Νέα

Εβδομαδιαίο Πρόγραμμα

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα stavros51
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 3
  • Εμφανίσεις 2K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

stavros51

Moderator
Γλομπεο-στέλεχος
Εγγρ.
4 Νοε 2005
Μηνύματα
6.870
Like
59
Πόντοι
66
Πέθανε κάποιος, πήγε στην Κόλαση.

Περπατώντας μελαγχολικός, συναντάει για πρώτη φορά ένα Διάολο.
«Τι έγινε ρε μάγκα, γιατί τέτοιες ακεφιές?» τον ρωτάει ο διάολος.
«Τι περίμενες δηλαδή? Πέθανα, και είμαι και στην κόλαση», του λέει ο τύπος.
«Κοίτα να δεις, η κόλαση δε είναι και τόσο χάλια τελικά, όσο πιστεύει ο κόσμος...», του λέει ο διαολάκος. «Πίνεις κανένα ποτάκι?»
«Και βέβαια» λέει ο τύπος. «Μ? αρέσει το ποτό».
«Ωραία! Θα δεις τότε ότι οι Δευτέρες, εδώ στην Κόλαση, θα σου μείνουν αξέχαστες. Κάθε Δευτέρα, δεν κάνουμε τίποτα άλλο όλη μέρα, από το να πίνουμε εδώ πέρα. Ουίσκια, τεκίλες, ούζα, βότκες, ρακές, κρασιά, κονιάκ, ότι τραβάει η ψυχή σου. Πίνουμε μέχρι να σκάσουμε, τότε ξερνάμε, και αυτό για να ξαναρχίσουμε να πίνουμε πάλι».
Εντυπωσιασμένος ο δικός μας λέει «Χμμ! Αυτό τουλάχιστον είναι κάτι....»

«Καπνίζεις?» τον ξαναρωτάει ο διάολος.
«Σα πούστης!» απαντάει ο νεοφερμένος.
«Χμμμ... Θα δεις τότε κάθε Τρίτη, δε θα θες να τελειώσει η μέρα! Κάθε Τρίτη μας φέρνουν τα καλύτερα πούρα απ όλο τον κόσμο, και ξεσκιζόμαστε στο ντουμάνι... Τα πνεμόνια μας γίνονται σαν αναμμένα κάρβουνα απ τον καπνό. Αλλά ξέρεις κάτι? Στ αρχίδια σου φίλε! Τι θα πάθεις, καρκίνο? Αφού είσαι ούτως ή άλλως πεθαμένος, τι σε νοιάζει?» του λέει ο διάολος.
«Σα δίκιο μου φαίνεται πως έχεις...» απαντάει ο τυπάκος.

«Στοιχηματίζω ότι χαρτοπαίζεις κι όλας!» ξαναλέει ο διαολάκος.
«Έ ναι, και χαρτιά παίζω, και ζάρια ρίχνω, και σε καζίνα πάω, είμαι τζογαδόρος, να μην κρυβόμαστε!» ομολογεί ο τύπος.
«Λοιπόν κοίτα, τις Τετάρτες εδώ γίνεται Καζίνο το πράμα. Ότι θες βρίσκεις. Ρουλέτες, Black Jack, ζάρια, πόκες, κουλοχέρηδες, στοιχήματα, ακόμα και κουμ-καν. Και ξέρεις κάτι? Και να ξεπαραδιαστείς, δε σε νοιάζει τίποτα. Αφού είσαι ήδη πεθαμένος, τι σε νοιάζει κι αν τα χάσεις όλα? Αλλά για πες μου κάτι άλλο: Φουμάρεις κανα μαύρο?» ρωτάει ο διαολάκος.
«Εεεεε... Ναι... να σου πώ την αλήθεια, είμαι μέσα σ? όλα. Δε φαντάζομαι να εννοείς...» λέει με έκπληξη ο τυπάκος.

«Ε, λοιπόν ναι», του λέει ο διάολος. «Κάθε Πέμπτη, είναι για μας "η μέρα των ναρκωτικών". Μπορείς να καπνίσεις τσιγαριλίκι ίσα μ ένα υποβρύχιο. ?Ασπρες, μαύρες, κόκες, κράκ, χάπια, αργιλέδες, ότι τραβάει η ψυχή σου. Όλα υπάρχουν. Και ξέρεις ε? Δε σε νοιάζει! Τι να πάθεις, εθισμό και να πεθάνεις από OD? Στ? αρχίδια σου! Αφού είσαι ούτως ή άλλως πεθαμένος! Οι Πέμπτες θα σου μείνουν αξέχαστες στην κόλαση, στο υπογράφω!»

Μετά απ όλα αυτά που άκουσε ο τύπος, έχει αρχίσει να αισθάνεται κάπως καλύτερα.
«Ε λοιπόν, σα να χεις δίκιο μου φαίνεται!» λέει στο διαολάκο. «Ποτέ δεν πίστευα ότι η κόλαση είναι τόσο cool μέρος!»

«Είσαι και λίγο αδερφούλα έ? Εννοώ τον παίρνουμε λιγουλάκι?» ρωτάει ξαφνικά ο διάολος.
«Όχι, καθόλου!» απαντάει ο τύπος.
«Ώπα! Τις Παρασκευές είναι που θα φρικάρεις!»




 

Epilarxos

Μέλος
Εγγρ.
3 Αυγ 2006
Μηνύματα
203
Like
5
Πόντοι
1
Σταύρο ως συνήθως έγραψες τρίποντο με το φοβερό ανεκδοτάκι!
Να ρίξω και εγώ ένα joke με κολασμένους και πεθαμένους (αν είναι σε λάθος μεριά παρακαλώ να το μετακομίσεις όπου πρέπει):
Πεθαίνει ο Μπιλ Γκέητς και είναι στην πόρτα του Παράδεισου όπου ο ʼγιος Πέτρος δεν ξέρει τι να τον κάνει.. Για την πρόοδο της Πληροφορικής που ευθύνεται σε αυτόν θα έπρεπε να πάει στον Παράδεισο αλλά για τις παπαριές των Windows θα έπρεπε να πάει στην Κόλαση . Τελικά στον Μπιλ δίνεται μια μοναδική ευκαιρία :
ΝΑ Δ Ι Α Λ Ε Ξ Ε Ι !!! αφού δει και τον ένα και τον άλλο τόπο:
Βλέπει λοιπόν τον παράδεισο, όλα ωραία, όλα ανθηρά ήσυχα και ειδυλλιακά, βλέπει και την Κόλαση με πουτάνες, ναρκωτικά, μεθύσια, όργια και κάθε λογής εκφυλισμό.
Τελικά λέει στον ʼγιο Πέτρο: "Είναι πολύ ωραία στον Παράδεισο, αλλά στην Κόλαση είναι μάλλον πιό ζωντανά, οπότε και θα μείνω στην Κόλαση, no offence  ʼγιε Πατέρα."
Ο ʼγιος Πέτρος τον ρώτησε αν είναι βέβαιος και αυτός απάντησε καταφατικά, οπότε και τον έστειλε στην Κόλαση.
Μετά από κανένα μήνα πέρασε να δεί τι κάνει ο Μπιλ και τον είδε μέσα στα καζάνια με την πίσσα να βράζει, τους διαόλους να τον τρυπάνε και να τον καίνε, να τον παλουκώνουν κλπ ευχάριστα. Τότε ο Μπιλ φώναξε " Εεεεεεεεεε ʼγιε Πατέρα ΔΕΝ είσαι εντάξει!! Αυτή ΔΕΝ είναι η Κόλαση που μου έδειξες!!!" Και η απάντηση ήταν αποστομωτική: "Μπιλ .. αυτό ήταν DEMO της κόλασης και συ από DEMO ξέρεις!!!!!"  :uzi:
 

ioannisp71

Σεβαστός
Εγγρ.
2 Αυγ 2011
Μηνύματα
346
Κριτικές
20
Like
1.624
Πόντοι
1.661
ΤΕΛΕΙΟ !!!! ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΧΑΧΑΧΑΧΑ!!!!!
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom