Νέα

Κονδυλώματα

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα arxidoulis
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 2K
  • Εμφανίσεις 359K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 3 άτομα (0 μέλη και 3 επισκέπτες)

arxidoulis

Τιμημένος
Εγγρ.
24 Απρ 2006
Μηνύματα
335
Κριτικές
1
Like
2
Πόντοι
1
παιδια εχω αγχωθει γιατι εχω την υποψια οτι κολλησα κονδυλωματα!ξερει καποιος να με συμβουλευσει πως θα τα διαγνωσω μονος μου?με τι μοιαζουν υπαρχει καποιο ελληνικο σαιτ να ενημερωθω?να δω φωτογραφιες με τι μοιαζουν?ειναι τραγικα επικινδυνα?εχω πανικοβληθει λιγο!
 

GREY

Μέλος
Εγγρ.
5 Ιουν 2006
Μηνύματα
44
Like
5
Πόντοι
0
  :- Κοίτα γύρω από τη βάλλανο αν υπάρχουν μικρα λευκά στίγματα (σαν πολύ μικρά σπυράκια). Βέβαια δίαγνωση θα κάνει μόνο ο γιατρός απλά επειδή στο παρελθόν ταλαιπωρήθηκα από κονδυλώματα έτσι έμοιαζαν σε μένα .
Ελπίζω να μην έχεισ τίποτε φίλε μου αλλά να θυμάσαι ότι τα κονδυλώματα θεραπέυονται. πρέπει όμως να χρησιμοποιείς προφυλακτικό πάντα. Ακόμη και στο στοματικό. :-
 

Olympiakaras

Νέο Μέλος
Εγγρ.
13 Μαρ 2006
Μηνύματα
1
Like
0
Πόντοι
0
Στο θα βρείς ένα post με τον τίτλο "Ντάβανος" και λέει για κονδυλώματα! Πάτα Οκτώβρης 2006, ρόλλαρε και θα το δείς! Είναι στις 4 Οκτωρίου το post!
 

Todok

Μέλος
Εγγρ.
21 Ιουλ 2006
Μηνύματα
3.299
Like
12
Πόντοι
16
Όταν τα λέμε για τα ακάποτα κάποιοι λένε ότι δεν τρέχει τίποτα...
 

kainourios

Μέλος
Εγγρ.
20 Οκτ 2006
Μηνύματα
129
Like
0
Πόντοι
1
και πως φευγουν τα κονδυλώματα?
 

GREY

Μέλος
Εγγρ.
5 Ιουν 2006
Μηνύματα
44
Like
5
Πόντοι
0
Φεύγουν δύσκολα. Χρειάζεται κάποιες θεραπείες με καυτηριασμούς τοπικά και φεύγουν. Δυστυχώς όμως δεν είναι τόσο απλό διότι υποτροπιάζουν πολύ εύκολα. Όμως περνάνε. Θέλει προσοχή και να ακολουθείς πιστά τις εντολές του γιατρού. Πάντως όσο πιο γρήγορα πας σε γιατρό τόσο καλύτερα
 

Todok

Μέλος
Εγγρ.
21 Ιουλ 2006
Μηνύματα
3.299
Like
12
Πόντοι
16
Πηγαίνεις στο γιατρό και τα καυτηριάζει με laser ή με κρυοπηξία, και εύχεσαι να μην ξαναεμφανιστούν και αρχίσεις πάλι από την αρχή (μιά και μπορεί να μεταδοθούν και σε γειτονικά σημεία).

Και το κυριότερο κοιτάζεις να μην κολλήσεις άλλους...

Όταν λέμε για τα αφροδίσια και τους κινδύνους που υπάρχουν, πάντα κάποιοι θα πουν ότι δεν είναι έτσι (εδώ μέχρι και ότι το aids δε μεταδίδεται από κολπική επαφή ακούσαμε), πρέπει δηλαδή να πάθει κάτι κάποιος για να καταλάβουν οι υπόλοιποι;
 
OP
OP
A

arxidoulis

Τιμημένος
Εγγρ.
24 Απρ 2006
Μηνύματα
335
Κριτικές
1
Like
2
Πόντοι
1
κολλαει και απο τουαλετα η μονο απο σεξουαλικη επαφη?
 

GREY

Μέλος
Εγγρ.
5 Ιουν 2006
Μηνύματα
44
Like
5
Πόντοι
0
Επειδή είμαι από αυτούς που πρόλαβαν και την εποχή πριν το aids παιδιά προσέξτε πολύ.
Κόλλησα κονδυλώματα πριν από πολλα χρόνια και τότε δεν υπήρχε laser αλλα κολητήρι ηλεκτρονικού. Φρίκη μιλάμε και μετά από αυτό προφυλακτικό και άγιος ο θεός.
Καλύτερα λιγότερη ευχαρίστηση παρά ολα αυτα. Αξίζει να ξέρετε ότι τα κονδυλώματα (όπως και άλλα αφροδίσια) καθώς και το aids κολλάνε και με το στοματικό.
Όχι δεν κολλάς κονδυλώματα από τουαλέτα μόνο από επαφή.
 

fkmenace

Μέλος
Εγγρ.
16 Ιαν 2006
Μηνύματα
647
Like
14
Πόντοι
6
Aαααα ρε Grey και με πρόλαβες... Από την τουαλέτα κολλάνε και παρακολλάνε.. αν καθήσεις προτού σηκωθεί ο άλλος !!  :rolleyes:
 

spiounos

Μέλος
Εγγρ.
7 Ιουν 2006
Μηνύματα
66
Like
1
Πόντοι
0
Τι λές ρε μάστορα???????? κολητίρι??? αμάν....εδώ το δάχτυλο καίς και σε γαμάει μια βδομάδα στον πόνο.....τι λές τώρα??? ανατρίχιασα....πωπωωωωω

Επειδή είμαι από αυτούς που πρόλαβαν και την εποχή πριν το aids παιδιά προσέξτε πολύ.
Κόλλησα κονδυλώματα πριν από πολλα χρόνια και τότε δεν υπήρχε laser αλλα κολητήρι ηλεκτρονικού. Φρίκη μιλάμε και μετά από αυτό προφυλακτικό και άγιος ο θεός.
Καλύτερα λιγότερη ευχαρίστηση παρά ολα αυτα. Αξίζει να ξέρετε ότι τα κονδυλώματα (όπως και άλλα αφροδίσια) καθώς και το aids κολλάνε και με το στοματικό.
Όχι δεν κολλάς κονδυλώματα από τουαλέτα μόνο από επαφή.
 

alfa291

Μέλος
Εγγρ.
24 Ιουν 2006
Μηνύματα
4.218
Like
366
Πόντοι
36
Είναι ιός, που άμα μπει στον οργανισμό σου δεν φεύγει. Η θεραπεία έχει 2 τρόπους δράσης:
1. Ειδική αλοιφή για ανάπτυξη αντισωμάτων από τον οργανισμό (πανάκριβη, 100 Ε, μόνο με συνταγή γιατρού).
2. Αφαίρεση, με μέθοδο ανάλογη  της σοβαρότητας. Συνήθως: Υγρό άζωτο ή Lazer.

Μπορεί να επανεμφανιστούν, πάλι τα ίδια...

Αλλά μόνο ο γιατρός μπορεί να σου πει τι έχεις. Και δεν είναι μόνο η βάλανος, αλλά και το πετσάκι και δεν ξέρω τι άλλο...

Ταχύτερη διάγνωση--> ταχύτερη θεραπεία
 

germaon

Σεβαστός
Εγγρ.
29 Απρ 2006
Μηνύματα
1.655
Κριτικές
18
Like
13
Πόντοι
2.007
Πάντως ειναι κατι που, εστω και με ταλαιπωρία ,περναει...Δεν ειναι θανατηφορο, ε?  :huh: :huh:
 

alfa291

Μέλος
Εγγρ.
24 Ιουν 2006
Μηνύματα
4.218
Like
366
Πόντοι
36
Η μεγαλύτερη μαλακία είναι ότι αν δεν το ξέρεις έγκαιρα και έχεις μόνιμη (ακάποτη) ιστορία (παράλληλα ή όχι με άλλα), της το δίνεις το παράσημο δίνεις και μετά από καιρό το παίρνεις πίσω και τρέχα γύρευε...Συνηθισμένη επώαση γύρω στο μήνα, αλλά παίζει...
Πρέπει να ελέγχονται και οι 2. Συνήθως ένα διάστημα "μη επανεμφάνισης" 6 μηνών θεωρείται πρακτικά "ίαση".
Επικίνδυνα είναι για τις γυναίκες, επειδή σχετίζονται με κάποιoυς τύπους HPV, μερικοί από τους οποίους σχετίζονται με τον καρκίνο του τραχήλου της μήτρας
 

moutsos13

Μέλος
Εγγρ.
30 Μαρ 2006
Μηνύματα
3.092
Like
129
Πόντοι
16
Φιλαρακο δεν ειναι να πανικοβαλλεσαι. Θα πας σε εναν δερματολογο-αφροδησιολογο και θα σου πει αν ειναι οντως κονδυλωματα και τι χρειαζεται να κανεις. Τωρα απο ιντερνετ και απο φωτογραφιες δεν θα βγαλεις ακρη γιατι οταν ειναι σε πολυ πρωιμη φαση μονο το ματι του ειδικου θα τις ξεχωρισει.
Εγω πριν απο κανα 6μηνο ειχα βγαλει και μου τα αφαιρεσαν με τη μεθοδο της ηλεκτροκαυτηριασης. Απο εκεινο το διαστημα μεχρι σημερα εχουν ξαναεμφανιστει κατα περιοδους. Γι αυτη την περιπτωση οταν ειναι σε πρωιμη φαση βαζω το wartec  και μετα απο 3 ή 4 μερες εξαφανιζονται (καυτηριαζονται).
Βεβαια υπαρχει και μια αλοιφη(δεν θυμαμαι το ονομα της) η οποια δρα προληπτικα, αφου πρωτα εχουν εξαληφθει ακολουθεις θεραπεια μ αυτη την αλοιφη για να μην ξαναβγουν. Η αλοιφη κανει πολυ καλη δουλεια αλλα εχει γυρω στα 90ε.

 

alfa291

Μέλος
Εγγρ.
24 Ιουν 2006
Μηνύματα
4.218
Like
366
Πόντοι
36
πολυ πρωιμη φαση μονο το ματι του ειδικου θα τις ξεχωρισει.

Όχι με το μάτι μόνο. Χρειάζεται ειδική εξέταση. Υπάρχει το τεστ με το οξικό οξύ. Αν "αυτό" είναι κονδύλωμα ασπρίζει, αν όχι διατηρεί το χρώμα του δέρματος. ΠΑΝΤΑ στο γιατρό όμως.
 

moutsos13

Μέλος
Εγγρ.
30 Μαρ 2006
Μηνύματα
3.092
Like
129
Πόντοι
16
Όχι με το μάτι μόνο. Χρειάζεται ειδική εξέταση. Υπάρχει το τεστ με το οξικό οξύ. Αν "αυτό" είναι κονδύλωμα ασπρίζει, αν όχι διατηρεί το χρώμα του δέρματος. ΠΑΝΤΑ στο γιατρό όμως.

Αυτο δεν το ηξερα!
Οταν πηγα στο δερματολογο ηταν ηδη ξεπεταγμενα και φαινοντουσαν.
 

Duracell

Τιμημένος
Εγγρ.
18 Οκτ 2005
Μηνύματα
8.672
Like
83
Πόντοι
66
παιδια εχω αγχωθει γιατι εχω την υποψια οτι κολλησα κονδυλωματα!

Κατ' αρχήν ΨΥΧΡΑΙΜΙΑ!
Αν μένεις στην Αθήνα, να πας στα εξωτερικά ιατρεία του ΚΑΛΥΤΕΡΟΥ Νοσοκομείου που έχουμε για Σ.Μ.Ν. το "Ανδρέας Συγγρός" (πίσω από το ξενοδοχείο ΗΙLTON), ή σε κάποιον Δερματολόγο-Αφροδησιολόγο για εξετάσεις και θεραπεία...
Νομίζω όμως ότι θα έπρεπε να ενημερώσεις και όσες έχεις κάνει σεξ πρόσφατα γιατί ΠΟΛΥ ΠΙΘΑΝΟΝ ΝΑ ΤΙΣ ΕΧΕΙΣ ΜΟΝΥΝΕΙ (ή εκείνες εσένα) ΟΠΟΤΕ ΘΑ ΠΡΕΠΕΙ ΚΙ ΑΥΤΕΣ ΝΑ ΕΞΕΤΑΣΤΟΥΝ+Ν'ΑΚΟΛΟΥΘΗΣΟΥΝ ΤΗΝ ΑΝΑΛΟΓΗ ΘΕΡΑΠΕΥΤΙΚΗ ΑΓΩΓΗ !!!
ΜΗΝ ΑΦΗΝΕΙΣ ΤΟΝ ΚΑΙΡΟ ΝΑ ΠΕΡΝΑΕΙ... και ΠΡΟΣΕΧΕ ΤΗΝ ΕΠΟΜΕΝΗ ΦΟΡΑ ΠΟΥ ΘΑ ΞΑΝΑΚΑΝΕΙΣ ΣΕΞ... ΠΑΝΤΑ ΜΕ ΠΡΟΦΥΛΑΚΤΙΚΟ !!!
 

moutsos13

Μέλος
Εγγρ.
30 Μαρ 2006
Μηνύματα
3.092
Like
129
Πόντοι
16
ΠΡΟΣΕΧΕ ΤΗΝ ΕΠΟΜΕΝΗ ΦΟΡΑ ΠΟΥ ΘΑ ΞΑΝΑΚΑΝΕΙΣ ΣΕΞ... ΠΑΝΤΑ ΜΕ ΠΡΟΦΥΛΑΚΤΙΚΟ !!!

εχω την εντυπωση οτι το προφυλακτικο δεν παρεχει 100% προστασια για τα κονδυλωματα!
 

Επισκέπτης
Φευγουν με εποδυνη θεραπεία (καυτηριαση σε συνδιασμο με φαρμακευτικη αγωγη). Τη 10ετία 80-90 που γαμαγαμε αβερτα και ακαποτα τις συνφοιτητριες μας και οχι μονο) ηταν εξαιρετικα διαδεδομενο. Μονο οταν σου καυτηριαζουν τον πουτσο, καταλαβαινεις την μαλακια που εκανες. Γιατρος ΑΜΕΣΩΣ.
 
  • Χαχα
Αντιδράσεις: ISINAS

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom