Νέα

πως βρισκεις την ip καποιου

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα mariakosk
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 31
  • Εμφανίσεις 4K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

mariakosk

Μέλος
Εγγρ.
20 Φεβ 2011
Μηνύματα
562
Like
8
Πόντοι
6
θελω να βρω την ip καποιου που μου μιλαει στο φεις. Ειδα στο youtube καποιες μεθοδους αλλα τα εχασα..


Ο λογος που θελω να τη βρω ειναι γιατι μου μιλαει ενα ψευτικο προφιλ και θελω να δω αν ειναι καποιος που υποψιαζομαι(αν εχουν ιδια ip)

Υπαρχει κανενας χακερ εδω?
 

pmanos

Μέλος
Εγγρ.
11 Μαΐ 2008
Μηνύματα
48
Like
0
Πόντοι
0
Δεν μπορείς! Επίσης η IP είναι κάτι που αλλάζει αν δεν είναι static. Μπορεί τώρα αυτός που υποψιάζεσαι να έχει μια IP και αύριο μια άλλη.
 

Tsambo

Μέλος
Εγγρ.
26 Απρ 2008
Μηνύματα
5.196
Κριτικές
1
Like
5
Πόντοι
66
Εν ολιγοις τυπε, σου την πεφτει καποια μεσω φατσοβιβλιου και αναρωτιεσαι αν ειναι τεστ της γκομενας σου. :grin:
 

Boldemort

Σεβαστός
Εγγρ.
4 Σεπ 2009
Μηνύματα
47.532
Κριτικές
12
Like
36
Πόντοι
1.220
Εν ολιγοις τυπε, σου την πεφτει καποια μεσω φατσοβιβλιου και αναρωτιεσαι αν ειναι τεστ της γκομενας σου. :grin:

τι τυπε ρε κοριτσαρος ειναι δεν την βλέπεις???? ολοκληρη μπολντοτυπισσα
 

skieros

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
9 Μαΐ 2011
Μηνύματα
2.094
Κριτικές
26
Like
1.220
Πόντοι
976
θελω να βρω την ip καποιου που μου μιλαει στο φεις. Ειδα στο youtube καποιες μεθοδους αλλα τα εχασα..


Ο λογος που θελω να τη βρω ειναι γιατι μου μιλαει ενα ψευτικο προφιλ και θελω να δω αν ειναι καποιος που υποψιαζομαι(αν εχουν ιδια ip)

Υπαρχει κανενας χακερ εδω?

καθε φορα που ενα router ανοιγει παιρνει καινουρια ip απο τον σερβερ που του παρεχει δικτυο. Σταθερες ip εχουν μονο τα custom δικτυα των εταιριων και οργανισμων.
 

Boldemort

Σεβαστός
Εγγρ.
4 Σεπ 2009
Μηνύματα
47.532
Κριτικές
12
Like
36
Πόντοι
1.220
ε αφου γραφεις χαζομάρες γιατι να μην εχει και κοιπελες εδω τι ειναι δηλαδη? ξεκοληστε απο αυτα τα κολληματα επιτελους
 

soukeras1

Μέλος
Εγγρ.
5 Ιουλ 2012
Μηνύματα
3.926
Like
22
Πόντοι
16
εχει κοπελες ποιος ειπε οτι δεν εχει..
 

Mexikanos_

Μέλος
Εγγρ.
3 Μαΐ 2011
Μηνύματα
2.929
Like
7
Πόντοι
16
θελω να βρω την ip καποιου που μου μιλαει στο φεις. Ειδα στο youtube καποιες μεθοδους αλλα τα εχασα..


Ο λογος που θελω να τη βρω ειναι γιατι μου μιλαει ενα ψευτικο προφιλ και θελω να δω αν ειναι καποιος που υποψιαζομαι(αν εχουν ιδια ip)

Υπαρχει κανενας χακερ εδω?

Άν σου μιλάει μέσω facebook νομίζω δεν μπορείς.
Τα μηνύματα εκεί έχουν ενδιάμεσο παραλήπτη τους server του facebook. Κάθε φορά που σου μιλάει, στέλνει ένα μήνυμα σε κάποιον υπολογιστή του facebook ο οποίος τελικά σου κάνει και forward το μήνυμα αυτό.
Ζήτα του να μιλήσετε σε κανένα skype (αλλά κι εκεί δεν είμαι 100% σίγουρος ότι υπάρχει άμεση σύνδεση).

Η ip δεν αλλάζει πάντα. Εξαρτάται από τον παροχέα και τον τύπο σύνδεσης του χρήστη (αν έχει καμιά DSL γραμμή και μπαίνει από το σπίτι του λογικά θα είναι η ίδια... σχεδόν πάντα).

Τα προργράμματα που αναφέρθηκαν δεν βοηθάνε. Προϋποθέτουν ότι γνωρίζεις την IP κάποιου ή ο κάποιος είναι βρίσκεται σε τοπικό δίκτυο και έτσι μπορείς να μαζέψεις κάποιες επιπλέον πληροφορίες γι αυτόν.
 

nikosxp

Μέλος
Εγγρ.
1 Σεπ 2005
Μηνύματα
147
Κριτικές
2
Like
117
Πόντοι
1
Να αντιστρέψω το ερώτημα! Και να την βρεις τι θα την κάνεις?

 

thourios

Μέλος
Εγγρ.
3 Φεβ 2006
Μηνύματα
1.424
Κριτικές
2
Like
10
Πόντοι
16
Πρόσεξε μόνο μην γεμίσει τσόντες ο υπολογιστής σου τύπε με όλα αυτά τα σκουπίδια που κατεβάζεις και κάνεις εγκατάσταση. Θα χορτάσεις και τάβλι με το που θα τον ανοίγεις.

:jerking:

 

Συνημμένα

  • Tavli.jpg
    Tavli.jpg
    38,8 KB · Εμφανίσεις: 14

nikosxp

Μέλος
Εγγρ.
1 Σεπ 2005
Μηνύματα
147
Κριτικές
2
Like
117
Πόντοι
1
Και νομίζεις ότι αν ξέρεις την ip κάποιου θα κάνεις κάτι?
Θες ακρη στον ISP provider, για να βρεις ονοματεπώνυμο.
Αν το παίζεις hacker, θα πρέπει ο άλλος να τρέχει internet services, οπως web, ftp, mail services, και να εκμεταλευτείς κάποια τρύπα στα συστήματα του, συν ότι firewall για να μπεις μέσα στο δίκτυο του.
Και οι οικιακοί χρήστες φυσικά δεν τρέχουν τέτοια services, αρα δεν μπορείς να την κάνεις κάτι.....

Οπότε χλωμό σε κόβω...
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom