Νέα

Ελεύθεροι επαγγελματίες

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα heimweh_64
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 147
  • Εμφανίσεις 9K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

heimweh_64

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
2 Νοε 2011
Μηνύματα
3.618
Κριτικές
6
Like
302
Πόντοι
296

Καλημέρα,

Το λέμε καιρό με τον nick trive Και τον blizardeye. Το άνοιξα λοιπόν.

Δικηγόροι, συμβολαιογράφοι, δικ. επιμελητές, δικαστές (λέτε?), εισαγγελείς (λέτε?), οικονομολόγοι, μηχανικοί, ιατροί και λοιπές δημοκρατικές δυνάμεις, μπορούμε εδώ να κουβαντιάζουμε τα επαγγλεματικά μας και τα άλλα.

Ευχαριστώ
 
OP
OP
heimweh_64

heimweh_64

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
2 Νοε 2011
Μηνύματα
3.618
Κριτικές
6
Like
302
Πόντοι
296
Άρξασθε,

Δεύτερη απόφαση από το Πρωτοδικείο Κοζάνης, η πρώτη από δικαστήριο της Θράκης, που δικαιώνει δανειολήπτες σε ελβετικό φράγκο.

 

brabus67

Σπουδαίος
Εγγρ.
9 Οκτ 2010
Μηνύματα
32.054
Like
11.480
Πόντοι
2.606
Καλημέρα,

Το λέμε καιρό με τον nick trive Και τον blizardeye. Το άνοιξα λοιπόν.

Δικηγόροι, συμβολαιογράφοι, δικ. επιμελητές, δικαστές (λέτε?), εισαγγελείς (λέτε?), οικονομολόγοι, μηχανικοί, ιατροί και λοιπές δημοκρατικές δυνάμεις, μπορούμε εδώ να κουβαντιάζουμε τα επαγγλεματικά μας και τα άλλα.

Ευχαριστώ
λειπει κι ο αλεξ να συντονιζει την κουβεντα  >:cheesy:
 
OP
OP
heimweh_64

heimweh_64

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
2 Νοε 2011
Μηνύματα
3.618
Κριτικές
6
Like
302
Πόντοι
296
θα ανακάμψει.
 

adakos

Σπουδαίος
Εγγρ.
23 Ιαν 2009
Μηνύματα
1.625
Κριτικές
9
Like
1.445
Πόντοι
3.145
Άρξασθε,

Δεύτερη απόφαση από το Πρωτοδικείο Κοζάνης, η πρώτη από δικαστήριο της Θράκης, που δικαιώνει δανειολήπτες σε ελβετικό φράγκο.


ΟΜΟΡΦΑ!!!  επιτέλους...δεν το λέω για μένα...εγω  δεν ξέρω με φωτισε ο θεός και το εκλεισα πολύ γρήγορα το δικό μου..
αλλά  έχω πολλούς γνωστούς  κυρίως για στεγαστικά.
 
OP
OP
heimweh_64

heimweh_64

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
2 Νοε 2011
Μηνύματα
3.618
Κριτικές
6
Like
302
Πόντοι
296

Ναι και με πολλά ενδιαφέροντα νομικά ζητήματα. Να δούμε, αν θα αντέξουν στα ένδικα μέσα.

 

geoMan

Ανώτερος
Εγγρ.
24 Μαΐ 2009
Μηνύματα
27.114
Κριτικές
16
Like
13.015
Πόντοι
5.577
το ειδος ελευθερος επαγγελματιας δεν θα υπαρχει σε 2 χρονια τυπε.
Δεν αντεχει φορολογικα και ασφαλιστικα  :S
 

NICK TRIVE

Τιμημένος
Εγγρ.
6 Μαρ 2014
Μηνύματα
35.460
Κριτικές
53
Like
9.210
Πόντοι
25.786
Καλημέρα,

Το λέμε καιρό με τον nick trive Και τον blizardeye. Το άνοιξα λοιπόν.

Δικηγόροι, συμβολαιογράφοι, δικ. επιμελητές, δικαστές (λέτε?), εισαγγελείς (λέτε?), οικονομολόγοι, μηχανικοί, ιατροί και λοιπές δημοκρατικές δυνάμεις, μπορούμε εδώ να κουβαντιάζουμε τα επαγγλεματικά μας και τα άλλα.

Ευχαριστώ
Μπράβο φίλε καιρός ηταν.
Έτσι δεν θα σπαμάρουμε και στα διάφορα θρεντ.

Επίσης σαν ιδέα θα ηταν καλο να βάλεις ψηφοφορία με τα επαγγέλματα να δηλώνει και τι ειναι ο καθένας.
Σαν στατιστικό. Άλλωστε δεν φαίνεται ποιος ψηφίζει αν δεν θέλει κάποιος να καρφωθεί.
 
OP
OP
heimweh_64

heimweh_64

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
2 Νοε 2011
Μηνύματα
3.618
Κριτικές
6
Like
302
Πόντοι
296
Ναι. Ο κατ' εξοχήν λόγος ήταν αυτός.

 

Eraser

Μέλος
Εγγρ.
29 Δεκ 2008
Μηνύματα
1.330
Like
2
Πόντοι
16
Ενδιαφέρον και επίκαιρο για μένα αφού δυστυχώς πρέπει να το κάνω το βήμα όπως φαίνεται...

Θα ήθελα να ρωτήσω κάτι για όποιον γνωρίζει γιατί δεν έχω ιδέα και πρόκειται να το ψάξω το επόμενο διάστημα:
Έστω πρώην μισθωτός με 15+ χρόνια προυπηρεσία που θα ξεκινήσει με μπλοκάκι και θα γραφτεί στον ΟΑΕΕ.
Σε ποια κατηγορία ασφάλισης πάει?
Σε αυτήν που αναλογεί στα προηγούμενα χρόνια προυπηρεσίας ή στην πρώτη?
Ξέρει κάποιος?

Όπως είπα, μάλλον πρόκειται να ξεκινήσω αλλά λόγω προβλήματος υγείας δεν έχω καταφέρει ακόμη να πάω να ρωτήσω...
 

blizardeye

Τιμημένος
Εγγρ.
27 Δεκ 2013
Μηνύματα
77.751
Κριτικές
40
Like
17.069
Πόντοι
24.896
Εύγε, κ. heimweh!
Το σκεπτόμασταν καιρό αλλά εσείς το υλοποιήσατε.
Πιστεύω ότι πρέπει να στηριχθεί δυναμικά και θα είναι χρήσιμο και σ΄ εμάς και στους πελάτες μας.
ΠΡΟΣΟΧΗ όμως .... προς τους κ.κ. συναδέλφους. Αυτό το θρεντ δε πρέπει να χρησιμοποιθηθεί ως τόπος αλίευσης πελατών. Πιστεύω, κ. heimweh, ότι και εσείς αν αντιληφθείτε να συμβαίνει κάτι τέτοιο, θα το κλείσετε άμεσα.
Αρχίζουμε λοιπόν ...
Γεννηθήτω φως [ είπε ] και εγεννήθησαν οι δικηγόροι, για να μπει τάξη στο χάος του Σύμπαντος!
 

NICK TRIVE

Τιμημένος
Εγγρ.
6 Μαρ 2014
Μηνύματα
35.460
Κριτικές
53
Like
9.210
Πόντοι
25.786
Ενδιαφέρον και επίκαιρο για μένα αφού δυστυχώς πρέπει να το κάνω το βήμα όπως φαίνεται...

Θα ήθελα να ρωτήσω κάτι για όποιον γνωρίζει γιατί δεν έχω ιδέα και πρόκειται να το ψάξω το επόμενο διάστημα:
Έστω πρώην μισθωτός με 15+ χρόνια προυπηρεσία που θα ξεκινήσει με μπλοκάκι και θα γραφτεί στον ΟΑΕΕ.
Σε ποια κατηγορία ασφάλισης πάει?
Σε αυτήν που αναλογεί στα προηγούμενα χρόνια προυπηρεσίας ή στην πρώτη?
Ξέρει κάποιος?

Όπως είπα, μάλλον πρόκειται να ξεκινήσω αλλά λόγω προβλήματος υγείας δεν έχω καταφέρει ακόμη να πάω να ρωτήσω...
Στην πρώτη.
 

erinal

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
16 Δεκ 2008
Μηνύματα
68.111
Like
85
Πόντοι
866
Ωραίο θρέντ αν και δεν έχω καταλάβει που το πάει..  :think:
 

blizardeye

Τιμημένος
Εγγρ.
27 Δεκ 2013
Μηνύματα
77.751
Κριτικές
40
Like
17.069
Πόντοι
24.896
Ωραίο θρέντ αν και δεν έχω καταλάβει που το πάει..  :think:
Είναι στα σπάργανα. Ξέρετε ποιοι πρέπει να το υποστηρίξουν. Ελπίζω να κατευθυνθεί σε υγιείς διαδρομές. Όποτε επιθυμείτε, σας αναμένουμε!
 

erinal

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
16 Δεκ 2008
Μηνύματα
68.111
Like
85
Πόντοι
866
Είναι στα σπάργανα. Ξέρετε ποιοι πρέπει να το υποστηρίξουν. Ελπίζω να κατευθυνθεί σε υγιείς διαδρομές. Όποτε επιθυμείτε, σας αναμένουμε!

κάνατε ένα θρεντ για νομικους ; η ένα θρεντ για ελευθερους επαγγελματιες; και με τι σκοπο να ρωτάει καθείς (λες και δεν το κανει με πμ) θέματα νομικα;  :think:
 

erinal

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
16 Δεκ 2008
Μηνύματα
68.111
Like
85
Πόντοι
866
τωρα που το θυμηθηκα ειδα καπου οτι ο συλλογος Αθηνών θα αναρτησει ενδικοφανη προσφυγη για το ΕΝΦΙΑ. Πιστεύει κανείς οτι θα βγάλουν απόφαση ποτε επι των προσφυγών αυτών ;
 

blizardeye

Τιμημένος
Εγγρ.
27 Δεκ 2013
Μηνύματα
77.751
Κριτικές
40
Like
17.069
Πόντοι
24.896
τωρα που το θυμηθηκα ειδα καπου οτι ο συλλογος Αθηνών θα αναρτησει ενδικοφανη προσφυγη για το ΕΝΦΙΑ. Πιστεύει κανείς οτι θα βγάλουν απόφαση ποτε επι των προσφυγών αυτών ;
Θα βγάλουν. Όπως έβγαλαν σωρηδόν και για τις έκτακτες εισφορές, όπου όλες ήταν απορριπτικές.
 

bixterious

Σπουδαίος
Εγγρ.
27 Ιουν 2013
Μηνύματα
3.282
Κριτικές
36
Like
6.859
Πόντοι
3.446
Καλημέρα,

Το λέμε καιρό με τον nick trive Και τον blizardeye. Το άνοιξα λοιπόν.

Δικηγόροι, συμβολαιογράφοι, δικ. επιμελητές, δικαστές (λέτε?), εισαγγελείς (λέτε?), οικονομολόγοι, μηχανικοί, ιατροί και λοιπές δημοκρατικές δυνάμεις, μπορούμε εδώ να κουβαντιάζουμε τα επαγγλεματικά μας και τα άλλα.

Ευχαριστώ

τραβεστί ευπρόσδεκτα?
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom