Νέα

Μοζαμβικη

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα chrisa60
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 21
  • Εμφανίσεις 6K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

chrisa60

Μέλος
Εγγρ.
21 Μαΐ 2013
Μηνύματα
58
Κριτικές
3
Like
69
Πόντοι
0
Η Βραζιλια της Αφρικης Η μηπως η πορτογαλια της Αφρικης?
λογω δουλειας την επισκεφθηκα δευτερη φορα αυτο τον χρονο και κινουμε πιο ανετα και σε γνωριμα μερη πλεον!τελευταια αποκοιθηκε απο πορτογαλους και ετσι ολοι μιλανε portguese εκτος απο της τοπικες διαλεκτους(19 ΜΟΥ ΕΙΠΑΝΕ).Ο κοσμος ειναι φιλικος σε γενικεσ γραμμες αφου τα λεφτα σου αφηνεις τι αλλο θα ειναι? :helpplea:
Σουπερ μαρκετ με ευρωπαικα προιοντα ειναι ακριβα θα ελεγα, ιδιες τιμες και σε πολλα ειδη πιο ακριβα απο Ελλαδα.Πολλα Πορτογαλικα προιοντα(τυρια-κρασια κ.α)εχει και πολλους τουρκους το οποιο μου εκανε εντυπωση,εχουν αρχισει να ερχονται και οι κινεζοι(την αρχη εκανα οι γυναικες :fuck1: οι οποιες τυχανουν τον σεβασμο πιστευω λογω χρωματως )για της χοντρες δουλειες με το κρατος.
Για παρεα βρισκεις οτι θες απο 5 δολλαρια -500 δολλαρια (h.class)!οι τιμες κυμαινονται στα κοριτσια κατα  μεσο ορο 20-40 δολλαρια (short-full),οι κινεζες παιζουνε στο κατοσταρικο 1-2 ωρες,τα ξενοδοχεια σχετικα ακριβα για Αφρικη,ο πουτανοδρομος το βραδυ αστα να πανε σας λεω,οποιος δεν τα ζει αυτα και τα βλεπει σε ταινιες τρομαζει οχι απο φοβο για την ζωη του αλλα για της συνθηκες των κοριτσιων  στην δουλεια τους!
οι πιατσες  το βραδυ ειναι γεματες απο μικροπωλητες( ψητα λουκανικα-μπυρες-τσιγαρα-αναψυκτικα).εγκληματικοτητα ακουσα οτι υπαρχει αλλα μονο για μικροκλεψιες,κυκλοφορεις ανετα την ημερα το βραδυ θελει λιγο προσοχη στης κακοφημες περιοχες :s&m_1:
Η οικονομια σταδιακα ανεβαινει δεν θα φτασει τους ρυθμους της Ν αφρικης αλλα παει προς τα πανω χωρις αυτο να σημαινει οτι ο κοσμος δεν πειναει
 

whois

Μέλος
Εγγρ.
5 Απρ 2007
Μηνύματα
4.415
Like
467
Πόντοι
36
Μαπουτου τυπε?
 
OP
OP
C

chrisa60

Μέλος
Εγγρ.
21 Μαΐ 2013
Μηνύματα
58
Κριτικές
3
Like
69
Πόντοι
0
ναι μαπουτο!!!
 

dleivas

Μέλος
Εγγρ.
19 Μαρ 2009
Μηνύματα
3.536
Κριτικές
4
Like
445
Πόντοι
36
:ak: κατι τετοιο δεν εχουν στη σημαια τους;
 

Obi-Wan

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
3 Απρ 2007
Μηνύματα
9.363
Κριτικές
3
Like
3.169
Πόντοι
786

Επισκέπτης
:ak: κατι τετοιο δεν εχουν στη σημαια τους;
Η σημαία της Μοζαμβίκης καθιερώθηκε την 1η Μαΐου 1983. Περιλαμβάνει την εικόνα ενός οπλοπολυβόλου Καλάζνικοφ AK-47 και είναι η μόνη εθνική σημαία στον κόσμο που δείχνει ένα τέτοιο σύγχρονο όπλο. Το πράσινο χρώμα συμβολίζει το φυσικό πλούτο, το μαύρο την αφρικανική ήπειρο, το κίτρινο τον ορυκτό πλούτο, το λευκό την ειρήνη και το κόκκινο τον αγώνα της χώρας για ανεξαρτησία. Στο έμβλημα που περιλαμβάνεται στη σημαία, το Καλάζνικοφ αποτελεί σύμβολο της αποφασιστικότητας του έθνους για προστασία της ελευθερίας του. Το βιβλίο συμβολίζει την εκπαίδευση και το τσαπί τους αγρότες και τη γεωργία. Τέλος, το κίτρινο αστέρι αφορά την αλληλεγγύη του λαού και των σοσιαλιστικών πιστεύω στη χώρα.


getphoto.php
 

whois

Μέλος
Εγγρ.
5 Απρ 2007
Μηνύματα
4.415
Like
467
Πόντοι
36
Η σημαία της Μοζαμβίκης καθιερώθηκε την 1η Μαΐου 1983. Περιλαμβάνει την εικόνα ενός οπλοπολυβόλου Καλάζνικοφ AK-47 και είναι η μόνη εθνική σημαία στον κόσμο που δείχνει ένα τέτοιο σύγχρονο όπλο. Το πράσινο χρώμα συμβολίζει το φυσικό πλούτο, το μαύρο την αφρικανική ήπειρο, το κίτρινο τον ορυκτό πλούτο, το λευκό την ειρήνη και το κόκκινο τον αγώνα της χώρας για ανεξαρτησία. Στο έμβλημα που περιλαμβάνεται στη σημαία, το Καλάζνικοφ αποτελεί σύμβολο της αποφασιστικότητας του έθνους για προστασία της ελευθερίας του. Το βιβλίο συμβολίζει την εκπαίδευση και το τσαπί τους αγρότες και τη γεωργία. Τέλος, το κίτρινο αστέρι αφορά την αλληλεγγύη του λαού και των σοσιαλιστικών πιστεύω στη χώρα.


getphoto.php
συντροφια του αλεξη κ του αλαβανου τυπε?
 

kostakis27

Ανώτερος
Εγγρ.
22 Ιουλ 2009
Μηνύματα
6.262
Κριτικές
124
Like
6.236
Πόντοι
5.097
Μύστη θάνο πες κανα σκηνικό που παίχτηκε στην ρομαντική μοζαμβίκη  :cum: :cum:.Πόσα πλήρωσες για ένα καλό χοτέλ και μια μαύρη με βυζάρες ας πούμε  :rolleyes: :grin:.Φαντάζομαι παίζονται άνετα παράνομα εξτραδάκια εκεί  :knockinb: :zfuck: :2funny: :2funny:
 

cloudrider

Μέλος
Εγγρ.
30 Ιουν 2009
Μηνύματα
195
Κριτικές
12
Like
103
Πόντοι
11
Η σημαία της Μοζαμβίκης καθιερώθηκε την 1η Μαΐου 1983. Περιλαμβάνει την εικόνα ενός οπλοπολυβόλου Καλάζνικοφ AK-47 και είναι η μόνη εθνική σημαία στον κόσμο που δείχνει ένα τέτοιο σύγχρονο όπλο. Το πράσινο χρώμα συμβολίζει το φυσικό πλούτο, το μαύρο την αφρικανική ήπειρο, το κίτρινο τον ορυκτό πλούτο, το λευκό την ειρήνη και το κόκκινο τον αγώνα της χώρας για ανεξαρτησία. Στο έμβλημα που περιλαμβάνεται στη σημαία, το Καλάζνικοφ αποτελεί σύμβολο της αποφασιστικότητας του έθνους για προστασία της ελευθερίας του. Το βιβλίο συμβολίζει την εκπαίδευση και το τσαπί τους αγρότες και τη γεωργία. Τέλος, το κίτρινο αστέρι αφορά την αλληλεγγύη του λαού και των σοσιαλιστικών πιστεύω στη χώρα.


getphoto.php

Πολύ ζορισμένη η ειρήνη
 

sex volcano

Γλομπεο-Μύστης
Εγγρ.
15 Οκτ 2012
Μηνύματα
24.306
Κριτικές
178
Like
38.656
Πόντοι
21.896
μονο την μαρια μουτολα την θρυλικη δρομεα ξερω πο την μοζανβικη!!!πραγματικα πολύ τεραστια αθλητρια

Maria de Lurdes Mutola (born October 27, 1972) is a retired female track and field athlete from Mozambique who has specialized in the 800 metres. She was born in Maputo, hence the nickname of "The Maputo Express". She is the fourth athlete to compete at six Olympic Games. She is a three-time world champion in this event and a one-time Olympic champion.
 

ΦΑΚΙΡΗΣ

Γλομπεάρχης
Εγγρ.
17 Ιουν 2012
Μηνύματα
16.314
Κριτικές
165
Like
24.745
Πόντοι
34.168
μονο την μαρια μουτολα την θρυλικη δρομεα ξερω πο την μοζανβικη!!!πραγματικα πολύ τεραστια αθλητρια

Maria de Lurdes Mutola (born October 27, 1972) is a retired female track and field athlete from Mozambique who has specialized in the 800 metres. She was born in Maputo, hence the nickname of "The Maputo Express". She is the fourth athlete to compete at six Olympic Games. She is a three-time world champion in this event and a one-time Olympic champion.
Αμα είναι οι γυναικες στη ΜΟΖΑΜΒΙΚΗ σαν τη ΜΟΥΤΟΛΑ....
Παναγια μου βοηθα!!!!!
 

Mindreader

Τιμημένος
Εγγρ.
24 Φεβ 2014
Μηνύματα
14.802
Κριτικές
110
Like
20.311
Πόντοι
28.786
Είσαι ακόμα Μοζαμπικ Θάνο ??

Η έφυγες ??

Απο Μαντά πέρασες ??
 
OP
OP
C

chrisa60

Μέλος
Εγγρ.
21 Μαΐ 2013
Μηνύματα
58
Κριτικές
3
Like
69
Πόντοι
0
καλησπερα σε ολους thanos underway now  :jerking:
 
OP
OP
C

chrisa60

Μέλος
Εγγρ.
21 Μαΐ 2013
Μηνύματα
58
Κριτικές
3
Like
69
Πόντοι
0
θα γραψω αυριο-μεθαυριο( πιπερατα και μη) :hi:
 
OP
OP
C

chrisa60

Μέλος
Εγγρ.
21 Μαΐ 2013
Μηνύματα
58
Κριτικές
3
Like
69
Πόντοι
0
καλησπερα και παλι,υποσχεθηκα θα ανεβασω και να βρηκα χρονο και σημα να το κανω!!
:think: απο που να αρχισω και που να τελειωσω !
οπωσ εχω προαναφερει εχει μαυρη σαρκα (αλλα και μολαττο)που ξεχειλιζει απο καμπυλες,τετοιες περιφερειες :tits: σπανια συναντας,παραλιακα ειναι ο δρομος της ακολασιας(Μαπυτο),οπως ειχα προαναφερει εχει πραγμα με το κιλο,οτι θες αγοραζεις,αυτο που μου εκανε εντυπωση ηταν οτι βρηκα και ladyboy μεσα σε ενα στριπσοου που ειχα παει,φανταστειτε το ladyboy και να κρεμεται και το αλλο ποδι κατω :dancing:!
πηγα να παρω κινεζικο μασαζ σε ενα σπιτι και οι γυναικες ηταν χαλια παρολο πουειχα ακουσει καλα λογια,εγω δεν πλησιασα ο συναδελφος μου πηγε με την μαμασα, μονο αυτη αξιζε(μασαζ με happyend)!η ποιοτητα αλλαζει απο περιοχη σε περιοχη!περιξ του καζινου και μεσα στο καζινο εχει καλυτερα κομματια αλλα ειναι τσουχτερα στην τιμη!μια φοβερη μαυρουκα νταρντανα  με φοβερες και φυσικες εννοειται τορπιλες ηθελα να κολατσισω αλλα συχαθηκα τελευταια στιγμη και δεν πηγα(100 δολ)!τα κοριτσια κανουν οτι τουσ ζητησεις,μονο και μονο που σκεφτονται τον φραγκλινο(δολλ) λυνωνται ολοκληρωτηκα,σφιχτα κορμια που τα δινουν ολα εαν τα χαρτζιλικωσεις αναλογα(αυτο εκανα και εγω ευτηχως χωρις κανενα ατυχημα). Σε γενικες γραμμες δεν ειναι κκαι η χωρα που παραγει και παρεχει ποιοτικο τουρισμο(αυτα για οσους σκεφτονται να πανε),με το δικο μου ματι ειναι μια χωρα αναπτυσσομενη που εχει ευκαιριες για δουλειες,μου πεσανε αποδιπλα να αγορασω χρυσο αλλα ειμαι ασχετος απο το αντικειμενο και αν αγοραζα χρυσο θα μου βγαινε χαλκος  :2funny:
εαν ειχα την δυνατοτητα για διακοπες στην αφρικα θα πηγαινα ΚΕΝΥΑ-ΜΑΔΑΓΑΣΚΑΡΗ!
 

kostakis27

Ανώτερος
Εγγρ.
22 Ιουλ 2009
Μηνύματα
6.262
Κριτικές
124
Like
6.236
Πόντοι
5.097
Mύστη θάνο μπεστ ξεροχύνω με παράνομα εξτραδάκια στις μαύρες γαζέλες της μοζαμβίκης  :wanker: :wanker: :hi:.Κούνησες τα ντόλαρς κι έτρεξαν να προσφέρουν ελεύθερα τα μαύρα κορμιά τους  :knockinb: :zfuck: :fuck2: :grin: :grin:.Μήπως ξέρεις τι παίζουν με εισητήρια για να φτάσεις εκεί (τιμές,αλλαγές σε αεροπλάνα από ελλάδα)  :rolleyes: :think:
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom