Νέα

Μου έχουν πρήξει τ'αρχίδια 2 σκύλοι με το γάβγισμα τους,έχετε καμιά ιδέα...

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα rantanplangr30
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 473
  • Εμφανίσεις 36K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

rantanplangr30

Σπουδαίος
Εγγρ.
28 Σεπ 2013
Μηνύματα
3.820
Κριτικές
38
Like
4.775
Πόντοι
2.696
...πώς να σκάσουν (χωρίς μαλακίες περί θανάτωσης.Δε φταίνε οι σκύλοι,τ'αφεντικά τους φταίνε);
Είναι 2 σκύλοι,ένα λυκόσκυλο κι ένα κοπρόσκυλο που έχουν δύο γείτονες,και μας έχουν πάρει τ΄αυτιά.Το κοπρόσκυλο όταν λείπουν τ΄αφεντικά του δε σταματάει να γαβγίζει.Το λυκόσκυλο το έχουν σε μια ταράτσα,βλέπει την κίνηση στο δρόμο και δε σταματάει το γάβγισμα,πριν λίγη ώρα με συνοδεία ουρλιαχτού σαν κλάμα.Πριν προσφύγω στη συνδρομή της αστυνομίας,κι επειδή δε θέλω να ανοίξω διάλογο με βλάκες,διότι αν δεν ήταν βλάκες δε θα άφηναν τα σκυλιά τους να ξελαριγγιάζονται,έχετε καμία ιδέα τι να κάνω;Κάτι συστήματα με υπερήχους δουλεύουν ή θα πετάξω τα λεφτά μου άδικα;
 

Επισκέπτης
...πώς να σκάσουν (χωρίς μαλακίες περί θανάτωσης.Δε φταίνε οι σκύλοι,τ'αφεντικά τους φταίνε);
Είναι 2 σκύλοι,ένα λυκόσκυλο κι ένα κοπρόσκυλο που έχουν δύο γείτονες,και μας έχουν πάρει τ΄αυτιά.Το κοπρόσκυλο όταν λείπουν τ΄αφεντικά του δε σταματάει να γαβγίζει.Το λυκόσκυλο το έχουν σε μια ταράτσα,βλέπει την κίνηση στο δρόμο και δε σταματάει το γάβγισμα,πριν λίγη ώρα με συνοδεία ουρλιαχτού σαν κλάμα.Πριν προσφύγω στη συνδρομή της αστυνομίας,κι επειδή δε θέλω να ανοίξω διάλογο με βλάκες,διότι αν δεν ήταν βλάκες δε θα άφηναν τα σκυλιά τους να ξελαριγγιάζονται,έχετε καμία ιδέα τι να κάνω;Κάτι συστήματα με υπερήχους δουλεύουν ή θα πετάξω τα λεφτά μου άδικα;

Η υποχρέωση να μην ενοχλούν τα σκυλιά ανήκει στον ιδιοκτήτη, όχι σε σένα
Ακόμη κι αν πιάσει το σύστημα, ΑΔΙΚΑ θα χεις πετάξει τα λεφτά σου, γιατί απλά δεν πρέπει να πληρώσεις εσύ.

 

pet1

Σεβαστός
Εγγρ.
4 Ιαν 2008
Μηνύματα
916
Κριτικές
48
Like
5
Πόντοι
1.300

Μου έχουν πρήξει τ'αρχίδια 2 σκύλοι με το γάβγισμα τους,έχετε καμιά ιδέα...

Bet_Rantanplan

:2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny:  ρε φίλε
 
OP
OP
rantanplangr30

rantanplangr30

Σπουδαίος
Εγγρ.
28 Σεπ 2013
Μηνύματα
3.820
Κριτικές
38
Like
4.775
Πόντοι
2.696
Μου έχουν πρήξει τ'αρχίδια 2 σκύλοι με το γάβγισμα τους,έχετε καμιά ιδέα...

Bet_Rantanplan

:2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny:  ρε φίλε

Εγώ δε γαβγίζω φίλε.Είμαι ήσυχο σκυλάκι

rantanplan_by_baltra-d69goxb.jpg
 

baby Nayo

Call-Girl
Εγγρ.
3 Νοε 2013
Μηνύματα
934
Like
3
...πώς να σκάσουν (χωρίς μαλακίες περί θανάτωσης.Δε φταίνε οι σκύλοι,τ'αφεντικά τους φταίνε);
Είναι 2 σκύλοι,ένα λυκόσκυλο κι ένα κοπρόσκυλο που έχουν δύο γείτονες,και μας έχουν πάρει τ΄αυτιά.Το κοπρόσκυλο όταν λείπουν τ΄αφεντικά του δε σταματάει να γαβγίζει.Το λυκόσκυλο το έχουν σε μια ταράτσα,βλέπει την κίνηση στο δρόμο και δε σταματάει το γάβγισμα,πριν λίγη ώρα με συνοδεία ουρλιαχτού σαν κλάμα.Πριν προσφύγω στη συνδρομή της αστυνομίας,κι επειδή δε θέλω να ανοίξω διάλογο με βλάκες,διότι αν δεν ήταν βλάκες δε θα άφηναν τα σκυλιά τους να ξελαριγγιάζονται,έχετε καμία ιδέα τι να κάνω;Κάτι συστήματα με υπερήχους δουλεύουν ή θα πετάξω τα λεφτά μου άδικα;

έχει ένα που κάνει περί ta 80 ευρώ. Σφυρίζει χωρίς να το ακούει άνθρωπος και αυτά σιωπούν.

Λέγετα PETSAFE και είναι σαν μικρό κουτάκι. Θα το βάλεις στη βεράντα σου και μόλις γαυγίζουν αυτό εκπέμπει ήχουν και σιωπούν. βΤο βρήκα εδώ αλλά έχουν πολλά petshops.

 

jaygatsby

Μέλος
Εγγρ.
5 Αυγ 2010
Μηνύματα
7.898
Κριτικές
1
Like
344
Πόντοι
86
ό, τι βρίσκω βγάζω.

δεν θέλεις φόλα, δεν θέλεις συνδρομή αστυνομίας, δεν θέλεις να ανοίξεις διάλογο με βλάκες, δεν δεν δεν, μήπως περιορίζεις τις options σου?
 

Anderssen_

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
31 Ιουλ 2013
Μηνύματα
7.534
Like
2.814
Πόντοι
506
I. Διαλογος με τον ιδιοκτητη



II. Στρεφεσαι στους γειτονες, συλλγεις υπογραφες κ μετα βουρ αστυνομια



III.  ;)
 
OP
OP
rantanplangr30

rantanplangr30

Σπουδαίος
Εγγρ.
28 Σεπ 2013
Μηνύματα
3.820
Κριτικές
38
Like
4.775
Πόντοι
2.696
ό, τι βρίσκω βγάζω.

δεν θέλεις φόλα, δεν θέλεις συνδρομή αστυνομίας, δεν θέλεις να ανοίξεις διάλογο με βλάκες, δεν δεν δεν, μήπως περιορίζεις τις options σου?

Η φόλα αποκλείεται ασυζητητί...Επίσης και ο διάλογος με βλάκες...Η αστυνομία είναι η έσχατη λύση.Αν φτάσω στην αστυνομία,2 μηνύσει που θα χρειαστούν είναι ένα 300 ευρώ+δικηγόροι.Καλύτερα να πάω κανά ταξιδάκι να ηρεμήσω από τα γαβγίσματα.Αν τα συστηματάκια που λένε οι φίλοι δουλεύουν,θα χαλάσω ένα 50αρι και θα ηρεμήσω κάπως...
 

serapis

Σεβαστός
Εγγρ.
15 Μαΐ 2006
Μηνύματα
1.673
Κριτικές
29
Like
7
Πόντοι
2.007
...πώς να σκάσουν (χωρίς μαλακίες περί θανάτωσης.Δε φταίνε οι σκύλοι,τ'αφεντικά τους φταίνε);
Είναι 2 σκύλοι,ένα λυκόσκυλο κι ένα κοπρόσκυλο που έχουν δύο γείτονες,και μας έχουν πάρει τ΄αυτιά.Το κοπρόσκυλο όταν λείπουν τ΄αφεντικά του δε σταματάει να γαβγίζει.Το λυκόσκυλο το έχουν σε μια ταράτσα,βλέπει την κίνηση στο δρόμο και δε σταματάει το γάβγισμα,πριν λίγη ώρα με συνοδεία ουρλιαχτού σαν κλάμα.Πριν προσφύγω στη συνδρομή της αστυνομίας,κι επειδή δε θέλω να ανοίξω διάλογο με βλάκες,διότι αν δεν ήταν βλάκες δε θα άφηναν τα σκυλιά τους να ξελαριγγιάζονται,έχετε καμία ιδέα τι να κάνω;Κάτι συστήματα με υπερήχους δουλεύουν ή θα πετάξω τα λεφτά μου άδικα; Υπάρχουν κάτι ειδικές σφυρίχτρες που τις έχουν οι κηνυγοί καί αμα φυσήξεις βγάζει υπερήχους καί οι σκύλοι κάνουν μούγκα. Είναι περίπου 10 εκ. καί πάχος ,σχεδόν , όπως ένα στυλό Big. Για ρώτα στα μαγαζιά με είδη κυνηγίου.
 

jaygatsby

Μέλος
Εγγρ.
5 Αυγ 2010
Μηνύματα
7.898
Κριτικές
1
Like
344
Πόντοι
86
να λύση αμερικανιά.

ηχογράφησε το γαύγισμα των σκύλων τους και παίξε την κασλετα διαπασών στις 3 το πρωί.

After dealing with them for a year trying to get them to do something with no result, I went with a tape recorder and taped the dog barking. Then i went to my computer and made a digital file of it (like a mp3) and looped it so it would play over and over.

So the next day when their dog woke me again I told them, if it happens again i would make sure they knew the feeling. Well it happened the next day, always between 7-7:30AM so that nite I went out to my van slipped in the cd, turned up the volume playing the sound of THEIR dog barking and woke them up at 3AM.
He came outside and all i said was "Now you know how i feel"...the dog never woke me up anymore after that.
Obviously the moral of the story is that you need to make them experience the same discomfort that you feel for them to understand what you are going thru.
If their dogs are constantly barking then make it a point to stay up a few nites till 3 or 4AM and go out and bang some pots or do something that will get them to howling and barking and wake them up so it interrupts their rest. It will cease after that guaranteed. Hope that helps and let me know if it works.
 

denexwonoma

Μέλος
Εγγρ.
5 Δεκ 2013
Μηνύματα
382
Like
1
Πόντοι
1
Η φόλα αποκλείεται ασυζητητί...Επίσης και ο διάλογος με βλάκες...Η αστυνομία είναι η έσχατη λύση.Αν φτάσω στην αστυνομία,2 μηνύσει που θα χρειαστούν είναι ένα 300 ευρώ+δικηγόροι.Καλύτερα να πάω κανά ταξιδάκι να ηρεμήσω από τα γαβγίσματα.Αν τα συστηματάκια που λένε οι φίλοι δουλεύουν,θα χαλάσω ένα 50αρι και θα ηρεμήσω κάπως...
τόσα βγάζεις από τα τυχερά παιχνίδια φίλτατε bet_rantaplan
 

baby Nayo

Call-Girl
Εγγρ.
3 Νοε 2013
Μηνύματα
934
Like
3
...πώς να σκάσουν (χωρίς μαλακίες περί θανάτωσης.Δε φταίνε οι σκύλοι,τ'αφεντικά τους φταίνε);
Είναι 2 σκύλοι,ένα λυκόσκυλο κι ένα κοπρόσκυλο που έχουν δύο γείτονες,και μας έχουν πάρει τ΄αυτιά.Το κοπρόσκυλο όταν λείπουν τ΄αφεντικά του δε σταματάει να γαβγίζει.Το λυκόσκυλο το έχουν σε μια ταράτσα,βλέπει την κίνηση στο δρόμο και δε σταματάει το γάβγισμα,πριν λίγη ώρα με συνοδεία ουρλιαχτού σαν κλάμα.Πριν προσφύγω στη συνδρομή της αστυνομίας,κι επειδή δε θέλω να ανοίξω διάλογο με βλάκες,διότι αν δεν ήταν βλάκες δε θα άφηναν τα σκυλιά τους να ξελαριγγιάζονται,έχετε καμία ιδέα τι να κάνω;Κάτι συστήματα με υπερήχους δουλεύουν ή θα πετάξω τα λεφτά μου άδικα;


μία άλλη καλή ιδέα είναι να βρεις μία γκόμενα να σου γλύφει τα αρχίδια μέχρι να ξεπρηστούν
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom