Νέα

Αναβαθμιση σε Windows 10

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα kongas
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 104
  • Εμφανίσεις 6K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

kongas

Μέλος
Εγγρ.
10 Φεβ 2010
Μηνύματα
1.393
Like
0
Πόντοι
16
Εχω τα "7" (γνησια κι οχι μαιμου) και μου ερχονται ειδοποιησεις για δωρεαν αναβαθμιση στα "10"
Εσεις εχετε κανει?
Θα ειναι μονιμη ή δοκιμαστικη για μια περιοδο και μετα θα πληρωσουμε?
ΚΑΙ ΤΟ ΣΠΟΥΔΑΙΟΤΕΡΟ: Θα ειναι διαθεσιμη η ΕΛΛΗΝΙΚΗ εκδοση? Η ΑΓΓΛΙΚΗ? ή μπορεις να επιλεξεις οποια θελεις?
 

drclaw

Μέλος
Εγγρ.
18 Ιουλ 2014
Μηνύματα
1.106
Like
9
Πόντοι
16
Εχω τα "7" (γνησια κι οχι μαιμου) και μου ερχονται ειδοποιησεις για δωρεαν αναβαθμιση στα "10"
Εσεις εχετε κανει?
Θα ειναι μονιμη ή δοκιμαστικη για μια περιοδο και μετα θα πληρωσουμε?
ΚΑΙ ΤΟ ΣΠΟΥΔΑΙΟΤΕΡΟ: Θα ειναι διαθεσιμη η ΕΛΛΗΝΙΚΗ εκδοση? Η ΑΓΓΛΙΚΗ? ή μπορεις να επιλεξεις οποια θελεις?

Έχω κάνει - μη το καθυστερείς κάνε και εσύ αν το υποστηρίζει ο υπολογιστής σου.  :rockon:

Είναι δωρεάν - δε πρόκειται να σου ζητήσει κανείς λεφτά.  :dancing:

Δε θυμάμαι για ελληνική ή αγγλική έκδοση -- λογικά θα σε ρωτάει ή θα βάζει αυτό που έχεις ήδη (δλδ αν έχεις ελληνικά windows 7
αποκλείεται να σου εγκαταστήσει αγγλικά windows 10)!
 

iakovos

Σπουδαίος
Εγγρ.
11 Ιαν 2007
Μηνύματα
23.082
Κριτικές
9
Like
13.600
Πόντοι
2.606
Τυπε εγω σε dell laptop που ειχε προεγκατεστημενα τα 8 =->8.1 εκανα την μεταβαση στα 10 και σωθηκα. Δουλευουνε ολα ρολοι και ειναι μονιμη εγκατασταση ουτε ενεργοποιηση ουτε ασυμβατοτητες ουτε τιποτα.

Στο σταθερο εχω τα win 7 μου ηρθε ειδοποιηση αλλα δεν τα πειραζω.  :grin:
 

steeve

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
27 Αυγ 2005
Μηνύματα
2.370
Κριτικές
2
Like
1.423
Πόντοι
216
Σε hp laptop και Toshiba tablet με 8.1 εκανα ολα τα updates και μετα με μια ειδοποιηση που στελνει η microsoft ....ετοιμα και τα 10......ολα κομπλε κανενα προβλημα γρηγορα και συμβατα με τα διαφορα παρελκομενα .....τον δεκεμβριο περιμενω να ανοιξει  η αναβαθμιση και για το τηλεφωνο σε win 10 απο 8.1 ......αυτα !!!
 

dleivas

Μέλος
Εγγρ.
19 Μαρ 2009
Μηνύματα
3.536
Κριτικές
4
Like
445
Πόντοι
36
εμενα μου κολλαει ολο το συστημα οταν εχω ανοικτο το σκαιπ και μετα την αναβαθμιση εκανα ανινσταλ τα νταιβ της καρτας ηχου γτ δεν ειχα ηχο στα ακουστικα
 

GEORGE G

Σπουδαίος
Εγγρ.
14 Σεπ 2013
Μηνύματα
3.337
Κριτικές
48
Like
1.798
Πόντοι
2.426
Σε λαπτοπ σχετικά καλό και γρήγορο (HP i5 ) έκανα αναβάθμιση από 7 σε 10 και σερνόταν...;άσε που σκόρπισε τα φωτογραφικά αρχεία και ψαχνόμουν...

Το ξαναγύρισα στα 7αρια και ξαναχαμογέλασα...
 

dleivas

Μέλος
Εγγρ.
19 Μαρ 2009
Μηνύματα
3.536
Κριτικές
4
Like
445
Πόντοι
36
Σε λαπτοπ σχετικά καλό και γρήγορο (HP i5 ) έκανα αναβάθμιση από 7 σε 10 και σερνόταν...;άσε που σκόρπισε τα φωτογραφικά αρχεία και ψαχνόμουν...

Το ξαναγύρισα στα 7αρια και ξαναχαμογέλασα...
κι εγω αυτης της αποψης ειμαι.
 

felixgr

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
25 Ιουν 2006
Μηνύματα
1.347
Κριτικές
2
Like
2.426
Πόντοι
456
Εχω τα "7" (γνησια κι οχι μαιμου) και μου ερχονται ειδοποιησεις για δωρεαν αναβαθμιση στα "10"
Εσεις εχετε κανει?
Θα ειναι μονιμη ή δοκιμαστικη για μια περιοδο και μετα θα πληρωσουμε?
ΚΑΙ ΤΟ ΣΠΟΥΔΑΙΟΤΕΡΟ: Θα ειναι διαθεσιμη η ΕΛΛΗΝΙΚΗ εκδοση? Η ΑΓΓΛΙΚΗ? ή μπορεις να επιλεξεις οποια θελεις?
Η αναβάθμιση είναι δωρεάν και μόνιμη. Μετά την αναβάθμιση, και για ένα μήνα ΜΟΝΟ, έχεις τη δυνατότητα να κάνεις roll back. Να επιστρέψεις δηλαδή στην έκδοση που είχες.
Αν έχεις 8 ή 8.1 η άποψή μου έιναι πως πρέπει να κάνεις οπσδήποτε. Αν έχεις 7 τότε μπορείς να το δοκιμάσεις κι αν δε σου κάνει να επιστρέψεις. Τα system requirements είναι ίδια με τα 8. Έχε υπ' όψι σου ότι η διαδικασία μέσω windows update μπορεί να διαρκέσει κάποιες ώρες (μπορεί και 6 ή και παραπάνω). Για οτιδήποτε άλλο θες είμαι στη διάθεσή σου.
 

Ρωμαιος

Μέλος
Εγγρ.
22 Ιουλ 2015
Μηνύματα
424
Like
0
Πόντοι
1
Aν έχει κάνει κάποιος αναβάθμιση και θέλει να ξαναγυρίσει  στα 7 πως γίνετε;
 

st@rdust

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
7 Δεκ 2006
Μηνύματα
15.657
Like
1.259
Πόντοι
366
σε λαπτοπ παλιο που εκανα αναβαθμιση, με 7αρι λειτουργικο, ειχε προβλημα στην hdmi εξοδο, μαλλον δεν μου την αναγνωριζε....

το εψαξα σε θεμα drivers και ειδα οτι δεν υποστηριζαν τα 10αρια, οποτε εκανα επαναφορα πισω στα 7αρια παλι...ευτυχως σου δινει αυτην την επιλογη, γιατι δεν ειχα καμια ορεξη να στηνω απ την αρχη.....εξαλλου το λαπτοπ το χω μονο για ταινιες (συνδεση με τιβι)  
 

st@rdust

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
7 Δεκ 2006
Μηνύματα
15.657
Like
1.259
Πόντοι
366
Aν έχει κάνει κάποιος αναβάθμιση και θέλει να ξαναγυρίσει  στα 7 πως γίνετε;
εδω εισαι κι ολα παιζουν μια χαρα οπως πριν

For a month after you upgrade to Windows 10, you’ll be able to go back to your previous version of Windows from Settings > Update & security > Recovery. This will keep your personal files, but it'll remove apps and drivers installed after the upgrade, as well as any changes you made to settings.
 

LoneMarvel

Μέλος
Εγγρ.
11 Μαΐ 2006
Μηνύματα
1.150
Like
343
Πόντοι
36
Αυτό με την δωρεάν αναβάθμιση το έχεται ψάξει γιατί νομίζω οτι είναι μόνο για 1 χρόνο.
Δεν το γνωρίζω το θέμα με τα windows 10 απλά το έχω διαβάσει σε κάποια site.

Απλά ρωτάω.
 

st@rdust

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
7 Δεκ 2006
Μηνύματα
15.657
Like
1.259
Πόντοι
366
Αυτό με την δωρεάν αναβάθμιση το έχεται ψάξει γιατί νομίζω οτι είναι μόνο για 1 χρόνο.
Δεν το γνωρίζω το θέμα με τα windows 10 απλά το έχω διαβάσει σε κάποια site.

Απλά ρωτάω.
δεν το χω ψαξει, αλλα αυτοι ειναι ικανοι να γυρισουν μετα απο κανα χρονο και να ζητησουν καμια συνδρομη για συνεχιση της χρησης του λειτουργικου...το χουν παραχεσει εκει στη μικροσοφτ καθε τρεις και λιγο βγαζουν καινουρια λειτουργικα...το ιδιο και στο office
 

LoneMarvel

Μέλος
Εγγρ.
11 Μαΐ 2006
Μηνύματα
1.150
Like
343
Πόντοι
36
Βασικά το έψαξα λιγάκι είναι δωρεάν για πάντα για αυτούς που θα κάνουν αναβάθμισει στον πρώτο χρόνο κυκλοφορίας τους.
--> -->
Βέβαια δεν το λένε ακριβώς ξεκάθαρα και για αυτό τους καζουν και λίγο
-->
 

dik

Μέλος
Εγγρ.
12 Απρ 2006
Μηνύματα
2.087
Like
795
Πόντοι
96
Δώστε τα φώτα σας...... Σε μαϊμού win7 μπορώ να κάνω upgrade σε win10;;;Έχω προσπαθήσει διάφορα άλλα δεν......
 

LoneMarvel

Μέλος
Εγγρ.
11 Μαΐ 2006
Μηνύματα
1.150
Like
343
Πόντοι
36
Δώστε τα φώτα σας...... Σε μαϊμού win7 μπορώ να κάνω upgrade σε win10;;;Έχω προσπαθήσει διάφορα άλλα δεν......
Δεν νομίζω να παίζει κάτι τέτοιο φίλε μου.
Είπαμε αφήνει η microsoft να τα σπάνε για την κατάκτηση της λιανικής αγοράς αλλά δεν είναι και μ.....ς.
Θα πρέπει ή να αγαράσεις κάποια άδεια windows 7 ή κάποιο νέο μηχάνημα ή αγοραζεις τα windows 10 ή τα βρήσκεις σπασμένα όπως βρήκες και τα 7.
 

st@rdust

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
7 Δεκ 2006
Μηνύματα
15.657
Like
1.259
Πόντοι
366
Δώστε τα φώτα σας...... Σε μαϊμού win7 μπορώ να κάνω upgrade σε win10;;;Έχω προσπαθήσει διάφορα άλλα δεν......
λοιπον εγω ειχα σπασμενα....δοκιμασα την πρωτα φορα, απετυχε και μου βγαλε genuine....τα ενεργοποιησα ξανα με "σπαστηρι", ξαναδοκιμασα μετα απο καποιες μερες κι μου εκανε κανονικοτατα αναβαθμιση
 

Velociraptoras

Σεβαστός
Εγγρ.
8 Σεπ 2013
Μηνύματα
5.155
Κριτικές
35
Like
4.461
Πόντοι
2.046
Δώστε τα φώτα σας...... Σε μαϊμού win7 μπορώ να κάνω upgrade σε win10;;;Έχω προσπαθήσει διάφορα άλλα δεν......
Mια χαρα κανεις και στο σταθερο και στο λαπτοπ σπασμενα 7 ειχα και τον σταθερο τον φορμαρα κιολας σημερα εβαλα τα 7 ξανα και θα αναβαθμισω σε 10 παλι μπορεις να τα βαλεις και χωρις τα update και χωρις να σου ερθει ειδοποιηση
 

st@rdust

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
7 Δεκ 2006
Μηνύματα
15.657
Like
1.259
Πόντοι
366
ενω σε καποιους αλλους γνωστους, με σπασμενα παλι win7, τους εκανε με τη πρωτη upgrade...
αυτος ηταν κι ο λογος που ξαναπροσπαθησα αλλη μια φορα μετα τη πρωτη αποτυχια
 

dude33

Μέλος
Εγγρ.
10 Νοε 2007
Μηνύματα
9.198
Like
759
Πόντοι
146
Δώστε τα φώτα σας...... Σε μαϊμού win7 μπορώ να κάνω upgrade σε win10;;;Έχω προσπαθήσει διάφορα άλλα δεν......
και εγώ σε σπασμένα έκανα αναβαθμιση και όλα μια χαρά.Και το λαπιτοπι μου ειναι τοσιμπα του 2009.
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom