Νέα

Ασιάτισες στην Ελλάδα

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα cool11
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 324
  • Εμφανίσεις 60K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

cool11

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
2 Μαρ 2009
Μηνύματα
4.782
Like
1.222
Πόντοι
216
Τα τελευταία χρόνια σε πολλά σημεία της χώρας μας βλέπω διάσπαρτους ασιάτες-ασιάτισες, διαφόρων εθνοτήτων.
Όμως  όπως είναι λογικό, δεν έχω εντοπίσει και δεν εχω σταμπάρει συγκεκριμένα σημεία ή τρόπους που να μπορεί κανεις να πει ότι υπάρχει ένας σχετικά αξιόλογος πληθυσμός από αυτές.
Εχω δει αρκέτες κοντά στην πλατεία Κοτζιά, λόγω κινέζικων μαγαζιών ίσως, αλλά και σε κινέζικα καταστήματα σε όλη την ελλάδα.
Βέβαια, πιθανώς όταν βλεπεις έναν κινέζο και μια κινεζα σε ενα μαγαζι, δεν αποκλειεται να ειναι και η γκόμενά του.

Γενικά πως μπορεί κανεις να δικτυωθεί με ασιάτισες στην ελλάδα, που έχουν έρθει ως μετανάστριες, και είτε δουλεύουν κάπου-κάπως, είτε οχι, αλλα σε καθε περιπτωση μιλω για νορμαλ κοπελες και οχι εσκορτουδες ή πουτάνες;

Αν ξέρει κανεις συγκεκριμενα μερη που μαζευονται αρκετες ας πει. Ή αν ξερει καποιος κάποιον άλλο τροπο να βρει κανεις κανονικες ασιατισες κοπελες στην ελλαδα ας πει.
 

master21

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
3 Μαρ 2010
Μηνύματα
35.258
Κριτικές
1
Like
35
Πόντοι
366
Ρε συ για Μαου Μαου γυναικες και πυγμαιες εχεις ρωτησει;Εχω την εντυπωση οτι σου εχουν ξεφυγει αυτες.
 

bellylove

Μέλος
Εγγρ.
8 Μαΐ 2013
Μηνύματα
667
Like
49
Πόντοι
6
Τα τελευταία χρόνια σε πολλά σημεία της χώρας μας βλέπω διάσπαρτους ασιάτες-ασιάτισες, διαφόρων εθνοτήτων.
Όμως  όπως είναι λογικό, δεν έχω εντοπίσει και δεν εχω σταμπάρει συγκεκριμένα σημεία ή τρόπους που να μπορεί κανεις να πει ότι υπάρχει ένας σχετικά αξιόλογος πληθυσμός από αυτές.
Εχω δει αρκέτες κοντά στην πλατεία Κοτζιά, λόγω κινέζικων μαγαζιών ίσως, αλλά και σε κινέζικα καταστήματα σε όλη την ελλάδα.
Βέβαια, πιθανώς όταν βλεπεις έναν κινέζο και μια κινεζα σε ενα μαγαζι, δεν αποκλειεται να ειναι και η γκόμενά του.

Γενικά πως μπορεί κανεις να δικτυωθεί με ασιάτισες στην ελλάδα, που έχουν έρθει ως μετανάστριες, και είτε δουλεύουν κάπου-κάπως, είτε οχι, αλλα σε καθε περιπτωση μιλω για νορμαλ κοπελες και οχι εσκορτουδες ή πουτάνες;

Αν ξέρει κανεις συγκεκριμενα μερη που μαζευονται αρκετες ας πει. Ή αν ξερει καποιος κάποιον άλλο τροπο να βρει κανεις κανονικες ασιατισες κοπελες στην ελλαδα ας πει.
Τύπε απο ότι κατάλαβα ψαχνεις γαι σχεση σοβαρή εσυ... :2funny: :2funny: :2funny: :2funny:
 
OP
OP
C

cool11

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
2 Μαρ 2009
Μηνύματα
4.782
Like
1.222
Πόντοι
216
Ρε συ για Μαου Μαου γυναικες και πυγμαιες εχεις ρωτησει;Εχω την εντυπωση οτι σου εχουν ξεφυγει αυτες.

Αφου δεν προσφερεις τιποτε, γιατι μπαινεις στα thread και τα χαλας;
 

stevegr(1)

Μέλος
Εγγρ.
2 Οκτ 2009
Μηνύματα
3.262
Κριτικές
5
Like
6
Πόντοι
16
Τα τελευταία χρόνια σε πολλά σημεία της χώρας μας βλέπω διάσπαρτους ασιάτες-ασιάτισες, διαφόρων εθνοτήτων.
Όμως  όπως είναι λογικό, δεν έχω εντοπίσει και δεν εχω σταμπάρει συγκεκριμένα σημεία ή τρόπους που να μπορεί κανεις να πει ότι υπάρχει ένας σχετικά αξιόλογος πληθυσμός από αυτές.
Εχω δει αρκέτες κοντά στην πλατεία Κοτζιά, λόγω κινέζικων μαγαζιών ίσως, αλλά και σε κινέζικα καταστήματα σε όλη την ελλάδα.
Βέβαια, πιθανώς όταν βλεπεις έναν κινέζο και μια κινεζα σε ενα μαγαζι, δεν αποκλειεται να ειναι και η γκόμενά του.

Γενικά πως μπορεί κανεις να δικτυωθεί με ασιάτισες στην ελλάδα, που έχουν έρθει ως μετανάστριες, και είτε δουλεύουν κάπου-κάπως, είτε οχι, αλλα σε καθε περιπτωση μιλω για νορμαλ κοπελες και οχι εσκορτουδες ή πουτάνες;

Αν ξέρει κανεις συγκεκριμενα μερη που μαζευονται αρκετες ας πει. Ή αν ξερει καποιος κάποιον άλλο τροπο να βρει κανεις κανονικες ασιατισες κοπελες στην ελλαδα ας πει.
στην ελλαδα υπαρχουν πολλες ασσιατισες.σε οποιο σημειο της αθηνας και να πας θα βρεις/δεις ασσιατισσες.εχουμε πολλες κινεζες σε ολη την ελλαδα λογω των μαγαζιων τους.εχουμε ομως και πολλες φιλιππινεζες και ινδονησιανες που δουλευουν σε σπιτια πλουσιων. εγω γνωρισα τελειως τυχαια μια φιλιπινεζα....βγενουμε μερικες φορες μαζι και την πηδαω.δεν θελει να μου γνωρισει φιλες της....οτι αλλο και να πω δεν εχει καμοια σημασια...
 

mutsodringo

Μέλος
Εγγρ.
13 Απρ 2013
Μηνύματα
225
Κριτικές
3
Like
4
Πόντοι
1
Τα τελευταία χρόνια σε πολλά σημεία της χώρας μας βλέπω διάσπαρτους ασιάτες-ασιάτισες, διαφόρων εθνοτήτων.
Όμως  όπως είναι λογικό, δεν έχω εντοπίσει και δεν εχω σταμπάρει συγκεκριμένα σημεία ή τρόπους που να μπορεί κανεις να πει ότι υπάρχει ένας σχετικά αξιόλογος πληθυσμός από αυτές.
Εχω δει αρκέτες κοντά στην πλατεία Κοτζιά, λόγω κινέζικων μαγαζιών ίσως, αλλά και σε κινέζικα καταστήματα σε όλη την ελλάδα.
Βέβαια, πιθανώς όταν βλεπεις έναν κινέζο και μια κινεζα σε ενα μαγαζι, δεν αποκλειεται να ειναι και η γκόμενά του.

Γενικά πως μπορεί κανεις να δικτυωθεί με ασιάτισες στην ελλάδα, που έχουν έρθει ως μετανάστριες, και είτε δουλεύουν κάπου-κάπως, είτε οχι, αλλα σε καθε περιπτωση μιλω για νορμαλ κοπελες και οχι εσκορτουδες ή πουτάνες;

Αν ξέρει κανεις συγκεκριμενα μερη που μαζευονται αρκετες ας πει. Ή αν ξερει καποιος κάποιον άλλο τροπο να βρει κανεις κανονικες ασιατισες κοπελες στην ελλαδα ας πει.
οι Αμπελοκηποι ειναι γεματοι απο Φιλιππινεζες αλλα δεν ξερω αν εχουν καποια μαγαζια σαν στεκι.συνηθως σε σπιτια μαζευονται.
στο παρκο Ελευθεριας,διπλα στο μεγαρο μουσικης πηγαινουν πολλες τις Κυριακες που εχουν ρεπο.επισης οι Φιλιππινεζοι παιζουν μπασκετ στον Φωκιανο,στο Ζαππειο και στις "κερκιδες" ειναι οι γυναικες και παρακολουθουν!
 

Sea_Lover

Μέλος
Εγγρ.
11 Σεπ 2013
Μηνύματα
105
Κριτικές
1
Like
5
Πόντοι
1
οι Αμπελοκηποι ειναι γεματοι απο Φιλιππινεζες αλλα δεν ξερω αν εχουν καποια μαγαζια σαν στεκι.συνηθως σε σπιτια μαζευονται.
στο παρκο Ελευθεριας,διπλα στο μεγαρο μουσικης πηγαινουν πολλες τις Κυριακες που εχουν ρεπο.επισης οι Φιλιππινεζοι παιζουν μπασκετ στον Φωκιανο,στο Ζαππειο και στις "κερκιδες" ειναι οι γυναικες και παρακολουθουν!

μπάσκετ? καρφώνουν κιόλας  :grin:
Αμπελόκηπους κυκλοφορούν κάτι εκκολαπτόμενα φιλιππινεζάκια φωτιά! Θα φάνε καλά οι πιτσιρικάδες!  :cum:
Όπως επίσης και μυγαδομαυράκια!
 

dirty lover

Μέλος
Εγγρ.
24 Απρ 2010
Μηνύματα
1.414
Like
3
Πόντοι
16
μπάσκετ? καρφώνουν κιόλας  :grin:
Αμπελόκηπους κυκλοφορούν κάτι εκκολαπτόμενα φιλιππινεζάκια φωτιά! Θα φάνε καλά οι πιτσιρικάδες!  :cum:
Όπως επίσης και μυγαδομαυράκια!
...οι φιλιππινεζες είναι καθολικες και συντηρητικες ,αν δεν τις παντρευτείς παγωτο δε θα φας ,και οι περισσοτερες ειναι και μπαζα ,χοντρες ,και φορανε φτηνιάρικα ρουχα από τα κινεζικα ,μιζερια...
 

Sea_Lover

Μέλος
Εγγρ.
11 Σεπ 2013
Μηνύματα
105
Κριτικές
1
Like
5
Πόντοι
1
...οι φιλιππινεζες είναι καθολικες και συντηρητικες ,αν δεν τις παντρευτείς παγωτο δε θα φας ,και οι περισσοτερες ειναι και μπαζα ,χοντρες ,και φορανε φτηνιάρικα ρουχα από τα κινεζικα ,μιζερια...

Λογικά οι νέες γενιές φιλιπινεζο-μαυρο-κινέζικων πιπινιών που θα μεγαλώσουν στην ελλάδα, θα πάνε σχολείο στην ελλάδα και θα
έχουν παρέες έλληνες, θα προσαρμοστούν..

Σου λέω έχω δει κανονικά μαυρούλες και ασιατοπούλες ενσωματωμένες σε ντόπιες παρέες

(ζωγράφου επίσης)
 

Elrick81

Μέλος
Εγγρ.
18 Ιουλ 2011
Μηνύματα
497
Like
0
Πόντοι
1
...οι φιλιππινεζες είναι καθολικες και συντηρητικες ,αν δεν τις παντρευτείς παγωτο δε θα φας ,και οι περισσοτερες ειναι και μπαζα ,χοντρες ,και φορανε φτηνιάρικα ρουχα από τα κινεζικα ,μιζερια...

Κάνεις λάθος τύπε...Μια χαρά παγωτό σερβίρουν...είτε μηχανής είτε κασάτο!!! Όσο Μουσουλμάνοι είναι οι Τούρκοι...τόσο Καθολικοί είναι και οι Φιλιππινέζοι.

Και επιπλέον...παραπάνω από τις μισές "Ελληνίδες Διάσημες" ψωνίζουν από τα ίδια μαγαζιά! Σε φτιάχνουν τα logo τύπε???  :2funny: :2funny: :2funny: :2funny:
 

dirty lover

Μέλος
Εγγρ.
24 Απρ 2010
Μηνύματα
1.414
Like
3
Πόντοι
16
Κάνεις λάθος τύπε...Μια χαρά παγωτό σερβίρουν...είτε μηχανής είτε κασάτο!!! Όσο Μουσουλμάνοι είναι οι Τούρκοι...τόσο Καθολικοί είναι και οι Φιλιππινέζοι.

Και επιπλέον...παραπάνω από τις μισές "Ελληνίδες Διάσημες" ψωνίζουν από τα ίδια μαγαζιά! Σε φτιάχνουν τα logo τύπε???  :2funny: :2funny: :2funny: :2funny:
...τα ειχα με ένα φιλιππινι πριν 10 χρονια ,κάθε κυριακη εβαζε τα καλα της και πηγαινε σε μια αυτοσχεδια εκκλησια από τις πολλες που εχουν εδώ στη γειτονια ,ασε τυπε τις ξερω καλα ,αν θες να κανεις οικογενια είναι οι καλυτερες ,εργατικες και νοικοκυρες ,αλλα για περιπέτειες δεν είναι ,διαφωνεις σε κατι απ'αυτα...?
 

Elrick81

Μέλος
Εγγρ.
18 Ιουλ 2011
Μηνύματα
497
Like
0
Πόντοι
1
...τα ειχα με ένα φιλιππινι πριν 10 χρονια ,κάθε κυριακη εβαζε τα καλα του και πηγαινε σε μια αυτοσχεδια εκκλησια από τις πολλες που εχουν εδώ στη γειτονια ,ασε τυπε τις ξερω καλα ,αν θες να κανεις οικογενια είναι οι καλυτερες ,εργατικες και νοικοκυρες ,αλλα για περιπέτειες δεν είναι ,διαφωνεις σε κατι απ'αυτα...?

Οι καιροί αλλάζουν...έχουν εκφυλιστεί προς όφελός μας, συμπαρασυρόμενες από το γενικότερο κλίμα μπουρδελοποίησης της κοινωνίας μας. Δεν διαφωνώ με αυτά που λες αλλά νομίζω ότι πλέον...είναι και για περιπέτειες...ή τουλάχιστον αυτή που έχω είναι περιπετειώδης!
 

TempT

Μέλος
Εγγρ.
24 Φεβ 2012
Μηνύματα
2.055
Like
3
Πόντοι
16
Τα τελευταία χρόνια σε πολλά σημεία της χώρας μας βλέπω διάσπαρτους ασιάτες-ασιάτισες, διαφόρων εθνοτήτων.
Όμως  όπως είναι λογικό, δεν έχω εντοπίσει και δεν εχω σταμπάρει συγκεκριμένα σημεία ή τρόπους που να μπορεί κανεις να πει ότι υπάρχει ένας σχετικά αξιόλογος πληθυσμός από αυτές.
Εχω δει αρκέτες κοντά στην πλατεία Κοτζιά, λόγω κινέζικων μαγαζιών ίσως, αλλά και σε κινέζικα καταστήματα σε όλη την ελλάδα.
Βέβαια, πιθανώς όταν βλεπεις έναν κινέζο και μια κινεζα σε ενα μαγαζι, δεν αποκλειεται να ειναι και η γκόμενά του.

Γενικά πως μπορεί κανεις να δικτυωθεί με ασιάτισες στην ελλάδα, που έχουν έρθει ως μετανάστριες, και είτε δουλεύουν κάπου-κάπως, είτε οχι, αλλα σε καθε περιπτωση μιλω για νορμαλ κοπελες και οχι εσκορτουδες ή πουτάνες;

Αν ξέρει κανεις συγκεκριμενα μερη που μαζευονται αρκετες ας πει. Ή αν ξερει καποιος κάποιον άλλο τροπο να βρει κανεις κανονικες ασιατισες κοπελες στην ελλαδα ας πει.

Τυπε εκεινο το πλανο που ειχες να βρεις φτωχια πλην τιμια Ανατολικοευρωπαια και να τη φερεις Ελλαδα να την κλειδωσεις στο σπιτι σου αλα Κωσταλεξι μη στην πηδησει κανεις δεν ευδοκιμησε και ειπες να το ριξεις στις Ασιατισες?

Θα κανεις και συ καρριερα στο εργοχειρο τυπε
 

dirty lover

Μέλος
Εγγρ.
24 Απρ 2010
Μηνύματα
1.414
Like
3
Πόντοι
16
Οι καιροί αλλάζουν...έχουν εκφυλιστεί προς όφελός μας, συμπαρασυρόμενες από το γενικότερο κλίμα μπουρδελοποίησης της κοινωνίας μας. Δεν διαφωνώ με αυτά που λες αλλά νομίζω ότι πλέον...είναι και για περιπέτειες...ή τουλάχιστον αυτή που έχω είναι περιπετειώδης!
...η νεοτερη γενια είναι δυστυχως μαθητριες λυκειου οι μεγαλύτερες ,οι υπολοιπες οι εργαζόμενες δουλευουν τρελλα ωραρια ,πολλες είναι και εσωτερικες με ρεπο μονο την κυριακη ,παντως οι φιλιππινεζες εχουν ελαχιστα εως ανυπαρκτα ποσοστα στην πορνεια ,νομιζω αυτό λεει πολλα...
 

visitor74

Μέλος
Εγγρ.
15 Σεπ 2008
Μηνύματα
434
Like
3
Πόντοι
1
Υπάρχουν κάποια karaoke bar στον Πειραιά αλλά έχω να πάω κάποια χρόνια...
Από εκεί και πέρα μαζεύονται σε διάφορα party - γιορτές που να οργανώνουν με τον σύλλογό τους οπότε πας μόνο αν έχεις τις κατάλληλες γνωριμίες.
Από εκεί και πέρα θα τις συναντήσεις στα malls μιας και είναι η κλασσική συνήθεια που τους έχει κολλήσει από την πατρίδα τους.
Ότι αφορά για το αν είναι μπάζα η όχι...τι να πω...όπως σε κάθε φυλή θα βρεις πανέμορφες και άσχημες...το μειονέκτημα είναι ότι η πλειοψηφία είναι 50+ μιας και έχουν έρθει για να δουλέψουν σε σπίτια.
Συμβουλή : Μάζεψε κάνα ευρουλάκι και με την πρώτη ευκαιρία κάνε κάνα ταξιδάκι στην Άπω Ανατολή :cum:
 

dirty lover

Μέλος
Εγγρ.
24 Απρ 2010
Μηνύματα
1.414
Like
3
Πόντοι
16
Υπάρχουν κάποια karaoke bar στον Πειραιά αλλά έχω να πάω κάποια χρόνια...
Από εκεί και πέρα μαζεύονται σε διάφορα party - γιορτές που να οργανώνουν με τον σύλλογό τους οπότε πας μόνο αν έχεις τις κατάλληλες γνωριμίες.
Από εκεί και πέρα θα τις συναντήσεις στα malls μιας και είναι η κλασσική συνήθεια που τους έχει κολλήσει από την πατρίδα τους.
Ότι αφορά για το αν είναι μπάζα η όχι...τι να πω...όπως σε κάθε φυλή θα βρεις πανέμορφες και άσχημες...το μειονέκτημα είναι ότι η πλειοψηφία είναι 50+ μιας και έχουν έρθει για να δουλέψουν σε σπίτια.
Συμβουλή : Μάζεψε κάνα ευρουλάκι και με την πρώτη ευκαιρία κάνε κάνα ταξιδάκι στην Άπω Ανατολή :cum:
...γενικα οι φιλιπινεζες δεν βγαινουν σε μπαρακια-καφετεριες, διασκεδαζουν μεσα σε σπιτια η σε δικους τους χωρους, με εχουν καλεσει καποιες φορες σε παρτυ που κανουν σε σπιτια αλλα επληξα αφανταστα ,ηταν "ξενερωτη" η ατμοσφαιρα ,υπαρχουν ωραιες όπως λες ,αλλα είναι η πολύ προσφατη γενια από 25 χρονων και κατω ,δε με παιρνει να παιξω μπαλα μ αυτές καθως είμαι 46 ...
 

bellylove

Μέλος
Εγγρ.
8 Μαΐ 2013
Μηνύματα
667
Like
49
Πόντοι
6
Τυπε εκεινο το πλανο που ειχες να βρεις φτωχια πλην τιμια Ανατολικοευρωπαια και να τη φερεις Ελλαδα να την κλειδωσεις στο σπιτι σου αλα Κωσταλεξι μη στην πηδησει κανεις δεν ευδοκιμησε και ειπες να το ριξεις στις Ασιατισες?

Θα κανεις και συ καρριερα στο εργοχειρο τυπε
:2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny:
 
OP
OP
C

cool11

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
2 Μαρ 2009
Μηνύματα
4.782
Like
1.222
Πόντοι
216
Οι ασιατισες στην ελλαδα παραμενουν 'αυθεντικες' και σχετικα ανεπηρεαστες (απο την κακη επιδραση των ελληνιδων και την ηλιθιας ελλ.πραγματικοτητας) οπως θα ηταν στη χωρα τους, ή ερχόμενες εδω προσαρμοζονται προς το χειροτερο;
Οι ευρωπαιες εχουν πει οι συναγωνιστες, οτι γινονται σχεδον σαν τις ελληνιδες, αν ζουν πολλα χρονια στην ελλαδα. Οι ασιατισες φαινονται πιο 'κλειστες' και με αλλη κουλτουρα, αλλα δεν ξερω τελικα τι ισχυει γι'αυτες.
 

master21

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
3 Μαρ 2010
Μηνύματα
35.258
Κριτικές
1
Like
35
Πόντοι
366
Οι ασιατισες στην ελλαδα παραμενουν 'αυθεντικες' και σχετικα ανεπηρεαστες (απο την κακη επιδραση των ελληνιδων και την ηλιθιας ελλ.πραγματικοτητας) οπως θα ηταν στη χωρα τους, ή ερχόμενες εδω προσαρμοζονται προς το χειροτερο;
Οι ευρωπαιες εχουν πει οι συναγωνιστες, οτι γινονται σχεδον σαν τις ελληνιδες, αν ζουν πολλα χρονια στην ελλαδα. Οι ασιατισες φαινονται πιο 'κλειστες' και με αλλη κουλτουρα, αλλα δεν ξερω τελικα τι ισχυει γι'αυτες.
Μηπως ξερεις τι ισχυει για οποιαδηποτε αλλη γυναικα ρε μαν,και θες να ξερεις για τις ασσιατισες;
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom