Νέα

Κοροιδία υπαλλήλου ΟΤΕ ή συστημικό λάθος?

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα giovanni845
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 35
  • Εμφανίσεις 3K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

giovanni845

Μέλος
Εγγρ.
10 Δεκ 2010
Μηνύματα
652
Like
247
Πόντοι
26
Λοιπόν να σας πω την δική μου εμπειρία που τείνει να γίνει πολύ άσχημη.Πήγα σε κεντρικό κατάστημα του ΟΤΕ στην πόλη μου αφού είχε τελειώσει το συμβόλαιο μου(υφιστάμενος ΟΤΕ) και να μάθω τι ακριβώς πληρώνω.Με ενημερώνει ο υπάλληλος ότι το δίμηνο μου βγαίνει γύρω στα 75 ευρώ(είχα το economy πακέτο και 24 γραμμή). Και μου λέει ότι αν μου κάνει ανανέωση 18 ή 24 μήνες δε θυμάμαι και δεν έχει σημασία εκείνο που μετράει είναι ότι μου είπε θα κατέβει στα 60 ευρώ η τιμή. Και του λέω δεν έχω σκοπό να φύγω από τον ΟΤΕ ωραία κάντο.Και καθώς πάει να το κάνει του λέω δηλαδή αν βάλω και connx tv θα πάει στα 85 ευρώ περίπου ή τιμή το δίμηνο? Και μου απαντάει ναι ο απίστευτος υπάλληλος του ΟΤΕ. Επίσης το κορυφαίο ότι οι 2 πρώτοι μήνες θα είναι δωρεάν.Σήμερα τυχαία παίρνω τηλέφωνο στο 13888 γιατί είχα στο νου μου να ενημερωθώ για το τι θα πληρώνω και με ενημερώνουν ότι δεν υπάρχει ενεργοποιημένη προσφορά 2 πρώτων μηνών δωρεάν και ότι μέχρι 20 Αυγούστου είναι 105 ευρώ το δίμηνο και με την αύξηση πάει 111.!!!!!!! Μου ανέβηκε το αίμα στο κεφάλι διότι ο υπάλληλος με δούλεψε ψιλό γαζί.Έγινε αίτημα αμφισβήτησης όπως μου είπε η τηλεφωνήτρια και θα καθυστερήσει λίγο γιατί μεσολαβεί και το κατάστημα. Μα τέτοια κοροιδία ρε παιδιά.Για μένα από τα 85 περίπου στα 111 με τις καινούριες τιμές είναι μια διαφορά αρκετή ειδικά στις μέρες που ζούμε.Λέω να περιμένω να δω τι θα μου πουν από τα κεντρικά και μετά θα πάω να καυγαδίσω στο κατάστημα πολύ άσχημα όμως.Εσείς τι λέτε?
 

erinal

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
16 Δεκ 2008
Μηνύματα
68.111
Like
88
Πόντοι
866
Λέμε με τους αλλαξεις τα φωτα.. Οπωσδηποτε.
 

DmtrsxXx

Γλομπεάρχης
Εγγρ.
5 Αυγ 2010
Μηνύματα
11.085
Κριτικές
493
Like
59.891
Πόντοι
39.662
περιμενε να σου πουνε και απο τα κενρικα τι συμβολαιο εχεις κανει τελικα, μπορει να εκανε λαθος και η αλλη στο τηλεφωνο,
111ε το διμηνο πολλα μου φαινονται δεν εχω ξανακουσει τετοιο προγραμμα.
 

kavliaris

Σεβαστός
Εγγρ.
18 Αυγ 2010
Μηνύματα
2.282
Κριτικές
11
Like
276
Πόντοι
1.520
Συγνωμη για το καινουριο "πακετο",δεν υπεγραψες συμβόλαιο???Μπορεις να κανεις καταγγελια στην ΕΕΤΤ,καλο θα ειναι να ρωτησεις κ στον συνηγορο του καταναλωτή για νομικες συμβουλές.Το να πας στο καταστημα και να τσακωθεις τι θα σε βοηθησει???ο λογαριασμος δεν ερχεται απο το καταστημα αλλα απο την μηχανογραφηση.
 
OP
OP
G

giovanni845

Μέλος
Εγγρ.
10 Δεκ 2010
Μηνύματα
652
Like
247
Πόντοι
26
περιμενε να σου πουνε και απο τα κενρικα τι συμβολαιο εχεις κανει τελικα, μπορει να εκανε λαθος και η αλλη στο τηλεφωνο,
111ε το διμηνο πολλα μου φαινονται δεν εχω ξανακουσει τετοιο προγραμμα.

Η τιμή φίλε είναι κανονικά 105 το δίμηνο αλλά με την ανατίμηση που θα γίνει γενικά στο connx tv θα πάει στα 111 ή έστω 110 το δίμηνο.
 
OP
OP
G

giovanni845

Μέλος
Εγγρ.
10 Δεκ 2010
Μηνύματα
652
Like
247
Πόντοι
26
Συγνωμη για το καινουριο "πακετο",δεν υπεγραψες συμβόλαιο???Μπορεις να κανεις καταγγελια στην ΕΕΤΤ,καλο θα ειναι να ρωτησεις κ στον συνηγορο του καταναλωτή για νομικες συμβουλές.Το να πας στο καταστημα και να τσακωθεις τι θα σε βοηθησει???ο λογαριασμος δεν ερχεται απο το καταστημα αλλα απο την μηχανογραφηση.

Υπέγραψα συμβόλαιο ναι.Αλλά δεδομένου ότι είμαι σε μικρή πόλη και στο κατάστημα το κεντρικό του ΟΤΕ πηγαινοέρχομαι συχνά τον εμπιστεύτηκα τον υπάλληλο.Καλός μαλάκας κι εγώ.  :2funny: :2funny:
 

DmtrsxXx

Γλομπεάρχης
Εγγρ.
5 Αυγ 2010
Μηνύματα
11.085
Κριτικές
493
Like
59.891
Πόντοι
39.662
Τύπε με φυτιλιάζεις λέμε.


οι καιροι ειναι χαλεποι που λεει και ο τσιπρας, ποιος κανει συμβολαια σημερα,εμενα με παιρνουν τηλεφωνα για προσφορες και τα κλεινω αμεσως,
μπορει να σε κοροϊδεψε και ο υπαλληλος βεβαια για να παρει τα ευσημα και το μπονους απο το συμβολαιο.Ολα παιζουν
 
OP
OP
G

giovanni845

Μέλος
Εγγρ.
10 Δεκ 2010
Μηνύματα
652
Like
247
Πόντοι
26
οι καιροι ειναι χαλεποι που λεει και ο τσιπρας, ποιος κανει συμβολαια σημερα,εμενα με παιρνουν τηλεφωνα για προσφορες και τα κλεινω αμεσως,
μπορει να σε κοροϊδεψε και ο υπαλληλος βεβαια για να παρει τα ευσημα και το μπονους απο το συμβολαιο.Ολα παιζουν

Κάτσε να με ξαναπάρουν από τα κεντρικά γιατί θα μιλήσουν απευθείας με το κατάστημα(παραπληροφόρηση για πακέτα θεωρείται παράπτωμα) και αναλόγως θα πράξω.Δεν το βλέπω τον υπάλληλο και πολύ καλά όμως.
 

kavliaris

Σεβαστός
Εγγρ.
18 Αυγ 2010
Μηνύματα
2.282
Κριτικές
11
Like
276
Πόντοι
1.520
Στις μικρες πολεις δεν παιζει αυτό.Ολοι ειναι γνωστοι γνωστων και προσπαθουν οι υπαλληλοι να εξυπηρετισουν ωστε να μην βγαλουν κακο ονομα.Το μονο που μπορω να φανταστώ ειναι ο υπαλληλος να ειναι πιτσιρικας που τον πηραν με συμβαση 490 euro απο ΟΤΕplus και ειναι στ' αρχιδια του,ή να ειναι τοσο νέοπας που εκανε λάθος,αλλά δυσκολο το δευτερο.Στο συμβόλαιο που υπέγραψες τι ποσόν γραφει???Εκτός απο τους 2 δωρεαν μηνες πηρες καποιο αλλο δωρο;ρουτερ ή κατι αλλο???
 

DmtrsxXx

Γλομπεάρχης
Εγγρ.
5 Αυγ 2010
Μηνύματα
11.085
Κριτικές
493
Like
59.891
Πόντοι
39.662
Κάτσε να με ξαναπάρουν από τα κεντρικά γιατί θα μιλήσουν απευθείας με το κατάστημα(παραπληροφόρηση για παέτα θεωρείται παράπτωμα) και αναλόγως θα πράξω.Δεν το βλέπω τον υπάλληλο και πολύ καλά όμως.
σκεψου  το καλο που εκανες που ο τυπος θα ηπιε 1-2 μπυριτσες στην υγεια σου σε καποια παραλια...    :orchestra:
 
OP
OP
G

giovanni845

Μέλος
Εγγρ.
10 Δεκ 2010
Μηνύματα
652
Like
247
Πόντοι
26
Στις μικρες πολεις δεν παιζει αυτό.Ολοι ειναι γνωστοι γνωστων και προσπαθουν οι υπαλληλοι να εξυπηρετισουν ωστε να μην βγαλουν κακο ονομα.Το μονο που μπορω να φανταστώ ειναι ο υπαλληλος να ειναι πιτσιρικας που τον πηραν με συμβαση 490 euro απο ΟΤΕplus και ειναι στ' αρχιδια του,ή να ειναι τοσο νέοπας που εκανε λάθος,αλλά δυσκολο το δευτερο.Στο συμβόλαιο που υπέγραψες τι ποσόν γραφει???Εκτός απο τους 2 δωρεαν μηνες πηρες καποιο αλλο δωρο;ρουτερ ή κατι αλλο???

Όχι κανένα δώρο.Δωρεάν ο αποκωδικοποιητής μάλλον. Με μια πρόχειρη ανάλυση που έκανα στο μυαλό μου το ίντερνετ και τηλέφωνο είναι 30,90 το μήνα.Ήτοι σύνολο 60 πες το δίμηνο.Εκεί πάνω του είπα εγώ αν και λανθασμένα το σκέφτηκα δηλαδή με connx tv θα πάει 80κάτι και μου είπε ναι.Μάλλον εκεί παίχτηκε η μαλακία.Λάθος δικό του βέβαια γιατί όφειλε αν εγώ έκανα λάθος να με ενημερώσει σωστά.
 

kavliaris

Σεβαστός
Εγγρ.
18 Αυγ 2010
Μηνύματα
2.282
Κριτικές
11
Like
276
Πόντοι
1.520
Εγώ νομιζω οτι εχει γινει λαθος,κακα τα ψεμματα στον ΟΤΕ δεν τους παιρνει να διωχνουν πελατες με τετοιες μαγκιες.Σου προτεινω να το συζητησεις με τον Διευθυντη του καταστηματος ψυχραιμα κι αν αρχισουν τα μα μου κανε αιτηση υπαναχωρησης απο τη συμβαση.Ακομα ομως δεν μου απαντησες τι ποσον γραφει το συμβολαιο
 
OP
OP
G

giovanni845

Μέλος
Εγγρ.
10 Δεκ 2010
Μηνύματα
652
Like
247
Πόντοι
26
Εγώ νομιζω οτι εχει γινει λαθος,κακα τα ψεμματα στον ΟΤΕ δεν τους παιρνει να διωχνουν πελατες με τετοιες μαγκιες.Σου προτεινω να το συζητησεις με τον Διευθυντη του καταστηματος ψυχραιμα κι αν αρχισουν τα μα μου κανε αιτηση υπαναχωρησης απο τη συμβαση.Ακομα ομως δεν μου απαντησες τι ποσον γραφει το συμβολαιο

Φίλος δεν είδα το ποσό του συμβολαίου τα αντίγραφα τα κράτησε αυτός στο κατάστημα.Μόλις το ψάξω περισσότερο θα σου πω.
 

Kapsonis19891989

Μέλος
Εγγρ.
12 Μαΐ 2014
Μηνύματα
3.908
Κριτικές
12
Like
19
Πόντοι
26
Λοιπόν να σας πω την δική μου εμπειρία που τείνει να γίνει πολύ άσχημη.Πήγα σε κεντρικό κατάστημα του ΟΤΕ στην πόλη μου αφού είχε τελειώσει το συμβόλαιο μου(υφιστάμενος ΟΤΕ) και να μάθω τι ακριβώς πληρώνω.Με ενημερώνει ο υπάλληλος ότι το δίμηνο μου βγαίνει γύρω στα 75 ευρώ(είχα το economy πακέτο και 24 γραμμή). Και μου λέει ότι αν μου κάνει ανανέωση 18 ή 24 μήνες δε θυμάμαι και δεν έχει σημασία εκείνο που μετράει είναι ότι μου είπε θα κατέβει στα 60 ευρώ η τιμή. Και του λέω δεν έχω σκοπό να φύγω από τον ΟΤΕ ωραία κάντο.Και καθώς πάει να το κάνει του λέω δηλαδή αν βάλω και connx tv θα πάει στα 85 ευρώ περίπου ή τιμή το δίμηνο? Και μου απαντάει ναι ο απίστευτος υπάλληλος του ΟΤΕ. Επίσης το κορυφαίο ότι οι 2 πρώτοι μήνες θα είναι δωρεάν.Σήμερα τυχαία παίρνω τηλέφωνο στο 13888 γιατί είχα στο νου μου να ενημερωθώ για το τι θα πληρώνω και με ενημερώνουν ότι δεν υπάρχει ενεργοποιημένη προσφορά 2 πρώτων μηνών δωρεάν και ότι μέχρι 20 Αυγούστου είναι 105 ευρώ το δίμηνο και με την αύξηση πάει 111.!!!!!!! Μου ανέβηκε το αίμα στο κεφάλι διότι ο υπάλληλος με δούλεψε ψιλό γαζί.Έγινε αίτημα αμφισβήτησης όπως μου είπε η τηλεφωνήτρια και θα καθυστερήσει λίγο γιατί μεσολαβεί και το κατάστημα. Μα τέτοια κοροιδία ρε παιδιά.Για μένα από τα 85 περίπου στα 111 με τις καινούριες τιμές είναι μια διαφορά αρκετή ειδικά στις μέρες που ζούμε.Λέω να περιμένω να δω τι θα μου πουν από τα κεντρικά και μετά θα πάω να καυγαδίσω στο κατάστημα πολύ άσχημα όμως.Εσείς τι λέτε?

αχχαχαχαχα τρελη φαση !! εγω λεω να το καταπιεις και να μην κανεις φασαρια....απλα δεξου το πληρωσε τα ΟΛΑ !

 

Kapsonis19891989

Μέλος
Εγγρ.
12 Μαΐ 2014
Μηνύματα
3.908
Κριτικές
12
Like
19
Πόντοι
26
α και που σαι νηματοθετη....αν μπορεις ρε τρελεεεε πληρωσε και το δικο μου....χιλια ευχαριστω μαν !!
 

kavliaris

Σεβαστός
Εγγρ.
18 Αυγ 2010
Μηνύματα
2.282
Κριτικές
11
Like
276
Πόντοι
1.520
Φίλος δεν είδα το ποσό του συμβολαίου τα αντίγραφα τα κράτησε αυτός στο κατάστημα.Μόλις το ψάξω περισσότερο θα σου πω.
Ρε φιλε,αυτο ειναι επιστημονικη φαντασια.Δεν σου εδωσε αντιγραφο του συμβολαιου???Θα τρελαθουμε τελειως???? :headbang: :headbang:
 

DmtrsxXx

Γλομπεάρχης
Εγγρ.
5 Αυγ 2010
Μηνύματα
11.085
Κριτικές
493
Like
59.891
Πόντοι
39.662

Phineas.Freak

Μέλος
Εγγρ.
11 Μαρ 2011
Μηνύματα
207
Κριτικές
5
Like
19
Πόντοι
1
Λοιπόν να σας πω την δική μου εμπειρία που τείνει να γίνει πολύ άσχημη.Πήγα σε κεντρικό κατάστημα του ΟΤΕ στην πόλη μου αφού είχε τελειώσει το συμβόλαιο μου(
...............................
τιμές είναι μια διαφορά αρκετή ειδικά στις μέρες που ζούμε.Λέω να περιμένω να δω τι θα μου πουν από τα κεντρικά και μετά θα πάω να καυγαδίσω στο κατάστημα πολύ άσχημα όμως.Εσείς τι λέτε?

Δεν μπορώ παρά να συμφωνήσω με όλους τους συναγωνιστές και να σε βοηθήσω να τους ξεκωλλιάσεις με μία μικρή και απλή συμβουλή και μερικά βήματα αντίδρασης...

Η εκδίκηση είναι ένα πιάτο που τρώγεται κρύο!

Ηρέμησε!
1. Πρώτα από όλα βρες έναν τρόπο να ηρεμήσεις και να αποστασιοποιηθείς από το συμβάν.

Αφότου ηρεμήσεις μάζεψε όλα τα όπλα σου...
2. Συλλέγεις οτιδήποτε έχεις από γραπτά στοιχεία...αντίγραφα συμβολαίου, αποδείξεις πληρωμών κοκ
3. Καταγράφεις την ιστορία σου σε μια κόλλα χαρτί. Θα σε βοηθήσει να την βάλεις τα γεγονότα σε απόλυτη χρονολογική σειρά, να ανακαλύψεις τυχόντα κενά, και να βρεις γιαυτά απαντήσεις.
4. Συγκεντρώνεις πληροφορίες για το ποιές είναι οι κινήσεις δράσης σου πχ καταγγελία στην ΕΕΤΤ, συμβουλές από συνηγορο του καταναλωτή ή από κάποιο φίλο σου δικηγόρο κλπ

Σχεδίασε την εκδίκησή σου (πάντα νόμιμη... μην τρελλαθούμε κιόλας!!)

5. Καταστρώνεις το σχέδιο δικαίωσής σου, το καταγράφεις, σχεδιάζεις τις όποιες επιλογές, ενδεχομένως το κοστολογείς και τέλος...

Just Do It
6. Το εκτελείς με χειρουργική ακρίβεια και πλήρη αταραξία!

Καλή τύχη αν και νομίζω ότι μπορείς να το κερδίσεις εύκολα με λίγη οργάνωση

ΥΓ.: Σαν ένα από τα τελευταία όπλα σου μπορείς να χρησιμοποιήσεις και την φυγή από τον πάροχο. Κάνεις αίτηση σε κάποιον άλλο για μεταφορά αριθμού σε άλλο πάροχο λόγω δυσαρέσκειας ή οτιδήποτε θελήσεις και μόλις ο πρώτος ερωτηθεί σχετικά (είναι υποχρεωτικό από τον νόμο) τα τηλέφωνα και οι προσφορές θα πέφτουν βροχή! Το έχω κάνει γιατί δεν ήμουν ικανοποιημένος με τις υπηρεσίες και με έλουσαν με προσφορές και μελιστάλακτη ευγένεια για κάμποσες ημέρες από εκεί που με έγραφαν και με έπαιζαν.
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom