Νέα

Πράγματα που κάποιος θα πρέπει να έχει κάνει μεχρι τα 30

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα duskolieggrafi
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 822
  • Εμφανίσεις 41K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

duskolieggrafi

Τιμημένος
Εγγρ.
22 Μαΐ 2011
Μηνύματα
5.009
Κριτικές
203
Like
5.126
Πόντοι
17.436
Τύποι μου καλησπέρα. Ημουν χθες στα γενέθλια ενός φίλου που έκλεισε τα 30. Για κάποιο λόγο το όλο σκηνικό με επηρέασε και με έκανε να αναλογιστω πως τα πρώτα άντα πλησιάζουν επικίνδυνα και για μενα.

Όσοι έχετε μπει στην τριτη δεκαετία, τι αλλαγές έχετε παρατηρήσει στον εαυτό σας και στο πως σας βλέπουν οι άλλοι;

Ποια πιστεύετε πως ειναι τα πράγματα που κάποιος θα πρέπει να έχει κάνει μεχρι τα 30 του, τα οποία θα ειναι πιο δύσκολο να πραγματοποιήσει αργότερα; Δώστε μια λίστα!
 

maldi

Μέλος
Εγγρ.
23 Σεπ 2010
Μηνύματα
930
Κριτικές
9
Like
82
Πόντοι
6
γαμα και απολαυσε τη ζωη,ταμειο κανουμε παντα στο τελος  ;)
 
OP
OP
duskolieggrafi

duskolieggrafi

Τιμημένος
Εγγρ.
22 Μαΐ 2011
Μηνύματα
5.009
Κριτικές
203
Like
5.126
Πόντοι
17.436
γαμα και απολαυσε τη ζωη,ταμειο κανουμε παντα στο τελος  ;)

Τύπε μου εσύ πόσο εισαι αν επιτρέπεται; Αυτό που λες προσπαθώ να το κάνω και τώρα, δώσε μου κάτι πιο συγκεκριμένο  :grin:
 

panas82

Μέλος
Εγγρ.
24 Μαρ 2014
Μηνύματα
15
Κριτικές
8
Like
3
Πόντοι
0
Μη σκεφτεσαι ετσι με αυτή τη λογικη εχουν παντρευτει πολα ατομα επειδή περασν τα 30.Απλα περνα καλα και οπως ερθει η ζωη τη ζεις.
 

kostakis_ss

Σεβαστός
Εγγρ.
18 Μαρ 2008
Μηνύματα
15.648
Κριτικές
29
Like
189
Πόντοι
1.390
Τύποι μου καλησπέρα. Ημουν χθες στα γενέθλια ενός φίλου που έκλεισε τα 30. Για κάποιο λόγο το όλο σκηνικό με επηρέασε και με έκανε να αναλογιστω πως τα πρώτα άντα πλησιάζουν επικίνδυνα και για μενα.

Όσοι έχετε μπει στην τριτη δεκαετία, τι αλλαγές έχετε παρατηρήσει στον εαυτό σας και στο πως σας βλέπουν οι άλλοι;

Ποια πιστεύετε πως ειναι τα πράγματα που κάποιος θα πρέπει να έχει κάνει μεχρι τα 30 του, τα οποία θα ειναι πιο δύσκολο να πραγματοποιήσει αργότερα; Δώστε μια λίστα!


 

Boldemort

Σεβαστός
Εγγρ.
4 Σεπ 2009
Μηνύματα
47.532
Κριτικές
12
Like
36
Πόντοι
1.220
Τύποι μου καλησπέρα. Ημουν χθες στα γενέθλια ενός φίλου που έκλεισε τα 30. Για κάποιο λόγο το όλο σκηνικό με επηρέασε και με έκανε να αναλογιστω πως τα πρώτα άντα πλησιάζουν επικίνδυνα και για μενα.

Όσοι έχετε μπει στην τριτη δεκαετία, τι αλλαγές έχετε παρατηρήσει στον εαυτό σας και στο πως σας βλέπουν οι άλλοι;

Ποια πιστεύετε πως ειναι τα πράγματα που κάποιος θα πρέπει να έχει κάνει μεχρι τα 30 του, τα οποία θα ειναι πιο δύσκολο να πραγματοποιήσει αργότερα; Δώστε μια λίστα!

Γμσετα και εγω σε 3 χρονια γινομαι 30  :S

εκεινο που εχω παρατηρησει απο τα 25 και μετά ειναι οτι δεν χρειαζεται να μπεις 30 για να βλεπεις τα πραγματα διαφορετικα  :2funny:
 

Slavyanka Delicatessen

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
13 Μαΐ 2013
Μηνύματα
10.012
Κριτικές
1
Like
7
Πόντοι
166
Γμσετα και εγω σε 3 χρονια γινομαι 30  :S

εκεινο που εχω παρατηρησει απο τα 25 και μετά ειναι οτι δεν χρειαζεται να μπεις 30 για να βλεπεις τα πραγματα διαφορετικα  :2funny:

εσυ μια ζωη ζαβος θα εισαι μαν δεν θα αλλαξει κατι
 

Επισκέπτης
Στην ελλαδα υπαρχουν δυο ειδων νεοι: Η δεν δουλεψα ποτε στην ζωη και τα εχω βρει ολα ετοιμα απο τον μπαμπακα και αυτη που δουλευουν απο μικρη ηλικια για να συντηρουν το ευατο τους και σε καποιες περιπτωσης και την ιδια την οικογενεια τους. Οποτε οι πρωτοι μπορει σε μεγαλο ποσοστο να ειναι μορφωμενοι με τα μεταπτυχιακα τους και τις σπουδες στο εξωτερικο, βεβαια παντα με τα λεφτα του μπαμπακα.  Αλλα το μονο που μαθαν στα αντα πλεον ειναι πως να ξοδευουν καλα τα λεφτα που βρηκαν απο τους γονεις. και οι αλλοι που μπορει να μην καταφερουν να χτισουν παλατια οπως ελεγε η γιαγια μου αλλα σιγουρα στην ζωη τους θα ειναι ποιο ψημενοι και εννοειται ποιο ετοιμη να κανουν οικογενεια, και σιγουρα σε καμια αναποδια που φερνει η ζωη δεν θα το βαλουν ευκολα κατω.
 

bourdeliotis

Μέλος
Εγγρ.
28 Μαΐ 2014
Μηνύματα
3.366
Κριτικές
23
Like
4
Πόντοι
26
εγω ειμαι 34,
μια γυναικα μεχρι τα 30 πρεπει να παντρευτει
ενας αντρας μεχρι τα 30 πρεπει να ΜΗΝ παντρευτει
 
OP
OP
duskolieggrafi

duskolieggrafi

Τιμημένος
Εγγρ.
22 Μαΐ 2011
Μηνύματα
5.009
Κριτικές
203
Like
5.126
Πόντοι
17.436
Δε θελω να σε απογοητευσω, αλλα αν κλεισεις τα 30 μπαινεις στην τεταρτη δεκαετια  :-

Σωστός, λάθος μου.


εγω ειμαι 34,
μια γυναικα μεχρι τα 30 πρεπει να παντρευτει
ενας αντρας μεχρι τα 30 πρεπει να ΜΗΝ παντρευτει

Επίσης σωστός.


αν κλεισει τα 30 μπαινει στα 60 κανονικα

Τι εννοείς φίλε μου  :)
 

Slavyanka Delicatessen

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
13 Μαΐ 2013
Μηνύματα
10.012
Κριτικές
1
Like
7
Πόντοι
166
Στην ελλαδα υπαρχουν δυο ειδων νεοι: Η δεν δουλεψα ποτε στην ζωη και τα εχω βρει ολα ετοιμα απο τον μπαμπακα και αυτη που δουλευουν απο μικρη ηλικια για να συντηρουν το ευατο τους και σε καποιες περιπτωσης και την ιδια την οικογενεια τους. Οποτε οι πρωτοι μπορει σε μεγαλο ποσοστο να ειναι μορφωμενοι με τα μεταπτυχιακα τους και τις σπουδες στο εξωτερικο, βεβαια παντα με τα λεφτα του μπαμπακα.  Αλλα το μονο που μαθαν στα αντα πλεον ειναι πως να ξοδευουν καλα τα λεφτα που βρηκαν απο τους γονεις. και οι αλλοι που μπορει να μην καταφερουν να χτισουν παλατια οπως ελεγε η γιαγια μου αλλα σιγουρα στην ζωη τους θα ειναι ποιο ψημενοι και εννοειται ποιο ετοιμη να κανουν οικογενεια, και σιγουρα σε καμια αναποδια που φερνει η ζωη δεν θα το βαλουν ευκολα κατω.


κλασσικος φθονος ελληνων που ειναι απο κατω για τους απο πανω
το να εισαι γκαρσονι κ υπαλληλακος απο μικρος δεν σε ψηνει στη ζωη απλα μαθαινεις να εισαι στη φαπα στη γαμωμανα κ στο καντυλι
δλδ πυρφορος
 

bourdeliotis

Μέλος
Εγγρ.
28 Μαΐ 2014
Μηνύματα
3.366
Κριτικές
23
Like
4
Πόντοι
26
Στην ελλαδα υπαρχουν δυο ειδων νεοι: Η δεν δουλεψα ποτε στην ζωη και τα εχω βρει ολα ετοιμα απο τον μπαμπακα και αυτη που δουλευουν απο μικρη ηλικια για να συντηρουν το ευατο τους και σε καποιες περιπτωσης και την ιδια την οικογενεια τους. Οποτε οι πρωτοι μπορει σε μεγαλο ποσοστο να ειναι μορφωμενοι με τα μεταπτυχιακα τους και τις σπουδες στο εξωτερικο, βεβαια παντα με τα λεφτα του μπαμπακα.  Αλλα το μονο που μαθαν στα αντα πλεον ειναι πως να ξοδευουν καλα τα λεφτα που βρηκαν απο τους γονεις. και οι αλλοι που μπορει να μην καταφερουν να χτισουν παλατια οπως ελεγε η γιαγια μου αλλα σιγουρα στην ζωη τους θα ειναι ποιο ψημενοι και εννοειται ποιο ετοιμη να κανουν οικογενεια, και σιγουρα σε καμια αναποδια που φερνει η ζωη δεν θα το βαλουν ευκολα κατω.
δηλαδη εγω που δουλευα απο πιτσιρικος (απο 10 χρονων στο δημοτικο εψηνα, εκανα λαντζα και κραταγα μονος μου μπουγατσατζιδικο) και μετα σπουδασα με τα λεφτα του μπαμπα και μετα ξαναδουλεψα (και σε χειρωνακτικες δουλειες και ως επιστημονας)
σε ποια κατηγορια με βαζεις?
 
OP
OP
duskolieggrafi

duskolieggrafi

Τιμημένος
Εγγρ.
22 Μαΐ 2011
Μηνύματα
5.009
Κριτικές
203
Like
5.126
Πόντοι
17.436
ειχε κ πουτανες το παρτυ?

Όχι, μόνο πολυ πιωμα, ειναι πιρφορακος ο φίλος και δεν τα γουστάρει αυτά.


κλασσικος φθονος ελληνων που ειναι απο κατω για τους απο πανω
το να εισαι γκαρσονι κ υπαλληλακος απο μικρος δεν σε ψηνει στη ζωη απλα μαθαινεις να εισαι στη φαπα στη γαμωμανα κ στο καντυλι
δλδ πυρφορος

Συμφωνώ, αλλα ειναι δικαιολογημένος ο φθονος οταν οι απο πάνω δεν τα αξίζουν και απλά τα βρήκαν όλα έτοιμα.
 

Boldemort

Σεβαστός
Εγγρ.
4 Σεπ 2009
Μηνύματα
47.532
Κριτικές
12
Like
36
Πόντοι
1.220
Ρε εγω βλεπω οτι οσο μεγαλώνεις και "σοβαρευεις" υποτιθεται δυσκολευεσαι και στην προσεγγιση με τις γκομενες το έχει και κανεις άλλο αυτο που παλια δεν το ειχε?
 

Επισκέπτης
κλασσικος φθονος ελληνων που ειναι απο κατω για τους απο πανω
το να εισαι γκαρσονι κ υπαλληλακος απο μικρος δεν σε ψηνει στη ζωη απλα μαθαινεις να εισαι στη φαπα στη γαμωμανα κ στο καντυλι
δλδ πυρφορος
Στην ζωη σου θα εισαι απο πανω αν μαθεις να δουλευεις και μεσα απο την δουλεια κανεις πραγματα, πιστεψεμε και γνωριζω αρκετες περιπτωσης οσοι τα βρηκαν ετοιμα και πηγαν να κανουν τα αφεντικα στην θεση του πατερα τους που γαμηθηκε για να τα φτιαξει, η πατωσαν γρηγορα η εχουν υπαλληλους που βγαζουν αυτοι ολοι την δουλεια και στη ουσια κραταν την επιχειρηση και το αφεντικο τους το εχουν στην φαπα και πιστεψε με δεν τολμαει να τους απολυσει γιατι ξερει οτι δεν προκειται να τα καταφερει ποτε σε κατι.  ;)
 

Slavyanka Delicatessen

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
13 Μαΐ 2013
Μηνύματα
10.012
Κριτικές
1
Like
7
Πόντοι
166
Ρε εγω βλεπω οτι οσο μεγαλώνεις και "σοβαρευεις" υποτιθεται δυσκολευεσαι και στην προσεγγιση με τις γκομενες το έχει και κανεις άλλο αυτο που παλια δεν το ειχε?

ναι το εχω κ εγω κ ο δυσκοληεγγραφη αυτο ζαβε
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom