Νέα

Τί έλκει τις γυναίκες;; Οι διαφορές ανάμεσα στη γυναικεία και την αντρική έλξη

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα Mindreader
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 663
  • Εμφανίσεις 49K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

Mindreader

Τιμημένος
Εγγρ.
24 Φεβ 2014
Μηνύματα
14.802
Κριτικές
110
Like
20.311
Πόντοι
28.786
Στην αρχή εμπειρικά αλλά μετά και θεωρητικά ( διαβάζοντας ) προσπαθούσα σε διάφορες φάσεις να καταλάβω τις διαφορές στο τρόπο που άντρες και γυναίκες έλκονται και διεγείρονται από το άλλο φύλο.

Για τους άντρες πιστεύω ότι το θέμα είναι σχετικά απλό. Για τους περισσότερους η  εμφάνιση στη γυναίκα είναι το 90% και βάλε. Κάποιοι μπορεί να έλκονται και από άλλα συμπληρωματικά στοιχεία όπως η κίνηση της γυναίκας η η χροιά της φωνής της για παράδειγμα, αλλά η εμφάνιση είναι απλά το καταλυτικό στοιχείο.


Σύμφωνα με μελέτες ένας άντρας χρειάζεται περίπου 6 δευτερόλεπτα για να συνειδητοποιήσει αν μια γυναίκα που πρωτοβλέπει τον έλκει και τον διεγείρει σεξουαλικά η όχι.  Ο χρόνος ''σαλωναρίσματος'' στα μπουρδέλα που είναι κάτι ανάλογο δεν νομίζω οτι είναι τυχαίος !!! Είναι ίσως ένα απο τα σημεία που η επιστήμη και η εμπειρική πρακτική της πιάτσας συναντιούνται και συμφωνούνε.  Αν κάποιος ενδιαφέρεται για λεπτομέρειες ας κοιτάξει εδώ:



Για τις γυναίκες όμως πιστεύω ότι το θέμα είναι αρκετά διαφορετικό. Πάντα είχα εμπειρικά την αίσθηση ότι ενώ οι άντρες έλκονται διεγείρονται και τελικά γοητεύονται, σχεδόν αποκλειστικά μέσω της όρασης, οι γυναίκες αντιθέτως έλκονται διεγείρονται και τελικά γοητεύονται κατά  50% μέσω της όρασης και κατά 50% μέσω της ακοής.

Και σε πολλές περιπτώσεις το έβρισκα αυτό μπροστά μου. Η ανάγκη τους να τους λες συνέχεια για παράδειγμα τι αισθάνεσαι για αυτές που εκδηλώνεται ακόμη και τις πιο ακατάλληλες ώρες όταν για παράδειγμα μετά από ένα δυνατό ''αγώνα'' σεξ που ενώ εσύ θέλεις να κοιμηθείς εκείνες τις πιάνει λογοδιάρροια. Η όταν ενώ τους δείχνεις εγκαρδιότητα μέσω μιας αγκαλιάς, η ενός φιλιού η ενός χαδιού, ( παραδείγματα ),  η αμέσως επόμενη αντίδραση από μεριάς τους είναι ''πες μου'' η ''Θέλω να το ακούσω'' κλπ

Για να προλάβω κάποιους ''σκληροπυρηνικούς'' διευκρινίζω ότι εδώ μιλάμε για έλξη και όχι για ''έλξη''. Υπό αυτήν την έννοια μπορεί οι γυναίκες να ''έλκονται'' μαζικώς από τα χοντρά πορτοφόλια, η από ότι εμμέσως  συνεπάγεται χοντρά πορτοφόλια, αλλά δεν έλκονται ( με την ουσιαστική έννοια του όρου ) από αυτά.

Ένα σχετικό άρθρο που βρήκα στο δίκτυο έβαλε σε ποιο ''επιστημονικές'' βάσεις τις εμπειρικές απόψεις  μου. Όποιος θέλει να το ψάξει παραπάνω κοιτάζει εδώ:


Την συγκεκριμένη έρευνα την βρίσκω αρκετά ενδιαφέρουσα και αξιόπιστη μια και το στατιστικό δείγμα που χρησιμοποιήθηκε ήταν τεράστιο, και οι περιγραφόμενες μέθοδοι ανάλυσης όχι απόλυτα αλλά αρκετά πειστικοί.  

Περιληπτικά  το αποτέλεσμα της έρευνας είναι ότι ο μηχανισμός έλξης και διέγερσης στον άντρα και στη γυναίκα είναι διαφορετικός. Επιγραμματικά κάποιες διαφορές:

Ενώ στον άντρα ο μηχανισμός ψυχολογικής και σωματικής διέγερσης είναι ενιαίος, στις γυναίκες είναι δυο ξεχωριστοί αυτόνομοι μηχανισμοί με διαφορετικά αρχικά ερεθίσματα.

Ενώ στον άντρα οι σεξουαλικές προτιμήσεις και συμπεριφορές διαμορφώνονται στην εφηβεία και πολύ σπάνια αλλάζουν, στις γυναίκες οι σεξουαλικές προτιμήσεις μπορούν να αλλάξουν πολλές φορές στη ζωή τους.. Κάποτε ένας πολύ έμπειρος γέρος που τον σεβόμουν λόγω επιδόσεων, μου είχε πει ''Οι γυναίκες αγόρι μου το ''γυρίζουν'' στο σεξ πολύ πιο εύκολα από ότι οι άντρες''. Να πάλι που επιστήμη και απλή εμπειρία συναντιούνται.

Ενώ στον άνδρα ένα απλό ερέθισμα αρκεί για να προκαλέσει διέγερση, στις γυναίκες χρειάζονται πολλαπλά ερεθίσματα για να επιτευχθεί κάτι τέτοιο. Η γυναικεία διέγερση δηλαδή είναι μια πολύ πιο σύνθετη διεργασία. Να προσθέσω εγώ ότι ίσως και για αυτό δύσκολα επιτυγχάνεται, και ακόμη πιο δύσκολα ( σε σχέση με την αντρική ) ολοκληρώνεται, και για αυτό ίσως σε πολλές περιπτώσεις ( όταν υπάρχουν άλλες σκοπιμότητες ) είναι υποκριτική ( φαινόμενα γυναικείας  προσποίησης ).

Κατά καιρούς διαφορετικές εκφάνσεις της  παραπάνω  θεωρίας βρίσκεις και σε πολλές απόψεις. Για παράδειγμα  η άποψη ότι  ''Η εξουσία είναι για τις γυναίκες το μεγαλύτερο αφροδισιακό'', πράγμα που προφανώς δεν μπορεί κάποιος να το ισχυρισθεί για τους άντρες. Πιστεύω είναι καλό παράδειγμα  που δείχνει την διαφορετικότητα στο τρόπο διέγερσης ανδρών και γυναικών.

Αυτά από εμένα, ας ακούσουμε και καμιά άλλη άποψη.
 

κωλο-γερος

Ανώτατος
Εγγρ.
7 Οκτ 2008
Μηνύματα
31.376
Κριτικές
36
Like
34.231
Πόντοι
18.565
Πολυ ωραιο Θεμα που ζηταει απαντησεις σε προαιωνια ερωτηματα :grin:. Ειναι τοσο πολυπλοκο το θεμα που κανονικα χρειαζεται σεντονια αναλυσεων. Ειναι η δυναμη της εξουσιας που ελκει τις γυναικες; Ειναι η σιγουρια που τους δινει η σχεση με ενα δυνατο και πλουσιο ανδρα;
Μηπως ειναι η ομορφια του αρσενικου οπως και στο ζωικο βασιλειο; Μηπως ειναι ακομα και το φτυσιμο και η αδιαφορια του ανδρα προς το προσωπο τους που μπορει ακομη και αυτο να τις εξιταρει; Μηπως ολα αυτα μαζι η και τιποτα απο αυτα; Ποιος μπορει να απαντησει;
 

astatos123

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
14 Μαΐ 2014
Μηνύματα
9.883
Κριτικές
9
Like
881
Πόντοι
426
Πολυ ωραιο Θεμα που ζηταει απαντησεις σε προαιωνια ερωτηματα :grin:. Ειναι τοσο πολυπλοκο το θεμα που κανονικα χρειαζεται σεντονια αναλυσεων. Ειναι η δυναμη της εξουσιας που ελκει τις γυναικες; Ειναι η σιγουρια που τους δινει η σχεση με ενα δυνατο και πλουσιο ανδρα;
Μηπως ειναι η ομορφια του αρσενικου οπως και στο ζωικο βασιλειο; Μηπως ειναι ακομα και το φτυσιμο και η αδιαφορια του ανδρα προς το προσωπο τους που μπορει ακομη και αυτο να τις εξιταρει; Μηπως ολα αυτα μαζι η και τιποτα απο αυτα; Ποιος μπορει να απαντησει;


χωρις να θελω να αδικησω τον mindreader! για το εξαιρετικο θεμα! θα απαντησω εγω στο ερωτημα σας αγαπητε κωλογερε!
 

Συνημμένα

  • unnamed2.jpg
    unnamed2.jpg
    30,5 KB · Εμφανίσεις: 29

ZoReN

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
24 Μαΐ 2013
Μηνύματα
5.720
Κριτικές
8
Like
2.403
Πόντοι
506
δε μπορεις να πει με σιγουρια τι ελκιει της γυναικες.ειναι διαφορα πραγματα και ξεχωριστα σε καθε μια.ας απαντησουν οι γυναικες του bou
 
OP
OP
Mindreader

Mindreader

Τιμημένος
Εγγρ.
24 Φεβ 2014
Μηνύματα
14.802
Κριτικές
110
Like
20.311
Πόντοι
28.786
Πολυ ωραιο Θεμα που ζηταει απαντησεις σε προαιωνια ερωτηματα :grin:. Ειναι τοσο πολυπλοκο το θεμα που κανονικα χρειαζεται σεντονια αναλυσεων. Ειναι η δυναμη της εξουσιας που ελκει τις γυναικες; Ειναι η σιγουρια που τους δινει η σχεση με ενα δυνατο και πλουσιο ανδρα;
Μηπως ειναι η ομορφια του αρσενικου οπως και στο ζωικο βασιλειο; Μηπως ειναι ακομα και το φτυσιμο και η αδιαφορια του ανδρα προς το προσωπο τους που μπορει ακομη και αυτο να τις εξιταρει; Μηπως ολα αυτα μαζι η και τιποτα απο αυτα; Ποιος μπορει να απαντησει;
Ολοι οι συλλογισμοί σου φίλε είναι εγκυροι !!

Θα προσπαθήσω χάριν της κουβέντας να τους βάλουμε σε κάποιο πλαίσιο, όπως εγώ τουλάχιστον τους αντιλαμβάνομαι.

Υπάρχουν αρχικά τα στοιχεία που ενστικτωδώς ( χάριν της επιτυχούς αναπαραγωγής του είδους !! ) έχουν ''καρφωθεί'' μέσα στο κεφάλι των γυναικών και συνδέουν την γυναικεία σεξουαλική έλξη με ανττρικά στοιχεία που συνεπάγονται εκ πρώτης όψεως δύναμη και υγεία, όπως κάποιος αθλητικός δυνατός  αντρικός σωματότυπος, , η μια καθαρή επιδερμίδα, η μια υγιής οδοντοστοιχία, η κάποιες συγκεκριμένες φερομόνες που συνεπάγονται συμβατότητα και αναπαρωγική επάρκεια κλπ. Αυτά όμως πιστεύω αποτελούν απλά το ενστικτώδους βάσεως θεμέλιο του κτίσματος που λέγεται έλξη. 

Πάνω σε αυτό το θεμέλιο στηρίζονται κάποια άλλα στοιχεία του κτίσματος της γυναικείας έλξης, που δεν έχουν ενστικτώδη βάση αλλά λογική βάση. Τό ότι για παράδειγμα δίπλα σε ένα  σύντροφο με χρήματα και εξουσία θα έχουν ( τουλάχιστον φαινομενικά ) μια καλύτερη και ευκολότερη ζωή είναι φυσικό να τις εξιτάρει και να προσθέτει ένα ακόμη επίπεδο στο οικοδόμημα της έλξης. Είναι βέβαια δευτερογενές στοιχείο που προκύπτει απο λογική ανάλυση αλλά στο όλο ''οικοδόμημα'' της ελξης  πιστεύω συνεισφέρει.

Τέλος τα ψυχολογικά παιχνιδάκια στη βάση του πως χειρίζονται οι άντρες την έλξη που ξέρουν ότι ασκούν στις γυναίκες και πως αυτές αναταποκρίνονται η όχι κλπ είναι πιστεύω μέρος αυτού που οι Αγγλοι λένε Mind Games, και εχουν να κάνουν περισσότερο με την απόλαυση ενος παιχνιδιού στη βάση του κερδίζω - χάνω, παρά στον μηχανισμό της ελξης. Αν και εμμέσως βέβαια όταν ''παίζεις'' ένα παιχνίδι με ένα ικανό αντίπαλο είναι πιο ενδιαφέρον και σε ιντριγκάρει περισσότερο από ότι να ''παίζεις'' με ''ασχετο'' αντίπαλο. Εχουμε δηλαδή μια έμεση συνεισφορά στο συνολικό θέμα της έλξης που συζητάμε απο τα ''mind games''


 

Old Devil

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
5 Οκτ 2013
Μηνύματα
8.784
Κριτικές
11
Like
602
Πόντοι
376
η απλά ελκυόμαστε/έλκουμε ανθρώπους όμοιας αισθητικής  με την δική μας  :)  (με τον ποιο γενικό ορισμό της λέξης αισθητθική)
τουλάχιστον αυτό βλέπω γύρω μου και έτσι λειτουργώ κι εγώ

αν κρίνω από μένα ελάχιστη συμασεία έχει ποιος είναι κάποιος η τι κάνει, αλλά με τι στιλ το κάνει  :grin:
 

κωλο-γερος

Ανώτατος
Εγγρ.
7 Οκτ 2008
Μηνύματα
31.376
Κριτικές
36
Like
34.231
Πόντοι
18.565
η απλά ελκυόμαστε/έλκουμε ανθρώπους όμοιας αισθητικής  με την δική μας  :)   (με τον ποιο γενικό ορισμό της λέξης αισθητθική)
τουλάχιστον αυτό βλέπω γύρω μου και έτσι λειτουργώ κι εγώ

αν κρίνω από μένα ελάχιστη συμασεία έχει ποιος είναι κάποιος η τι κάνει, αλλά με τι στιλ το κάνει  :grin:
Οπως ελκουμε η ελκυομαστε απο ανθρωπους εντελως αντιθετης νοοτροπιας η και μορφωσης η ακομα και χαρακτηρα.
 

charout

Μέλος
Εγγρ.
16 Απρ 2015
Μηνύματα
564
Like
37
Πόντοι
6
Εγω πιστευω πως τις γυναικες τις ελκει το χρημα,η εξουσια,η δυναμη ,γιατι μεσω αυτων ασφαλιζουν την διαρκη ανασφαλεια τους,ενω τους αντρες νομιζω 50% εμφανιση και 50% πνευμα,χρημα,η κατι αλλο ,θεωρω ομως πως και οι αντρες ελκονται απο συγκεκριμενα πραγματα χωρις να εχουν ξεκαθαρισει μεσα τους τι ακριβως θελουν ,επισης επηρεαζονται ευκολοτερα απο καποιον φιλο τους
ενω οι περισσοτερες γυναικες πανω απο 90% θελουν το χρημα,και μην τις ακουτε τι λενε,για μενα καλα κανουν δεν τις κατηγορω
 
OP
OP
Mindreader

Mindreader

Τιμημένος
Εγγρ.
24 Φεβ 2014
Μηνύματα
14.802
Κριτικές
110
Like
20.311
Πόντοι
28.786
Οπως ελκουμε η ελκυομαστε απο ανθρωπους εντελως αντιθετης νοοτροπιας η και μορφωσης η ακομα και χαρακτηρα.

Αυτό το μοντέλο παίζει !!

Ουσιαστικά πιστεύω ότι είναι ένας ψυχολογικός αμυντικός μηχανισμός όπου ασυνείδητα ζητάς απο ''το ετερον ήμισι'' τα στοιχεία τα οποία εσένα σου λείπουν, το ξέρεις, και αισθάνεσαι μειονεκτικά για αυτό.

Νοιώθεις δηλαδή ότι κάποιο τρόπο ''συμπληρώνεσαι'' απο την άλλη η τον άλλο με τα συγκεκριμένα στοιχεία και για αυτό σε έλκει.
 
OP
OP
Mindreader

Mindreader

Τιμημένος
Εγγρ.
24 Φεβ 2014
Μηνύματα
14.802
Κριτικές
110
Like
20.311
Πόντοι
28.786
Να βάλουμε και άλλη μια παράμετρο στη κουβέντα.

Το τι θεωρείται γενικότερα όμορφο, η συνισταμένη δηλαδή της γνώμης των άλλων σίγουρα μας επηρεάζει ατομικά  σε πολύ μεγάλο βαθμό. Για παράδειγμα αν βρεθούν 10 -15 άνθρωποι και σου πούν ότι ένα ρούχο σε κολακεύει ακόμη και αν αρχικά είχες άλλη άποψη είναι πολύ πιθανό να επηρεαστείς και να αλλάξεις γνώμη. Πολύ περισσότερο αν βομβαρδίζεσαι υποσυνείδητα συνεχώς μέσω διαφημίσεων με συγκεκριμένα αισθητικά πρότυπα για διαφημιστικούς - καταναλωτικούς λόγους, πράγμα που συμβαίνει σήμερα.

Ετσι λοιπον η επιρροή της μόδας και των ΜΜΕ στο αισθητικό κριτήριο τόσο των ανδρών όσο και των γυναικών γίνεται απολύτως καθοριστική. Πιστεύω ότι ιδίως οι γυναίκες επηρεάζονται παραπάνω απο ότι οι άντρες.

Εμέσως λοιπον κατά κάποιο τρόπο η έλξη των γυναικών έχει σε ένα βαθμό γίνει χειραγωγούμενη, υπό την έννοια ότι το να εναρμονίζεται ο άντρας με τα ''κελεύσματα'' της μόδας έχει γίνει μάλλον ''απαραίτητο''.


 

kostakis_ss

Σεβαστός
Εγγρ.
18 Μαρ 2008
Μηνύματα
15.648
Κριτικές
29
Like
189
Πόντοι
1.390
Στην αρχή εμπειρικά αλλά μετά και θεωρητικά ( διαβάζοντας ) προσπαθούσα σε διάφορες φάσεις να καταλάβω τις διαφορές στο τρόπο που άντρες και γυναίκες έλκονται και διεγείρονται από το άλλο φύλο.

Για τους άντρες πιστεύω ότι το θέμα είναι σχετικά απλό. Για τους περισσότερους η  εμφάνιση στη γυναίκα είναι το 90% και βάλε. Κάποιοι μπορεί να έλκονται και από άλλα συμπληρωματικά στοιχεία όπως η κίνηση της γυναίκας η η χροιά της φωνής της για παράδειγμα, αλλά η εμφάνιση είναι απλά το καταλυτικό στοιχείο.


Σύμφωνα με μελέτες ένας άντρας χρειάζεται περίπου 6 δευτερόλεπτα για να συνειδητοποιήσει αν μια γυναίκα που πρωτοβλέπει τον έλκει και τον διεγείρει σεξουαλικά η όχι.  Ο χρόνος ''σαλωναρίσματος'' στα μπουρδέλα που είναι κάτι ανάλογο δεν νομίζω οτι είναι τυχαίος !!! Είναι ίσως ένα απο τα σημεία που η επιστήμη και η εμπειρική πρακτική της πιάτσας συναντιούνται και συμφωνούνε.  Αν κάποιος ενδιαφέρεται για λεπτομέρειες ας κοιτάξει εδώ:



Για τις γυναίκες όμως πιστεύω ότι το θέμα είναι αρκετά διαφορετικό. Πάντα είχα εμπειρικά την αίσθηση ότι ενώ οι άντρες έλκονται διεγείρονται και τελικά γοητεύονται, σχεδόν αποκλειστικά μέσω της όρασης, οι γυναίκες αντιθέτως έλκονται διεγείρονται και τελικά γοητεύονται κατά  50% μέσω της όρασης και κατά 50% μέσω της ακοής.

Και σε πολλές περιπτώσεις το έβρισκα αυτό μπροστά μου. Η ανάγκη τους να τους λες συνέχεια για παράδειγμα τι αισθάνεσαι για αυτές που εκδηλώνεται ακόμη και τις πιο ακατάλληλες ώρες όταν για παράδειγμα μετά από ένα δυνατό ''αγώνα'' σεξ που ενώ εσύ θέλεις να κοιμηθείς εκείνες τις πιάνει λογοδιάρροια. Η όταν ενώ τους δείχνεις εγκαρδιότητα μέσω μιας αγκαλιάς, η ενός φιλιού η ενός χαδιού, ( παραδείγματα ),  η αμέσως επόμενη αντίδραση από μεριάς τους είναι ''πες μου'' η ''Θέλω να το ακούσω'' κλπ

Για να προλάβω κάποιους ''σκληροπυρηνικούς'' διευκρινίζω ότι εδώ μιλάμε για έλξη και όχι για ''έλξη''. Υπό αυτήν την έννοια μπορεί οι γυναίκες να ''έλκονται'' μαζικώς από τα χοντρά πορτοφόλια, η από ότι εμμέσως  συνεπάγεται χοντρά πορτοφόλια, αλλά δεν έλκονται ( με την ουσιαστική έννοια του όρου ) από αυτά.

Ένα σχετικό άρθρο που βρήκα στο δίκτυο έβαλε σε ποιο ''επιστημονικές'' βάσεις τις εμπειρικές απόψεις  μου. Όποιος θέλει να το ψάξει παραπάνω κοιτάζει εδώ:


Την συγκεκριμένη έρευνα την βρίσκω αρκετά ενδιαφέρουσα και αξιόπιστη μια και το στατιστικό δείγμα που χρησιμοποιήθηκε ήταν τεράστιο, και οι περιγραφόμενες μέθοδοι ανάλυσης όχι απόλυτα αλλά αρκετά πειστικοί.  

Περιληπτικά  το αποτέλεσμα της έρευνας είναι ότι ο μηχανισμός έλξης και διέγερσης στον άντρα και στη γυναίκα είναι διαφορετικός. Επιγραμματικά κάποιες διαφορές:

Ενώ στον άντρα ο μηχανισμός ψυχολογικής και σωματικής διέγερσης είναι ενιαίος, στις γυναίκες είναι δυο ξεχωριστοί αυτόνομοι μηχανισμοί με διαφορετικά αρχικά ερεθίσματα.

Ενώ στον άντρα οι σεξουαλικές προτιμήσεις και συμπεριφορές διαμορφώνονται στην εφηβεία και πολύ σπάνια αλλάζουν, στις γυναίκες οι σεξουαλικές προτιμήσεις μπορούν να αλλάξουν πολλές φορές στη ζωή τους.. Κάποτε ένας πολύ έμπειρος γέρος που τον σεβόμουν λόγω επιδόσεων, μου είχε πει ''Οι γυναίκες αγόρι μου το ''γυρίζουν'' στο σεξ πολύ πιο εύκολα από ότι οι άντρες''. Να πάλι που επιστήμη και απλή εμπειρία συναντιούνται.

Ενώ στον άνδρα ένα απλό ερέθισμα αρκεί για να προκαλέσει διέγερση, στις γυναίκες χρειάζονται πολλαπλά ερεθίσματα για να επιτευχθεί κάτι τέτοιο. Η γυναικεία διέγερση δηλαδή είναι μια πολύ πιο σύνθετη διεργασία. Να προσθέσω εγώ ότι ίσως και για αυτό δύσκολα επιτυγχάνεται, και ακόμη πιο δύσκολα ( σε σχέση με την αντρική ) ολοκληρώνεται, και για αυτό ίσως σε πολλές περιπτώσεις ( όταν υπάρχουν άλλες σκοπιμότητες ) είναι υποκριτική ( φαινόμενα γυναικείας  προσποίησης ).

Κατά καιρούς διαφορετικές εκφάνσεις της  παραπάνω  θεωρίας βρίσκεις και σε πολλές απόψεις. Για παράδειγμα  η άποψη ότι  ''Η εξουσία είναι για τις γυναίκες το μεγαλύτερο αφροδισιακό'', πράγμα που προφανώς δεν μπορεί κάποιος να το ισχυρισθεί για τους άντρες. Πιστεύω είναι καλό παράδειγμα  που δείχνει την διαφορετικότητα στο τρόπο διέγερσης ανδρών και γυναικών.

Αυτά από εμένα, ας ακούσουμε και καμιά άλλη άποψη.


τυπε οι ελλεηνιδες ειναι κατα βαθος πολυ ρομαντικες γυναικες  :S :S :S :S :S

 

Συνημμένα

  • $$$.jpg
    $$$.jpg
    60,6 KB · Εμφανίσεις: 48
OP
OP
Mindreader

Mindreader

Τιμημένος
Εγγρ.
24 Φεβ 2014
Μηνύματα
14.802
Κριτικές
110
Like
20.311
Πόντοι
28.786
τυπε οι ελλεηνιδες ειναι κατα βαθος πολυ ρομαντικες γυναικες  :S :S :S :S :S

Και οι άντρες ( ιδίως του bou.com ) είναι ιδιαίτερα ρομαντικοί, αλλά με άλλη έννοια, που είμαι σίγουρος ότι ξέρεις  !!! :2funny: :2funny:
 
Εγγρ.
11 Οκτ 2015
Μηνύματα
1.361
Κριτικές
1
Like
7
Πόντοι
16
Ρε mindreader είσαι πολυταξιδεμένος μύστης.
Ξέρεις τι θέλουν οι γυναίκες ...

 

Συνημμένα

  • Συντακτ_130405200420.jpg
    Συντακτ_130405200420.jpg
    30,7 KB · Εμφανίσεις: 25

Matt LeBlanc

Ανώτερος
Εγγρ.
19 Ιουλ 2007
Μηνύματα
4.484
Κριτικές
21
Like
6.771
Πόντοι
6.745
τα..6-10 δευτερα ,ισως ειναι αρκετα για να κρινεις αν της εριχνες ενα μανικι,αν μιλαμε για ελξη του  :wanker:...προσωπικα δεν θα μπορουσα να ειμαι με, εστω γκομεναρα,για διαστημα μεγαλυτερο απο μερικα..μανικια,αν το κρανιο ηταν ακατοικητο...
 
OP
OP
Mindreader

Mindreader

Τιμημένος
Εγγρ.
24 Φεβ 2014
Μηνύματα
14.802
Κριτικές
110
Like
20.311
Πόντοι
28.786
Ρε mindreader είσαι πολυταξιδεμένος μύστης.
Ξέρεις τι θέλουν οι γυναίκες ...

Σωστός !!!

Αλλα άλλο πράγμα τι θέλουν ,  και άλλο τι τις έλκει !!

Αυτό που θέλουν ( που γραφεις παραπάνω ) είναι υποσύνολο αυτού που τις έλκει.


 
OP
OP
Mindreader

Mindreader

Τιμημένος
Εγγρ.
24 Φεβ 2014
Μηνύματα
14.802
Κριτικές
110
Like
20.311
Πόντοι
28.786
Ρε mindreader είσαι πολυταξιδεμένος μύστης.
Ξέρεις τι θέλουν οι γυναίκες ...
Μια και το ανέφερες.

Για το τι θελουν οι γυναίκες φίλε ( πέρα απο τα προφανή που παραθέτεις, και στα οποία συμφωνώ ) η επιστήμη έχει σηκώσει τα χέρια ψηλά. Ολόκληρος Freud δεν κατάφερε να δώσει απάντηση.

Η προσωπική μου εμπειρία απο αυτά που βλέπω γύρω μου, οσον αφορά τις γυναίκες.

Συνήθως δεν ξέρουν τι θέλουν,
Οταν νομίζουν ότι ξέρουν τι θέλουν, δεν το έχουν,
Οταν τελικά το έχουν, δεν το θέλουν πια,
Οταν το θέλουν, δεν τους θέλει αυτό,
Οταν τους θέλει αυτό, τότε δεν ξέρουν.

Νομίζεις ότι είναι τυχαίο που η πορνεία αναπτύσεται με τους ρυθμούς που αναπτύσεται ??
 

GEORGE G

Σπουδαίος
Εγγρ.
14 Σεπ 2013
Μηνύματα
3.336
Κριτικές
48
Like
1.796
Πόντοι
2.426
Ένας μέτριος άντρας με μεγάλη τσέπη, κατακτάει 100 φορές περισσότερες όμορφες γυναίκες από ότι ένας ομορφάντρας με τσεπούλα... ;)

Όλα τα υπόλοιπα είναι για να μιλάμε με τις ώρες... :grin:
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom