Νέα

«14 Ιουνίου 1987»: Η μέρα που ο Ελληνικός Αθλητισμός γύρισε σελίδα!

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα kronos
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 37
  • Εμφανίσεις 3K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

kronos

Μέγας
Εγγρ.
28 Δεκ 2006
Μηνύματα
4.160
Κριτικές
3
Like
10.174
Πόντοι
3.506
Σαν σημερα, 28 χρονια πριν....

http://[URL unfurl="true"]www.tharrosnews.gr/sites/default/files/styles/newsmain/public/field/image/galis.jpg?itok=DNSud3au[/img[/URL]]

[youtube=700,500]9tOJwTk79ew [/youtube]
 

Επισκέπτης
Hμουν 14 χρονων πιτσιρικι, μαθητης Β" Γυμνασίου και ειχαμε διακοπες. Ετσι ημουν στο κωλοχωρι και μολις ο Καμπουρης εβαλε τη δευτερη βολη βγηκα εξω τυλιγμενος με την Ελληνικη Σημαια στο καφενειο. Εκανα βολτες στην πλατεια με το ποδηλατο αλλαλαζοντας.....
Μετα απο λιγο πηγα και χτυπαγα την καμπανα της Εκκλησιας και βγηκε ενας μαλακας και μου εκανε παρατηρηση!
ΠΑΣΟΚος βεβαια βολεμενος απο το κομμα στον ΟΤΕ, πιθανως να στραβωσε γιατι ηταν κι αριστερων πεποιθησεων.....

ΓΕΡΑΣΑΜΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕ
 

tramountana

Σεβαστός
Εγγρ.
2 Φεβ 2010
Μηνύματα
76.755
Κριτικές
2
Like
2.712
Πόντοι
1.306
ήμουν 32+ και την ημέρα εκείνη στις 15.00 είχα επιστρέψει απο το γαμήλιο ταξίδι μου... την επομένη στι 9.30 έφευγα για επαγγελματικό ταξίδι και πάλι...

περιττό να πω ότι πήγα κατευθείαν αεροδρόμιο...
 

maximos555

Μέλος
Εγγρ.
22 Νοε 2007
Μηνύματα
9.044
Like
0
Πόντοι
66
Προσωπικα θα προτιμουσα για τιτλο "Η μερα που το Ελληνικο ΜΠΑΣΚΕΤ γυρισε σελιδα"....... γιατι ειναι το μονο αθλημα που διαχρονικα, απο τη φωτοβολιδα της ΑΕΚ και μετα με τη γιγαντωση του μπασκετικου ΑΡΗ και αποκορυφωμα αυτη τη μερα το μπασκετ ειναι ΣΤΑΘΕΡΑ σε υψηλο επιπεδο, ειτε διασυλλογικα ή σε επιπεδο Εθνικων ομαδων, συνεχομενα για 30 χρονια........
 

Επισκέπτης
Ρε συ τραμυ γιαυτο καπως ταιριαζουν τα χνωτα μας Ιντερνετικως?
Κοιτα κατι συμπτωσεις!!!

Επι του θεματος, η Εθνικη Ελλαδος συνεχισε μια λαμπρη σταδιοδρομια (αν δεν απατωμαι δευτερη τερματισε στο επομενω Πανευρωπαικο, τεσπα δεν εχω ορεξη να ψαχνω, διορθωστε με) οπως και στο Μουντομπασκετ που ακολουθησε τα πηγε καλα.
 

tramountana

Σεβαστός
Εγγρ.
2 Φεβ 2010
Μηνύματα
76.755
Κριτικές
2
Like
2.712
Πόντοι
1.306
θυμάμαι στην γωνία Αλεξάνδρας και Κηφισίας ήταν ο περίφημος Κωστάρας... ο οποίος είχε βγάλει τα κιβώτια με τις μπύρες έξω, τις κάνουλες και τα βαρέλια μπύρας και μια ψησταρια και κερνούσε όλον τον κόσμο που πανηγύριζε...
 

tramountana

Σεβαστός
Εγγρ.
2 Φεβ 2010
Μηνύματα
76.755
Κριτικές
2
Like
2.712
Πόντοι
1.306
Ρε συ τραμυ γιαυτο καπως ταιριαζουν τα χνωτα μας Ιντερνετικως?
Κοιτα κατι συμπτωσεις!!!

Επι του θεματος, η Εθνικη Ελλαδος συνεχισε μια λαμπρη σταδιοδρομια (αν δεν απατωμαι δευτερη τερματισε στο επομενω Πανευρωπαικο, τεσπα δεν εχω ορεξη να ψαχνω, διορθωστε με) οπως και στο Μουντομπασκετ που ακολουθησε τα πηγε καλα.

θα σε δώ και από κοντά αμα τη επιστροφή στο κλειστόν (διότι έχει πάψει προ πολλού να είναι κλεινόν) άστυ ... είτε 23/6 είτε 12/7 εξαρτάται από το εδώ μαγαζι και τις υποχρεώσεις ...
 

petergsp

Τιμημένος
Εγγρ.
24 Οκτ 2012
Μηνύματα
15.470
Κριτικές
188
Like
47.135
Πόντοι
41.443
ρε σεις,μονο εγω ημουν μεσα στο γηπεδο απο το φορουμ? τι να πρωτοθυμηθω. 18 χρονων παλικαρι τοτε. χαμος μεσα, αλλα κι απ εξω. η Ελλαδα στα μεγαλεια της.
 

tramountana

Σεβαστός
Εγγρ.
2 Φεβ 2010
Μηνύματα
76.755
Κριτικές
2
Like
2.712
Πόντοι
1.306
ρε σεις,μονο εγω ημουν μεσα στο γηπεδο απο το φορουμ? τι να πρωτοθυμηθω. 18 χρονων παλικαρι τοτε. χαμος μεσα, αλλα κι απ εξω. η Ελλαδα στα μεγαλεια της.

κωλυόμεθα κύριε ...
 

drax

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
27 Φεβ 2009
Μηνύματα
1.290
Κριτικές
36
Like
184
Πόντοι
896
ρε σεις,μονο εγω ημουν μεσα στο γηπεδο απο το φορουμ? τι να πρωτοθυμηθω. 18 χρονων παλικαρι τοτε. χαμος μεσα, αλλα κι απ εξω. η Ελλαδα στα μεγαλεια της.
Ημουν κι εγώ εκεί. Και όχι μόνο. Σε όλο το Ευρωμπάσκετ παρόν, εκτός από το ματς με Ισπανία(μήπως ήξερα κάτι????).Από τις ομορφότερες εμπειρίες της ζωής μου. Κι όχι μόνο εκ του αποτελέσματος, αλλά επειδή ήμουν νέος. Το έχω σε βιντεοκασέτα το ματς, το έχω και σε DVD πια και το έχω δει καμιά 20αριά φορές. Ξέρω τι θα πει ο Συρίγος, τον τόνο της φωνής του, το κάθε πλάνο. Ακόμα συγκινούμαι άμα βλέπω πλάνα και ακούω Europe!!!!!!!
 

nikbel2000

Μέλος
Εγγρ.
2 Απρ 2011
Μηνύματα
440
Κριτικές
2
Like
106
Πόντοι
1
Ψηλά αλώνια Πατρα εκεινη τη μερα σε καφετερια δίπλα στο ηλιακο ρολοι ....19 χρονών φοιτητές ............Παραληλούσαμε απο χαρα και περηφανια ........ και μετα στη Πλατεία Γεωργίου για ξεφρενο πανηγύρι .....Κυριολεκτικά πεταγαμε στα Ουράνια........
 

Επισκέπτης
Η παρεα των 40+ αναπολει το παρελθον!
Τις επομενες ημερες θυμαμαι μαζευομασταν τα παιδια του χωριου και παιζαμε συνεχως μπασκετ. Τωρα τι σοι μπασκετ ηταν αυτο, αγκωνιες, σπρωξιματα αστα να πανε!
Ο Γκαλης βεβαια, το αστερι της Εθνικης ειχε ατυχη καταληξη. Η Τζενη τον ζηλεψε παθολογικα, τη συνεχεια την ξερετε.
 

kartakhs

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
21 Δεκ 2008
Μηνύματα
13.048
Like
2
Πόντοι
166
κυριολεκτικα η μερα που ο Ελληνικός Αθλητισμός γύρισε σελίδα!

μακραν η καλυτερη ομαδα που ειχαμε ποτε...οχι σαν τους κωλοφαρδους ουνους του ποδοσφαιρου



γαμω το 2004...παιζει να ειμαι ο μονος ελληνας που δεν πανηγυρησε τοτε....
 

Tsolias.Psolias

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
8 Ιουλ 2007
Μηνύματα
15.110
Like
27
Πόντοι
166
κυριολεκτικα η μερα που ο Ελληνικός Αθλητισμός γύρισε σελίδα!

μακραν η καλυτερη ομαδα που ειχαμε ποτε...οχι σαν τους κωλοφαρδους ουνους του ποδοσφαιρου



γαμω το 2004...παιζει να ειμαι ο μονος ελληνας που δεν πανηγυρησε τοτε....
τι είχε το 2004;
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom