Νέα

Tinder

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα Toni Skizo
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 103
  • Εμφανίσεις 20K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

Toni Skizo

Μέλος
Εγγρ.
21 Ιαν 2014
Μηνύματα
178
Κριτικές
8
Like
4
Πόντοι
11
Παιδιά το έχει χρησιμοποιήσει κανείς αυτό το app? Λέγεται tinder () και καλά γνωρίζεις γκόμενες που εναι σε κοντινή εμβέλεια με την τρέχουσα τοποθεσία σου. Έχω αρχίσει το μπιρι μπιρι με κάποια μωρά αλλά ακόμα δεν έχω ψήσει κανένα να βγούμε για τετ-α-τετ γνωριμία. Είχε κανείς καμια καλύτερη τύχη;  :fuck1: Πρέπει να παίζουν και μωρά του επαγγέλματος μιας και βλέπω κάτι ξέκωλες φωτογραφίες που και που....
 

Egeanboy

Μέλος
Εγγρ.
3 Νοε 2011
Μηνύματα
4.921
Like
258
Πόντοι
36
Είναι η νέα μόδα που σαρώνει στις μικρές και μέσες ηλικίες σε όλα τα smartphone! Είναι μηχανή αναζήτησης συντρόφου! Και όπως συμβαίνει με όλες σίγουρα υπάρχουν και πολλές του επαγγέλματος και των παραλλαγών του!
Εμπνευσμένος απο το θρέντ "Μάμπα ή ...Μάπα" ανοίγω αυτό το νήμα για να δούμε τι παίζει με το  TINDER...
 

Egeanboy

Μέλος
Εγγρ.
3 Νοε 2011
Μηνύματα
4.921
Like
258
Πόντοι
36
Τι λέτε να παίζει στον παρακάτω διάλογο;
 

Συνημμένα

  • image.png
    image.png
    95,6 KB · Εμφανίσεις: 24

DINGODOG

Μέλος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
39
Κριτικές
4
Like
76
Πόντοι
0
Άκουσα για το Tinder από μια παρέα φίλων πριν από 20 ημέρες περίπου. Πριν από 10 ημέρες κατέβασα το app. Βάζεις κανονικά φωτογραφίες σου, ηλικία, τι σε ενδιαφέρει κλπ. Μετά από κάμποσα like από μέρους μου, πριν από δύο ημέρες είχα match, από μια νεαρά μάλλον από την Ισπανία, η οποία μου έστειλε μήνυμα. Γενικά έχει πολύ Αμερικάνες, Ισπανίδες, Γερμανίδες κλπ. Τι στο καλό κάνουν στην Ελλάδα, θα σας γελάσω. Επειδή δεν ήταν του γούστου μου είπα να την γειώσω και δεν απάντησα. Την επομένη το ξανασκέφτηκα και λέω δεν γαμιέται ας της στείλω μήνυμα για τη φάση. Δεν μου απάντησε ποτέ, προφανώς ήθελε άμεση ανταπόκριση και θα προχώρησε παρακάτω. Από τα λίγα που ξέρω και έχω δει, έχει πολλές γκόμενες τις οποίες χωρίζω στις εξής κατηγορίες: 1) Πολλές μικρές (18-25)που μάλλον το έχουν μπερδέψει με το Facebook και γουστάρουν να μαζεύουν like. Για περαιτέρω δεν ξέρω, δεν παίζω σε αυτές τις ηλικίες. 2) Πολλά τούμπανα με "επαγγελματική" εμφάνιση, ή προς αναζήτηση μέγα χορηγού (αν δείτε τις φώτο θα καταλάβετε τι εννοώ), 3) Πολλές 35-45 που είναι και το target GROUP που εστιάζω, οι οποίες όμως ξεκαθαρίζουν στο Profil τους ότι ψάχνουν για γνωριμία και αν προκύψει κάτι καλώς. Το λέω αυτό γιατί στο εξωτερικό, χρησιμοποιείται κατά κύριο λόγο για άμεση ερωτική επαφή και όχι για σχέση, απ' όσο ξέρω. Αν έχω κάτι νεότερο θα επανέλθω.   
 

toni_sop

Μέλος
Εγγρ.
29 Αυγ 2015
Μηνύματα
9
Like
0
Πόντοι
0
Πολύ καλό app. Το χρησιμοποιώ δύο χρόνια και έχω φορτώσει δυο τρεις φορές. Στο εξωτερικό είναι πιο εύκολα τα πράγματα καθώς αφενος οι κοπέλες είναι πιο cool αφεταίρου το χρησιμοποιούν οι περισσότερες. Στην Ελλάδα το κάθε μπάζο Ελληνίδα κάνει καμιά 40αρια match και μετά νομίζει πως είναι η Καθριν Ζετα Τζοουνς. Αν είσαι παντρεμένος θέλει προσοχή γιατί εαν σε πετύχει καμια γνωστή την γάμησες. Σπαστικό είναι που το καλοκαίρι matchaρεις με κάτι υπερμουνα  ξένες οι οοποίες είναι συνήθως στα νησιά και μετά ψάχνεις να τις βρεις! Συστατικά επιτυχίας είναι μια καλή φωτογραφία και λίγο καλό μπλα μπλα στο τσατ.
 

priksarxidis

Μέλος
Εγγρ.
31 Αυγ 2014
Μηνύματα
974
Like
2
Πόντοι
6
Τι λέτε να παίζει στον παρακάτω διάλογο;

Εγω θα της έργα οτι εχω σπίτι άλλα πρώτα να βγούμε για κανα ποτό να γνωριστούμε κλπ, αφού τα πιείτε πατε σπίτι όπου έχεις κ άλλο αλκοόλ και αφού έχει γενικά αναπτυχθεί καλή επαφή της αποκαλύπτεις οτι δεν έχεις απλά σου άρεσε τόσο πολύ που έπρεπε να πεις ψεματα
 

coolfly

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
27 Μαρ 2016
Μηνύματα
110
Κριτικές
15
Like
758
Πόντοι
991
Ταξιδεύω πολύ συχνά λόγω δουλειάς και αυτό που έχω να πω για το tinder είναι:
1-Γερμανία: Ο χαμός ο ίδιος!!! Κάνεις match και ανοίγεις διάλογο για πλάκα...Ανετα βγαίνεις για ποτάκι εξω και όπου πάει...
2-Γαλλία: Οχι τόσο καλά όσο στη Γερμανία, αλλά και πάλι γίνεται σοβαρό παιχνίδι...
3-Ιταλία - Ισπανία: Χαλαρά πράγματα, όπως στην Ελλάδα... Για να βγεις με τη γκόμενα περνάς από ιερά εξέτση!!
Ενα τιπ: Οταν βρίσκεστε σε καποια πόλη στο εξωτερικό πχ Βερολίνο, ανανεωνετε έξυπνα το προφίλ σας δηλωνοντας πως είστε για λίγες μέρες εκεί και τι ζητάτε.

Στην Ελλάδα το χρησιμοποιώ κανα εξάμηνο και έχω βγει με 3. Αλλά γενικώς εδώ ψάχνουν για σχέση κτλ...
 

dik

Μέλος
Εγγρ.
12 Απρ 2006
Μηνύματα
2.087
Like
795
Πόντοι
96
Η καλύτερη εφαρμογή για online dating μαζί με το okc.........Η ΚΑΛΥΤΕΡΗ.........τα έχω εξηγήσει κατά καιρούς σε άλλα νήματα.Μπείτε και δοκιμάστε.
 

Lastmoican

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
16 Οκτ 2006
Μηνύματα
17.480
Κριτικές
3
Like
53
Πόντοι
166
Δεν ξερω το [αιζει, αλλα εγω που το χρησιμοποιω καιρο ηδη δεν κανει ουτε ματς ουτε μιλανε οταν κανει ματς. Και κυκλοφορει και πολυ σπαμ.
Μιλαω για Γερμανια. Ισως σε αλλη περιοχη να ειναι καλυτερα η ισως να παιζει ρολο το αν το εχεις σε αντροιντ η σε αιφον
 

Begood

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
4 Απρ 2014
Μηνύματα
1.580
Like
2.157
Πόντοι
456
Στο εξωτερικο παιζει πολύ το τίντερ.
 

lakis mamoulakis

Σεβαστός
Εγγρ.
17 Οκτ 2012
Μηνύματα
959
Κριτικές
29
Like
1.906
Πόντοι
1.416
Δεν ξερω το [αιζει, αλλα εγω που το χρησιμοποιω καιρο ηδη δεν κανει ουτε ματς ουτε μιλανε οταν κανει ματς. Και κυκλοφορει και πολυ σπαμ.
Μιλαω για Γερμανια. Ισως σε αλλη περιοχη να ειναι καλυτερα η ισως να παιζει ρολο το αν το εχεις σε αντροιντ η σε αιφον

Τυπε, μπορει απλα να εισαι ασχημος  :think:
 

dopamina

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
1 Μαΐ 2014
Μηνύματα
19.869
Like
60
Πόντοι
166
παιζουν βλαμμενες πολλες εκει


για πουστρακια ειναι ταμαμ


ειχα αλλαξει επιλογη οτι ψαχνω αντρα κ σκασανε πολλα λαικς κ μνματακια


κ καποιοι ηταν ωραια παιδια μπρατσαραδες με κοιλιακους  :erection:
 

artemismatsas

Μέλος
Εγγρ.
14 Ιουν 2013
Μηνύματα
5.867
Κριτικές
1
Like
120
Πόντοι
66
παιζουν βλαμμενες πολλες εκει


για πουστρακια ειναι ταμαμ


ειχα αλλαξει επιλογη οτι ψαχνω αντρα κ σκασανε πολλα λαικς κ μνματακια


κ καποιοι ηταν ωραια παιδια μπρατσαραδες με κοιλιακους  :erection:


  Γαμησες τίποτα!?
 

enduro

Μέγας
Εγγρ.
12 Ιουν 2014
Μηνύματα
15.576
Like
14.309
Πόντοι
3.656
παιζουν βλαμμενες πολλες εκει


για πουστρακια ειναι ταμαμ


ειχα αλλαξει επιλογη οτι ψαχνω αντρα κ σκασανε πολλα λαικς κ μνματακια


κ καποιοι ηταν ωραια παιδια μπρατσαραδες με κοιλιακους  :erection:


δηλαδη τυπε λες να ψαχνεις για μουνετα και να σου σκασει ο λιλας;   :S :S :S

 

Συνημμένα

  • λιλας.jpg
    λιλας.jpg
    103,4 KB · Εμφανίσεις: 34

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom