Νέα

Υπαρχει ελπιδα για υγιη σεξουαλικη ζωη στο γαμο?

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα Slavyanka Delicatessen
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 141
  • Εμφανίσεις 14K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

Slavyanka Delicatessen

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
13 Μαΐ 2013
Μηνύματα
10.012
Κριτικές
1
Like
7
Πόντοι
166
και εννοω με τη γυναικα σου...όχι με άλλες...

απαξ και παντρευτείς είναι ζητημα χρονου ποτε το σεξ θα γινει μια αγγαρεια?

να απαντησουν καλυτερα οι παντρεμένοι...(μονο αντρες παρακαλω)

ακομα κι αν παντρευτείς καποια που το σεξ μαζι της είναι τελειο στην αρχη,αργα ή γρηγορα θα τη βαρεθείς ή τοτε υπαρχει ελπιδα?

είναι θεμα ανθρωπου ισως?

είμαι 31 και εχω αρχισει να σκέφτομαι πως να ρυθμισω το θεμα του ερωτικου κομματιου... :think: :orchestra: :S
 

larousse

Μέλος
Εγγρ.
13 Δεκ 2005
Μηνύματα
4.263
Κριτικές
1
Like
227
Πόντοι
36
φιλε παντρεψου βρε και μια γκομενιτσα να ξεχαρμιανιαζεις και ολα καλα!!!!!!!!! γαμος και σεξ δεν πανε μαζι θα σου αλλαζει τα φωτα για ενα πηδημα !!!!!!!!
 
OP
OP
Slavyanka Delicatessen

Slavyanka Delicatessen

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
13 Μαΐ 2013
Μηνύματα
10.012
Κριτικές
1
Like
7
Πόντοι
166
φιλε παντρεψου βρε και μια γκομενιτσα να ξεχαρμιανιαζεις και ολα καλα!!!!!!!!! γαμος και σεξ δεν πανε μαζι θα σου αλλαζει τα φωτα για ενα πηδημα !!!!!!!!
ποτανα κενωνια! :-
 

NICK TRIVE

Τιμημένος
Εγγρ.
6 Μαρ 2014
Μηνύματα
35.460
Κριτικές
53
Like
9.213
Πόντοι
25.786
:coffee:

εμπνευσμένο από Έρη τύπε?
 

Laser Dildo

Μέλος
Εγγρ.
9 Μαΐ 2012
Μηνύματα
1.095
Like
13
Πόντοι
16
και εννοω με τη γυναικα σου...όχι με άλλες...

απαξ και παντρευτείς είναι ζητημα χρονου ποτε το σεξ θα γινει μια αγγαρεια?

να απαντησουν καλυτερα οι παντρεμένοι...(μονο αντρες παρακαλω)

ακομα κι αν παντρευτείς καποια που το σεξ μαζι της είναι τελειο στην αρχη,αργα ή γρηγορα θα τη βαρεθείς ή τοτε υπαρχει ελπιδα?

είναι θεμα ανθρωπου ισως?

είμαι 31 και εχω αρχισει να σκέφτομαι πως να ρυθμισω το θεμα του ερωτικου κομματιου... :think: :orchestra: :S
"Εσείς που μπαίνετε εδώ (στο γάμο), αφήστε κάθε ελπίδα (και τα παπάρια σας στην αποθήκη)"
 

amjik

Τιμημένος
Εγγρ.
12 Μαΐ 2008
Μηνύματα
44.483
Κριτικές
61
Like
38.923
Πόντοι
21.555
φιλε παντρεψου βρε και μια γκομενιτσα να ξεχαρμιανιαζεις και ολα καλα!!!!!!!!! γαμος και σεξ δεν πανε μαζι θα σου αλλαζει τα φωτα για ενα πηδημα !!!!!!!!
.........

....... Προσκυνω  :kneel: :kneel: :kneel: :kneel:
 

maik_mk

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
3 Απρ 2009
Μηνύματα
7.283
Like
1.504
Πόντοι
266
και εννοω με τη γυναικα σου...όχι με άλλες...

απαξ και παντρευτείς είναι ζητημα χρονου ποτε το σεξ θα γινει μια αγγαρεια?

να απαντησουν καλυτερα οι παντρεμένοι...(μονο αντρες παρακαλω)

ακομα κι αν παντρευτείς καποια που το σεξ μαζι της είναι τελειο στην αρχη,αργα ή γρηγορα θα τη βαρεθείς ή τοτε υπαρχει ελπιδα?

είναι θεμα ανθρωπου ισως?

είμαι 31 και εχω αρχισει να σκέφτομαι πως να ρυθμισω το θεμα του ερωτικου κομματιου... :think: :orchestra: :S

φιλε ταπεινη μου αποψη στο χερι σου είναι
μολις ερθουν τα παιδια είναι ένα πρόβλημα αλλα αν εχεις βαλει σωστες βασεις από πριν διορθώνετε
το θεμα είναι κατά ποσο μπορειτε να συνενοηθητε ξερω αρκετα ζευγάρια που είναι φρει το συζητάνε
κ το παλευουν
την ρουτινα την προκαλουμε οι ιδιοι
βεβαια δεν συμενει ότι όλα καλα να πανε  δεν θα κοιτας αλλου
αλλα όπως κ να εχει είναι στο χερι του καθενος εκ των 2 σε ένα ζευγαρι αν θα βαλτωσει η σχεση η οχι
 

zdrinis

Μέλος
Εγγρ.
20 Φεβ 2014
Μηνύματα
1.418
Like
2
Πόντοι
16
νομιζω καποια στιγμη θα βαρεθεις ακομη  κ αν εχεις την ποιο σεξυ γκομενα
 

monima_orthios1

Μέλος
Εγγρ.
12 Αυγ 2015
Μηνύματα
29
Like
0
Πόντοι
0
Φίλε μου χωρίς να θέλω να σε απογοητεύσω .....δεν υπάρχει επλίδα!πάντα θα υπάρχει μια διαρκής πτώση και μια βαρεμάρα και δική σου αλλα ειδικά απο τη πλευρά της συζυγου (ειδικά όταν ερθουν παιδιά).Δεν εχει σημασία πόσο μουν@ρ@ είναι η γυναίκα!
 

JOULIANI

Μέλος
Εγγρ.
10 Ιαν 2006
Μηνύματα
1.520
Κριτικές
7
Like
83
Πόντοι
16
Το τι γινεται μεσα στον γαμο ειναι ευθυνη και των δυο .......

Εαν σταματησεις να την βλεπεις σαν ..γκομενα και το πουτανακι σου ...και σταματησει να σε βλεπει σαν γκομενο και τον γαμια της .....το παιχνιδι χαθηκε ...και μετα αρχιζει σιγα σιγα να περνει ο καθενας τον δρομο του .

Τι θα γινει με τα παιδια θα ρωτησεις .....
Η οικογενεια για να κρατηθει θελει Μονομπλοκ πυρηνα .
Πυρηνας εισαι εσυ και η γυναικα σου ....Εαν επιτραπει απο το ζευγαρι τα παιδια να μπουν αναμεσα τους ....Ο πυρηνας τελος ....
Οποτε αρχιζουν τα προβληματα .
Το ζευγαρι ειναι ο πυρηνας ...και ολοι οι υπολοιποι οι δορυφοροι .

Εαν το ζευγαρι ειναι πραγματικα ωριμο και καταλαβει ολο αυτο το θεμα ....Τοτε θα ειναι σε ολα υγειη.....



 

gianevan

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
15 Φεβ 2009
Μηνύματα
16.922
Like
4.935
Πόντοι
606
Λοιπόν εγώ την γυναίκα μου την ξέρω 33 χρόνια! Την γνώρισα στα 18 της και ήταν πάρα πολύ όμορφη.
Όταν την είχα γκόμενα την πηδούσα μέχρι και 4-5 ώρες την μέρα, σε εκδρομές ιδίως. Ήμουν κι εγώ 27 τότε βέβαια, νομίζω κι εγώ ωραίος ήμουν.
Μετά που παντρευτήκαμε πάλι μια χαρά για πάρα πολλά χρόνια, βέβαια πάντα πήγαινα και με άλλες. Μάλλον βοηθούσε αυτό!

Ε τώρα μετά από μια πτωτική πορεία 33 χρόνων το κάνουμε πολύ σπάνια πλέον, αλλά έτσι κι αλλιώς είμαι και κάποιας ηλικίας.
Σαν πόσο να κρατούσε δηλαδή;...
 

Mindreader

Τιμημένος
Εγγρ.
24 Φεβ 2014
Μηνύματα
14.802
Κριτικές
110
Like
20.312
Πόντοι
28.786
και εννοω με τη γυναικα σου...όχι με άλλες...

απαξ και παντρευτείς είναι ζητημα χρονου ποτε το σεξ θα γινει μια αγγαρεια?

να απαντησουν καλυτερα οι παντρεμένοι...(μονο αντρες παρακαλω)

ακομα κι αν παντρευτείς καποια που το σεξ μαζι της είναι τελειο στην αρχη,αργα ή γρηγορα θα τη βαρεθείς ή τοτε υπαρχει ελπιδα?

είναι θεμα ανθρωπου ισως?

είμαι 31 και εχω αρχισει να σκέφτομαι πως να ρυθμισω το θεμα του ερωτικου κομματιου... :think: :orchestra: :S

Η προσωπική μου άποψη είναι ότι ναι υπάρχει ελπίδα αλλά όλα είναι ζήτημα χειρισμού.

Απαιτεί πολύ σωστό χειρισμό και απο τον άντρα και απο τη γυναίκα αυτό το θέμα.

Αν η γυναίκα αφεθεί και γίνει σαν κουβάρι μετά τι περιμένει απο τον άντρα της, για να πούμε τα απλά.

Πάμε τώρα στα σύνθετα

Για τις γυναίκες γάμος = μονογαμία και τελειώσαμε.Οτιδήποτε ξεφεύγει απο αυτό το στερεότυπο οι γυναίκες το θεωρούν απάτη. Ετσι έχει σφηνωθεί μέσα στο κεφάλι τους και δεν τους το βγάζεις ούτε με σκαρπέλο. Tα περισσότερα αρσενικά ανώτερα θηλαστικά στα οποία συγκαταλέγεται και ο άνθρωπος είναι πολυγαμικά. Εχουν δηλαδή στη φύση τους τη ενστικτώδη τάση να πηγαίνουν με πολλά θυληκά. Η μονογαμία επιβλήθηκε μέσα απο θρησκευτικά πλαίσια στη χριστιανική δύση ανώ σε διάφορες άλλες θρησκείες η πολυγαμία είναι θεσμοθετημένη τόσο ηθικά όσο και νομικά.

Βλέπω πολλούς άνδρες παντρεμένους η σε σοβαρή σχέση και με ''ομαλή εξέλιξη σχέσης'' να πηγαίνουν ταχτικά με πουτάνες και βλέπω ότι πολλές φορές αυτό είναι ανεξάρτητο από την εμφάνιση της γυναίκας/γκόμενάς τους. Το κάνουν λοιπόν γιατί το ενστικτό τους τους υπαγορεύει να το κάνουν.

Προσωπικά πιστεύω ότι ο άντρας δεν πρέπει να πηγαίνει ενάντια στα ένστικτά του, Ομως ο άτρας επειδή είναι άνθρωπος και δεν είναι μόνο ζώο δεν μπορεί να  κυβερναται μόνο από   ένστικτα - ορμές του. Χρειάζεται μια μέση οδός ένα συμβιβασμός, ανάμεσα στην ικανοποίηση των ενστίκτων και την εναρμόνισή του ώς ατόμου μέσα στη κοινωνία που ζείς.

Αν προσωπικά έβρισκα μια γυναίκα που πέρα από καλό σεξ είχα και κάποιο είδος ψυχικής επαφής μαζί της τότε δεν θα την άφηνα. Και αυτού του είδους η επαφή πιστοποιείται εύκολα. Πως νοιώθεις με ένα άντρα φίλο σου να κάθεστε και να λέτε μαλακίες, να σε ενδιαφέρει η γνώμη του για καποια θέματα που σε απασχολούν, να έπιζητείς τη παρέα του. Αυτό γίνεται γιατί σαν άνθρωπος σου αρέσει και τον εκτιμάς.Είναι σπάνιο να βρείς μια γυναίκα που σου αρέσει σεξουαλικά και να γίνει ταυτόχρονα και το φιλαράκι σου. Να την εκτιμάς να τη παραδέχεσαι σαν επαγγελματία, να αλληλοσυμπληρώνεστε, να χαίρεσαι να είσαι μαζί της. Αν όμως το βρείς αυτό, βρήκες σύντροφο. Και κατά τη γνώμη μου είναι βλακώδες να το χάσεις γιατί είναι σπάνιο.

Τώρα αν πρέπει που και που να ξεχαρμανιάζεις την ανάγκη πολυγαμικότητας που χαρακτηρίζει όλα τα αρσενικά ανώτερα  θηλαστικά, τότε κάνε το και αυτό με τις πουτάνες. Αλλά πρώτον μη το παραγαμάς κυριολεκτικώς και μεταφορικώς. Δεύτερον μη διακυνδινεύεις την υγεία σου ( και της συντρόφου σου ) . Τρίτον και κυριώτερον μην προσπαθήσεις να το εξηγήσεις στη σύντροφό σου. Δεν θα καταλάβει.

Οι πολύ έξυπνες και ψαγμένες γυναίκες αντί να εστιάζουν τη προσπάθειά τους στο να αποκλείσουν τον άντρα τους απο το να ξενογαμήσει κάνουν κάτι άλλο. Του δίνουν σιωπηρώς και κάνοντας τις χαζές, την ευχέρεια να ξεκαβλώσει με πουτάνες, αλλά ελέγχουν αυστηρά το κατά πόσο έχει μπλέξει σε πλήρη σχέση με γκόμενα. Ξέρουν δηλαδή την αντρική φύση και ξερουν και απο τι πρέπει να προφυλάξουν το γάμο τους.

Οι κατίνες αντιθέτως οργανώνουν επιτελικά σχέδια παρακολούθησης, και καταλήγουν σε συλήψεις επ ' αυτοφόρω, ξεκατινιάσματα, και τελικά διαζύγια.

Συμπερασματικώς εξαρτάται και απο τους δυο αν μπορεί  να υπάρξει υγιής σεξουαλικότητα μετά τον γάμο

Πιστεύω να βοήθησα.








 

erinal

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
16 Δεκ 2008
Μηνύματα
68.111
Like
86
Πόντοι
866
ρε μαινττετοιε.. εσυ δηλαδη δεχεσαι το κερατο με ευχαριστηση; Καλή φάση :tooth:
 

gianevan

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
15 Φεβ 2009
Μηνύματα
16.922
Like
4.935
Πόντοι
606
Η προσωπική μου άποψη είναι ότι ναι υπάρχει ελπίδα αλλά όλα είναι ζήτημα χειρισμού.

Απαιτεί πολύ σωστό χειρισμό και απο τον άντρα και απο τη γυναίκα αυτό το θέμα.

Αν η γυναίκα αφεθεί και γίνει σαν κουβάρι μετά τι περιμένει απο τον άντρα της, για να πούμε τα απλά.

Πάμε τώρα στα σύνθετα

Για τις γυναίκες γάμος = μονογαμία και τελειώσαμε.Οτιδήποτε ξεφεύγει απο αυτό το στερεότυπο οι γυναίκες το θεωρούν απάτη. Ετσι έχει σφηνωθεί μέσα στο κεφάλι τους και δεν τους το βγάζεις ούτε με σκαρπέλο. Tα περισσότερα αρσενικά ανώτερα θηλαστικά στα οποία συγκαταλέγεται και ο άνθρωπος είναι πολυγαμικά. Εχουν δηλαδή στη φύση τους τη ενστικτώδη τάση να πηγαίνουν με πολλά θυληκά. Η μονογαμία επιβλήθηκε μέσα απο θρησκευτικά πλαίσια στη χριστιανική δύση ανώ σε διάφορες άλλες θρησκείες η πολυγαμία είναι θεσμοθετημένη τόσο ηθικά όσο και νομικά.

Βλέπω πολλούς άνδρες παντρεμένους η σε σοβαρή σχέση και με ''ομαλή εξέλιξη σχέσης'' να πηγαίνουν ταχτικά με πουτάνες και βλέπω ότι πολλές φορές αυτό είναι ανεξάρτητο από την εμφάνιση της γυναίκας/γκόμενάς τους. Το κάνουν λοιπόν γιατί το ενστικτό τους τους υπαγορεύει να το κάνουν.

Προσωπικά πιστεύω ότι ο άντρας δεν πρέπει να πηγαίνει ενάντια στα ένστικτά του, Ομως ο άτρας επειδή είναι άνθρωπος και δεν είναι μόνο ζώο δεν μπορεί να  κυβερναται μόνο από   ένστικτα - ορμές του. Χρειάζεται μια μέση οδός ένα συμβιβασμός, ανάμεσα στην ικανοποίηση των ενστίκτων και την εναρμόνισή του ώς ατόμου μέσα στη κοινωνία που ζείς.

Αν προσωπικά έβρισκα μια γυναίκα που πέρα από καλό σεξ είχα και κάποιο είδος ψυχικής επαφής μαζί της τότε δεν θα την άφηνα. Και αυτού του είδους η επαφή πιστοποιείται εύκολα. Πως νοιώθεις με ένα άντρα φίλο σου να κάθεστε και να λέτε μαλακίες, να σε ενδιαφέρει η γνώμη του για καποια θέματα που σε απασχολούν, να έπιζητείς τη παρέα του. Αυτό γίνεται γιατί σαν άνθρωπος σου αρέσει και τον εκτιμάς.Είναι σπάνιο να βρείς μια γυναίκα που σου αρέσει σεξουαλικά και να γίνει ταυτόχρονα και το φιλαράκι σου. Να την εκτιμάς να τη παραδέχεσαι σαν επαγγελματία, να αλληλοσυμπληρώνεστε, να χαίρεσαι να είσαι μαζί της. Αν όμως το βρείς αυτό, βρήκες σύντροφο. Και κατά τη γνώμη μου είναι βλακώδες να το χάσεις γιατί είναι σπάνιο.

Τώρα αν πρέπει που και που να ξεχαρμανιάζεις την ανάγκη πολυγαμικότητας που χαρακτηρίζει όλα τα αρσενικά ανώτερα  θηλαστικά, τότε κάνε το και αυτό με τις πουτάνες. Αλλά πρώτον μη το παραγαμάς κυριολεκτικώς και μεταφορικώς. Δεύτερον μη διακυνδινεύεις την υγεία σου ( και της συντρόφου σου ) . Τρίτον και κυριώτερον μην προσπαθήσεις να το εξηγήσεις στη σύντροφό σου. Δεν θα καταλάβει.

Οι πολύ έξυπνες και ψαγμένες γυναίκες αντί να εστιάζουν τη προσπάθειά τους στο να αποκλείσουν τον άντρα τους απο το να ξενογαμήσει κάνουν κάτι άλλο. Του δίνουν σιωπηρώς και κάνοντας τις χαζές, την ευχέρεια να ξεκαβλώσει με πουτάνες, αλλά ελέγχουν αυστηρά το κατά πόσο έχει μπλέξει σε πλήρη σχέση με γκόμενα. Ξέρουν δηλαδή την αντρική φύση και ξερουν και απο τι πρέπει να προφυλάξουν το γάμο τους.

Οι κατίνες αντιθέτως οργανώνουν επιτελικά σχέδια παρακολούθησης, και καταλήγουν σε συλήψεις επ ' αυτοφόρω, ξεκατινιάσματα, και τελικά διαζύγια.

Συμπερασματικώς εξαρτάται και απο τους δυο αν μπορεί  να υπάρξει υγιής σεξουαλικότητα μετά τον γάμο

Πιστεύω να βοήθησα.

Μια χαρά τα είπες!

Κάτι που οι περισσότεροι δεν ξέρετε, διότι είσαστε μικροί, είναι πως τελικά το σεξ είναι μάλλον υπερεκτιμημένο.
Εννοώ πως δεν είναι κάτι τόσο σπουδαίο όσο οι προσωπικές σχέσεις, η αγάπη για την οικογένειά σου και άλλα τέτοια ανώτερα συναισθήματα.
Είναι ανάγκη βέβαια και ευχαρίστηση, αλλά και το κατούρημα είναι εν τέλει. :)
 

gianevan

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
15 Φεβ 2009
Μηνύματα
16.922
Like
4.935
Πόντοι
606
ρε μαινττετοιε.. εσυ δηλαδη δεχεσαι το κερατο με ευχαριστηση; Καλή φάση :tooth:

Η έννοια του κέρατου είναι ανόητη αστική προκατάληψη! Τουλάχιστον για το σεξ από μόνο του.

Δηλαδή αν η γυναίκα μου πάει με άλλον για μια ώρα και γυρίσει σπίτι της θα πάθω εγώ κάτι; Το κακό είναι ότι οι γυναίκες συχνά μπλέκουν το σεξ με τον έρωτα, όχι πως δεν το κάνουν κι οι άντρες απλά οι γυναίκες το κάνουν πιο εύκολα.
 
OP
OP
Slavyanka Delicatessen

Slavyanka Delicatessen

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
13 Μαΐ 2013
Μηνύματα
10.012
Κριτικές
1
Like
7
Πόντοι
166
ευχαριστω για τις απαντησεις τυποι...είναι χρησιμες...
 

Mindreader

Τιμημένος
Εγγρ.
24 Φεβ 2014
Μηνύματα
14.802
Κριτικές
110
Like
20.312
Πόντοι
28.786
ρε μαινττετοιε.. εσυ δηλαδη δεχεσαι το κερατο με ευχαριστηση; Καλή φάση :tooth:

Οχι εριτέτοια.

Δεν το δέχομαι με ευχαρίστηση.

Απλά έχω άλλη άποψη για το τι είναι και τι δεν είναι κέρατο.

Τελος πάντων δεν θα το συζητήσω με γυναίκα το θέμα !!!
 
OP
OP
Slavyanka Delicatessen

Slavyanka Delicatessen

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
13 Μαΐ 2013
Μηνύματα
10.012
Κριτικές
1
Like
7
Πόντοι
166
Μια χαρά τα είπες!

Κάτι που οι περισσότεροι δεν ξέρετε, διότι είσαστε μικροί, είναι πως τελικά το σεξ είναι μάλλον υπερεκτιμημένο.
Εννοώ πως δεν είναι κάτι τόσο σπουδαίο όσο οι προσωπικές σχέσεις, η αγάπη για την οικογένειά σου και άλλα τέτοια ανώτερα συναισθήματα.
Είναι ανάγκη βέβαια και ευχαρίστηση, αλλά και το κατούρημα είναι εν τέλει. :)
αυτό το καταλαβα ηδη

μαλλον είμαι στη φαση μεταξυ αρνησης και αποδοχης ακομα :grin:
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom