές γκόμενες.
 

Akis30

Σεβαστός
Εγγρ.
17 Ιουλ 2006
Μηνύματα
749
Κριτικές
66
Like
6
Πόντοι
2.067
Φον από περιέργεια υπάρχει μέρος που να μην έχεις πάει;
 

Spiros_k

Μέλος
Εγγρ.
31 Αυγ 2005
Μηνύματα
6
Like
0
Πόντοι
0
Με ταυτότητα αποκλείεται. Για διαβατήριο όμως υπάρχει λύση. Αλλά θα έχει σφραγίδα Ουκρανίας. Αν σε ενδιαφέρει στείλε μου πμ.

Ουκρανία? Ακόμα χειρότερα...μάλλον θα τραβήξω προς ρουμανία που είναι και schengen...Εκεί σίγουρα περνά η ταυτότητα...για να μην έχουμε και μπελάδες μετά το ταξίδι!
 

enoxlitikos

Μέλος
Εγγρ.
12 Δεκ 2007
Μηνύματα
521
Κριτικές
6
Like
7
Πόντοι
6
Ουκρανία? Ακόμα χειρότερα...μάλλον θα τραβήξω προς ρουμανία που είναι και schengen...Εκεί σίγουρα περνά η ταυτότητα...για να μην έχουμε και μπελάδες μετά το ταξίδι!

Και από τη Ρουμανία,πώς θα περάσεις στη Μολδαβία;Θέλει πάλι διαβατήριο.
Αν το πρόβλημά σου είναι η γυναίκα σου,είναι λάθος δικό σου που την αφήνεις και βλέπει το διαβατήριο.Η γυναίκα μου ποτέ δεν είχε δει διαβατήριο και άλλα προσωπικά έγγραφα.Δεν την αφορούν.Και για λόγους ασφαλείας τα είχα σε τραπεζική θυρίδα!!!
 

Spiros_k

Μέλος
Εγγρ.
31 Αυγ 2005
Μηνύματα
6
Like
0
Πόντοι
0
Και από τη Ρουμανία,πώς θα περάσεις στη Μολδαβία;Θέλει πάλι διαβατήριο.
Αν το πρόβλημά σου είναι η γυναίκα σου,είναι λάθος δικό σου που την αφήνεις και βλέπει το διαβατήριο.Η γυναίκα μου ποτέ δεν είχε δει διαβατήριο και άλλα προσωπικά έγγραφα.Δεν την αφορούν.Και για λόγους ασφαλείας τα είχα σε τραπεζική θυρίδα!!!

Όχι φίλε μου, παρανόηση...όταν λέω θα τραβήξω για Ρουμανία,εννοώ ότι θα την αποφύγω την Μολδαβία και θα ψάξω για "δράση" στην γειτονική Ρουμανία που δεν χρειάζεται διαβατήριο...ίσως να είναι ελαφρώς πιο ακριβή αλλά οι γυναίκες ίδιου τύπου είναι πάνω κάτω...
 

enoxlitikos

Μέλος
Εγγρ.
12 Δεκ 2007
Μηνύματα
521
Κριτικές
6
Like
7
Πόντοι
6
Οι Ρουμάνες δεν είναι Μολδαβές.Είναι υποδεέστερες.Αν θέλεις να μπεις με ταυτότητα,ανέβα Βαλτική.Λετονία κατά προτίμηση...Ίσως σου πάει πιο ακριβά το ταξίδι από μεταφορικά,αλλά θα το απολαύσεις.Αλλά να πας καλοκαιράκι,όχι τώρα!
 

thanoss

Μέλος
Εγγρ.
26 Φεβ 2007
Μηνύματα
5.295
Like
16
Πόντοι
66
Οι Ρουμάνες δεν είναι Μολδαβές.Είναι υποδεέστερες.Αν θέλεις να μπεις με ταυτότητα,ανέβα Βαλτική.Λετονία κατά προτίμηση...Ίσως σου πάει πιο ακριβά το ταξίδι από μεταφορικά,αλλά θα το απολαύσεις.Αλλά να πας καλοκαιράκι,όχι τώρα!
εγινε ρε χειροτερες ειναι....!
 

thanoss

Μέλος
Εγγρ.
26 Φεβ 2007
Μηνύματα
5.295
Like
16
Πόντοι
66
Όχι φίλε μου, παρανόηση...όταν λέω θα τραβήξω για Ρουμανία,εννοώ ότι θα την αποφύγω την Μολδαβία και θα ψάξω για "δράση" στην γειτονική Ρουμανία που δεν χρειάζεται διαβατήριο...ίσως να είναι ελαφρώς πιο ακριβή αλλά οι γυναίκες ίδιου τύπου είναι πάνω κάτω...
καλα....!
δεν μπορω να καταλαβω πως εχει μεινει ακομα αυτη η γαμημενη νοοτροπια σε μερικους οτι Ρουμανια γαμας μ ενα πακετο τσιγαρα...!πανε αυτες οι εποχες του Τσαουσεκου....!
σε πολυ μεγαλες πολεις πλεον τα αυτοκινητα που κυκλοφορουνε δεν υπαρχουνε ουτε στην Ελλαδα δυστηχως...!καποτε μου το λεγανε και δεν το πιστρευα!!!ισως οταν υπηρχε το πολλυ το ελληναριο (φοιτητες) να παιζε κατι...(επαιζε οχι ισως) απο μαφια με ελληνες ναρκωτικα μεχρι οτι βαλει ο ανθρωπινος νους...!γυναικες εριχνες πολυ ευκολα!!οι ελληνες κανανε μπαμ απο το χιλιομετρο απο το στυλ απο το περπατημα απο το ντυσιμο κλπ κλπ....!για αυτο και δεν πηγαινανε με τους ρουμανους οι περισσοτερες...!με το ελληναριο και χαβαλε βγαζανε και τσαμπε κανα φαγητο (για μας δεν σημαινε τπτ το οικονομικο αλλα για αυτες ναι)!!!τα πραγματα εχουνε αλλαξει τοσο πολυ που δεν σε κοιτανε καν.....!δεν θελω να μπω σε περισσοτερες λεπτομεριες/ αυτο που αφορα οσους θελουνε να ανεβουνε σε αυτα τα κρατη να πηδηξουνε και να την βγαλουνε φτηνα ας το ξεχασουνε...!γιατι και οι ταριφες θα τους δαγκωσουνε (οικονομικα) και τα γραφεια (με πουτανες) και μπλα μπλα...!αν δεν μιλας την γλωσσα τους για να δουνε οτι ξερεις τι παιζει δεν προκειται να την βγαλεις φτηνα...!
η εκτος αν μερικοι ενδιαφερονται να γαμησουνε τις τυπισες απο τον δρομο..οπως εχει Βουλγαρια Ρουμανια....!(τσιγγανες οι περισσοτερες) με 15 ευρω!!!
προσωπικα οχι απλα δεντιςγαμουσα!!!!!καλυτερα να την εκοβα!!!
κλεινοντας να τονισω οτι αξιζει να πας σε τετια κρατοι για βολτιτσα και να συνδιασεις και το γαμησακι σου, ετσι ναι αλλα σε καμια περιπτωση να παω και να μου περισεψουνε λεφτα οπως καποτε που πηγαινε Βουλγαρια η γιαγια μου!!!
πλεον δεν βρισκεις γκαρσονιερα κατω απο 300-250 ευρω...βενζινη ιδιες τιμες...!κοινοχρηστα 50 ευρουλακια για μια γκαρσονιερα...!τα εστιαορια τα μετρια περιπου 15 ευρω το κεφαλι...!
δυστηχως σε καποια πραγματα εχουνε ξεφυγει!!
 

vonmakoulis

Μέλος
Εγγρ.
16 Μαρ 2006
Μηνύματα
2.776
Like
4
Πόντοι
16
Σύντροφε Θάνο, δίκαιο έχεις αλλά για την Ρουμανία. Η ΜΟΛΔΑΒΙΑ είναι τελείως άλλη φάση. Μιλάμε για την φτωχότερη χώρα της Ευρώπης, με απίθανες και απελευθερωμένες γυναίκες. Η Μολδαβία δλδ αυτή τη στιγμή είναι όπως ήταν στη Ρουμανία το 1980 (έχω πάει και Ρουμανία και μπορώ να συγκρίνω τα πράγματα).
 

thanoss

Μέλος
Εγγρ.
26 Φεβ 2007
Μηνύματα
5.295
Like
16
Πόντοι
66
Σύντροφε Θάνο, δίκαιο έχεις αλλά για την Ρουμανία. Η ΜΟΛΔΑΒΙΑ είναι τελείως άλλη φάση. Μιλάμε για την φτωχότερη χώρα της Ευρώπης, με απίθανες και απελευθερωμένες γυναίκες. Η Μολδαβία δλδ αυτή τη στιγμή είναι όπως ήταν στη Ρουμανία το 1980 (έχω πάει και Ρουμανία και μπορώ να συγκρίνω τα πράγματα).
ναι φιλε μου πασο...αλλα μερικων τα μυαλα εχουνε μεινει ακομη πολυ πισω!!!!
νομιζουν οτι θα πανε στην Ρουμανια και θα γαμησουνε τον ντουνια...!εχουνε μεινει ακομη στα σκηνικα που το 80 ακουγανε Ελληνικα και με ενα καλτσον η ενα καλο κερασμα τις πηδουσες!!!
 

Nearxos

Τιμημένος
Εγγρ.
30 Δεκ 2005
Μηνύματα
3.000
Κριτικές
1
Like
41
Πόντοι
16
Πολύ ενδειαφέσουσες οι πληροφορίες σου φον για τη Μολδαβία.
Έχω πάει πολλές φορές στη Ρουμανία και έμεινα ευχαριαστημένος, αλλά στη Μολδαβία ποτέ.

Η πρωτεύουσα είναι επικίνδυνη; Γυρνάς άνετα τα βράδεια; Το ότι από το πρωί γίνεται παιχνίδι είναι πολύ θετικό για μένα. Βαριέμαι να περιμένω όλη μέρα μέχρι να έρθει το βράδυ για παιχνίδι.

Αγγλικά μιλάει ο κόσμος ή είναι σαν τη Ρωσία που δε μιλάει κανένας;
Χρειάζεται βίζα ή απλά διαβατήριο για να μπεις στη χώρα;

Στις Μολδαβές τί βαθμό βάζεις από 1 έως 10 στην ομορφιά, το σεξ, και γενικότερα τη συμπεριφορά;

Στριπτητζάδικα υπάρχουν; Αξίζει το κόπο να πας ή είναι εκμετάλευση;

Οι πληροφορίες σου πολίτιμες!

 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom