Νέα

Διπλό κόστος

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα ΛΕΡΑΣ
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 27
  • Εμφανίσεις 6K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

ΛΕΡΑΣ

Μέλος
Εγγρ.
5 Ιαν 2013
Μηνύματα
15
Like
0
Πόντοι
0
καλησπερα ειμαι καινουργιοσ στο σαιτ εχω γραφτει εδω και αρκετο καιρο αλλα δεν ειχα πολυ χρονο τωρα σαν που ειμαι πιο χαλαροσ ασχολουμε πιο πολυ θελω να ρωτησο ειχα παει αρκετεσ φορεσ στο μπορα μπορα στην εθνικη γενικα ειναι καλο αλλα μια μερα πηγα με δυο κοπελεσ και αντι για 2ο ευρω που ειναι με χρεωσε 40 ειναι λογικο;
 

Νίπλης

Ανώτατος
Εγγρ.
4 Απρ 2013
Μηνύματα
67.515
Like
67.545
Πόντοι
12.756
Επρεπε να πεις οτι οι κοπελες ειναι αδερφες , μπας και σου εκανε καμια εκπτωση μερες που ειναι
 
OP
OP
Λ

ΛΕΡΑΣ

Μέλος
Εγγρ.
5 Ιαν 2013
Μηνύματα
15
Like
0
Πόντοι
0
Βασικα δεν ηξερα που και πως να το γραψω σαν νεο μελος αλλα δεν ειναι και λογικο αφου δεν ειχε τιποτα το παραπανω π.χ. 2 πετσετες δεν ειχε 3 και εξαλου το δωματιο το νοικιαζεις για ενα 2-3 ωρες το πολυ :think:
 

Νίπλης

Ανώτατος
Εγγρ.
4 Απρ 2013
Μηνύματα
67.515
Like
67.545
Πόντοι
12.756
Βασικα δεν ηξερα που και πως να το γραψω σαν νεο μελος αλλα δεν ειναι και λογικο αφου δεν ειχε τιποτα το παραπανω π.χ. 2 πετσετες δεν ειχε 3 και εξαλου το δωματιο το νοικιαζεις για ενα 2-3 ωρες το πολυ :think:

αφου ειναι μουνια ρε τυπε , τι περίμενες
 

tasos999

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
25 Σεπ 2008
Μηνύματα
974
Κριτικές
16
Like
120
Πόντοι
606
λογικο δεν ειναι ; το ιδιο ειναι 2 ατομα το ιδιο 3;
αλλα για αυτη την απορια επρεπε να ανοιξεις καινουργιο θεμα;


εκδικήσου τους, δώσε όνομα στο check-in και λάβε απόδειξη κατά την έξοδο (γράφει και αριθμό ατόμων), θα τους στερήσεις το 6,5 τοις εκατό της ενοικίασης..
 

kavliaris

Σεβαστός
Εγγρ.
18 Αυγ 2010
Μηνύματα
2.282
Κριτικές
11
Like
276
Πόντοι
1.520
εκδικήσου τους, δώσε όνομα στο check-in και λάβε απόδειξη κατά την έξοδο (γράφει και αριθμό ατόμων), θα τους στερήσεις το 6,5 τοις εκατό της ενοικίασης..
Ναι και θα του χρεωσουν τοτε τιμή πόρτας και θα τραβαει τα βυζιά του,ασε με τις κουφαλες...μια ειναι η λυση,στελνεις mail στη Χ.Α οτι μενουν μεσα λαθραίοι και πας και του λες:
 

tasos999

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
25 Σεπ 2008
Μηνύματα
974
Κριτικές
16
Like
120
Πόντοι
606
Ναι και θα του χρεωσουν τοτε τιμή πόρτας και θα τραβαει τα βυζιά του,ασε με τις κουφαλες...μια ειναι η λυση,στελνεις mail στη Χ.Α οτι μενουν μεσα λαθραίοι και πας και του λες:

ίδια ακριβώς τιμή με και χωρίς απόδειξη, αρκεί να δηλώσεις στην είσοδο θέλω απόδειξη, δείχνεις ταυτότητα και την λαμβάνεις κατά την έξοδο..
 

kavliaris

Σεβαστός
Εγγρ.
18 Αυγ 2010
Μηνύματα
2.282
Κριτικές
11
Like
276
Πόντοι
1.520
ίδια ακριβώς τιμή με και χωρίς απόδειξη, αρκεί να δηλώσεις στην είσοδο θέλω απόδειξη, δείχνεις ταυτότητα και την λαμβάνεις κατά την έξοδο..
Επειδη δεν ειμαι γνωστης των ξενοδοχειακων πρακτικων,υπάρχει στον τιμοκαταλογο του ΕΟΤ τιμη ημιδιαμονής;ειναι σύννομη τακτική γιατι εγω νομιζα οτι γινεται στην ζούλα...
 

SinBarr

Ανώτερος
Εγγρ.
12 Ιαν 2007
Μηνύματα
1.279
Κριτικές
18
Like
193
Πόντοι
5.775
Γιατί, μήπως είναι νόμιμο να κάνεις check in σε ξενοδοχείο και να μη δίνεις τα στοιχεία σου;

Τρέχα γύρευε...
 

kavliaris

Σεβαστός
Εγγρ.
18 Αυγ 2010
Μηνύματα
2.282
Κριτικές
11
Like
276
Πόντοι
1.520
Ε,τότε οταν ζητησεις αποδειξη θα πληρωσεις κανονικη διανυκτέρευση.Μήπως εχει γινει κατι τετοιο σε αυτην την περίπτωση;
 

tasos999

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
25 Σεπ 2008
Μηνύματα
974
Κριτικές
16
Like
120
Πόντοι
606
:lheel:
Ε,τότε οταν ζητησεις αποδειξη θα πληρωσεις κανονικη διανυκτέρευση.Μήπως εχει γινει κατι τετοιο σε αυτην την περίπτωση;

Η day use διαμονή είναι νόμιμη, ρώτησα την reception πόσο έχει για 3 ώρες μου λέει 20 ευρώ, για 4 ώρες 25 ευρώ, ιδιωτική πρωτοβουλία να ενοικιάζουν με την ώρα, για διανυκτέρευση πάλι πίσω από την πόρτα λέει 80 ευρώ (τσιμπημένο σε σχέση με attiki hotle με μόνο 35 αλλά το τελευταίο δεν έχει ιδιωτικό WC, αλλά κοινόχρηστο-αηδία..)
 

stevegr(1)

Μέλος
Εγγρ.
2 Οκτ 2009
Μηνύματα
3.262
Κριτικές
5
Like
6
Πόντοι
16
καλησπερα ειμαι καινουργιοσ στο σαιτ εχω γραφτει εδω και αρκετο καιρο αλλα δεν ειχα πολυ χρονο τωρα σαν που ειμαι πιο χαλαροσ ασχολουμε πιο πολυ θελω να ρωτησο ειχα παει αρκετεσ φορεσ στο μπορα μπορα στην εθνικη γενικα ειναι καλο αλλα μια μερα πηγα με δυο κοπελεσ και αντι για 2ο ευρω που ειναι με χρεωσε 40 ειναι λογικο;
δεν τους εκανες φασαρια ???  :headbang: :headbang: :headbang:
 

kavliaris

Σεβαστός
Εγγρ.
18 Αυγ 2010
Μηνύματα
2.282
Κριτικές
11
Like
276
Πόντοι
1.520
:lheel:
Η day use διαμονή είναι νόμιμη, ρώτησα την reception πόσο έχει για 3 ώρες μου λέει 20 ευρώ, για 4 ώρες 25 ευρώ, ιδιωτική πρωτοβουλία να ενοικιάζουν με την ώρα, για διανυκτέρευση πάλι πίσω από την πόρτα λέει 80 ευρώ (τσιμπημένο σε σχέση με attiki hotle με μόνο 35 αλλά το τελευταίο δεν έχει ιδιωτικό WC, αλλά κοινόχρηστο-αηδία..)
Ε οχι ρε φιλε το παρουσιάζεις σαν τα ουρητηρια της ομόνοιας,εχει καθαριστρια που μολις βγει καποιος μπαινει και καθαριζει,επίσης οι σουίτες νομιζω εχουν τουαλετα και οι τιμες εχουν πεσει πολύ.Τώρα τον Αυγουστο εχει κανει τρελες προσφορες.Για μενα,θέμα θα μπορούσε να ειναι η ηχομόνωση που δεν υπάρχει,αλλά κι αυτο εχει το χαβαλε του
 

Chevalier Fidèle

Τιμημένος
Εγγρ.
1 Ιαν 2007
Μηνύματα
21.619
Κριτικές
1
Like
300
Πόντοι
386
Επειδη δεν ειμαι γνωστης των ξενοδοχειακων πρακτικων,υπάρχει στον τιμοκαταλογο του ΕΟΤ τιμη ημιδιαμονής;ειναι σύννομη τακτική γιατι εγω νομιζα οτι γινεται στην ζούλα...

θεωρειτε η παραμονη απο την ωρα του check in δλδ 12 ως τις 6 το απογευμα κανονικα. Τιμη πορτας ειναι η μιση για τον αντιστοιχο τυπο δωματιο απο αυτη για τη διανυκτερευση. Τιμη πορτας ειναι η μεγιστη στην οποια μπορει να πωληθει το δωματιο για τη δεδομενη περιοδο.
 

tasos999

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
25 Σεπ 2008
Μηνύματα
974
Κριτικές
16
Like
120
Πόντοι
606
Ε οχι ρε φιλε το παρουσιάζεις σαν τα ουρητηρια της ομόνοιας,εχει καθαριστρια που μολις βγει καποιος μπαινει και καθαριζει,επίσης οι σουίτες νομιζω εχουν τουαλετα και οι τιμες εχουν πεσει πολύ.Τώρα τον Αυγουστο εχει κανει τρελες προσφορες.Για μενα,θέμα θα μπορούσε να ειναι η ηχομόνωση που δεν υπάρχει,αλλά κι αυτο εχει το χαβαλε του

είχαμε πάρει τηλ. τουαλέτα παίζει κοινή, φαντάσου να πάει η κοπελίτσα και να περιμένει η βιζιτού να πάει μετά! προσφορές καλές ναι με νεράκια, καφεδάκι και σοκολατάκια.. για την ηχομόνωση εγώ γουστάρω μιας και φτιάχνομαι...
 

kavliaris

Σεβαστός
Εγγρ.
18 Αυγ 2010
Μηνύματα
2.282
Κριτικές
11
Like
276
Πόντοι
1.520
είχαμε πάρει τηλ. τουαλέτα παίζει κοινή, φαντάσου να πάει η κοπελίτσα και να περιμένει η βιζιτού να πάει μετά! προσφορές καλές ναι με νεράκια, καφεδάκι και σοκολατάκια.. για την ηχομόνωση εγώ γουστάρω μιας και φτιάχνομαι...
Ναι ορισμενα δωματια δεν εχουν τουαλετα μεσα,μετα την ανακαινηση καποια μεγαλα εχουν,υπάρχει και το στούντιο που ειναι ολοκληρο διαμερισμα μεχρι και κουζινα εχει μεσα.Ρώτα τιμες και ριξε μια ματια στις φωτογραφιες που δημοσιεύουν και στ fb,εγω στο στούντιο ειχα μεινει 3 μερες κανονικά πριν μερικά χρονια με 50 ευρω τη μερα,κωλοαξίζει για μενα.
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom