Νέα

Δουλεια στην Ταυλανδη!!!! Ιδεες αποψεις απο γνωστες...!

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα parr
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 14
  • Εμφανίσεις 4K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

parr

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
28 Ιαν 2012
Μηνύματα
510
Κριτικές
13
Like
15
Πόντοι
236
Καλησπερα αγαπητοι φιλοι της Ταυλανδης...
θα θελα να ρωτησω καποιον που πηγαινει η και εδρευει καλυτερα εκει στην Ταυλανδη αν μπορει καποιος να παει μονιμα εκει και τι χαρτια χρειαζονται για να μεινει καποιος μονιμα κι αν εχει καποια δουλεια που μπορω να κανω εκει να πω οτι μπορω να βρω 20000ευρω για να κανω μια νεα αρχη εκει,αλλα το θεμα ειναι τι θα μπορουσε καποιος να κανει εκει να βγαζει ενα σεβαστο μισθο δε θελω να οικονομησω τρελο χρημα το τονιζω για να μην παρεξηγηθω...εναν καλο φυσιολογικο μισθο...
 

spanios78

Μέλος
Εγγρ.
29 Απρ 2008
Μηνύματα
702
Like
109
Πόντοι
6
φιλε αμα πας ερχομαι για βοηθος σου!μπεσα οχι μαλακιες!
 

Kapsonis19891989

Μέλος
Εγγρ.
12 Μαΐ 2014
Μηνύματα
3.908
Κριτικές
12
Like
19
Πόντοι
26
Καλησπερα αγαπητοι φιλοι της Ταυλανδης...
θα θελα να ρωτησω καποιον που πηγαινει η και εδρευει καλυτερα εκει στην Ταυλανδη αν μπορει καποιος να παει μονιμα εκει και τι χαρτια χρειαζονται για να μεινει καποιος μονιμα κι αν εχει καποια δουλεια που μπορω να κανω εκει να πω οτι μπορω να βρω 20000ευρω για να κανω μια νεα αρχη εκει,αλλα το θεμα ειναι τι θα μπορουσε καποιος να κανει εκει να βγαζει ενα σεβαστο μισθο δε θελω να οικονομησω τρελο χρημα το τονιζω για να μην παρεξηγηθω...εναν καλο φυσιολογικο μισθο...

αραξε στην ελλαδα ρε...εχουμε καλυτερα γκομενακια εδω
 

HARD19

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
21 Μαΐ 2009
Μηνύματα
4.037
Κριτικές
11
Like
70
Πόντοι
246
Καλησπερα αγαπητοι φιλοι της Ταυλανδης...
θα θελα να ρωτησω καποιον που πηγαινει η και εδρευει καλυτερα εκει στην Ταυλανδη αν μπορει καποιος να παει μονιμα εκει και τι χαρτια χρειαζονται για να μεινει καποιος μονιμα κι αν εχει καποια δουλεια που μπορω να κανω εκει να πω οτι μπορω να βρω 20000ευρω για να κανω μια νεα αρχη εκει,αλλα το θεμα ειναι τι θα μπορουσε καποιος να κανει εκει να βγαζει ενα σεβαστο μισθο δε θελω να οικονομησω τρελο χρημα το τονιζω για να μην παρεξηγηθω...εναν καλο φυσιολογικο μισθο...

Ξέχνα το για να μην το κουράζουμε...

ThreadClosed.gif
 

Old Devil

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
5 Οκτ 2013
Μηνύματα
8.784
Κριτικές
11
Like
602
Πόντοι
376
Καλησπερα αγαπητοι φιλοι της Ταυλανδης...
θα θελα να ρωτησω καποιον που πηγαινει η και εδρευει καλυτερα εκει στην Ταυλανδη αν μπορει καποιος να παει μονιμα εκει και τι χαρτια χρειαζονται για να μεινει καποιος μονιμα κι αν εχει καποια δουλεια που μπορω να κανω εκει να πω οτι μπορω να βρω 20000ευρω για να κανω μια νεα αρχη εκει,αλλα το θεμα ειναι τι θα μπορουσε καποιος να κανει εκει να βγαζει ενα σεβαστο μισθο δε θελω να οικονομησω τρελο χρημα το τονιζω για να μην παρεξηγηθω...εναν καλο φυσιολογικο μισθο...

τουριστική περιοχή είναι τύπε...
η κολόμπαρο η γυράδικο θα ανοίξεις  :tooth:
 

mimikos2000

Μέλος
Εγγρ.
13 Μαρ 2006
Μηνύματα
3.064
Like
10
Πόντοι
16
δεν τα τρως καλυτερα τα λεφτα ?
 

mimikos2000

Μέλος
Εγγρ.
13 Μαρ 2006
Μηνύματα
3.064
Like
10
Πόντοι
16
Καλησπερα αγαπητοι φιλοι της Ταυλανδης...
θα θελα να ρωτησω καποιον που πηγαινει η και εδρευει καλυτερα εκει στην Ταυλανδη αν μπορει καποιος να παει μονιμα εκει και τι χαρτια χρειαζονται για να μεινει καποιος μονιμα κι αν εχει καποια δουλεια που μπορω να κανω εκει να πω οτι μπορω να βρω 20000ευρω για να κανω μια νεα αρχη εκει,αλλα το θεμα ειναι τι θα μπορουσε καποιος να κανει εκει να βγαζει ενα σεβαστο μισθο δε θελω να οικονομησω τρελο χρημα το τονιζω για να μην παρεξηγηθω...εναν καλο φυσιολογικο μισθο...

λεβεντια ειμαι συμβουλος επενδυσεων αν ενδιαφερεσε για κατι τετοιο καλυτερα ερθεις σε επαφη μαζι μου.

εχω μεγαλη εμπειρια απο ταϊλανδη !
 

mimikos2000

Μέλος
Εγγρ.
13 Μαρ 2006
Μηνύματα
3.064
Like
10
Πόντοι
16
βεβαια δεν ασχολουμαι με επενδυτες τοσο μικρου κεφαλαιου αλλα λογο του φορουμ θα μπορουσα κανω καποια εξαιρεση !
 

ulavut

Μέλος
Εγγρ.
17 Φεβ 2006
Μηνύματα
520
Like
17
Πόντοι
6
Πραγματικά δεν μπορώ να σκεφτώ κανένα μέρος στη γη, όπου θα εμφανιστείς από το πουθενά με 20Κ ευρώ, ή 19,5Κ δολάρια και θα ψαχτείς να ανοίξεις επιχείρηση, χωρίς να τα χάσεις εντός τριημέρου. Αν θες έναν σταθερό μισθό, με 20 χιλιάρικα, μπορείς και στην Ελλάδα να τον βρεις (αφού τα δώσεις). Συγνώμη, αλλά προσεγγίζουμε τα όρια της αφελείας.
 
OP
OP
parr

parr

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
28 Ιαν 2012
Μηνύματα
510
Κριτικές
13
Like
15
Πόντοι
236
λεβεντια ειμαι συμβουλος επενδυσεων αν ενδιαφερεσε για κατι τετοιο καλυτερα ερθεις σε επαφη μαζι μου.

εχω μεγαλη εμπειρια απο ταϊλανδη !
Θα μπορούσαμε να έχουμε μια εικόνα του τι και πως.?
Εγώ έκανα μια ερώτηση που ίσως να ενδιαφέρει και κάποιους άλλους ασχέτως αν ο άμεσα ενδιαφερομενος ειμαι εγώ. ..κι εδώ φίλοι μου τι να κάνεις. ?να ανοίξω καφέ τυρόπιτα. ?γέμισε ο τόπος. .και είναι μικρό το κεφάλαιο για εδώ γι αυτό ρώτησα για εκεί. .
 
OP
OP
parr

parr

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
28 Ιαν 2012
Μηνύματα
510
Κριτικές
13
Like
15
Πόντοι
236
Ξέχνα το για να μην το κουράζουμε...

ThreadClosed.gif
Γιατί το αποκλειεις Τυπε. ?
Είχες κάποια εμπειρία κάποιος φίλος σου η εσύ. ?
Η απλά από την εικόνα των επισκέψεων που προφανώς έχεις κάνει στην ταϊλανδη το λες. ?ρωτάω δε σου κάνω επίθεση...Απλά θέλω να.με.βαλεις στο κλιμα των σκέψεων σου..Ευχαριστώ.
 
OP
OP
parr

parr

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
28 Ιαν 2012
Μηνύματα
510
Κριτικές
13
Like
15
Πόντοι
236
αραξε στην ελλαδα ρε...εχουμε καλυτερα γκομενακια εδω
Δεν είναι μόνο τα γκομενακια Τυπε μου
.Δεν το κάνω για αυτό το λόγο. .αλλά να ξέρεις κάτι και στην Ελλάδα αν δεν έχεις φράγκα γαμας κατι σαπιες γκομενες κινεί έχουνε γίνει χειροτερες απ τις ταυλανδες οι Ελληνίδες. .ασυμφορές έτσι βλέπω κι έτσι το βιώνω. .
 

Moscowita

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
30 Απρ 2014
Μηνύματα
2.127
Κριτικές
15
Like
1.244
Πόντοι
386
Φιλε κι εγω ειμαι σε ερευνα για ευκαιριες εκει κατω.. Εχω καποιους γνωστους που ζουν μονιμα Πουκετ.
Ενα ζευγαρι συγκεκριμενα που πριν ηταν Χονγκ Κονγκ και αποφασισαν να αλλαξουν πηγαινοντας Ταϊλανδη..
Ο αντρας της φιλης μου ασχολειται με εισαγωγη Ιταλικων κρασιων..ανοιξε ενα μικρο μαγαζακι που πουλαει κρασια, απ εξω κοτσαρε 3-4 βαρελια που τα χρησιμοποιουν σαν τραπεζια για να πινουν..Βεβαια απ οτι μου ειπαν για ενα χρονο παιδευτηκαν μεχρι να βρουν τις ακρες με τα τελωνεια..Αυτη τη στιγμη τζιραρει ικανοποιητικα αφου καταφερε σε συντομο διαστημα να τροφοδοτει καποια καραβακια που κανουν κρουαζιερες εκει γυρω και δειλα δειλα αρχισε τη χονδρικη με ξενοδοχεια κι εστιατορια..
Συμφωνα με τα λεγομενα τους το χρημα βρισκεται στα ακινητα..κι εκει ομως θελει δικτυωση..δε ξερω τι κανεις με 20Κ το σιγουρο ειναι οτι αυτη τη στιγμη με τις ισοτιμιες οποια κινηςη  κι αν κανεις θαναι μαλακια..
Αν εχεις ειδικευτει σε κατι ψαξου πανω σ αυτο.
 

SaintOVA

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
17 Φεβ 2015
Μηνύματα
357
Κριτικές
14
Like
141
Πόντοι
291
Έχω φίλο σεφ στην Μπαγκόκ πήγε για σεξοτουρίσμο και παντρεύτηκε μια ντόπια επίσης σεφ, έχουν ανοίξει ένα restaurant με μίξη ελληνικής και ταιλενδέζικης κουζίνας και βγάζουνε πολύ καλά λεφτά. Το φαί παντού πουλάει αλλά θέλει να το κατέχεις το θέμα.. Βέβαια ίσως τον βοήθησε ο παράγοντας του ότι η γυναίκα του είναι από εκεί!
 
OP
OP
parr

parr

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
28 Ιαν 2012
Μηνύματα
510
Κριτικές
13
Like
15
Πόντοι
236
Έχω φίλο σεφ στην Μπαγκόκ πήγε για σεξοτουρίσμο και παντρεύτηκε μια ντόπια επίσης σεφ, έχουν ανοίξει ένα restaurant με μίξη ελληνικής και ταιλενδέζικης κουζίνας και βγάζουνε πολύ καλά λεφτά. Το φαί παντού πουλάει αλλά θέλει να το κατέχεις το θέμα.. Βέβαια ίσως τον βοήθησε ο παράγοντας του ότι η γυναίκα του είναι από εκεί!
[/quote
αν ημουν σεφ κι εγω καλα θα ηταν...
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom