Νέα

Ιστορικά μπουρδέλα κέντρου (1979 - 1982)

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα vonmakoulis
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 47
  • Εμφανίσεις 10K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

vonmakoulis

Μέλος
Εγγρ.
16 Μαρ 2006
Μηνύματα
2.776
Like
4
Πόντοι
16
Σύντροφοι. Ψάχνοντας τα χαρτιά μου πρόσφατα, ανακάλυψα χάρτη, στον οποίο έχω σημειώσει, ΟΛΑ τα υπάρχοντα μπουρδέλα του κέντρου, εποχής 1979 - 1982. Τον δημοσιεύω για ιστορικούς και μόνο λόγους, ελπίζοντας πάντως να δω δημοσιευμένο από Σας (οι admin ενδεχόμενα μπορούν να βοηθήσουν) κάτι παρόμοιο και φυσικά ενημερωμένο , ώστε να ξέρουμε στην κυριολεξία ΠΟΥ πηγαίνουμε.  :sunglasses:
 

Συνημμένα

  • Bordels2.JPG
    Bordels2.JPG
    221,2 KB · Εμφανίσεις: 50

kaiaphas

Τιμημένος
Εγγρ.
27 Σεπ 2006
Μηνύματα
1.105
Like
81
Πόντοι
16
Στο τελος θα βγαλουμε και μπουρδελοguide!
:)Μμμμμμμμμμμμμμμ δεν ειναι κακη ιδεα! :-
 

alfa291

Μέλος
Εγγρ.
24 Ιουν 2006
Μηνύματα
4.218
Like
372
Πόντοι
36
Πολύ καλή δουλειά!

Η συμπλήρωση που θυμάμαι να χρειάζεται είναι τα σπίτια της περιοχής των Εξαρχείων. Βλέπετε δεν ήταν πάντα μέρος για πρεζόνια η περιοχή. Στη Δεληγιάννη ήταν σ΄ένα ημιυπόγειο μια χοντρή με ΤΕΡΑΣΤΙΑ βυζιά. Ο Kinky30 θα έκοβε φλέβες για πάρτη της φαντάζομαι!
 

andreoug

Moderator
Γλομπεο-στέλεχος
Εγγρ.
1 Σεπ 2005
Μηνύματα
1.508
Κριτικές
21
Like
342
Πόντοι
6.055
Για τους κατοχους GPS και του προγραμματος Destinator θυμίζω ότι στο ελληνικό site του Destinator, υπαρχει δωρεάν add on με τα μπουρδελλα και στριπτηζαδικα
 

stavros51

Moderator
Γλομπεο-στέλεχος
Εγγρ.
4 Νοε 2005
Μηνύματα
6.870
Like
59
Πόντοι
66
[size=8pt]Πολύ καλή δουλειά!
Η συμπλήρωση που θυμάμαι να χρειάζεται είναι τα σπίτια της περιοχής των Εξαρχείων. Βλέπετε δεν ήταν πάντα μέρος για πρεζόνια η περιοχή. Στη Δεληγιάννη ήταν σ΄ένα ημιυπόγειο μια χοντρή με ΤΕΡΑΣΤΙΑ βυζιά. Ο Kinky30 θα έκοβε φλέβες για πάρτη της φαντάζομαι![/size]

Ρε συ alfa, αυτή ήταν σε ημιυπόγειο της Θεμιστοκλέους (ψηλά, ανεβαίνοντας αριστερά), όχι της Δεληγιάννη! Για άλλη λες?
 

nikolas2002m

Μέλος
Εγγρ.
13 Σεπ 2006
Μηνύματα
52
Like
0
Πόντοι
0
Εγώ θυμάμαι το 1980 μία στην Καλιδρομίου αμέσως μετά την Μπενάκη.
Ανέβαινες σκάλα ήταν περίπου 40 χρονών, λεπτή, όχι κοντή και έκανε πολύ καλό γαμίση.
Είχε καταπληκτική συπεριφορά, Κυρία με όλη τη σημασία και το συγκεκριμένο μπουρδέλο δεν είχε τσατσά
 

alfa291

Μέλος
Εγγρ.
24 Ιουν 2006
Μηνύματα
4.218
Like
372
Πόντοι
36
Εγώ θυμάμαι το 1980 μία στην Καλιδρομίου αμέσως μετά την Μπενάκη.
Ανέβαινες σκάλα ήταν περίπου 40 χρονών, λεπτή, όχι κοντή και έκανε πολύ καλό γαμίση.
Είχε καταπληκτική συπεριφορά, Κυρία με όλη τη σημασία και το συγκεκριμένο μπουρδέλο δεν είχε τσατσά

Όπως πήγαινες από Ιπποκράτους για Σ. Τρικούπη αριστερά, ξανθιά. Νομίζω Νάνσυ. Νταίζη μούρχεται καλύτερα. Της υπομονής μου είχαν πει, δεν την είχα πάρει όμως.
 

alfa291

Μέλος
Εγγρ.
24 Ιουν 2006
Μηνύματα
4.218
Like
372
Πόντοι
36
Ρε συ alfa, αυτή ήταν σε ημιυπόγειο της Θεμιστοκλέους (ψηλά, ανεβαίνοντας αριστερά), όχι της Δεληγιάννη! Για άλλη λες?


Αυτό που λέω ήταν επί της Δεληγιάννη, στη γωνία με Τσαμαδού, Νοταρά, Ζαΐμη... μια απ'αυτές. Μου έχει κολλήσει η Τσαμαδού. ʼμα ξαναπεράσω θα το θυμηθώ (ήταν σε πολυκατοικία, παλιά, με ανεξάρτητη είσοδο, δε νομίζω να γκρεμίστηκε). Και νομίζω πως είχε μόνο 1 δωμάτιο.

Και μια και πιάσαμε την περιοχή είχε και ένα Κουντουριώτου χαμηλά, όπως φεύγεις από Μουσείο αριστερά, ημιυπόγειο. Δεν είχα πάει, μου φαινόταν νευρική η τύπισσα, δεν ήμουν περίεργος να το εξακριβώσω. Και ιστορικό βέβαια είναι αυτό στο ημιυπόγειο στη Τζωρτζ, όπως πας για ΕΜΠ δεξιά, αμέσως πριν τη Σολωμού. Και στην περιοχή πάλι, ημιυπόγειο στη Βαλτετσίου κοντά στην Ιπποκράτους, όπως πας για πλατεία Εξαρχείων αριστερά.

Τω καιρώ εκείνω λοιπόν, ήμουν μ' ένα κοριτσάκι που τα είχε όλα, εκτός από μεγάλο βυζί. Τι να κάνω ο έρημος? Πήγαινα εκεί και....ΧΑΝΟΜΟΥΝΑ στις βυζάρες της κυρίας! Εννοείται πίπα και μουνί ακάποτα. Και εκεί που έφευγα τελείως, ήταν όταν ερχόταν από πάνω. ΚΟΛΑΣΗ!  Α, ναι και δεν είχε τσατσά βέβαια.
 

nikolas2002m

Μέλος
Εγγρ.
13 Σεπ 2006
Μηνύματα
52
Like
0
Πόντοι
0
Όπως πήγαινες από Ιπποκράτους για Σ. Τρικούπη αριστερά, ξανθιά. Νομίζω Νάνσυ. Νταίζη μούρχεται καλύτερα. Της υπομονής μου είχαν πει, δεν την είχα πάρει όμως.

Οχι ποιο κατω. Αμεσως μετα την μπενακη αριστερά και νομίζω ήταν μελαχρινή. Δεν θυμάμαι καθόλου το ονομά της.

Υπήρχε και κάποια άλλη, μεγαλούτσικη σε ηλικία Αννα νομίζω, σε κάποιο κάθετο στενό στην Ερεσού προς το Λυκαβητό που έκανε καταπληκτικό ακάποτο.

Αλήθεια εκείνο το μπουρδελο ψηλά στην ιπποκράτους αριστερά υπάρχει ακόμα;
 

foot_hunter

Μέλος
Εγγρ.
18 Αυγ 2006
Μηνύματα
125
Like
1
Πόντοι
1
Παρατηρησα οτι απο το χαρτη λειπει η περιοχη της οδου Φυλης. Δεν υπηρχαν μπουρδελα τοτε εκει?
 
OP
OP
V

vonmakoulis

Μέλος
Εγγρ.
16 Μαρ 2006
Μηνύματα
2.776
Like
4
Πόντοι
16
Φίλοι,
          φυσικά και υπήρχαν "οίκοι" και στα Εξάρχεια και στη Φυλής και σε άλλα μέρη της Αθήνας (και του Πειραιά), που τα είχα σημειώσει σε άλλους χάρτες, που  απλά ή τους έχω χάσει ή θα τους βρώ κάποτε  οπότε και θα τους δημοσιεύσω, χάριν ιστορικού -και μόνον- ενδιαφέροντος.
 

alfa291

Μέλος
Εγγρ.
24 Ιουν 2006
Μηνύματα
4.218
Like
372
Πόντοι
36
Οχι ποιο κατω. Αμεσως μετα την μπενακη αριστερά και νομίζω ήταν μελαχρινή. Δεν θυμάμαι καθόλου το ονομά της.

Υπήρχε και κάποια άλλη, μεγαλούτσικη σε ηλικία Αννα νομίζω, σε κάποιο κάθετο στενό στην Ερεσού προς το Λυκαβητό που έκανε καταπληκτικό ακάποτο.

Αλήθεια εκείνο το μπουρδελο ψηλά στην ιπποκράτους αριστερά υπάρχει ακόμα;

Στην Ερεσσού είχα πάει. Συμφωνώ. Στο στενάκι αριστερά μετά το ψαράδικο, όπως πας για Λυκαβηττό.

Και έγραψα ΣΠΥΡΟΥ Τρικούπη (αυτή που πάει από το άγαλμα της Αθηνάς - Πεδίο του ʼρεως στην πλατεία Εξαρχείων), όχι Χ. Τ. Ήταν μετά και τη Θεμιστοκλέους, όχι μόνο τη Μπενάκη. Μάλλον το ίδιο λέμε. Φυσική ξανθιά δεν ήταν ποτέ!

Στην Ιπποκράτους θυμάμαι μια γρηά χοντρή που είχε μάστερ στις πίπες, πάντα ακάποτα.  ʼμα ήθελες καπότα στο γαμήσι σου έβαζε, αλλά δεν το είχε στο πρόγραμμα...Αυτό (αν λες τη μονοκατοικία αριστερά όπως περπατάς για Αλεξάνδρας) έχει γκρεμιστεί, είναι νομίζω τώρα πάρκινγκ.
 

alfa291

Μέλος
Εγγρ.
24 Ιουν 2006
Μηνύματα
4.218
Like
372
Πόντοι
36
Φίλοι,
           φυσικά και υπήρχαν "οίκοι" και στα Εξάρχεια και στη Φυλής και σε άλλα μέρη της Αθήνας (και του Πειραιά), που τα είχα σημειώσει σε άλλους χάρτες, που  απλά ή τους έχω χάσει ή θα τους βρώ κάποτε  οπότε και θα τους δημοσιεύσω, χάριν ιστορικού -και μόνον- ενδιαφέροντος.

Ναι, Ναι! Do it, Please!

Είχα τιμήσει κυρίως Εξάρχεια και Φυλής. Θεωρούσα τα των Εξαρχίων τα πιο πολιτισμένα. Θυμάμαι και πάνω στη Ζωοδόχου πηγής ένα μεταξύ Διδότου/Α. Μεταξά καιΣκουφά, όπως πας για Ακαδημίας δεξιά, όπως και ένα στη Γραβιάς (νομίζω)

Θυμάμαι και ένα στη Σαλαμίνος-Μεταξουργείο (μπορεί να υπάρχει ακόμα) πού είχε συνήθως εύσωμες βυζαρούδες. Οι αλλαγές παλιότερα ήταν πολύ πιο σπάνιες και αραιές.
 

draxan04

Ανώτερος
Εγγρ.
25 Ιαν 2006
Μηνύματα
426
Κριτικές
55
Like
898
Πόντοι
6.810
Εύγε για τον χάρτι περιμένουμε και τους υπόλοιπους. Για να μαθαίνουμε και εμείς οι νεότεροι!!!!!!!!
 

Stardust_73

Μέλος
Εγγρ.
27 Σεπ 2006
Μηνύματα
618
Like
7
Πόντοι
6
Εδω μιλαμε οτι εχουμε ατομα Master του ειδους...
πολυ γουσταρω
 

pervertboy

Μέλος
Εγγρ.
11 Μαΐ 2006
Μηνύματα
207
Like
3
Πόντοι
1
Ισως να ειναι λιγο ασχετο, αλλα ειχα ακουσει οτι το σπιτι του Παπαναστασιου του πρωτου προεδρου της δημοκρατιας κτλ κτλ ειχε γινει μπουρδελο και ανελαβε το θεμα το υπουργειο πολιτισμού! Ξερει κανεις που ητανε?
 

nmb

Μέλος
Εγγρ.
11 Ιουν 2008
Μηνύματα
336
Like
0
Πόντοι
1
Σύντροφοι. Ψάχνοντας τα χαρτιά μου πρόσφατα, ανακάλυψα χάρτη, στον οποίο έχω σημειώσει, ΟΛΑ τα υπάρχοντα μπουρδέλα του κέντρου, εποχής 1979 - 1982. Τον δημοσιεύω για ιστορικούς και μόνο λόγους, ελπίζοντας πάντως να δω δημοσιευμένο από Σας (οι admin ενδεχόμενα μπορούν να βοηθήσουν) κάτι παρόμοιο και φυσικά ενημερωμένο , ώστε να ξέρουμε στην κυριολεξία ΠΟΥ πηγαίνουμε.  :sunglasses:
αν μπορουσε να γινει ενας διαχρονικος χαρτης στο bourdela.com
 

actionathens

Μέλος
Εγγρ.
12 Ιουλ 2013
Μηνύματα
232
Like
0
Πόντοι
1
Φίλοι,
           φυσικά και υπήρχαν "οίκοι" και στα Εξάρχεια και στη Φυλής και σε άλλα μέρη της Αθήνας (και του Πειραιά), που τα είχα σημειώσει σε άλλους χάρτες, που  απλά ή τους έχω χάσει ή θα τους βρώ κάποτε  οπότε και θα τους δημοσιεύσω, χάριν ιστορικού -και μόνον- ενδιαφέροντος.
για ψαξε
 

actionathens

Μέλος
Εγγρ.
12 Ιουλ 2013
Μηνύματα
232
Like
0
Πόντοι
1
Σύντροφοι. Ψάχνοντας τα χαρτιά μου πρόσφατα, ανακάλυψα χάρτη, στον οποίο έχω σημειώσει, ΟΛΑ τα υπάρχοντα μπουρδέλα του κέντρου, εποχής 1979 - 1982. Τον δημοσιεύω για ιστορικούς και μόνο λόγους, ελπίζοντας πάντως να δω δημοσιευμένο από Σας (οι admin ενδεχόμενα μπορούν να βοηθήσουν) κάτι παρόμοιο και φυσικά ενημερωμένο , ώστε να ξέρουμε στην κυριολεξία ΠΟΥ πηγαίνουμε.  :sunglasses:
αν εχεις και αλλο χαρτη για πιο μετα δωσε να δουμε.
 

lazic23

Μέλος
Εγγρ.
21 Μαρ 2015
Μηνύματα
239
Like
0
Πόντοι
1
Σύντροφοι. Ψάχνοντας τα χαρτιά μου πρόσφατα, ανακάλυψα χάρτη, στον οποίο έχω σημειώσει, ΟΛΑ τα υπάρχοντα μπουρδέλα του κέντρου, εποχής 1979 - 1982. Τον δημοσιεύω για ιστορικούς και μόνο λόγους, ελπίζοντας πάντως να δω δημοσιευμένο από Σας (οι admin ενδεχόμενα μπορούν να βοηθήσουν) κάτι παρόμοιο και φυσικά ενημερωμένο , ώστε να ξέρουμε στην κυριολεξία ΠΟΥ πηγαίνουμε.  :sunglasses:
ιστορικος χαρτης μπραβο που τον ανεβασες...
 
Δείτε τα όλα τα  μπουρδέλα  και τα  studio  της Αθήνας στον κατάλογο.

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom