Νέα

Κωλόμπαρα Θεσσαλονίκης

  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 4 άτομα (0 μέλη και 4 επισκέπτες)

plouton

Μέλος
Εγγρ.
3 Ιουν 2006
Μηνύματα
246
Κριτικές
1
Like
88
Πόντοι
1
Συναγωνιστές επειδή πιστεύω οτι αυτο το θέμα έλειπε από το Forum . και πιστεύω οτι πρέπει να υπάρχει σχετική ενημέρωση για την συγκεκριμένη κατηγορία το ανοίγω τώρα με αφορμή δύο κολόμπαρα που εχουν πέσει στην αντιληψη μου το "Σκανδαλο" και το "Πριβε κλαβ " στην Μενεμένη .

Εχει καποιος συνάδελφος να σχολιάσει τα παραπάνω Bar; τι πέζει εκει ;

Αξιζει το κόπο να τα επισκεφτεί κανείς ;
 

DELMAR

Μέλος
Εγγρ.
26 Οκτ 2006
Μηνύματα
5
Like
0
Πόντοι
0
φιλε plouton,
δεν ξερω για τα δυο κωλομπαρα που αναφερεις πιο πανω αλλα  το καλοκαιρακι πηγα με την παρεα μου για χαβαλε σε ενα κωλομπαρο ενα στενο πριν την μαρτιου πισω απο την παλια 6η αισθηση.
δεν ειχε κατι αξιολογο αλλα η πλακα ειναι οτι ξεκινησαμε για χαβαλε να λεμε οτι ενας απο την παρεα την επομενη παντρευοταν και τελικα κατεληξε με την κοπελια που την κερασε ποτο σε μια γωνια να του παιρνει πιπα.
δεν ξερω αν ηταν τυχαιο γεγονος γιατι δεν προσπαθησαμε και εμεις αλλα αν ειχε και αλλος την ιδια εμπειρια στο ιδιο μαγαζι ας το πει
 

FILOXENOUMENOS

Μέγας
Εγγρ.
10 Αυγ 2006
Μηνύματα
1.745
Κριτικές
40
Like
1.190
Πόντοι
4.387
επειδή έχει διαπιστωθεί πολύ χαμηλό επίπεδο στην πόλη μας σε σπίτια, στούντιο, μασατζίδικα κλπ κλπ, μια εναλλακτική είναι τα διάφορα μπαρ. υπάρχουν πολλές καλές ευκαιρίες σε μερικά.
:headbang:
 

Vanzel

Μέλος
Εγγρ.
2 Ιαν 2006
Μηνύματα
941
Κριτικές
1
Like
59
Πόντοι
6
Αν βρεις καλό κωλόμπαρο στην Θεσσαλονίκη τότε είσαι πολύ μάγκας! Εγώ πάντως από όσα έχω περάσει είδα την αθλιότητα και εκμετάλλευση σε μεγαλείο.

Υ.Γ Πάντα είχα την απορία όσες τελιωμένες εγκαταλείπουν το μπουρδέλο πιάνουν δουλειά σε κωλόμπαρο; :)
 

qook

Μέλος
Εγγρ.
31 Μαρ 2006
Μηνύματα
209
Like
1
Πόντοι
1
παίζει και μαγαζί στην θέρμη  ( άνω κάτω ) πολύ γέλιο

συνήθως μπάζα αλά έχει γέλιο αν έχεις καλή παρέα,, και παίζουν και τυχερά
 
 

thesspunter

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
17 Οκτ 2006
Μηνύματα
3.329
Κριτικές
6
Like
1.062
Πόντοι
376
Φέρνω το thread αυτό στην επικαιρότητα διότι έχει ενδιαφέρον

Τσιμπούκια σε κωλόμπαρο
Πριβέ (αμπελόκηποι)
Playboy  (παράδρομος της Ολγας, πρίν τη Μαρτίου)
Σε ένα άλλο στον παράδρομο της Όλγας στο ύψος του "Ελληνικόν"

Πουθενά αλλού παιδιά;

Υ.Γ. αυτό στη Θέρμη που είναι;
 

giopaneli

Μέλος
Εγγρ.
10 Ιουλ 2007
Μηνύματα
353
Like
0
Πόντοι
1
Ο συναγωνιστης toprit εχει απολυτο δικιο για το σολ. πηγα προσφατα. βεβαια οι πιο πολλες ηταν χοντρουλες αλλα υπηρχε ενα δυνατο μωρο, δεν θυμαμαι ονομα. μετα την φαση μου πε να παω μια καθημερινη γυρω στις 4 που σχολαει να παμε ξενοδοχειο αλλα δεν μπορεσα. δεν διευκρινιστικε ομως αν θα ταν με πληρωμη η οχι. αν πατε παρτε μαζι σας καποτες γιατι αλλιως δυσκολα παιζει φαση.
Μια απτα ιδια κ στο πριβε στην μενεμενη με πιο αξιολογα μωρα ομως.
Επισησ καλη φαση παιζει στα μουδανια στο βαλεντινο. με πικολο των 60 παιζει τσιμπουκι ακαποτο κ με 100 γαμας χωρις να χρειαζονται ποτα κλπ πριν. εχει κανα δυο καλα μωρα κ μια απιστευτη μαυρη, τη Σοφια η οποια μου δωσε τηλ αλλα παλι δεν το χρησιμοποιησα για να ξερω τι παιζει στο οικονομικο. βλεπεται ηταν βδομαδα μπατσελορ, τωρα σαν νιοπαντροσ μασαω λιγακι να τσαλακωσω
 

JohnWoo

Μέλος
Εγγρ.
28 Σεπ 2006
Μηνύματα
718
Κριτικές
3
Like
2
Πόντοι
6
να μερικές ενδιαφέρουσες και σχετικά αναξερεύνητες πτυχές του αγοραίου έρωτα στην θεσ/νίκη. Πώς δεν πρόσεξα το τόπικ νωρίτερα...;
 

thesspunter

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
17 Οκτ 2006
Μηνύματα
3.329
Κριτικές
6
Like
1.062
Πόντοι
376
να μερικές ενδιαφέρουσες και σχετικά αναξερεύνητες πτυχές του αγοραίου έρωτα στην θεσ/νίκη. Πώς δεν πρόσεξα το τόπικ νωρίτερα...;

Ελα ντε,
ολο και κάτι θα είχες να συνεισφέρεις
 

JohnWoo

Μέλος
Εγγρ.
28 Σεπ 2006
Μηνύματα
718
Κριτικές
3
Like
2
Πόντοι
6
προεδρε πιαστηκες αδιαβαστος

Όντως, αλλά και να το έβλεπα δεν θα μπορούσα να συνεισφέρω πολλά. Είχα πάντα πολύ κακή άποψη για τα κωλόμπαρα και δεν ήξερα κανένα. Αυτά που αναφέρονται εδώ όμως ίσως αξίζουν μια ματιά...
 

thesspunter

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
17 Οκτ 2006
Μηνύματα
3.329
Κριτικές
6
Like
1.062
Πόντοι
376
Είχα πάντα πολύ κακή άποψη για τα κωλόμπαρα και δεν ήξερα κανένα. Αυτά που αναφέρονται εδώ όμως ίσως αξίζουν μια ματιά...

Αντε, τρέξε να ρίξεις μια ματιά και να μας διαφωτίσεις
 

JohnWoo

Μέλος
Εγγρ.
28 Σεπ 2006
Μηνύματα
718
Κριτικές
3
Like
2
Πόντοι
6
Αντε, τρέξε να ρίξεις μια ματιά και να μας διαφωτίσεις

Ήδη εσύ και άλλοι συναγωνιστές έχετε κάνει εξαιρετική δουλειά φέρνοντας αυτό το θέμα στο φως. Ωστόσο με κάποια ευκαιρία θα κάνω κι εγώ μια βόλτα από κάποιο απ τα μαγαζιά για να συνεισφέρω την γνώμη μου...
 

KaiserSoze

Μέλος
Εγγρ.
31 Δεκ 2006
Μηνύματα
85
Like
0
Πόντοι
0
Όλα θα γίνουν στην ώρα τους... Πάλι καλά που υπάρχει και τέτοια ενημέρωση, γιατί εγώ δεν ήξερα τίποτα!!!
 

ΠΡΟΕΔΡΟΣ

Μέλος
Εγγρ.
13 Μαΐ 2007
Μηνύματα
516
Κριτικές
3
Like
36
Πόντοι
6
Yπαρχει ενα μπαρ μετα την Χαλκηδονα , πηγαινοντας για Αλεξανδρεια,διπλα σε ενα βενζιναδικο ,εκει κερνας 2 ποτα την κοπελα και βουρ για το ξενοδοχειο.
Αν θυμαμαι καλα το λενε Βεργινα
 

JohnWoo

Μέλος
Εγγρ.
28 Σεπ 2006
Μηνύματα
718
Κριτικές
3
Like
2
Πόντοι
6
Ακούγεται πολλά υποσχόμενο αλλά ας ψάξουμε πρώτα τα εντός θεσ/νίκης πριν αρχίσουμε να βγαίνουμε και εκτός πόλης.
 

JohnWoo

Μέλος
Εγγρ.
28 Σεπ 2006
Μηνύματα
718
Κριτικές
3
Like
2
Πόντοι
6
Λοιπόν, τελικά έψαξα πρόχειρα και το θέμα των κωλόμπαρων, μαζί με μία ομάδα εκλεκτών συναγωνιστών.
Τσεκάραμε δύο μαγαζιά απ όσα αναφέρθηκαν εδώ, το Πριβέ και το διαβόητο Σολ. Το Πριβέ, αν και ευχάριστω ως χώρος και καμία σχέση με την κλασική παρακμιακή εικόνα του κωλόμπαρου (στον χώρο, γιατί σε κοπέλες και πελάτες ήταν παρακμιακό) ήταν μία απογοήτευση. Οι κοπέλες ήταν γύρω στο μέτριο, αλλά το χειρότερο ήταν ότι όταν ερχόντουσαν σε μας έπιναν τα ποτά τους με αστρονομική ταχύτητα και σε έπριζαν για να κεράσεις κι άλλο ή το έφερναν χωρίς καν να σε ρωτήσουν!!! Πριβέ δεν έπαιζε, ο χώρος του πριβέ ήταν συνέχεια άδειος και απ ότι ρώτησα μία κοπέλα αν παίζει κάτι παραπάνω, μου είπε ότι "δεν παίζει στο μαγαζί, αλλά μπορούμε να δώσουμε οι δυο μας ένα ραντεβού όταν κλείσει το μαγαζί κλπ κλπ" αλλά επειδή ταυτόχρονα μ' αυτό μου είπε και "κέρνα με ένα σπέσιαλ ποτό για να το συζητήσουμε πιο ήρεμα" μου φάνηκε για προσπάθεια για τύλιγμα οπότε την έστειλα. Γενικά δεν μείναμε ευχαριστημένοι όπως φαίνεται.
Το Σολ ήταν άλλη ιστορία. Έμεινα με την αίσθηση ότι όντως κάτι πρέπει να παίζει, αλλά το μαγαζί ήταν πίτα στον κόσμο και δεν μπορούσαμε καν να κάτσουμε, πόσο μάλλον να μας έρθουν και κοπέλες για να ψάξουμε το θέμα. Κι εκεί βέβαια οι κοπέλες ήταν προς το μέτριο, ειδικά κάτι μαύρες ήταν ΤΑ μπάζα, αλλά το θέμα σηκώνει περισσότερο ψάξιμο.
 

thesspunter

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
17 Οκτ 2006
Μηνύματα
3.329
Κριτικές
6
Like
1.062
Πόντοι
376
Πρόεδρε το ήξερα οτι είσαι γάτα με πέταλα.  Πού το κατάλαβες ρε αλάνι οτι θέλει να σε τυλίξει;
Ας της κερνούσες το σπέσιαλ στο πριβέ και θα σου λεγα εγώ.  Μάλλον ήθελες να την βγάλεις τζάμπα
 

JohnWoo

Μέλος
Εγγρ.
28 Σεπ 2006
Μηνύματα
718
Κριτικές
3
Like
2
Πόντοι
6
Κοίτα, φίλε punter, αν μιλούσαμε για π.χ. ένα τυχαίο στριπτιτζάδικο και μου έλεγε εκει η γκόμενα να την κερνάω ποτά και θα παιχτούν φάσεις μεταξύ μας τότε θα έκανε μπαμ ότι είναι μούφα η υπόθεση. Όλοι μας νομίζω το ξέρουμε αυτό το κόλπο, παρόλο που όλοι μας την έχουμε πατήσει έτσι τουλάχιστον μία φορά. Επειδή έχω φώτο ηλιθίου στο προφίλ μου δεν σημαίνει ότι είμαι κι εγώ ηλίθιος, έτσι;
Ο μόνος λόγος για να υποθέσω ότι μπορεί να παίζει κάτι παραπάνω από την κλασική περίπτωση της γκόμενας που σου τάζει διάφορα για την κερνάς ποτά είναι ότι ΕΣΥ Ο ΙΔΙΟΣ έγραψες σ' αυτό το τόπικ ότι παίζει "κάτι παραπάνω" στο συγκεκριμένο μαγαζί. Και συγκεκριμένα είπες για τσιμπούκια, αλλά εγώ δεν είδα να έχει ούτε καν "κλασικό" πριβέ. Οπότε ή εσύ έκανες λάθος και έδωσες λάθος πληροφορίες ή εμείς δεν είχαμε σωστή προσέγγιση και κάναμε κάτι λάθος.
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom