Νέα

εγκαυμα απο εξατμιση

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα BIASTIS.XXX
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 70
  • Εμφανίσεις 5K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

BIASTIS.XXX

Μέλος
Εγγρ.
18 Νοε 2012
Μηνύματα
212
Like
16
Πόντοι
1
επαθα εγκαυμα απο εξατμιση και μετα απο δυο ωρες πηγα στο φαρμακειο και μου εδωσε μια κρεμα Fucicort Lipid αντιβιοτικο/κορτικοστεροειδες και γαζες ,μου ειπε το  σημαδι  δεν θα φυγει μηπως εχει συμβει σε κανεναν για να δωσει συμβουλες  γιατι δεν  θελω σημαδια και  μαλακιες
 

deuka75

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
15 Αυγ 2011
Μηνύματα
6.599
Κριτικές
16
Like
123
Πόντοι
356
επαθα εγκαυμα απο εξατμιση και μετα απο δυο ωρες πηγα στο φαρμακειο και μου εδωσε μια κρεμα Fucicort Lipid αντιβιοτικο/κορτικοστεροειδες και γαζες ,μου ειπε το  σημαδι  δεν θα φυγει μηπως εχει συμβει σε κανεναν για να δωσει συμβουλες  γιατι δεν  θελω σημαδια και  μαλακιες

Φίλε μεγάλη πίκρα. Αρκεί δευτερόλεπτο για να σου κάνει πολύ σοβαρό έγκαυμα.  Σωστά αυτό που σου έδωσε για να αποφύγεις τη μόλυνση.  Επειδή  η θερμοκρασία είναι πολύ μεγάλη το έγκαυμα είναι σοβαρό και βαθύ, αργεί να επουλώσει και αφήνει σημάδι.  Αν σε ενδιαφέρει το αισθητικό πρέπει να πας άμεσα σε ειδικό γιατρό αφενός για να σου δώσει τη φαρμακευτική αγωγή που θα βοηθήσει στην ομαλότερη και ταχύτερη δυνατή επούλωση και αφετέρου για να σου κάνει εκτίμηση της ζημιάς και πιθανού τρόπου αποκατάστασης όταν επέλθει η επούλωση.
 

gusmx5

Μέλος
Εγγρ.
6 Ιαν 2007
Μηνύματα
3.138
Κριτικές
6
Like
61
Πόντοι
16
φιλε μου την πουτσισες!σημαδι θα μεινει και καλο κιολας!το εγκαυμα απο εξατμιση ειναι γ' βαθμου νομιζω  αν το κολλησες καλα το ποδι πανω κ αυτα αφηνουν σημαδι.
απο παπι?αυτες οι sebring μας εχουν καψει ολους...
 
OP
OP
B

BIASTIS.XXX

Μέλος
Εγγρ.
18 Νοε 2012
Μηνύματα
212
Like
16
Πόντοι
1
ενα δευτερολεπτο ακουμπησα το ποδι και μου αφησε σημαδι ειναι 10 cm X 7 cm δεν πειραζει θα δω τι θα κανω
 

axaxouxas

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
8 Απρ 2007
Μηνύματα
21.957
Κριτικές
2
Like
8
Πόντοι
366
Το πολυ πολυ να χρειαστεις μια πλαστικη τοπικα .....
Το σημμαντικο ειναι να αποφυγεις την μολυνση.....

Περαστικα φιλε
 

lustforlife

Τιμημένος
Εγγρ.
9 Σεπ 2010
Μηνύματα
19.248
Κριτικές
82
Like
23
Πόντοι
1.246
που το παθες το εγκαυμα,στη γαμπα?
 

kosnik26

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Σεπ 2009
Μηνύματα
49.263
Like
18
Πόντοι
366
είχα πάθει τέτοιο έγκαυμα μικρός αλλά δεν έχει μείνει σημάδι απλώς θυμάμαι άργησε να φύγει

επίσης θυμάμαι ότι είχα βάλει κλασικά οδοντόκρεμα πάνω στο έγκαυμα :tooth:
 

tomito

Moderator
Γλομπεο-στέλεχος
Εγγρ.
15 Μαΐ 2006
Μηνύματα
10.311
Κριτικές
3
Like
164
Πόντοι
166
Δεν έπρεπε να περάσει 2ωρο φίλος. Δυσκολο να μην μείνει κάτι.
Πολλή ενυδάτωση θέλει το σημείο.
 

n.aleftantos

Μέλος
Εγγρ.
28 Ιουλ 2010
Μηνύματα
4.965
Κριτικές
2
Like
297
Πόντοι
36
φιλε μου την πουτσισες!σημαδι θα μεινει και καλο κιολας!το εγκαυμα απο εξατμιση ειναι γ' βαθμου νομιζω  αν το κολλησες καλα το ποδι πανω κ αυτα αφηνουν σημαδι.
απο παπι?αυτες οι sebring μας εχουν καψει ολους...
:2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny:
τεσσαρα η εξαρα ειχες γιατρε? :grin: :grin:
σημαδι θα μεινει ετσι και αλλιως εχω εγω 2
 

memos@n

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
18 Φεβ 2011
Μηνύματα
28.728
Like
21
Πόντοι
366
επαθα εγκαυμα απο εξατμιση και μετα απο δυο ωρες πηγα στο φαρμακειο και μου εδωσε μια κρεμα Fucicort Lipid αντιβιοτικο/κορτικοστεροειδες και γαζες ,μου ειπε το  σημαδι  δεν θα φυγει μηπως εχει συμβει σε κανεναν για να δωσει συμβουλες  γιατι δεν  θελω σημαδια και  μαλακιες
τυπε νομιζω οτι διανυκτερευει σημερα ο απολυτος  ;) εισαι τυχερος γιατι στα μελη του μπου κανει ειδικες τιμες στα "μεγαλα ταξιδια"  :rockon:

Coffin-in-ground.jpg
 
OP
OP
B

BIASTIS.XXX

Μέλος
Εγγρ.
18 Νοε 2012
Μηνύματα
212
Like
16
Πόντοι
1
Όπως ακριβώς στα είπε ο φίλος. Υπάρχουν αλοιφές για τις ουλές αλλά είναι ακριβές, γύρω στα 40-50 ευρώ, και δεν είμαι σίγουρος αν θα βοηθήσουν στη δική σου περίπτωση μιας και μιλάμε για έγκαυμα.
αμα ειναι να φυγει  χαλαλι τα 50 ευρω
 
OP
OP
B

BIASTIS.XXX

Μέλος
Εγγρ.
18 Νοε 2012
Μηνύματα
212
Like
16
Πόντοι
1
είχα πάθει τέτοιο έγκαυμα μικρός αλλά δεν έχει μείνει σημάδι απλώς θυμάμαι άργησε να φύγει

επίσης θυμάμαι ότι είχα βάλει κλασικά οδοντόκρεμα πάνω στο έγκαυμα :tooth:
το εχω ακουσει για την οδοντοκρεμα, καμια σπιτικη κρεμα μηπως εχει κανεις γιατι το σημαδι θα το κουβαλαω μια ζωη
 

tomito

Moderator
Γλομπεο-στέλεχος
Εγγρ.
15 Μαΐ 2006
Μηνύματα
10.311
Κριτικές
3
Like
164
Πόντοι
166
Βαζελίνη βάζουν για την ενυδάτωση
 

kosnik26

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Σεπ 2009
Μηνύματα
49.263
Like
18
Πόντοι
366
ωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωω :2on1: :2on1:

τι κάνεις φίλε :birdman:


αμα ειναι να φυγει  χαλαλι τα 50 ευρω

μάλλον είναι θέμα οργανισμού και πόσο εύκολα χιλάρεται, στο τέλος ΑΝ μείνει κάποιο σημάδι θα φαίνεται ελάχιστα, αλλιώς αν σ'ενοχλεί τόσο άρχισε να σκέφτεσαι για τατουάζ :think:
 

dimmits

Τιμημένος
Εγγρ.
2 Μαΐ 2008
Μηνύματα
29.732
Κριτικές
183
Like
3.071
Πόντοι
7.305
το εχω ακουσει για την οδοντοκρεμα, καμια σπιτικη κρεμα μηπως εχει κανεις γιατι το σημαδι θα το κουβαλαω μια ζωη
παρε την bepanthol με την κοκκινη γραμμη για τα εγκαυματα....8 ευρω κανει περιπου....κανει αναπλαση δερματος...βαζουμε εμεις που ειμαστε ''σκαμενοι'' με τατου.... :tooth:
περαστικα μαν.
 
OP
OP
B

BIASTIS.XXX

Μέλος
Εγγρ.
18 Νοε 2012
Μηνύματα
212
Like
16
Πόντοι
1
παρε την bepanthol με την κοκκινη γραμμη για τα εγκαυματα....8 ευρω κανει περιπου....κανει αναπλαση δερματος...βαζουμε εμεις που ειμαστε ''σκαμενοι'' με τατου.... :tooth:
περαστικα μαν.
θα την παρω αμα ειναι ευχαριστω παντως
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom