Νέα

ελληνικα σε word 2007

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα arcans86
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 10
  • Εμφανίσεις 777
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

arcans86

Μέλος
Εγγρ.
28 Οκτ 2012
Μηνύματα
2.074
Like
440
Πόντοι
36
κατεβασα με τορεντ το word2007 και excel 2007. το excel μολις το εκανα εγκατασταση λειτουργει κανονικα και εχει το μενου στα ελληνικα.

το word 2007 ενω λειτουργει κανονικα δεν εχει μενου ελληνικο, και δεν υπαρχει ορθογραφικος ελεγχος στα ελληνικα. ξερει κανεις τι πρεπει να κανω; στο μενουν του word υπαρχει η επιλογη για ελληνικα αλλα δεν δεχετε την επιλογη ελληνικα οταν την επιλεγω.
 

deltree

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
14 Ιουλ 2007
Μηνύματα
89
Κριτικές
7
Λύσεις
1
Like
516
Πόντοι
280
πρέπει να κατεβάσεις τα proofing tools
 

deltree

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
14 Ιουλ 2007
Μηνύματα
89
Κριτικές
7
Λύσεις
1
Like
516
Πόντοι
280
απο εκεί που κατέβασες και τα άλλα τορεντς
τρέχεις τα προοφινκ τοολς και μετά πας στις επιλογές γλώσσας του office και βάζεις τα ελληνικά και ορθογράφο ελληνικό
 
OP
OP
A

arcans86

Μέλος
Εγγρ.
28 Οκτ 2012
Μηνύματα
2.074
Like
440
Πόντοι
36
απο εκεί που κατέβασες και τα άλλα τορεντς
τρέχεις τα προοφινκ τοολς και μετά πας στις επιλογές γλώσσας του office και βάζεις τα ελληνικά και ορθογράφο ελληνικό
οκ φιλε μου το εκανα. βγαζει ορθογραφικο ελεγχο στα ελληνικα. ολα οκ. το μενου ομως παραμενει στα αγγλικα. δεν αλλαζει.


ξερεις πως αλλαζει το μενου στα ελληνικα;
 

LoneMarvel

Μέλος
Εγγρ.
11 Μαΐ 2006
Μηνύματα
1.142
Like
332
Πόντοι
36
οκ φιλε μου το εκανα. βγαζει ορθογραφικο ελεγχο στα ελληνικα. ολα οκ. το μενου ομως παραμενει στα αγγλικα. δεν αλλαζει.


ξερεις πως αλλαζει το μενου στα ελληνικα;
Κλείσε όλα τα προγραμμα Office
Start -> Microsof Office -> Microsoft Office Tools -> Microsoft Office 2007 Language Settings
Αλλάζεις την γλώσσα από εκει.



ξερεις πως αλλαζει το μενου στα ελληνικα;
[/quote]
 
OP
OP
A

arcans86

Μέλος
Εγγρ.
28 Οκτ 2012
Μηνύματα
2.074
Like
440
Πόντοι
36
Κλείσε όλα τα προγραμμα Office
Start -> Microsof Office -> Microsoft Office Tools -> Microsoft Office 2007 Language Settings
Αλλάζεις την γλώσσα από εκει.



ξερεις πως αλλαζει το μενου στα ελληνικα;
φιλε μου το εκανα αυτο που λες το εκανα και ειναι ηδη στα ελληνικα.

το word παρεμενει ομως το μενου να ειναι στα αγγλικα. τα υπολοιπα προγραμματα του office ειναι στα ελληνικα ολα.

 

LoneMarvel

Μέλος
Εγγρ.
11 Μαΐ 2006
Μηνύματα
1.142
Like
332
Πόντοι
36
φιλε μου το εκανα αυτο που λες το εκανα και ειναι ηδη στα ελληνικα.

το word παρεμενει ομως το μενου να ειναι στα αγγλικα. τα υπολοιπα προγραμματα του office ειναι στα ελληνικα ολα.
Ανοίγεις το word πατάς το στρόγγυλο κουμπί -> Word Options -> Ανοίγει πράθυρο με διάφορες ρυθμίσεις -> Language Settings
 
OP
OP
A

arcans86

Μέλος
Εγγρ.
28 Οκτ 2012
Μηνύματα
2.074
Like
440
Πόντοι
36
Ανοίγεις το word πατάς το στρόγγυλο κουμπί -> Word Options -> Ανοίγει πράθυρο με διάφορες ρυθμίσεις -> Language Settings
φιλε μου το εκανα και αυτο. και παλι δεν αλλαζει τιποτα παραμενει στα αγγλικα το μενου. εβαλα και επιτηδες γερμανικα να γινει το μενου, να δω μηπως εχει καποιο προβλημα με τα ελληνικα και δεν αλλαξε. παραμενει στα αγγλικα το μενου.


μην ξεχνας οτι ολες οι περιεργες μαλακιες σε εμενα συμβαινουν. :headbang: :headbang: :headbang: :headbang: :headbang: :headbang:
 

LoneMarvel

Μέλος
Εγγρ.
11 Μαΐ 2006
Μηνύματα
1.142
Like
332
Πόντοι
36
φιλε μου το εκανα και αυτο. και παλι δεν αλλαζει τιποτα παραμενει στα αγγλικα το μενου. εβαλα και επιτηδες γερμανικα να γινει το μενου, να δω μηπως εχει καποιο προβλημα με τα ελληνικα και δεν αλλαξε. παραμενει στα αγγλικα το μενου.


μην ξεχνας οτι ολες οι περιεργες μαλακιες σε εμενα συμβαινουν. :headbang: :headbang: :headbang: :headbang: :headbang: :headbang:
Κοίταξε λίγο στο Control Panel τις γλώσσες που έχεις εγκαταστήση πιθανον να θέλει να τις διαγράψεις όλες εκτός των ελληνικών και να αλλάξεις την γλώσσα στο word.
Επόμενη λύση είναι να βρείς ελληνικό word.
 

deltree

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
14 Ιουλ 2007
Μηνύματα
89
Κριτικές
7
Λύσεις
1
Like
516
Πόντοι
280
ή να κάνει φορματ γιατί μάλλον τα έχει κάνει όλα μπάχαλο
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom