Νέα

"Πέσιμο" στο δρόμο-Είναι extreme για την Ελλάδα;

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα n_i_k_o_s
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 476
  • Εμφανίσεις 27K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

n_i_k_o_s

Μέλος
Εγγρ.
4 Μαΐ 2014
Μηνύματα
115
Like
1
Πόντοι
1
Παιδιά να πω καταρχήν ότι ειμαι 22 γιατί θεωρώ ότι έχει μεγάλη σημασία.Ασχολούμαι με το πέσιμο(δεν εννοώ καφρίλες του στυλ τι μωρό είσαι εσυ κλπ.) εδώ και πολύ καιρό.Μέχρι τωρα εστίαζα την προσοχή μου σε bar,club,cafe κλπ. αλλά κατάλαβα ότι αγνοώ κοπέλες στο φοιτητικό campus,στα εμπορικά κέντρα,στην αγορά,σε πεζόδρομους κλπ.Θεωρώ ότι είναι κάπως πιο εύκολο γιατί δεν υπάρχει δυνατή μουσική,βρίσκεις γυναίκες που είναι μόνες τους χωρίς να προσπαθούν οι φίλες τους να σου τις παρουν με το ζόρι ενώ αυτές θέλουν να σου μιλήσουν(όσοι το έχουν ζήσει καταλαβαίνουν το σπάσιμο :grin:).Επιπλέον το καλό είναι ότι μπορείς να το κάνεις παντού και πάντα χωρίς να χρειάζεται να ερθει το βράδυ για να βγεις. Αυτό που θέλω να ρωτήσω είναι αν θεωρείτε ότι είναι ακραίο για τη χώρα μας(θα ήθελα να μου πουν τη γνώμη τους κι οι γυναίκες του site).Πιστεύετε ότι είναι κατι τρελό,κάτι γαμάτο;Αυτοί που το κάνουν έχουν τρελά @@ ή είναι ηλίθιοι;

Πείτε τη γνώμη σας ελεύθερα :sunglasses:

Να περνάτε καλά :grin:
 

tzooon1989

Μέλος
Εγγρ.
16 Φεβ 2013
Μηνύματα
964
Like
5
Πόντοι
6
το σκεφτομαι και γω φιλε,γιατι να χαλας λεφτα σε ποτα και κερασματα,στο δρομο,αν γουσταρει,ανταλλαζετε τηλεφωνα κ προχωραει το θεμα
 

ZoReN

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
24 Μαΐ 2013
Μηνύματα
5.725
Κριτικές
8
Like
2.420
Πόντοι
506
πως ανοιγεις κουβεντα στο δρομο?σε βιτρινες και στασεσ λεωφοριων?
 

Boldemort

Σεβαστός
Εγγρ.
4 Σεπ 2009
Μηνύματα
47.532
Κριτικές
12
Like
38
Πόντοι
1.220
:2funny: :2funny: :2funny:

ασχολεισαι με κάτι πολυ σοβαρο δηλαδη αυτο το καιρο
 

Tmac1

Μέλος
Εγγρ.
11 Ιαν 2015
Μηνύματα
299
Κριτικές
1
Like
4
Πόντοι
1
Γιατι να ειναι ακραιο ρε φιλε; Αλλο να πας και να της πεις μενω πιο διπλα ελα και αλλο να πιασεις χαλαρη κουβεντα και αμα προχωρησει φευγεις με αριθμο
 

Boldemort

Σεβαστός
Εγγρ.
4 Σεπ 2009
Μηνύματα
47.532
Κριτικές
12
Like
38
Πόντοι
1.220
Παιδιά να πω καταρχήν ότι ειμαι 22 γιατί θεωρώ ότι έχει μεγάλη σημασία.Ασχολούμαι με το πέσιμο(δεν εννοώ καφρίλες του στυλ τι μωρό είσαι εσυ κλπ.) εδώ και πολύ καιρό.Μέχρι τωρα εστίαζα την προσοχή μου σε bar,club,cafe κλπ. αλλά κατάλαβα ότι αγνοώ κοπέλες στο φοιτητικό campus,στα εμπορικά κέντρα,στην αγορά,σε πεζόδρομους κλπ.Θεωρώ ότι είναι κάπως πιο εύκολο γιατί δεν υπάρχει δυνατή μουσική,βρίσκεις γυναίκες που είναι μόνες τους χωρίς να προσπαθούν οι φίλες τους να σου τις παρουν με το ζόρι ενώ αυτές θέλουν να σου μιλήσουν(όσοι το έχουν ζήσει καταλαβαίνουν το σπάσιμο :grin:).Επιπλέον το καλό είναι ότι μπορείς να το κάνεις παντού και πάντα χωρίς να χρειάζεται να ερθει το βράδυ για να βγεις. Αυτό που θέλω να ρωτήσω είναι αν θεωρείτε ότι είναι ακραίο για τη χώρα μας(θα ήθελα να μου πουν τη γνώμη τους κι οι γυναίκες του site).Πιστεύετε ότι είναι κατι τρελό,κάτι γαμάτο;Αυτοί που το κάνουν έχουν τρελά @@ ή είναι ηλίθιοι;

Πείτε τη γνώμη σας ελεύθερα :sunglasses:

Να περνάτε καλά :grin:

Πιστευω ειναι μάταιο και αναποτελεσματικο με χαμηλο ποσοστο επιτυχιας και αυτο δεν ευθυνεται σε σενα ευθυνεται στο γεγονος οτι δεν έχεις κάτι που να σε συνδέει με την άλλη και η αλλη μπορει να σκεφτει το οτιδηποτε οτι πχ το κανεις συνεχεια και σε αλλες και φυσικα θα έχει δικιο διοτι ετσι ειναι. Οι φιλες τους απλα προσπαθουν να τις βοηθησουν και να τις προστατεψουν και ειναι ωραιο αυτο και εγω αν ημουν φιλος το ιδιο θα εκανα για τον φιλο μου.

Δεν έχεις κάτι να σε συνδέει με μια τέτοια αγνωστη ουτε δυνατες αναμνησεις (παλιοι συμμαθητες) και πράγματα που έχετε περάσει και ζησει μαζι ουτε τιποτα. Ειναι σαν να ψάχνεις καρφιτσα με δεμένα μάτια.Μονο αν βλέπεις οτι η άλλη έχει την διάθεση και ειναι ανοιχτη σε μια νεα γνωριμια. Και παλι πρεπει να τεστάρεις τι ατομο ειναι αυτο και τι ρολο βαράει.
 

extraman

Μέλος
Εγγρ.
4 Οκτ 2013
Μηνύματα
51
Κριτικές
1
Like
0
Πόντοι
0
Παιδιά να πω καταρχήν ότι ειμαι 22 γιατί θεωρώ ότι έχει μεγάλη σημασία.Ασχολούμαι με το πέσιμο(δεν εννοώ καφρίλες του στυλ τι μωρό είσαι εσυ κλπ.) εδώ και πολύ καιρό.Μέχρι τωρα εστίαζα την προσοχή μου σε bar,club,cafe κλπ. αλλά κατάλαβα ότι αγνοώ κοπέλες στο φοιτητικό campus,στα εμπορικά κέντρα,στην αγορά,σε πεζόδρομους κλπ.Θεωρώ ότι είναι κάπως πιο εύκολο γιατί δεν υπάρχει δυνατή μουσική,βρίσκεις γυναίκες που είναι μόνες τους χωρίς να προσπαθούν οι φίλες τους να σου τις παρουν με το ζόρι ενώ αυτές θέλουν να σου μιλήσουν(όσοι το έχουν ζήσει καταλαβαίνουν το σπάσιμο :grin:).Επιπλέον το καλό είναι ότι μπορείς να το κάνεις παντού και πάντα χωρίς να χρειάζεται να ερθει το βράδυ για να βγεις. Αυτό που θέλω να ρωτήσω είναι αν θεωρείτε ότι είναι ακραίο για τη χώρα μας(θα ήθελα να μου πουν τη γνώμη τους κι οι γυναίκες του site).Πιστεύετε ότι είναι κατι τρελό,κάτι γαμάτο;Αυτοί που το κάνουν έχουν τρελά @@ ή είναι ηλίθιοι;

Πείτε τη γνώμη σας ελεύθερα :sunglasses:

Να περνάτε καλά :grin:

Nα εστιάσεις στο μετρό,είναι η καλύτερη πιάτσα γι'αυτό που εξασκείς. Απροετοίμαστες...
 
OP
OP
n_i_k_o_s

n_i_k_o_s

Μέλος
Εγγρ.
4 Μαΐ 2014
Μηνύματα
115
Like
1
Πόντοι
1
Γιατι να ειναι ακραιο ρε φιλε; Αλλο να πας και να της πεις μενω πιο διπλα ελα και αλλο να πιασεις χαλαρη κουβεντα και αμα προχωρησει φευγεις με αριθμο

Φίλε εγώ δε το θεωρώ ακραίο.Συμφωνώ.
 
Εγγρ.
21 Νοε 2013
Μηνύματα
1.365
Like
1
Πόντοι
16
Δεν είναι κάτι ακραίο, αλλά θέλει να πληρείς κάποιες προ'υ'ποθέσεις αρχικά σε εμφάνιση και κυρίως σε λέγειν. Εν ολίγοις να έχεις αξιόλογη εμφάνιση και να έχει πολύ καλές ικανότητες στη "μπαλίτσα".
 

soukeras1

Μέλος
Εγγρ.
5 Ιουλ 2012
Μηνύματα
3.926
Like
22
Πόντοι
16
εμ τι ειναι,αμα εχεις να κανεις με ελλεηνειδες τι περιμενεις...
 

Boldemort

Σεβαστός
Εγγρ.
4 Σεπ 2009
Μηνύματα
47.532
Κριτικές
12
Like
38
Πόντοι
1.220
Δεν είναι κάτι ακραίο, αλλά θέλει να πληρείς κάποιες προ'υ'ποθέσεις αρχικά σε εμφάνιση και κυρίως σε λέγειν. Εν ολίγοις να έχεις αξιόλογη εμφάνιση και να έχει πολύ καλές ικανότητες στη "μπαλίτσα".

Ποια μπαλιτσα μωρε που σας έχουν επηρεάσει ολους οι ταινιες του γκουσγκουνη και του ψάλτη ποια σοβαρη γυναικα θα γυρισει να κοιτάξει καποιον που της την έπεσε στο μετρο? οι φυσιολογικοι ανθρωποι βρισκουν κοπελες απο τον περιγυρο τους οπως και οι φυσιολογικες και οχι τρελες κοπελες. Θα γνωρισεις καμια τέτοια τρελη επειδη εσυ εφατιξες και μετα θα ερθεις εδω να την πεις ελλεηνιδα.
 

ZoReN

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
24 Μαΐ 2013
Μηνύματα
5.725
Κριτικές
8
Like
2.420
Πόντοι
506
Ανάλογα με την αυτοπέποιθηση που έχεις.Αν την έχεις πας direct αλλιώς ρωτάς τη γνώμη της για κάτι ;).
του τυπου εχει γενεθλια μια φιλη και θελω να τις παρω δωρω τι μου προτινεις?
 

jim28

Ανώτερος
Εγγρ.
7 Ιαν 2007
Μηνύματα
1.928
Κριτικές
26
Like
2.307
Πόντοι
6.955
Πριν ξεκινησω την τοποθέτηση μου να σας πω οτι ειμαι γεννημένος το 1978. Θυμάμαι λοιπόν πως ο θείος μου ο οποίος ήτο μέγας γαμάς με έπαιρνε βόλτα με το αμάξικαι με έβαζε να κάνω καμάκι σε γκόμενες στν δρόμο! Το λεκτικό ήτανε ¨γεια σου μανούλι είσαι και πολύ ωραίο παιδί¨
Το συμπέρασμα λοιπόν είναι πως παλία κάπου στο 1980 το καμάκι στον δρόμο είχε πέραση.
Την δεκαετία του 1990 τώτα που ανδρόθηκα και απέκτησα τα κριτήρια αξιολόγησης και τις εμπειρίες μου οχι μόνο δεν είχε πέραση το καμάκι στον δρόμο αλλά αντίθετα θεωρούνταν γύφτος όποιος την έπεφτε στον δρόμο. Οι γκόμενες δεν σου έδιναν καμία σημασία  αλλά αντίθετα προκαλύσαν με προκλητικές εμφανίσεις και μπλαζε υφος. Γκόμενα που έπεφτε απο καμάκι στον δρόμο θεωρούταν γκόμενα χαμηλού επιπέδου.
Εττσι περάσαν τα χρόνια τωρα εγω εχω αποσυρθεί απο το κυνηγι γυναικών διότι αηυτό δεν εχει κανένα νόημα ουτε πιθανοτητες επιτυχίας. Εχω ακούσει όμως γαμιάδες να λένε οτι στα ελληναδικα την δεκαετία του 1990 πάνω στο κέφι γνώριζαν γκόμενες. Η εμπειρία μου λέει οτι οτι γκόμενα γνωρίζεις απο τον κοινωνικό σου κύκλο, συναδέλφους, ξαδερφια και φιλους. Εαν αυτός ο κύκλος είναι φτωχός γαμα τα. Στην περίπτωση τωρα καμακίου αυτό που ειναι κρισιμος παραγοντας επιτυχίας είναι το ποσό αυτοπεποιθηση βγαζει η αυρα και η φωνη σου πράγμα που  είναι έμφιτο και δεν μαθαίνεται.
Παρακαλώ τους νεώτερους να καταθέσουν τις εμπειρίες τους.
 
OP
OP
n_i_k_o_s

n_i_k_o_s

Μέλος
Εγγρ.
4 Μαΐ 2014
Μηνύματα
115
Like
1
Πόντοι
1
Πιστευω ειναι μάταιο και αναποτελεσματικο με χαμηλο ποσοστο επιτυχιας και αυτο δεν ευθυνεται σε σενα ευθυνεται στο γεγονος οτι δεν έχεις κάτι που να σε συνδέει με την άλλη και η αλλη μπορει να σκεφτει το οτιδηποτε οτι πχ το κανεις συνεχεια και σε αλλες και φυσικα θα έχει δικιο διοτι ετσι ειναι. Οι φιλες τους απλα προσπαθουν να τις βοηθησουν και να τις προστατεψουν και ειναι ωραιο αυτο και εγω αν ημουν φιλος το ιδιο θα εκανα για τον φιλο μου.

Δεν έχεις κάτι να σε συνδέει με μια τέτοια αγνωστη ουτε δυνατες αναμνησεις (παλιοι συμμαθητες) και πράγματα που έχετε περάσει και ζησει μαζι ουτε τιποτα. Ειναι σαν να ψάχνεις καρφιτσα με δεμένα μάτια.Μονο αν βλέπεις οτι η άλλη έχει την διάθεση και ειναι ανοιχτη σε μια νεα γνωριμια. Και παλι πρεπει να τεστάρεις τι ατομο ειναι αυτο και τι ρολο βαράει.

Υπάρχουν πολλές που γουστάρουν τα "κακά" τα παιδιά ;)
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom