Νέα

Forum Computεράδων

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα mikebaq
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 44
  • Εμφανίσεις 4K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 3 άτομα (0 μέλη και 3 επισκέπτες)

mikebaq

Μέλος
Εγγρ.
9 Μαρ 2009
Μηνύματα
35
Κριτικές
2
Like
6
Πόντοι
0
Ρε παιδιά ψάχνω αν υπάρχει ένα φόρουμ για κομπιουτεράδες αλλά με στυλ αν θύμαστε όπως το pc master με χαβάλε και ετσι και οχι ξερόλες κ μλκσ.
και sofware και hardware.
 

easyrider77

Μέλος
Εγγρ.
6 Ιαν 2007
Μηνύματα
5.866
Κριτικές
6
Like
236
Πόντοι
86
Ξερολες και μαλακες παντου υπαρχουν αδερφε. και εδω μεσα γραφουν μερικοι πολυ καλοι σ αυτο το αντικειμενο.. αλλο αν ριχνουν και καμια τσαπου πληρωμενη ενδιαμεσα..  :cheesy: :grin:    η βαριονται να γραφουν για pc κλπ.. 
 

Επισκέπτης
Καλησπέρα,ξέρετε πως ν κατεβάζω παιχνίδια η εφαρμογές για το tablet που ειναι επι πληρωμή ?
 

billy13

Τιμημένος
Εγγρ.
23 Μαρ 2008
Μηνύματα
29.142
Κριτικές
123
Like
187
Πόντοι
3.090
OP
OP
M

mikebaq

Μέλος
Εγγρ.
9 Μαρ 2009
Μηνύματα
35
Κριτικές
2
Like
6
Πόντοι
0
Ναι ρε παιδιά θέλω ένα με χαλαρότητα bourdela αλλά κομπιουτεράδικο.
 

Επισκέπτης
Τα ανωτερω ειναι για προγραμματιστες.


Τωρα για Ελλαδα υπαρχει το Ιnsomnia με κινηση (εχει καποιους @@δες κατα διαστηματα, αλλα δεν πεφτει βρισιδι, τρως σουτ αμεσως), το myphone επισης δραστηριο, αλλα ειναι για κινητα (κυριως), ομως εχει και με υπολογιστες κατι ψιλα....
Κατι Thelab, PCTechnology βαρανε μυγες (και χαιρομαι γιατι μεχουν ΒΑΝ πριν χρονια).
Απο ξενα forums το OCAU ειναι καλο, το XtremeSystems ειναι κλικα, το TechPowerUp! ειναι παλι καλο και με καποια σοβαρα ατομα.
 

dirty sαnchez

Μέλος
Εγγρ.
7 Απρ 2014
Μηνύματα
1.150
Κριτικές
6
Like
21
Πόντοι
16
η ρετρο κοινοτητα εχει δυνατους κομπιουτεραδες (απ'τα γενοφασκια..)
google it  :sunglasses:
 

CCSS13

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
27 Δεκ 2009
Μηνύματα
19.298
Like
2
Πόντοι
166
Τα ανωτερω ειναι για προγραμματιστες.


Τωρα για Ελλαδα υπαρχει το Ιnsomnia με κινηση (εχει καποιους @@δες κατα διαστηματα, αλλα δεν πεφτει βρισιδι, τρως σουτ αμεσως), το myphone επισης δραστηριο, αλλα ειναι για κινητα (κυριως), ομως εχει και με υπολογιστες κατι ψιλα....
Κατι Thelab, PCTechnology βαρανε μυγες (και χαιρομαι γιατι μεχουν ΒΑΝ πριν χρονια).
Απο ξενα forums το OCAU ειναι καλο, το XtremeSystems ειναι κλικα, το TechPowerUp! ειναι παλι καλο και με καποια σοβαρα ατομα.
kai adslgr.com :)
 

Tsolias.Psolias

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
8 Ιουλ 2007
Μηνύματα
15.110
Like
27
Πόντοι
166
Ρε παιδιά ψάχνω αν υπάρχει ένα φόρουμ για κομπιουτεράδες αλλά με στυλ αν θύμαστε όπως το pc master με χαβάλε και ετσι και οχι ξερόλες κ μλκσ.
και sofware και hardware.
εγώ έχω φάει ban από όλα τα ελληνικά
και από τα ξένα από το tomshardware.de .
ένα μάλιστα ελληνικό με έκανε ban 2 φορές, τη μία επειδή έβαλα το Tsolias.Psolias ως όνομα και τη δεύτερη γιατί έβρισα ένα φλωρομόντ για τα χαζά που έκανε και τους ηλίθιους κανόνες... είχα καμιά 50αριά ποστ σε πράγματα που μπορούσα να βοηθήσω και ήμουν γύρω στα 3 χρόνια στο φόρουμ αλλά δεν μπορούσαν να ανοίξω θρεντ για να ζητήσω αγορά αντικειμένου και έπρεπε να έχω 60 ποστ... έμπαιναν οι άλλοι και σε 2 μέρες έκαναν σπαμ 60 φορές και ανέβαζαν αγγελίες.
σε ένα άλλο ελληνικό έφυγα οικειοθελώς γιατί ανέβαζαν μεταφρασμένες ειδήσεις μόνο, και τα πιο ψαγμένα σχόλια ήταν του στυλ : "άααα πολύ όμορφη κάρτα αν και θα την προτιμούσα σε μπλε και όχι σε κόκκινο με ροζ βούλες"
όταν μιλάς για ελληνικά φόρουμ σε αυτόν τον τομέα, μιλάς μόνο για άτομα που κάνουν overclock... πράγμα που για εμένα είναι κάτι το τελείως άχρηστο, διότι ο ίδιος ο developer ξέρεις ακριβώς πως συμπεριφέρεται το chip του, δεν χρειάζεται τον κάγκουρα με το super_h@ckaz0rd_overC1oCkeR nickname να του πει τι δυνατότητες έχει το προιόν του.


από ξένα έχω παρατήσει το anandtech μετά από 9 χρόνια ανάγνωσης και συμμετοχής... γιατί εξαγοράστηκε από κωλοεταιρία.
έχω παρατήσει το phornix... (forum για Linux) γιατί μέχρι και ανιχνευτές καπνού κατάντησε να διαφημίζει για κανένα φράγκο, η κοινότητά του είναι άψογη, ενώ ο ίδιος, michael larabel είναι για τον πούτσο(το σωστό είναι αθώος βλακάκος). στόκος από τους λίγους(περίεργο αν σκεφτείς ότι όσοι ασχολούνται με τέτοια θέματα έχουν ένα Α επίπεδο ευφυίας)
xbitlabs, καλό σάιτ, αλλά έχει ψοφήσει γενικώς. το φόρουμ του είναι βέβαια ενεργό αν και δεν το έχω επισκεφτεί πολλές φορές.
tomshardware είναι ψιλοπεσμένο τώρα τελευταία, έχει χάλια κοινότητα, ξερόλες με παράσημα... άμα έχεις κάνει 5 ποστ σε ένα συγκεκριμένο υπο-τμήμα του forum. έχω διαβάσει τα απίστευτα εκεί μέσα, το χειρότερο είναι ότι σου προτείνουν αγορές ο καθένας με βάση τις ευαισθησίες που έχει σε κάθε εταιρία... αν είναι δυνατόν.
dailytech .... γαμάτο σάιτ, με αρκετά χιουμοριστικά και σατυρικά στοιχεία στα άρθρα του. το διαβάζω 8 χρόνια, το συστήνω.

videocardz, επίσης φοβερό σάιτ, με γαμάτο ιδιοκτήτη, κρίνει στα άρθρα του με βάση τα στοιχεία που έχει και όχι με βάση τις προσωπικές του προτιμήσεις.
slashdot, το απόλυτο νερντοσάιτ... μπες δες δεν λέω τίποτε άλλο. θέματα από h/w s/w μέχρι και πολιτικά. για πουτάνες δεν έχει ακόμα.
fudzilla, επίσης γαμάτο σάιτ, το παρακολουθώ και αυτό σχεδόν μια δεκαετία, έχει γαμάτα σχόλια σε κάθε είδηση που ανεβάζει. φόρουμ δεν έχω κοιτάξει.
wccftech, μόνο για τα νέα, έχουν ακουστεί διάφορα για αυτό, μέχρι και ψεύτικες ειδήσεις ανεβάζει. διαβάζετε με λίγο επιφύλαξη.
guru3d, επίσης καλό και φιλότιμο σάιτ.
news.softpedia.com μέτριο, γενικού ενδιαφέροντος ειδήσεις αν και κυρίως για s/w, h/w. βάζει και κάποιες προσωπικές απόψεις οι περισσότερες για τον πούτσο(αυτά είναι για μπλογκ και όχι για σάιτ ειδήσεων)
techpowerup, φοβερό σάιτ, τρομερή κοινότητα, έχει το gpuz και cpuz, τα πάντα περί υπολογιστών.

neogaf το απόλυτο φόρουμ για παιχνίδια. απίστευτη κοινότητα με απίστευτα θρεντ στο off-topic.

για πιο hardcore πράγματα(προγραμματισμό e.t.c.)
darklab/tomasulo/script/tomasulo.htm

αυτά τα λινκ έχω μαζέψει εγώ τόσα χρόνια με πράγματα που θεωρώ χρήσιμα.
δεν είναι όλα σε μορφή φόρουμ, αλλά πιστεύω θα βοηθήσουν κάποιους.
 

Επισκέπτης
Το ΤechPowerUp! σπονσοναρει το GPUz (ο διαχειριστης του ο W1zzard τοχει φτιαξει), εκει παντως ειχα γνωριστει με ενα καλο τυπο που με ειχε βοηθησει στα πρωτα σταδια της C#.
Γενικα για υπερχρονισμο (οverclocking) υπαρχουν κι αλλα πατροπαραδοτα που εχουν πεσει σε μαρασμο οπως τα Αoaforums, PcPer, ABXzone, Ocforums, ενω τα Εxtreoverclocking, BitTech καπως ψιλοκινιουνται. Χρησιμο ειναι και το OCUK.
Το Adsl.gr ναι το ξεχασα, αλλα δεν ειχα γραφτει ποτε εκει, κι ουτε περνουσα γενικα.
Μπορεις να πας στο Αlexa.com για να δεις τα πρωτα σε κινηση ιστολογια στο Ελλαδισταν.
 

gusmx5

Μέλος
Εγγρ.
6 Ιαν 2007
Μηνύματα
3.138
Κριτικές
6
Like
61
Πόντοι
16
λυστε μου μια απορια....
μολις εκανα φορματ σε ενα λαπτοπ ενος φιλου...
του εβαλα τα 7...μολις του εκανα τα update και τον εκλεισα,δεν ανοιγει...
Η οθονη δεν αναβει.ο σκληρος δεν χτυπησε γιατι τον εβγαλα και τον εβαλα στο δικο μου λαπτοπ κ δουλευει κανονικα?Αρα?Καρτα γραφικων?
Οφειλω να πω οτι κανοντας τα update κολλησε καπου κ δεν τα εγκαθιστουσε αλλο κ τον εκλεισα με το κουμπι.
για πειτε γνωμες...
 

gusmx5

Μέλος
Εγγρ.
6 Ιαν 2007
Μηνύματα
3.138
Κριτικές
6
Like
61
Πόντοι
16
αρχιδια κομπιουτεραδες...ουτε στο κομπιουτερ μπροστα δεν ειναι...
 

pgp74

Μέλος
Εγγρ.
3 Σεπ 2013
Μηνύματα
6.351
Κριτικές
6
Like
21
Πόντοι
66
εγώ έχω φάει ban από όλα τα ελληνικά
και από τα ξένα από το tomshardware.de .
ένα μάλιστα ελληνικό με έκανε ban 2 φορές, τη μία επειδή έβαλα το Tsolias.Psolias ως όνομα και τη δεύτερη γιατί έβρισα ένα φλωρομόντ για τα χαζά που έκανε και τους ηλίθιους κανόνες... είχα καμιά 50αριά ποστ σε πράγματα που μπορούσα να βοηθήσω και ήμουν γύρω στα 3 χρόνια στο φόρουμ αλλά δεν μπορούσαν να ανοίξω θρεντ για να ζητήσω αγορά αντικειμένου και έπρεπε να έχω 60 ποστ... έμπαιναν οι άλλοι και σε 2 μέρες έκαναν σπαμ 60 φορές και ανέβαζαν αγγελίες.
σε ένα άλλο ελληνικό έφυγα οικειοθελώς γιατί ανέβαζαν μεταφρασμένες ειδήσεις μόνο, και τα πιο ψαγμένα σχόλια ήταν του στυλ : "άααα πολύ όμορφη κάρτα αν και θα την προτιμούσα σε μπλε και όχι σε κόκκινο με ροζ βούλες"
όταν μιλάς για ελληνικά φόρουμ σε αυτόν τον τομέα, μιλάς μόνο για άτομα που κάνουν overclock... πράγμα που για εμένα είναι κάτι το τελείως άχρηστο, διότι ο ίδιος ο developer ξέρεις ακριβώς πως συμπεριφέρεται το chip του, δεν χρειάζεται τον κάγκουρα με το super_h@ckaz0rd_overC1oCkeR nickname να του πει τι δυνατότητες έχει το προιόν του.


από ξένα έχω παρατήσει το anandtech μετά από 9 χρόνια ανάγνωσης και συμμετοχής... γιατί εξαγοράστηκε από κωλοεταιρία.
έχω παρατήσει το phornix... (forum για Linux) γιατί μέχρι και ανιχνευτές καπνού κατάντησε να διαφημίζει για κανένα φράγκο, η κοινότητά του είναι άψογη, ενώ ο ίδιος, michael larabel είναι για τον πούτσο(το σωστό είναι αθώος βλακάκος). στόκος από τους λίγους(περίεργο αν σκεφτείς ότι όσοι ασχολούνται με τέτοια θέματα έχουν ένα Α επίπεδο ευφυίας)
xbitlabs, καλό σάιτ, αλλά έχει ψοφήσει γενικώς. το φόρουμ του είναι βέβαια ενεργό αν και δεν το έχω επισκεφτεί πολλές φορές.
tomshardware είναι ψιλοπεσμένο τώρα τελευταία, έχει χάλια κοινότητα, ξερόλες με παράσημα... άμα έχεις κάνει 5 ποστ σε ένα συγκεκριμένο υπο-τμήμα του forum. έχω διαβάσει τα απίστευτα εκεί μέσα, το χειρότερο είναι ότι σου προτείνουν αγορές ο καθένας με βάση τις ευαισθησίες που έχει σε κάθε εταιρία... αν είναι δυνατόν.
dailytech .... γαμάτο σάιτ, με αρκετά χιουμοριστικά και σατυρικά στοιχεία στα άρθρα του. το διαβάζω 8 χρόνια, το συστήνω.

videocardz, επίσης φοβερό σάιτ, με γαμάτο ιδιοκτήτη, κρίνει στα άρθρα του με βάση τα στοιχεία που έχει και όχι με βάση τις προσωπικές του προτιμήσεις.
slashdot, το απόλυτο νερντοσάιτ... μπες δες δεν λέω τίποτε άλλο. θέματα από h/w s/w μέχρι και πολιτικά. για πουτάνες δεν έχει ακόμα.
fudzilla, επίσης γαμάτο σάιτ, το παρακολουθώ και αυτό σχεδόν μια δεκαετία, έχει γαμάτα σχόλια σε κάθε είδηση που ανεβάζει. φόρουμ δεν έχω κοιτάξει.
wccftech, μόνο για τα νέα, έχουν ακουστεί διάφορα για αυτό, μέχρι και ψεύτικες ειδήσεις ανεβάζει. διαβάζετε με λίγο επιφύλαξη.
guru3d, επίσης καλό και φιλότιμο σάιτ.
news.softpedia.com μέτριο, γενικού ενδιαφέροντος ειδήσεις αν και κυρίως για s/w, h/w. βάζει και κάποιες προσωπικές απόψεις οι περισσότερες για τον πούτσο(αυτά είναι για μπλογκ και όχι για σάιτ ειδήσεων)
techpowerup, φοβερό σάιτ, τρομερή κοινότητα, έχει το gpuz και cpuz, τα πάντα περί υπολογιστών.

neogaf το απόλυτο φόρουμ για παιχνίδια. απίστευτη κοινότητα με απίστευτα θρεντ στο off-topic.

για πιο hardcore πράγματα(προγραμματισμό e.t.c.)
darklab/tomasulo/script/tomasulo.htm

αυτά τα λινκ έχω μαζέψει εγώ τόσα χρόνια με πράγματα που θεωρώ χρήσιμα.
δεν είναι όλα σε μορφή φόρουμ, αλλά πιστεύω θα βοηθήσουν κάποιους.

Ωραίος!  :thumbsup:
 

giasou

Μέλος
Εγγρ.
1 Φεβ 2006
Μηνύματα
2.866
Κριτικές
5
Like
150
Πόντοι
16
πδια οτι θεελετε μπορητε να με ρωτησετε αφοβα δεν θα σασ χρεωσω τιπτα κε δεν επισησ θα σασ ηρωνεφτω οπωσ κανοθν αλλοι κσερωλεσ σε καποια σαητσ!
και σε θεματα χαρντγοθαρ και σωφτγοθαρ!! :rockon: :rockon: :rockon:
 

easyrider77

Μέλος
Εγγρ.
6 Ιαν 2007
Μηνύματα
5.866
Κριτικές
6
Like
236
Πόντοι
86
Φιλε Γειασου, ξερεις απο pc ρε..?  :rolleyes:  :cheesy:
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom