Νέα

Κι εγένετο πολυνηματικός κώδικας

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα -
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 25
  • Εμφανίσεις 3K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

Επισκέπτης
Λίγο μετά την αρχή της νέας χιλιετίας, άρχισαν σιγά - σιγά να ξεπροβάλλουν οι πρώτοι διπύρηνοι επεξεργαστές. Τόσο η Intel αλλά και η AMD τα βρίσκουν δύσκολα να ανεβάζουν τον πήχη των GHz κι αυτό οφείλεται στην τεχνολογία του πυριτίου. Έτσι κυκλοφορούν πλέον πολυπύρηνοι επεξεργαστές, αλλά αυτό δε σημαίνει ότι κάθε εφαρμογή τους εκμεταλλεύεται πλήρως. Για να γίνει αυτό, θα πρέπει να γραφτεί κατάλληλος κώδικας.
Βέβαια, δε γίνεται όλοι οι αλγόριθμοι να παραλληλιστούν. Ένα παράδειγμα είναι η εύρεση (αν υπάρχει) της ρίζας μιας συνάρτησης με τη μέθοδο των Newton - Raphson. Η δε αριθμητική μέθοδος υπολογισμού ενός ορισμένου ολοκληρώματος με τη μέθοδο του τραπεζίου παρόλο που μαθαίναμε εμείς οι μεγαλύτεροι την προηγούμενη χιλιετία ότι συγκλίνει αργά, με τους πολυπύρηνους επεξεργαστές μετατρέπεται πανεύκολα. Όμως δεν είναι το αντικείμενο της συζήτησης μας η Αριθμητική Ανάλυση!
Το επόμενο τμήμα κώδικα δείχνει πώς καλώ τέσσερα νήματα στη C#.

Κώδικας:
string penintaria="penintaria.txt";
FileInfo filepenintaria;
StreamWriter grapse_penintaria;
       
private void menu_Mathematica_Click(object sender, EventArgs e)
{
  int prin=int.Parse(combo_before.Text);
  int bets=int.Parse(combo_bet.Text);
  int sample=int.Parse(text_sample.Text);
  int kato_orio=int.Parse(combo_orio1.Text);
  int pano_orio=int.Parse(combo_orio2.Text);
  int shift=int.Parse(textBox_shift.Text);
  Common_functions jh=new Common_functions();  
  jh.create_test_file(inputFile,linesize,kato_orio,pano_orio,shift,sample,prin,bets);    // Δημιούργησε τα αρχεία εισόδου=input.txt & το ελέγχου=test.txt        
  jh.create_input_file(inputFile,linesize,kato_orio,pano_orio,shift,sample);
  jh.read_and_sort_data("test.txt",linesize,kato_orio,pano_orio,200);                    // Ταξινόμησε αρχικά το αρχείο ελέγχου αποθηκεύοντας τις τιμές τοu  
  string fileContent=File.ReadAllText("sorted.txt");                      
  string[] integerStrings=fileContent.Split(new char[] {' ','t','r','n'},StringSplitOptions.RemoveEmptyEntries);
  int[] integers=new int[integerStrings.Length+1];         
  
  for (int i=1; i<=integerStrings.Length; i++)
    integers[i]=int.Parse(integerStrings[i-1]);
  
  int draws=jh.read_and_sort_data("input.txt",linesize,kato_orio,pano_orio,200);         // Πάρε το πλήθος των κληρώσεων της εισόδου & ταξινόμησε το
  int total=0;
  for (int n1=kato_orio; n1<pano_orio; n1++)
  for (int n2=n1+1; n2<=pano_orio; n2++)
   for (int n3=n2+1; n3<=pano_orio; n3++)
    for (int n4=n3+1; n4<=pano_orio; n4++)
     total++;
  
  int num1,num2,num3,num4,num5;
  num1=1;
  num2=total/4;
  num3=total/2;
  num4=num3+num2;
  num5=total;
  filepenintaria=new FileInfo(penintaria);
  grapse_penintaria=filepenintaria.CreateText();
  var nima1=new Thread (()=> Mathematica(integers,num1,num2,1,draws,prin,bets,pano_orio,kato_orio));       // Πέρασε τον πίνακα δεδομένων του αρχείου ελέγχου, οι δε τιμές
  var nima2=new Thread (()=> Mathematica(integers,num2+1,num3,2,draws,prin,bets,pano_orio,kato_orio));     // του αρχείου εισόδου λαμβάνονται με τις κλήσεις των ρουτινών
  var nima3=new Thread (()=> Mathematica(integers,num3+1,num4,3,draws,prin,bets,pano_orio,kato_orio));     // stats εντός της ρουτίνας του Mathematica
  var nima4=new Thread (()=> Mathematica(integers,num4+1,num5,4,draws,prin,bets,pano_orio,kato_orio));
  nima1.Start();     nima2.Start();     nima3.Start();    nima4.Start();
}
/***********************************************************************************************************************************************************************************/
void Mathematica(int[] integers, int apo, int eos, int thread_number, int draws, int prin, int bets, int pano_orio, int kato_orio)
{
        // Κώδικας διαφόρων υπολογισμών....
}

Βάζω μια άνω κάτω τελεία, υπάρχουν κάποια σχόλια που επεξηγούν κάποια πράγματα (ΟΚ γενικά προφανώς, γιατί δεν παραθέτω ολόκληρο κώδικα).
Αυτό που θέλω να δείξω είναι πώς με τη χρήση των λάμδα εκφράσεων www.dotnetperls.com/lambda]δείτε εδώ τα βασικά[/url] μπορώ όχι μόνο να καλέσω διαφορετικά νήματα, αλλά και να περάσω παραμέτρους σε αυτά. O Διαχειριστής Διεργασιών δείχνει ότι στο περίπου η χρήση του επεξεργαστή είναι στο 100% (μεταβάλλεται ανάλογα από 90-98%).
 

Συνημμένα

  • task manager.jpg
    task manager.jpg
    61 KB · Εμφανίσεις: 16

billy13

Τιμημένος
Εγγρ.
23 Μαρ 2008
Μηνύματα
29.142
Κριτικές
123
Like
186
Πόντοι
3.090
Τύπε,στο κατάλληλο σάιτ βρίσκεσαι.... :hi: :hi: :hi:
Πρόσεχε μην σου ποστάρει τίποτα πούτσες,κανά τρολ και σου μπαχαλέψει το θρεντ... :hi:
 

Επισκέπτης
Υπάρχουν κάποιες ερωτήσεις σχετικά με το θέμα?
Ακόμη και να μην έχετε παντελώς ιδέα με τον προγραμματισμό, οι τελευταίες γραμμές nima1.Start(), nima2.Start()... δείχνουν ότι η ρουτίνα menu_Mathematica_Click (που καλείται όταν επιλέξω το αντίστοιχο μενού στο πρόγραμμα γιαυτό και υπάρχει το προσδιοριστικό click από το κλικ του πόντικα) καλεί τέσσερις φορές κάτι ίδιο. Καρμπόν με άλλα λόγια.
Βέβαια το τι γίνεται εκεί μέσα είναι εκτός θέματος. Όμως αν υπάρχει μια μεταβλητή με το όνομα xaros τότε είναι διαφορετική σε κάθε νήμα Άλλη θέση μνήμης (memory address) κατέχει η xaros του νήματος 1 κι άλλη του νήματος 2.
Στην υποθετική περίπτωση που θα είχα έναν AMD Οpteron των 16 πυρήνων, προφανώς θα καλούσα 15 φορές τη ρουτίνα του Mathematica αφήνοντας έναν πυρήνα ελεύθερο για να μην μπουκώσει εντελώς το μηχάνημα.
 

iakovos

Σπουδαίος
Εγγρ.
11 Ιαν 2007
Μηνύματα
23.082
Κριτικές
9
Like
13.598
Πόντοι
2.606
Παρακαλω κρατήστε το thread καθαρο μεχρι την Κυριακη
 

Επισκέπτης
Μέχρι να υπάρξει κάποια ερώτηση επί της ουσίας, ας ρωτήσω κάτι: δεν παίζετε παιχνίδια?
Αυτά τα κέρατα τι νομίζετε ότι κάνουν?
Χρησιμοποιούν πίνακες και τέτοιες @@ριες με αλλαγές συντεταγμένων κλπ κλπ.......
Σε γενικές γραμμές οι κώδικες για πίνακες παραλληλίζονται. Για προγραμματισμό παιχνιδιών με τη C# υπάρχει το ΧΝΑ studio.
 

voucheristas

Μέλος
Εγγρ.
5 Σεπ 2013
Μηνύματα
2.010
Like
0
Πόντοι
16
Είμαι σίγουρος ότι ο ΜΤΧ τραμουντάνα γνωρίζει και από αυτά (μεταξύ άλλων)
 

Επισκέπτης
Θα σου κάνω μια παρατήρηση:
Πεταχθήκαν αρκετά άσχετα σχόλια. Είδες ότι δεν είχα αντιδράσει, αλλά κάπου υπάρχουν και κάποια όρια. Κι ως οικοδεσπότης έχω και το δικαίωμα να την πω κι αλλιώτικα.
Μπορεί εδώ μέσα να μην είναι κατεξοχήν φόρουμ υπολογιστών είτε τεχνολογίας, αλλά δε σημαίνει ότι όλα τα θέματα διατίθενται για να γράφετε ό,τι σας καπνίσει.
Και σε πληροφορώ ότι κατά καιρούς έχω δεχθεί προσωπικά μηνύματα από διάφορα άτομα που με έχουν ρωτήσει κάποια πράγματα κι αυτός είναι ο λόγος που ανοίγω τέτοια θέματα κι όχι για να πουλάω εξυπνάδες. Τώρα το αν ποστάρουν δημόσια, είναι δικός τους λογαριασμός.
Γιατί δεν πας αλλού => Πολιτική Κατηγορία να αρπαχτείς με τον τραμουντάνα ή με τον οποιονδήποτε άλλον?
Εδώ μέσα δεν είναι ο κατάλληλος χώρος.
 

apoc

Σπουδαίος
Εγγρ.
28 Δεκ 2005
Μηνύματα
17.705
Κριτικές
30
Like
393
Πόντοι
3.115
Θα σου κάνω μια παρατήρηση:
Πεταχθήκαν αρκετά άσχετα σχόλια. Είδες ότι δεν είχα αντιδράσει, αλλά κάπου υπάρχουν και κάποια όρια. Κι ως οικοδεσπότης έχω και το δικαίωμα να την πω κι αλλιώτικα.
Μπορεί εδώ μέσα να μην είναι κατεξοχήν φόρουμ υπολογιστών είτε τεχνολογίας, αλλά δε σημαίνει ότι όλα τα θέματα διατίθενται για να γράφετε ό,τι σας καπνίσει.
Και σε πληροφορώ ότι κατά καιρούς έχω δεχθεί προσωπικά μηνύματα από διάφορα άτομα που με έχουν ρωτήσει κάποια πράγματα κι αυτός είναι ο λόγος που ανοίγω τέτοια θέματα κι όχι για να πουλάω εξυπνάδες. Τώρα το αν ποστάρουν δημόσια, είναι δικός τους λογαριασμός.
Γιατί δεν πας αλλού => Πολιτική Κατηγορία να αρπαχτείς με τον τραμουντάνα ή με τον οποιονδήποτε άλλον?
Εδώ μέσα δεν είναι ο κατάλληλος χώρος.
Τυπε δεν το ειπε για να σε θιξει. Χιουμορ εκανε γιατι ο τραμουντανας ειναι γνωστης για τα παντα ομως...! Μπραβο σου για την προσπαθεια σου αν και δεν κατεχω απο προγραμματισμο αλλα πανω κατω καταλαβα τι εννοεις!
 

Επισκέπτης
Δε με έθιξε, απλά συνέβαλε στο να συνεχιστούν τα εκτός θέματος σχόλια.
Από εκεί και πέρα, ούτε κι εγώ είμαι κατεξοχήν προγραμματιστής όπως κάποια άλλα μέλη. Εντούτοις, αποφάσισα να ξανασχοληθώ (αν και δεν αφορούν τη συζήτηση τα προσωπικά μου).


O νόμος του Amdahl για τους πολυπύρηνους επεξεργαστές.
Η εξίσωση Τ(n)=T(1)*[B+1/n*(1-B)] είναι αυτή που τα λέει όλα: στην προκειμένη περίπτωση n=4, αλλά το ποσοστό της ρουτίνας Mathematica που δεν παραλληλίζεται χμ είναι κάπως άγνωστο!
Μπορώ εναλλακτικά να κάνω το ανάποδο: να τρέξω τον κώδικα με ένα νήμα και μετά με 4 κι έτσι να βρω την παράμετρο Β. Για διάφορες τιμές, αλλά ποιος έχει όρεξη....
Αλλά και πάλι δε θα είναι ακριβής ο υπολογισμός γιατί θα μπαίνει κι η χρήση της μνήμης, άντε κι ο σκληρός δίσκος και στην προκειμένη περίπτωση επειδή ο κώδικας χρησιμοποιεί συνεχώς μνήμη (προσπέλαση μεγάλων πινάκων) ε αυτά δε χωρούν στην κρυφή μνήμη του επεξεργαστή...
Θα πρέπει να γράψεις τέτοιο κώδικα, που να χρησιμοποιεί τα απολύτως ελάχιστα και να αναλώνεται όσο γίνεται εντός του επεξεργαστή => ψιλά γράμματα και φακιρικά...
Πάντως σε κάποιες μετρήσεις που έχω κάνει η απόδοση με δύο νήματα κυμαίνεται από 2.5 - 3.5 ανάλογα με το μέγεθος της μνήμης και το πλήθος των βρόγχων. Κανονικά θα έπρεπε να είχε όριο το 2 κι όχι να το υπερβαίνει, άρα επαληθεύεται ότι ο χρόνος που μετρούσε δεν ήταν ο καθαρός χρόνος χρήσης του επεξεργαστή αλλά και των λοιπών περιφερειακών...
Μολαταύτα είναι σημαντικότατη βελτίωση να ρίχνεις διομισυ φορές κάτω το χρόνο που θα περιμένεις να δεις αποτελέσματα στην οθόνη!

Προφανώς αν Β=0 ή έστω να τείνει στο μηδέν τόσο το καλύτερο!!!
 

pefotismenos

Μέλος
Εγγρ.
21 Οκτ 2008
Μηνύματα
409
Like
3
Πόντοι
1
:blahblah1: :blahblah1: :blahblah1: :blahblah1: :blahblah1:
Δε με έθιξε, απλά συνέβαλε στο να συνεχιστούν τα εκτός θέματος σχόλια.
Από εκεί και πέρα, ούτε κι εγώ είμαι κατεξοχήν προγραμματιστής όπως κάποια άλλα μέλη. Εντούτοις, αποφάσισα να ξανασχοληθώ (αν και δεν αφορούν τη συζήτηση τα προσωπικά μου).


O νόμος του Amdahl για τους πολυπύρηνους επεξεργαστές.
Η εξίσωση Τ(n)=T(1)*[B+1/n*(1-B)] είναι αυτή που τα λέει όλα: στην προκειμένη περίπτωση n=4, αλλά το ποσοστό της ρουτίνας Mathematica που δεν παραλληλίζεται χμ είναι κάπως άγνωστο!
Μπορώ εναλλακτικά να κάνω το ανάποδο: να τρέξω τον κώδικα με ένα νήμα και μετά με 4 κι έτσι να βρω την παράμετρο Β. Για διάφορες τιμές, αλλά ποιος έχει όρεξη....
Αλλά και πάλι δε θα είναι ακριβής ο υπολογισμός γιατί θα μπαίνει κι η χρήση της μνήμης, άντε κι ο σκληρός δίσκος και στην προκειμένη περίπτωση επειδή ο κώδικας χρησιμοποιεί συνεχώς μνήμη (προσπέλαση μεγάλων πινάκων) ε αυτά δε χωρούν στην κρυφή μνήμη του επεξεργαστή...
Θα πρέπει να γράψεις τέτοιο κώδικα, που να χρησιμοποιεί τα απολύτως ελάχιστα και να αναλώνεται όσο γίνεται εντός του επεξεργαστή => ψιλά γράμματα και φακιρικά...
Πάντως σε κάποιες μετρήσεις που έχω κάνει η απόδοση με δύο νήματα κυμαίνεται από 2.5 - 3.5 ανάλογα με το μέγεθος της μνήμης και το πλήθος των βρόγχων. Κανονικά θα έπρεπε να είχε όριο το 2 κι όχι να το υπερβαίνει, άρα επαληθεύεται ότι ο χρόνος που μετρούσε δεν ήταν ο καθαρός χρόνος χρήσης του επεξεργαστή αλλά και των λοιπών περιφερειακών...
Μολαταύτα είναι σημαντικότατη βελτίωση να ρίχνεις διομισυ φορές κάτω το χρόνο που θα περιμένεις να δεις αποτελέσματα στην οθόνη!

Προφανώς αν Β=0 ή έστω να τείνει στο μηδέν τόσο το καλύτερο!!!

:blahblah1: :blahblah1: :blahblah1: :blahblah1: :blahblah1: :erection:
 

voucheristas

Μέλος
Εγγρ.
5 Σεπ 2013
Μηνύματα
2.010
Like
0
Πόντοι
16
Θα σου κάνω μια παρατήρηση:
Πεταχθήκαν αρκετά άσχετα σχόλια. Είδες ότι δεν είχα αντιδράσει, αλλά κάπου υπάρχουν και κάποια όρια. Κι ως οικοδεσπότης έχω και το δικαίωμα να την πω κι αλλιώτικα.
Μπορεί εδώ μέσα να μην είναι κατεξοχήν φόρουμ υπολογιστών είτε τεχνολογίας, αλλά δε σημαίνει ότι όλα τα θέματα διατίθενται για να γράφετε ό,τι σας καπνίσει.
Και σε πληροφορώ ότι κατά καιρούς έχω δεχθεί προσωπικά μηνύματα από διάφορα άτομα που με έχουν ρωτήσει κάποια πράγματα κι αυτός είναι ο λόγος που ανοίγω τέτοια θέματα κι όχι για να πουλάω εξυπνάδες. Τώρα το αν ποστάρουν δημόσια, είναι δικός τους λογαριασμός.
Γιατί δεν πας αλλού => Πολιτική Κατηγορία να αρπαχτείς με τον τραμουντάνα ή με τον οποιονδήποτε άλλον?
Εδώ μέσα δεν είναι ο κατάλληλος χώρος.
Εντάξει ρε ψηλέ δεν περίμενα καν ότι θα σε πείραζε. Αν το ήξερα δεν θα έγραφα τίποτα. Sorry  :)
 

Επισκέπτης
Αντί να κάνεις παράθεση σκέτων εικονιδίων για να βλέπω τις @@ριες σου (δε σε κάλεσα εδώ μέσα και στην τελική μπορούσες να πας αλλού να σπαμμάρεις) θα σου συστήσω www.iatropedia.gr/articles/read/3186]ένα διαχρονικότατο βιβλίο[/url]


Κόνδωρα με τι γλώσσες προγραμματισμού ασχολείσαι?
Μπορείς να ανεβάσεις ένα μικρό δείγμα πολυνηματικού κώδικα?
Έτσι για να ξεδιπλώνει η συζήτηση.
 

karaflokondoras

Μέλος
Εγγρ.
2 Σεπ 2014
Μηνύματα
261
Like
2
Πόντοι
1
Κόνδωρα με τι γλώσσες προγραμματισμού ασχολείσαι?
Μπορείς να ανεβάσεις ένα μικρό δείγμα πολυνηματικού κώδικα?
Έτσι για να ξεδιπλώνει η συζήτηση.

με προγραμματισμό όχι δεν ασχολούμαι και δεν γνωρίζω  ! ο τομέας μου έχει να κάνει με την ασφάλεια περισσότερο στο διαδίκτυο και στις παγίδες που κρύβει ... (οικιακή - γενική - χρήση) πολύ νομίζουν ότι είναι ασφαλής , μέχρι απόδειξη του εναντίον !
αν και κακώς δεν ασχολήθηκα με τον προγραμματισμό από την αρχή ... τα λάθη πληρώνονται βλέπεις !
Εγώ προσωπικά θεωρώ κάθε ανάρτηση κώδικα χρήσιμη ! και δεν με χαλάει καθόλου ασχέτος της λειτουργίας της!
 

Επισκέπτης
οφειλω να τοποθετηθω περισσοτερο επι της προσπαθειας που αξιζει να κανεις, γιατι καλλιο αργα παρα ποτε.
Οπως εγραψα στην προηγουμενη σελιδα, δεν εχω σπουδες πανω στην Επιστημη των Υπολογιστων (Ηλ/γος Μηχ/κος ακολουθωντας τομεα Τηλ/νιων). Βεβαια το 1992 που πρωτοξεκινησα καποια προγραμματακια για να περασουμε τα δυο εισαγωγικα μαθηματα προγραμματισμου, ηταν αλλη εντελως εποχη, δεν υπηρχαν Windows, οσο για το Linux, ηταν το UNIX, αλλα πηρα καποιες βασεις που μπορεις να τις παρεις ανετα σε 2-3 μηνες.
Ειχα ομως ενα χομπυ να γραφω κωδικες για την παρτη μου. Μη φανταστεις τιποτε φακιρικα πραγματα!
Καποια προγραμματα που υπολογιζαν τις βαθμολογιες του πτυχιου (που αργησα να το παρω κιολας), ειτε μερικα προχειρα γραφικα με τελειες και αστερακια σε οθονες MS-DOS ωστε να φαινονται οι γραφικες παραστασεις, λιγο Αριθμητικη Αναλυση.....
Αντικειμενοστρεφη προγραμματισμο και γραψιμο σε ολοκληρωμενο περιβαλλον δεν ειχα κανει ωσπου ηλθε το 2003 κι αποφασισα να φτιαξω ενα προγραμμα για να υπολογιζει διαφορες παραμετρους των επεξεργαστων. Αργοτερα το 2007 εφτιαξα τρια υποτυπωδη παιχνιδια για να παιζω χαρτια με τον υπολογιστη. Ετσι εγινε το δευτερο βημα οπου μπηκα λιγο στα νερα τι σημαινει νημα, τι αντικειμενο και τι συμβαν....
Οι καιροι ομως αλλαξαν προς το χαλεποτερον, μαθε τεχνη κι αστηνε κι οταν πεινασεις πιαστηνε λεγει ο θυμοσοφος λαος μας. Αυτο κανω τωρα, προσπαθω να αξιοποιησω τις βασικες γνωσεις που απεκτησα, για να βγαζω ενα προσθετο εισοδημα.
Επομενως, αν εχεις μια μικρη εστω επιθυμια να ασχοληθεις με κατι, να το κανεις. Δεν ξερεις ποτε πως θα στα φερει η ζωη κι εχω μετανοιωσει αρκετες φορες για καμποσες παραλειψεις μου.
Δεν το βαζω κατω. Μην κανεις πισω ουτε εσυ!
Ο φιλος μου ο Γιωργος που δεν ειχε ιδεα απο προγραμματισμο, στα 35 του αρχισε απο το μηδεν λογω της νεας του δουλειας.
Σταματω εδω, ανοιξε λοιπον ενα δικο σου θεμα για να συζητησουμε εκει πως μπορεις να αρχισεις.
Για οποια αλλη ερωτηση που θες να υποβαλεις, πολυ ευχαριστως.
 

CLOSER822

Σεβαστός
Εγγρ.
23 Ιουν 2008
Μηνύματα
23.790
Like
9.553
Πόντοι
1.406
...ντουντα αγορι μου,στη μανα σου το πες?
 

Επισκέπτης
δυο μηνυματα πριν μια ωρα σε ωραιο στυλ γραμμενα, ζητωντας να διαγραψεις το ΚΩΛΟσχολιο σου.
Γιατι εσυ ειδικα ΞΕΠΕΡΑΣΕΣ τα τελευταια ορια. Προφανως για να πεταγεσαι εδω μεσα σπαμμαροντας, το κανεις επιτηδες.
Βαλτος εισαι να μου σπασεις τα νευρα?
Αυταπατασθε!

1) Σε ποσες συζητησεις σου (ειδικα στα πολιτικα που βριζεσαι με τους αλλους) σε σπαμμαρα?
ΣΕ ΚΑΜΜΙΑ.
2) Σε καποια αλλα θρεντς μου που θα μπορουσες να πεις και μια μαλακια, παει στο διαολο δε θα πειραζε, ΔΕ ΤΟ ΕΚΑΝΕΣ ΟΥΤΕ ΕΣΥ ΟΥΤΕ ΑΛΛΟΙ.
Κι εσυ ακομα συνεχισες, παρολο που το σταματησαν οι αλλοι.
3) Ακομη ομως και να σε ειχα προκαλεσει καπου, καποτε, ΔΕΝ ΕΧΕΙΣ δικαιωμα να πιανεις μαναδες, οικογενειες αλλων για ΚΑΝΕΝΑ λογο.
Εχεις κατι με τον οιονδηποτε?
Λυστα με αυτον μοναχα, ασε τις μαναδες στην ακρη που ειναι ΙΕΡΟΤΕΡΟ ΠΡΑΓΜΑ στον κωλοκοσμο αυτο. Ομως απο αξιες τι να ξερουν ατομα του επιπεδου σου.
4) Επειδη ομως δεν ειμαι και παντελως κοπανος να την κανω με ελαφρια πηδηματακια, τραβα πιες κανενα ΞΥΔΑΚΙ να σου περασει. Εχω τα κοτσια και βγαζω χρημα να συντηρουμαι, δεν εχω αναγκη να γλυψω τον καθεναν για πενταροδεκαρες. Γιαυτο καθομαι και προγραμματιζω, ναξερες τι ωραια ειναι να σουφρωνεις τα 20ρικα απο το ταμειο....
Παω τωρα να πιω τον καφεδακο μου, θα φουμαρω και το πουρο δινοντας και μπουρμπουαρ στη γκαρσονα (οχι οτι θελω να την πηδηξω, αλλα για τον εγωισμο) και το βραδυ θα τον χωσω σε κωλαρακι παλι. Αλλα επειδη η ντουντα μου ειναι κουρασμενη, δε θα ανεβασω κριτικη, σιγα μην ενημερωνω τυπους σαν κι εσενα.

[move]lakis33 που σου χρειαζεται[/move]
 

karaflokondoras

Μέλος
Εγγρ.
2 Σεπ 2014
Μηνύματα
261
Like
2
Πόντοι
1
Παω τωρα να πιω τον καφεδακο μου, θα φουμαρω και το πουρο δινοντας και μπουρμπουαρ στη γκαρσονα (οχι οτι θελω να την πηδηξω, αλλα για τον εγωισμο) και το βραδυ θα τον χωσω σε κωλαρακι παλι. Αλλα επειδη η ντουντα μου ειναι κουρασμενη, δε θα ανεβασω κριτικη, σιγα μην ενημερωνω τυπους σαν κι εσενα

Τώρα μου αρέσεις έχεις πιάσει το νόημα! Δώσε κώδικες στο λαό όλο και κάποιος θα τους χρειαστεί !  :rockon: :rockon:
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom