Νέα

Κρίσεις Πανικού

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα kinkydreamer
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 234
  • Εμφανίσεις 20K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

kinkydreamer

Μέλος
Εγγρ.
17 Ιαν 2009
Μηνύματα
456
Like
0
Πόντοι
1
ρε παίδες καταρχην  35 είμαι... επειδή μάλλον την άκουσα πριν από λίγο με έπιασε ταχυπαλμία έντονη ναυτία και τάση για εμετό σε συνδυασμό να έχω ανεβάσει πίεση, μη φρικάρετε μετρήθηκα πριν από λίγο και  είχα 18 μεγάλη 11 μικρή ...Είχα μια δύσκολη και  έντονη ημερα με αρκετές συγκρούσεις στην δουλειά μου, εχθές και σήμερα γενικά θα έλεγα πως ζορίστηκα αρκετά  είμαι και από τους μαλακες που δεν ανοίγω το στόμα μου να τα μοιραστω με αλλους τα αγχη μου ,κοινώς τα μαζεύω μέσα μου με αποτέλεσμα να σκάω που λένε ....
Χθες δεν είχα κανένα σύμπτωμα  όλα o.k ήπια  2 ποτακια όταν γύρισα σπιτι, ηρέμησα και ξεράθηκα στον ύπνο. Σήμερα πριν από λίγο  χάζευα στον υπολογιστή πίνοντας τσάι με έπιασε τρομερή ταχυπαλμία , με ζαλάδα και αρχισα να ζεσταινομαι εντονα την άκουσα κάπως μπήκα για μπάνιο αλλα κυριολεκτικά η ταχυπαλμία ήταν εντονη σχεδόν ένιωθα την καρδια μου στο στήθος να βαράει σαν μπιέλα...χωρίς να ξεκινήσει το ψιλό γάζι  είχε κανεις τέτοια εμπειρία να καθησυχάσω κάπως την όλη ιδέα  γιατί δεν το κρύβω πως με πιάσανε κάτι ιδέες τύπου καρδια κτλ ...και μην αρχίσετε τις μαλακίες ευχαριστώ ...
 

apolyto_arseniko

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
2 Μαρ 2008
Μηνύματα
77.482
Like
173
Πόντοι
866
ρε παίδες καταρχην  35 είμαι... επειδή μάλλον την άκουσα πριν από λίγο με έπιασε ταχυπαλμία έντονη ναυτία και τάση για εμετό σε συνδυασμό να έχω ανεβάσει πίεση, μη φρικάρετε μετρήθηκα πριν από λίγο και  είχα 18 μεγάλη 11 μικρή ...Είχα μια δύσκολη και  έντονη ημερα με αρκετές συγκρούσεις στην δουλειά μου, εχθές και σήμερα γενικά θα έλεγα πως ζορίστηκα αρκετά  είμαι και από τους μαλακες που δεν ανοίγω το στόμα μου να τα μοιραστω με αλλους τα αγχη μου ,κοινώς τα μαζεύω μέσα μου με αποτέλεσμα να σκάω που λένε ....
Χθες δεν είχα κανένα σύμπτωμα  όλα o.k ήπια  2 ποτακια όταν γύρισα σπιτι, ηρέμησα και ξεράθηκα στον ύπνο. Σήμερα πριν από λίγο  χάζευα στον υπολογιστή πίνοντας τσάι με έπιασε τρομερή ταχυπαλμία , με ζαλάδα και αρχισα να ζεσταινομαι εντονα την άκουσα κάπως μπήκα για μπάνιο αλλα κυριολεκτικά η ταχυπαλμία ήταν εντονη σχεδόν ένιωθα την καρδια μου στο στήθος να βαράει σαν μπιέλα...χωρίς να ξεκινήσει το ψιλό γάζι  είχε κανεις τέτοια εμπειρία να καθησυχάσω κάπως την όλη ιδέα  γιατί δεν το κρύβω πως με πιάσανε κάτι ιδέες τύπου καρδια κτλ ...και μην αρχίσετε τις μαλακίες ευχαριστώ ...
παραιτησου απτην δουλεια σου και θα εισαι μια χαρα μετα τυπε
 
OP
OP
kinkydreamer

kinkydreamer

Μέλος
Εγγρ.
17 Ιαν 2009
Μηνύματα
456
Like
0
Πόντοι
1
δεν ξερω αν φταινε τα τραγουδια της eurovision αυτα εβλεπα ...

περαν της πλακας την ακουσα δικε μου ...
 

Tsolias.Psolias

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
8 Ιουλ 2007
Μηνύματα
15.110
Like
27
Πόντοι
166
ρε παίδες καταρχην  35 είμαι... επειδή μάλλον την άκουσα πριν από λίγο με έπιασε ταχυπαλμία έντονη ναυτία και τάση για εμετό σε συνδυασμό να έχω ανεβάσει πίεση, μη φρικάρετε μετρήθηκα πριν από λίγο και  είχα 18 μεγάλη 11 μικρή ...Είχα μια δύσκολη και  έντονη ημερα με αρκετές συγκρούσεις στην δουλειά μου, εχθές και σήμερα γενικά θα έλεγα πως ζορίστηκα αρκετά  είμαι και από τους μαλακες που δεν ανοίγω το στόμα μου να τα μοιραστω με αλλους τα αγχη μου ,κοινώς τα μαζεύω μέσα μου με αποτέλεσμα να σκάω που λένε ....
Χθες δεν είχα κανένα σύμπτωμα  όλα o.k ήπια  2 ποτακια όταν γύρισα σπιτι, ηρέμησα και ξεράθηκα στον ύπνο. Σήμερα πριν από λίγο  χάζευα στον υπολογιστή πίνοντας τσάι με έπιασε τρομερή ταχυπαλμία , με ζαλάδα και αρχισα να ζεσταινομαι εντονα την άκουσα κάπως μπήκα για μπάνιο αλλα κυριολεκτικά η ταχυπαλμία ήταν εντονη σχεδόν ένιωθα την καρδια μου στο στήθος να βαράει σαν μπιέλα...χωρίς να ξεκινήσει το ψιλό γάζι  είχε κανεις τέτοια εμπειρία να καθησυχάσω κάπως την όλη ιδέα  γιατί δεν το κρύβω πως με πιάσανε κάτι ιδέες τύπου καρδια κτλ ...και μην αρχίσετε τις μαλακίες ευχαριστώ ...
την επόμενη φορά που θα σε πιάσει, πήγαινε σε ένα εφημερεύον νοσοκομείο, εκεί θα σε πάνε σε έναν ψυχολόγο και θα σου πει 5 πράγματα χρήσιμα για το πως να αντιμετωπίζεις. δεν θα σου πάρει το όλο πράγμα πάνω από 30-45 λεπτά.
πήγα έναν φίλο πριν κάτι μέρες στο νοσοκομείο για τον ίδιο λόγο.
 

apolyto_arseniko

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
2 Μαρ 2008
Μηνύματα
77.482
Like
173
Πόντοι
866

Tsolias.Psolias

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
8 Ιουλ 2007
Μηνύματα
15.110
Like
27
Πόντοι
166
τι νοσοκομειο ρε τυπε?
και εμεις τι ρολο βαραμε εδω δηλαδη? :S
εμεις θα τον θεραπευσουμε :rockon:
να ξέρει τι να κάνει τύπε, σε περίπτωση που δεν εφημερεύει κανένας γιατρός του σάιτ.
άσε που λείπουν οι πρωκτολόγοι σφε/λαγουδάκης μήνες τώρα και αναγκαζόμαστε να τους στέλνουμε όλους έξω σε δημόσια νοσοκομεία
 

apolyto_arseniko

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
2 Μαρ 2008
Μηνύματα
77.482
Like
173
Πόντοι
866
να ξέρει τι να κάνει τύπε, σε περίπτωση που δεν εφημερεύει κανένας γιατρός του σάιτ.
άσε που λείπουν οι πρωκτολόγοι σφε/λαγουδάκης μήνες τώρα και αναγκαζόμαστε να τους στέλνουμε όλους έξω σε δημόσια νοσοκομεία
ο σφε ειναι στο σαιτ τυπε
ο λαγουδακης ζει τον ερωτα του με τον σοφια :grin:
 
OP
OP
kinkydreamer

kinkydreamer

Μέλος
Εγγρ.
17 Ιαν 2009
Μηνύματα
456
Like
0
Πόντοι
1
@ τσολιας
αρχισαμε γεραματα εε ???  ο φιλος σου σε τι κατασταση ???

αυτα ειναι ...απολυτε σου απαντω απο εδω εχω κανει μαλακια πρεπει να παω να ανοιξω donuts και εγω σαν τον αλλον μου φαινετε ...τεσπα τι να πω ευχομαι να μην ειναι κατι σπουδαιο και απλα να πανικοβληθηκα εντελως χαζα ...αλλα οσο να ειναι καρδια ειναι αυτη με επιασε ενας κρυος ιδρωτας !!!
 

apolyto_arseniko

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
2 Μαρ 2008
Μηνύματα
77.482
Like
173
Πόντοι
866
@ τσολιας
αρχισαμε γεραματα εε ???  ο φιλος σου σε τι κατασταση ???

αυτα ειναι ...απολυτε σου απαντω απο εδω εχω κανει μαλακια πρεπει να παω να ανοιξω donuts και εγω σαν τον αλλον μου φαινετε ...τεσπα τι να πω ευχομαι να μην ειναι κατι σπουδαιο και απλα να πανικοβληθηκα εντελως χαζα ...αλλα οσο να ειναι καρδια ειναι αυτη με επιασε ενας κρυος ιδρωτας !!!
τυπε μην φοβασαι
οσο πιο πολυ το σκεφτεσαι τοσο θα νομιζεις οτι θα παθεις κανα εμφραγμα
ειναι θεμα ψυχολογικο
σε χαλαει η δουλεια σου
αν επιτρεπεται με τι ασχολεισαι?
 

Επισκέπτης
αυτα ειναι ...απολυτε σου απαντω απο εδω εχω κανει μαλακια πρεπει να παω να ανοιξω donuts και εγω σαν τον αλλον μου φαινετε ...τεσπα τι να πω ευχομαι να μην ειναι κατι σπουδαιο και απλα να πανικοβληθηκα εντελως χαζα ...αλλα οσο να ειναι καρδια ειναι αυτη με επιασε ενας κρυος ιδρωτας !!!
Τυπε, γελας καθολου; Κανει καλο στην καρδια και στην πιεση...

 

Tsolias.Psolias

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
8 Ιουλ 2007
Μηνύματα
15.110
Like
27
Πόντοι
166
@ τσολιας
αρχισαμε γεραματα εε ???  ο φιλος σου σε τι κατασταση ???
δεν κοιτάει γεράματα η κρίση πανικού, όλα είναι θεμα ανθρώπου(χαρακτήρα) και ψυχολογικής πίεσης οπότε υπερβολικού άγχους.
μπορεί να πιάσει οποιονδήποτε σε οποιαδήποτε ηλικία πχ 18 χρονών πιτσιρίκια σε περίοδο πανελληνίων εξετάσεων.
μερικοί έχουν και συμπτώματα μουδιάσματος του αριστερού χεριού λόγω τη αυξημένης πίεσης της καρδιάς, έχω δει άτομο να είναι 25 χρονών και να έχει 12.5 πίεση της καρδιάς και 16 η μεγάλη.

καλού κακού είναι να έχεις ένα ελαφρύ ηρεμηστικό μαζί σου, ότι πιο ελαφρύ κυκλοφορεί γιατί εάν είσαι μακρυά από νοσοκομείο μπορεί μέσα σε 10-15 λεπτά να σου ρίξει την πίεση κατά  1-2.
επίσης μπορείς να πας σε ένα φαρμακείο και να πάρεις μια βαλεριάνα και να την χρησιμοποιείς όποτε δεν νοιώθεις πολύ καλά.
 

apolyto_arseniko

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
2 Μαρ 2008
Μηνύματα
77.482
Like
173
Πόντοι
866
τυπε μηπως δεν φταιει η δουλεια που κανει,αλλα το εργασιακο περιβαλλον.
μηπως εχει κανεναν προισταμενο που τον εχει στην φαπα ολη μερα και στο μπινελικι,και εκει ειναι που χαλιετε ο τυπος μας εντελως.
τυπε ο προισταμενος και το περιβαλλον χλωμο να αλλαξει
γιαυτο του προτεινα να αλλαξει δουλεια
 
OP
OP
kinkydreamer

kinkydreamer

Μέλος
Εγγρ.
17 Ιαν 2009
Μηνύματα
456
Like
0
Πόντοι
1
μπήκα και στο internet να διαβάσω για την κρίση και χειρότερα σε κάνει η μαλακια με όλα αυτά που διαβάζεις ..είναι σαν τις αντενδείξεις στα φαραμακα που όταν τις διαβάσεις τι μπορεί να σου προκαλέσουν σου γαμάνε  την ψυχολογία ...
γαμάτα απολυτέ η δουλειά μου είναι σκατένια αλλα δεν θέλω να αναφερθώ ...
όχι ρε φιλε έπινα κάτι με βότανα που καλμάρει τα νεύρα k αηδίες αν είχε κανναβούρι μέσα ταχυπαλμία θα με πιάνε ...θα δούλευα ρελαντί τώρα ..εδώ σου λέω καθόμουν στον καναπέ και στο σημείο που είναι η καρδια την έβλεπα που χτύπαγε .... κόντευε να πεταχτεί έξω ...ήταν λίγο kung fu για αυτό k γράφω να ξεχαστώ εδώ

οποιος παθών έχει να μας πει κάτι θα το εκτιμούσα...
 

apolyto_arseniko

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
2 Μαρ 2008
Μηνύματα
77.482
Like
173
Πόντοι
866
δεν κοιτάει γεράματα η κρίση πανικού, όλα είναι θεμα ανθρώπου(χαρακτήρα) και ψυχολογικής πίεσης οπότε υπερβολικού άγχους.
μπορεί να πιάσει οποιονδήποτε σε οποιαδήποτε ηλικία πχ 18 χρονών πιτσιρίκια σε περίοδο πανελληνίων εξετάσεων.
μερικοί έχουν και συμπτώματα μουδιάσματος του αριστερού χεριού λόγω τη αυξημένης πίεσης της καρδιάς, έχω δει άτομο να είναι 25 χρονών και να έχει 12.5 πίεση της καρδιάς και 16 η μεγάλη.

καλού κακού είναι να έχεις ένα ελαφρύ ηρεμηστικό μαζί σου, ότι πιο ελαφρύ κυκλοφορεί γιατί εάν είσαι μακρυά από νοσοκομείο μπορεί μέσα σε 10-15 λεπτά να σου ρίξει την πίεση κατά  1-2.
επίσης μπορείς να πας σε ένα φαρμακείο και να πάρεις μια βαλεριάνα και να την χρησιμοποιείς όποτε δεν νοιώθεις πολύ καλά.
και η ασπιρινη κανει δουλεια τυπε
εμποδιζει την θρομβωση του αιματος
καπου ειχα διαβασει οτι μπορει να μειωσει τον κινδυνο θανατου κατα 25%
 

apolyto_arseniko

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
2 Μαρ 2008
Μηνύματα
77.482
Like
173
Πόντοι
866
τυπε αν πλακωσει εκει ολο το κουμουνιστιαρο και βγαλει και καμια ανακοινωση ο παπιας,ισως φυγει ο προισταμενος.
δεν ειναι εποχες να αλλαζει καποιος δουλεια,ισως δεν βρει τιποτα μετα.
:rockon:
 

Συνημμένα

  • COMMUNIST-MANIFESTO-COVER.jpg
    COMMUNIST-MANIFESTO-COVER.jpg
    57,8 KB · Εμφανίσεις: 90
OP
OP
kinkydreamer

kinkydreamer

Μέλος
Εγγρ.
17 Ιαν 2009
Μηνύματα
456
Like
0
Πόντοι
1
δεν είναι θέμα προισταμενου θέμα πελάτη ναι ας πούμε ...αλλα δεν μπορεις να τον γραψεις ετσι ειναι αυτα ...

πάλι καλά που δεν χάνω τo χιούμορ μου πάντως ψιλοχεστηκα λίγο ..
ασπιρίνη ρε τρελέ είναι για καρδια ...τ
ίποτα τίποτα είναι αυτό που είπε το σκατόμουτρο έχουμε χάσει λίγο k το γέλιο μας με τις παπαριές γύρω μας ..

 

al pacino

Τιμημένος
Εγγρ.
5 Ιουλ 2008
Μηνύματα
5.167
Κριτικές
293
Like
9.264
Πόντοι
12.525
μπήκα και στο internet να διαβάσω για την κρίση και χειρότερα σε κάνει η μαλακια με όλα αυτά που διαβάζεις ..είναι σαν τις αντενδείξεις στα φαραμακα που όταν τις διαβάσεις τι μπορεί να σου προκαλέσουν σου γαμάνε  την ψυχολογία ...
γαμάτα απολυτέ η δουλειά μου είναι σκατένια αλλα δεν θέλω να αναφερθώ ...
όχι ρε φιλε έπινα κάτι με βότανα που καλμάρει τα νεύρα k αηδίες αν είχε κανναβούρι μέσα ταχυπαλμία θα με πιάνε ...θα δούλευα ρελαντί τώρα ..εδώ σου λέω καθόμουν στον καναπέ και στο σημείο που είναι η καρδια την έβλεπα που χτύπαγε .... κόντευε να πεταχτεί έξω ...ήταν λίγο kung fu για αυτό k γράφω να ξεχαστώ εδώ

οποιος παθών έχει να μας πει κάτι θα το εκτιμούσα...
αν δεν ειχες προηγουμενο ιστορικο με κρισεις πανικου,αγοραφοβια κτλ τοτε θεωρησε το εφημερο γεγονος και παρε απο μισο λεξοτανιλ κανα 2 μερες να ησυχασεις.Αν ομως σε ξαναπιασει και σου μπει η κακια ιδεα μετα ψαξτο λιγο παραπανω με καποιον ειδικο πριν καταρρευσεις εντελως
 

Tsolias.Psolias

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
8 Ιουλ 2007
Μηνύματα
15.110
Like
27
Πόντοι
166
και η ασπιρινη κανει δουλεια τυπε
εμποδιζει την θρομβωση του αιματος
καπου ειχα διαβασει οτι μπορει να μειωσει τον κινδυνο θανατου κατα 25%
ο παπούς μου κουβαλάει στο πορτοφόλι του μερικές ασπιρίνες και παίρνει καμία που και που τα τελευταία 30 χρόνια, αλλά έχει γράψει και τα πάντα στα αρχίδια του από τότε που γεννήθηκε γι' αυτό κοντεύει 100 χρονών και δεν έχει κάτσει ποτέ στο κρεβάτι του πέραν του ύπνου.
εγώ πιστεύω ότι το καλύτερο φάρμακο είναι το τάβλι και η πρέφα, γιατί αυτά τα εξασκεί κάθε μέρα και κρατάει το νου και το σώμα σε καλή φόρμα.
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom