Νέα

Φοβαμαι να παω στον οδοντίατρο

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα stam_90
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 250
  • Εμφανίσεις 19K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

stam_90

Τιμημένος
Εγγρ.
8 Οκτ 2009
Μηνύματα
36.095
Κριτικές
158
Like
450
Πόντοι
2.046
Κοτοσταμουλη με φωναζετε αλλα εαν ηταν ενα πραμα που πρεπει να φοβομουν πραγματικα ειναι η δαγκανες και τα μαχαιροπριονα του οδοντιατρου...

εχω παει εδω και 1 χρονο μονο για καθαρισμους.. δυστηχως επειδη τρωω πολλους υδατανθρακες και γλυκακια 2-3 φορες την εβδομαδα.. ενα αρχησε να χαλαει στην πανω σειρα και αρχησε να μαυριζει απο μεσα..εχω 3-4 σγραγισματα αλλα τα 3 ειναι ασπρα και δεν φενονται..  Το θεμα ειναι οτι η παροχες που ειχα στο ΙΚΑ παλια δεν της εχω γιατι δεν τους εχω παει φοιτητικο χαρτι και αυτη  η διαδικασια παιρνει για εμενα 2-3 μηνες περιπουε..  :jerking:

το θεμα ειναι οτι εχω πονους μικρους μερικες φορες..δηλαδη εαν πιασω το δοντι με δυο δαχτυλα και το πιεσω ποναω αφορητα.. αυτο ειναι προαγγελος οτι εαν δεν επισκεφτω εναν οδοντιατρο συντομα στο αμεσο χρονικο διαστημα θα υποφέρω  :S

και εδω ειναι μπρος γκρεμος και πισω ρεμα,γιατι το δοντι ηδη ποναει εαν το πιεσω, η οδοντιατρος γιατι παω παντα σε γυναικα  :birdman:
με τα σιδερα δεν θα με πονεσει? Σας εχει τραβηξει ποτε δοντι χωρις αναισθητικο? ΟΧΙ.. σας εχει απνευρωσει πιεζοντας 4-5 βελονες ταυτοχρονα? ΟΧΙ..

αυτα ομως που τα εχει κανει...  Ειχα πει σε εναν οδοντιατρο οτι θελω φτιαξιμο του δοντιου ε ανιαισθητικα γιατι θα εχω την ενοια οτι θα ποναω σε καθε του κινηση και μου ειχε ζητησει περιπου 250 ευρω.. του το κοψα αποτομα.. δεν ξαναμιλησα..

να βγαλω απο την τσεπη μου κατι παραπανω ωστε να πονεσω λιγο, η να παω στο ΙΚΑ και να βγω με δαρμενο στομα?  :helpplea:


:'( :'( :'( :'( :'(
 

baros

Ανώτερος
Εγγρ.
20 Ιαν 2010
Μηνύματα
81.241
Κριτικές
31
Like
11.982
Πόντοι
5.097
Κοτοσταμουλη με φωναζετε αλλα εαν ηταν ενα πραμα που πρεπει να φοβομουν πραγματικα ειναι η δαγκανες και τα μαχαιροπριονα του οδοντιατρου...

εχω παει εδω και 1 χρονο μονο για καθαρισμους.. δυστηχως επειδη τρωω πολλους υδατανθρακες και γλυκακια 2-3 φορες την εβδομαδα.. ενα αρχησε να χαλαει στην πανω σειρα και αρχησε να μαυριζει απο μεσα..εχω 3-4 σγραγισματα αλλα τα 3 ειναι ασπρα και δεν φενονται..  Το θεμα ειναι οτι η παροχες που ειχα στο ΙΚΑ παλια δεν της εχω γιατι δεν τους εχω παει φοιτητικο χαρτι και αυτη  η διαδικασια παιρνει για εμενα 2-3 μηνες περιπουε..  :jerking:

το θεμα ειναι οτι εχω πονους μικρους μερικες φορες..δηλαδη εαν πιασω το δοντι με δυο δαχτυλα και το πιεσω ποναω αφορητα.. αυτο ειναι προαγγελος οτι εαν δεν επισκεφτω εναν οδοντιατρο συντομα στο αμεσο χρονικο διαστημα θα υποφέρω  :S

και εδω ειναι μπρος γκρεμος και πισω ρεμα,γιατι το δοντι ηδη ποναει εαν το πιεσω, η οδοντιατρος γιατι παω παντα σε γυναικα  :birdman:
με τα σιδερα δεν θα με πονεσει? Σας εχει τραβηξει ποτε δοντι χωρις αναισθητικο? ΟΧΙ.. σας εχει απνευρωσει πιεζοντας 4-5 βελονες ταυτοχρονα? ΟΧΙ..

αυτα ομως που τα εχει κανει...  Ειχα πει σε εναν οδοντιατρο οτι θελω φτιαξιμο του δοντιου ε ανιαισθητικα γιατι θα εχω την ενοια οτι θα ποναω σε καθε του κινηση και μου ειχε ζητησει περιπου 250 ευρω.. του το κοψα αποτομα.. δεν ξαναμιλησα..

να βγαλω απο την τσεπη μου κατι παραπανω ωστε να πονεσω λιγο, η να παω στο ΙΚΑ και να βγω με δαρμενο στομα?  :helpplea:


:'( :'( :'( :'( :'(
εκτος απο μαλακας εισαι και τσιγκουνης  :jerking:
 

apolyto_arseniko

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
2 Μαρ 2008
Μηνύματα
77.482
Like
172
Πόντοι
866
τυπε γιατι δεν πας στον λακη?
πεστου οτι και καλα εισαι αριστερος και θα σε περιποιηθει ιδιαιτερα :grin:
 
OP
OP
stam_90

stam_90

Τιμημένος
Εγγρ.
8 Οκτ 2009
Μηνύματα
36.095
Κριτικές
158
Like
450
Πόντοι
2.046
εκτος απο μαλακας εισαι και τσιγκουνης  :jerking:
γιατι ρε μαλακα ειμαι τσιγκουνης?  :birdman: που ξερω εγω οτι με τα λεφτα που θα δωσω δεν θα πονεσω? :birdman:

εχεις κατσει ποτε στην καρεκλα του πονου? :birdman:
 

NooneX

Μέλος
Εγγρ.
13 Δεκ 2012
Μηνύματα
513
Like
0
Πόντοι
6
Κοτοσταμουλη με φωναζετε αλλα εαν ηταν ενα πραμα που πρεπει να φοβομουν πραγματικα ειναι η δαγκανες και τα μαχαιροπριονα του οδοντιατρου...

εχω παει εδω και 1 χρονο μονο για καθαρισμους.. δυστηχως επειδη τρωω πολλους υδατανθρακες και γλυκακια 2-3 φορες την εβδομαδα.. ενα αρχησε να χαλαει στην πανω σειρα και αρχησε να μαυριζει απο μεσα..εχω 3-4 σγραγισματα αλλα τα 3 ειναι ασπρα και δεν φενονται..  Το θεμα ειναι οτι η παροχες που ειχα στο ΙΚΑ παλια δεν της εχω γιατι δεν τους εχω παει φοιτητικο χαρτι και αυτη  η διαδικασια παιρνει για εμενα 2-3 μηνες περιπουε..  :jerking:

το θεμα ειναι οτι εχω πονους μικρους μερικες φορες..δηλαδη εαν πιασω το δοντι με δυο δαχτυλα και το πιεσω ποναω αφορητα.. αυτο ειναι προαγγελος οτι εαν δεν επισκεφτω εναν οδοντιατρο συντομα στο αμεσο χρονικο διαστημα θα υποφέρω  :S

και εδω ειναι μπρος γκρεμος και πισω ρεμα,γιατι το δοντι ηδη ποναει εαν το πιεσω, η οδοντιατρος γιατι παω παντα σε γυναικα  :birdman:
με τα σιδερα δεν θα με πονεσει? Σας εχει τραβηξει ποτε δοντι χωρις αναισθητικο? ΟΧΙ.. σας εχει απνευρωσει πιεζοντας 4-5 βελονες ταυτοχρονα? ΟΧΙ..

αυτα ομως που τα εχει κανει...  Ειχα πει σε εναν οδοντιατρο οτι θελω φτιαξιμο του δοντιου ε ανιαισθητικα γιατι θα εχω την ενοια οτι θα ποναω σε καθε του κινηση και μου ειχε ζητησει περιπου 250 ευρω.. του το κοψα αποτομα.. δεν ξαναμιλησα..

να βγαλω απο την τσεπη μου κατι παραπανω ωστε να πονεσω λιγο, η να παω στο ΙΚΑ και να βγω με δαρμενο στομα?  :helpplea:


:'( :'( :'( :'( :'(


Θα πρέπει να ξεπρηστεί το δόντι για να κάνεις αναισθητική και εξαγωγή.
Θα σου δώσει χάπια, αν είναι πρησμένο τώρα να πας στο γιατρό γιατί χωρίς αντιβίωση το υγρό δεν μπορεί να το αποβάλλει ο οργανισμός.
Επίσης μετά από 3-6 μήνες αφού το οστό έχει θεραπευτεί μπορείς να βάλεις βιδωτό.
 

apolyto_arseniko

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
2 Μαρ 2008
Μηνύματα
77.482
Like
172
Πόντοι
866
κανει οδοντιατρος απονευρωση χωρις αναισθησια? :think:
 

baros

Ανώτερος
Εγγρ.
20 Ιαν 2010
Μηνύματα
81.241
Κριτικές
31
Like
11.982
Πόντοι
5.097
γιατι ρε μαλακα ειμαι τσιγκουνης?  :birdman: που ξερω εγω οτι με τα λεφτα που θα δωσω δεν θα πονεσω? :birdman:

εχεις κατσει ποτε στην καρεκλα του πονου? :birdman:
πολλες φορες,εχω ευαισθητα δοντακια βλεπεις  :birdman:
 
OP
OP
stam_90

stam_90

Τιμημένος
Εγγρ.
8 Οκτ 2009
Μηνύματα
36.095
Κριτικές
158
Like
450
Πόντοι
2.046
Θα πρέπει να ξεπρηστεί το δόντι για να κάνεις αναισθητική και εξαγωγή.
Θα σου δώσει χάπια, αν είναι πρησμένο τώρα να πας στο γιατρό γιατί χωρίς αντιβίωση το υγρό δεν μπορεί να το αποβάλλει ο οργανισμός.
Επίσης μετά από 3-6 μήνες αφού το οστό έχει θεραπευτεί μπορείς να βάλεις βιδωτό.
τυπε μου  δεν ειναι πρησμενο.. τεριδονιασμενο ειναι. αλλα ετσι οπως παει εαν δεν επισκεφτω εστω εναν εστω ερασιτεχνη πχ του πανεπιστιμιου να μου πει τι κατασταση ειναι τι και πως, θα βγαινω με μαγουλα πρησμενα..

 

apolyto_arseniko

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
2 Μαρ 2008
Μηνύματα
77.482
Like
172
Πόντοι
866
Θα πρέπει να ξεπρηστεί το δόντι για να κάνεις αναισθητική και εξαγωγή.
Θα σου δώσει χάπια, αν είναι πρησμένο τώρα να πας στο γιατρό γιατί χωρίς αντιβίωση το υγρό δεν μπορεί να το αποβάλλει ο οργανισμός.
Επίσης μετά από 3-6 μήνες αφού το οστό έχει θεραπευτεί μπορείς να βάλεις βιδωτό.
εδω δεν θελει να δωσει 250 για να κανει απονευρωση και θα δωσει για να βαλει βιδωτο τυπε? :grin:
το παει για μασελακι ο σταματης :grin:
 

apolyto_arseniko

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
2 Μαρ 2008
Μηνύματα
77.482
Like
172
Πόντοι
866
τυπε μου  δεν ειναι πρησμενο.. τεριδονιασμενο ειναι. αλλα ετσι οπως παει εαν δεν επισκεφτω εστω εναν εστω ερασιτεχνη πχ του πανεπιστιμιου να μου πει τι κατασταση ειναι τι και πως, θα βγαινω με μαγουλα πρησμενα..
τυπε βγαλτο φωτο και ποσταρε την εδω για αμεση διαγνωση :rockon:
 

NooneX

Μέλος
Εγγρ.
13 Δεκ 2012
Μηνύματα
513
Like
0
Πόντοι
6
Περαιτέρω πληροφορίες για τιμές εδώ είμαι.
(είχα θέμα και εγώ με τα δόντια τσαμπουκάδες κλπ)
Επίσης το NIFLAMOL είναι πολύ καλό χάπι για να ξεπρηστεί γρήγορα και ένα ακόμα για τον πόνο μόνο που δεν το θυμάμαι.
 

life97

Σπουδαίος
Εγγρ.
1 Φεβ 2007
Μηνύματα
44.796
Κριτικές
23
Like
85
Πόντοι
2.357
τυπε μου  δεν ειναι πρησμενο.. τεριδονιασμενο ειναι. αλλα ετσι οπως παει εαν δεν επισκεφτω εστω εναν εστω ερασιτεχνη πχ του πανεπιστιμιου να μου πει τι κατασταση ειναι τι και πως, θα βγαινω με μαγουλα πρησμενα..

Κοψε απο αλλου  και μην αμελειs τα δοντια σου....Δεν ζουμε στο 1800 που τα βγαζανε με ταναλιεs και ουισκυ για τον πονο....
 

baros

Ανώτερος
Εγγρ.
20 Ιαν 2010
Μηνύματα
81.241
Κριτικές
31
Like
11.982
Πόντοι
5.097

axaxouxas

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
8 Απρ 2007
Μηνύματα
21.957
Κριτικές
2
Like
8
Πόντοι
366
γιατι ρε μαλακα ειμαι τσιγκουνης?  :birdman: που ξερω εγω οτι με τα λεφτα που θα δωσω δεν θα πονεσω? :birdman:

εχεις κατσει ποτε στην καρεκλα του πονου? :birdman:
Ολα ειναι μια ιδεα .....

Μην φοβασαι και πηγαινε να τελειωνεις......

Αν πονεσεις λιγο θα το συνηθισεις μετα αν ξαναπας που θα ξαναπας καθως ειναι αναποφευκτο
 

NooneX

Μέλος
Εγγρ.
13 Δεκ 2012
Μηνύματα
513
Like
0
Πόντοι
6
τυπε μου  δεν ειναι πρησμενο.. τεριδονιασμενο ειναι. αλλα ετσι οπως παει εαν δεν επισκεφτω εστω εναν εστω ερασιτεχνη πχ του πανεπιστιμιου να μου πει τι κατασταση ειναι τι και πως, θα βγαινω με μαγουλα πρησμενα..


Ε τράβα σε γιατρό ρε τύπε, έχεις και ασφάλεια και το σκέφτεσαι? ΧΑΖΟΣ ΕΙΣΑΙ?  :huh:
Και τι να πονέσεις? Επειδή θα το κοιτάξει? Δεν πονάει ο γιατρός.
Και μην κάνεις σαν γκομενίτσα. Άκου πόνος γκοτζάμ γαιδούρι στο μπουρδέλα. ΤΩΡΑ ΠΟΝΑΣ ΚΑΙ ΓΙΑ ΝΑ ΦΥΓΕΙ Ο ΠΟΝΟΣ ΘΑ ΠΑΣ ΣΤΟ ΓΙΑΤΡΟ!
 
Εγγρ.
28 Αυγ 2011
Μηνύματα
6.883
Like
4
Πόντοι
66
Περαιτέρω πληροφορίες για τιμές εδώ είμαι.
(είχα θέμα και εγώ με τα δόντια τσαμπουκάδες κλπ)
Επίσης το NIFLAMOL είναι πολύ καλό χάπι για να ξεπρηστεί γρήγορα και ένα ακόμα για τον πόνο μόνο που δεν το θυμάμαι.


στα ειχανε σπασει τυπε με μπουκετα?
 

apolyto_arseniko

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
2 Μαρ 2008
Μηνύματα
77.482
Like
172
Πόντοι
866
τυπε σταμ κανε μια προσευχη υπερ υγειας στον Αγιο Νωντα
μπορει να σε γιατρεψει
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom