Νέα

Βερολίνο,Πράγα ή Άμστερνταμ?

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα Neymar
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 30
  • Εμφανίσεις 10K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

Neymar

Μέλος
Εγγρ.
28 Φεβ 2012
Μηνύματα
2.332
Like
0
Πόντοι
16
Αλάνια καλησπέρα.Λέμε με τον κολλητό μου να πάμε διακοπές(5 -6 μέρες) σε μια απο τις παραπάνω πόλεις.Ποιό είναι το καλύτερο "combo" απο θέμα μουνιών/νυχτερινής ζωής/αξιοθέατων/τιμής?Τί προτείνετε και γιατί;
Είμαστε μεταξύ Βερολίνο λόγω Άρτεμις  :2on1: αλλά και Άμστερνταμ λόγω γενικότερης ιδεολογίας πουτάνων/ελευθερίας/ανεξαρτησίας.
Ακούω απόψεις παίδες!!
 

Επισκέπτης
Απ'ότι έχω διαβάσει για τις πουτάνες στο Αμστερνταμ. Δεν είναι καλή φάση, μπορεί λένε να έχει και μουνάρες αλλά στο δωμάτιο είναι απλά κρέας και είναι νομίζω 50Ε η επίσκεψη δηλαδή κανένα 10-15 λεπτά. Οι Γερμανίδες λένε ότι δεν είναι τόσο ωραίες γυναίκες. Μάλλον οι καλύτερες γυναίκες θα είναι Πράγα.
Εγώ πάντως λόγω FKK θα διάλεγα Γερμανία αν πήγαινα με πουτανιάρη φίλο.

ΥΓ. Μην πέσει κανείς να με φάει για αυτά που έγραψα δεν έχω πάει ο ίδιος αυτά που γράφω είναι απόψεις που έχω διαβάσει από άτομα στο φόρουμ.
 

jaygatsby

Μέλος
Εγγρ.
5 Αυγ 2010
Μηνύματα
7.898
Κριτικές
1
Like
344
Πόντοι
86
[size=90pt]ΒΕΡΟΛΙΝΟ![/size]
 
OP
OP
Neymar

Neymar

Μέλος
Εγγρ.
28 Φεβ 2012
Μηνύματα
2.332
Like
0
Πόντοι
16
ευχαριστώ για τις γρήγορες απαντήσεις....Και εμείς προς Άρτεμις  :zfuck: μεριά κλείνουμε.Αλλά θα ήθελα να ακούσω απόψεις γιατί πιστεύω πως και οι 3 προσφέρονται για να περάσεις καλά.


p.s.:αν είναι εύκολο γράψτε και γιατί και οχι ξερή την προτίμηση σας για να έχουμε ένα "μπούσουλα" :) :rockon:
 

jaygatsby

Μέλος
Εγγρ.
5 Αυγ 2010
Μηνύματα
7.898
Κριτικές
1
Like
344
Πόντοι
86
Άμστερνταμ, το red light district είναι καθαρά για τουρίστες και όπως συμβαίνει πάντα οτι απευθύνεται σε τουρίστες είναι πιασοκωλέ και ντεμέκ.

Πράγα, πιστεύω οτι πρέπει να ξέρεις πού πας, δεν γνωρίζω πολλά πράγματα.

[size=80pt]Βερολίνο![/size]

ζωντανή νεανική πόλη. εξαιρετικές τιμές λόγω της γερμανικής νοοτροπίας σεμνά και ταπεινά. για το άρτεμις έχουν γραφτεί. προσωπικά προτιμω τα Wohnungsbordelle της πόλης.
 

sinister

Μέλος
Εγγρ.
29 Σεπ 2010
Μηνύματα
226
Κριτικές
11
Like
0
Πόντοι
11
Απ'ότι έχω διαβάσει για τις πουτάνες στο Αμστερνταμ. Δεν είναι καλή φάση, μπορεί λένε να έχει και μουνάρες αλλά στο δωμάτιο είναι απλά κρέας και είναι νομίζω 50Ε η επίσκεψη δηλαδή κανένα 10-15 λεπτά.
Είναι ΑΚΡΙΒΩΣ έτσι, στο λέω εκ πείρας. ΜΗΝ ΠΑΣ!
 

proedros46

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
5 Οκτ 2010
Μηνύματα
774
Κριτικές
12
Like
267
Πόντοι
606
ΠΡΑΓΑ ΠΡΑΓΑ ΠΡΑΓΑ ΠΡΑΓΑ ΠΡΑΓΑ !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
 

jaygatsby

Μέλος
Εγγρ.
5 Αυγ 2010
Μηνύματα
7.898
Κριτικές
1
Like
344
Πόντοι
86
[size=80pt]ΒΕΡΟΛΙΝΟΟΟΟΟΟΟΟΟ![/size]
 

dimizerva

Μέλος
Εγγρ.
28 Δεκ 2012
Μηνύματα
860
Like
2
Πόντοι
6
βερολινο ειαι φτηνα,τ αλλα ειναι πανακριβα κ το καρπουζι μαπα,,, ;) ;) ;)συνηθως..
 

geo70

Μέλος
Εγγρ.
2 Σεπ 2007
Μηνύματα
1.079
Like
58
Πόντοι
16
Έχω πάει και στα 3 ...
Πράγα , απίστευτα όμορφη πόλη , λογικές οι τιμές ΕΚΤΟΣ ΚΕΝΤΡΟΥ το τονίζω , μέτρια διασκέδαση , οι Τσέχες δεν πολύ παίζουν , τα σπτριπ-κολωμπαρα ακριβά για να πηδήξεις , πιό πολύ λένε τα studios (βλ. ανάλογο θέμα)
Βερολίνο , καλύτερη διασκέδαση , πιο φτηνη πόλη απο τη Πράγα στα τουριστικά σημεία , οι γερμανίδες παίζουν περισότερο αλλά είναι λιγότερο όμορφες , απο πήδημα ΜΟΝΟ Άρτεμις χωρίς να είναι το καλύτερο του κόσμου (όπως έχω ακούσει γιατί δεν πήγα)
Αμστερνταμ , πολύ όμορφη και ιδιαίτερη πόλη , αρκετά ακριβή , για να πηδήξεις καλά πρέπει να γνωρίζεις . οι ολανδέζες παίζουν περισότερο κι απο τις 2 πιο πάνω , πολύ καλή νυχτερινή ζωή , θα την επέλεγα ίσως για να πάω να ζήσω ...
 

PONTIOS_PILATOS

Μέλος
Εγγρ.
16 Ιαν 2013
Μηνύματα
361
Like
2
Πόντοι
1
[size=80pt]ΒΕΡΟΛΙΝΟΟΟΟΟΟΟΟΟ![/size]

Δεν φτανει που εχουνε βγαλει 80 δις οι τοκογλυφοι του βερολινου με μπροσταρη τον αναπυρο θα τους ενυσχιουμε και τον τουρισμο-σεξοτουρισμο?  μια ζωη μαλακας θα ειναι ο ελληνας! πανε μια πραγα να σου φυγει το μουνι!!!!  :knockinb: :knockinb: :knockinb: :knockinb:
 

docrx8

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
29 Φεβ 2008
Μηνύματα
249
Κριτικές
22
Like
473
Πόντοι
291
Πραγα χαλαρα...διαβασε συγκεκριμενα στο αντιστοιχο thread και θα καταλαβεις  ;) amsterdam οι βιτρινες καλες οι περισσοτερες..με μουνια που μπορεις να δεις και να παθεις εγκεφαλικα απανωτα..αλλα στο δια ταυτα  :headbang: 50 Ε και μην αγγιζεις μην φιλας αεροπιπα κτλπ εκτος αν διαλεξεις απο local πρακτορεια και για meeting στο χοτελι αλλα και οι τιμες ξεκινουν απο 200 και βαλε..εκτος και αν προτιμησεις στο τελος το amsterdam  και για ολα τα αλλα extra που προσφερει  ;) αλλοιως Πραγα και μονο Πραγα  :rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon:
 

azazel

Τιμημένος
Εγγρ.
20 Ιουν 2008
Μηνύματα
10.379
Κριτικές
215
Like
17.172
Πόντοι
35.697
Ημουνα 15 μερες Ολλανδια,πηγα 3 φορες Αμστερνταμ,οι πουτανες πανακριβες(50 ευρω)σε σχεση με τις υπηρεσιες που προσφερουν,εχεις εναλλακτικη επιλογη τη Χαγη με τις πουτανες να ξεκινανε απο 25 ευρω,εχει και με 50 ευρω καθως επισεις και ενα ξενοδοχειο με 30 ευρω που καθεσε μια ωρα με την πουτανα(εγω δε μπορεσα να παω,γιατι ειχε κλεισει για διακοπες)ελπιζω εσεις αμα πατε να εχετε περισοτερο τυχη απο μενα.Στα αλλα 2 μερη δεν εχω παει.
Παντος αμα 8ελετε να πατε για γομενες και να βγαλετε και μουνια εξω η Ολλανδια ειναι η καλυτερη επιλογη μιας και στο Ντελφτ που ειναι φοιτιτικη πολη γινεται χαμος,εμενα μου την επεσαν 3 μουνια την ιδια νυχτα και στο ιδιο μαγαζι,το καλο με τις Ολλανδεζες ειναι οτι πεινουν μεχρι σκασμου και μετα ειναι ευαλωτες και βεβαιος μπορεις να βρεις και οτι αλλο θελεις απο ναρκωτικα(αμα σε ενδιαφερουν και αυτα)!!!
Οπου και να πατε καλα να περασετε!!!
 

dimizerva

Μέλος
Εγγρ.
28 Δεκ 2012
Μηνύματα
860
Like
2
Πόντοι
6
Έχω πάει και στα 3 ...
Πράγα , απίστευτα όμορφη πόλη , λογικές οι τιμές ΕΚΤΟΣ ΚΕΝΤΡΟΥ το τονίζω , μέτρια διασκέδαση , οι Τσέχες δεν πολύ παίζουν , τα σπτριπ-κολωμπαρα ακριβά για να πηδήξεις , πιό πολύ λένε τα studios (βλ. ανάλογο θέμα)
Βερολίνο , καλύτερη διασκέδαση , πιο φτηνη πόλη απο τη Πράγα στα τουριστικά σημεία , οι γερμανίδες παίζουν περισότερο αλλά είναι λιγότερο όμορφες , απο πήδημα ΜΟΝΟ Άρτεμις χωρίς να είναι το καλύτερο του κόσμου (όπως έχω ακούσει γιατί δεν πήγα)
Αμστερνταμ , πολύ όμορφη και ιδιαίτερη πόλη , αρκετά ακριβή , για να πηδήξεις καλά πρέπει να γνωρίζεις . οι ολανδέζες παίζουν περισότερο κι απο τις 2 πιο πάνω , πολύ καλή νυχτερινή ζωή , θα την επέλεγα ίσως για να πάω να ζήσω ...
TAΠΕΣ ΟΛΑ ΜΕΓΑΛΕ!!! :rockon:
 

dimizerva

Μέλος
Εγγρ.
28 Δεκ 2012
Μηνύματα
860
Like
2
Πόντοι
6
Πραγα χαλαρα...διαβασε συγκεκριμενα στο αντιστοιχο thread και θα καταλαβεις  ;) amsterdam οι βιτρινες καλες οι περισσοτερες..με μουνια που μπορεις να δεις και να παθεις εγκεφαλικα απανωτα..αλλα στο δια ταυτα  :headbang: 50 Ε και μην αγγιζεις μην φιλας αεροπιπα κτλπ εκτος αν διαλεξεις απο local πρακτορεια και για meeting στο χοτελι αλλα και οι τιμες ξεκινουν απο 200 και βαλε..εκτος και αν προτιμησεις στο τελος το amsterdam  και για ολα τα αλλα extra που προσφερει  ;) αλλοιως Πραγα και μονο Πραγα  :rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon:
ΠΡΑΓΑ,τριχες κατσαρες,,,,
πανακριβα κ φεικ καταστασεις...μονο για πουρα που ψαχνουν βλαχοπουτανες,,φυσικα οχι τεχες,,απο χωρια κ σλοβακες η ουκρανες συνηθως
 
OP
OP
Neymar

Neymar

Μέλος
Εγγρ.
28 Φεβ 2012
Μηνύματα
2.332
Like
0
Πόντοι
16
Έχω πάει και στα 3 ...
Πράγα , απίστευτα όμορφη πόλη , λογικές οι τιμές ΕΚΤΟΣ ΚΕΝΤΡΟΥ το τονίζω , μέτρια διασκέδαση , οι Τσέχες δεν πολύ παίζουν , τα σπτριπ-κολωμπαρα ακριβά για να πηδήξεις , πιό πολύ λένε τα studios (βλ. ανάλογο θέμα)
Βερολίνο , καλύτερη διασκέδαση , πιο φτηνη πόλη απο τη Πράγα στα τουριστικά σημεία , οι γερμανίδες παίζουν περισότερο αλλά είναι λιγότερο όμορφες , απο πήδημα ΜΟΝΟ Άρτεμις χωρίς να είναι το καλύτερο του κόσμου (όπως έχω ακούσει γιατί δεν πήγα)
Αμστερνταμ , πολύ όμορφη και ιδιαίτερη πόλη , αρκετά ακριβή , για να πηδήξεις καλά πρέπει να γνωρίζεις . οι ολανδέζες παίζουν περισότερο κι απο τις 2 πιο πάνω , πολύ καλή νυχτερινή ζωή , θα την επέλεγα ίσως για να πάω να ζήσω ...
Δηλαδή θα επέλεγες Βερολίνο ή Άμστερνταμ;
Εφόσον έχεις πάει και στις τρείς θα έχεις διαμορφώσει μια προτίμηση προς κάποια.


Παρεπιπτόντως,μόνο για το Βερολίνο δεν έχουν ακουστεί αρνητικά  :rockon:
 

PONTIOS_PILATOS

Μέλος
Εγγρ.
16 Ιαν 2013
Μηνύματα
361
Like
2
Πόντοι
1
Δηλαδή θα επέλεγες Βερολίνο ή Άμστερνταμ;
Εφόσον έχεις πάει και στις τρείς θα έχεις διαμορφώσει μια προτίμηση προς κάποια.


Παρεπιπτόντως,μόνο για το Βερολίνο δεν έχουν ακουστεί αρνητικά  :rockon:

φτανει οτι εχουνε εναν αναπηρο αρχη τοκογλυφο που μας τρωει τα λεφτα και μας λεει και τεμπελιδες + οτι κανουνε προπαγανδα για τον τουρισμο στην ελλαδα να μην ερχεται κοσμος!  πουστηδες γερμανοι ψωφιστε μουνοπανα και οποιος ελληνας γερμανοτσολιας τους στιριζει,ψηφιζει,ενισχυει!
 

Ολλανδός

Μέλος
Εγγρ.
12 Δεκ 2012
Μηνύματα
7.971
Like
9
Πόντοι
66
Έχω πάει Αμστερνταμ για 8 μέρες και ομολογώ οτι είναι τρομερή πόλη...Τώρα, συμφωνώ με τα προηγούμενα σχόλια οτι το γλυκό αρχίζει απ' τα 50Ε αλλά οι γυναίκες δεν παίζονται...μοντέλα και βάλε οι περισσότερες και επειδή δεν πας κάθε μέρα στην άλλη άκρη της Ευρώπης, καλύτερα να δώσεις κάτι παραπάνω!Το προτείνω ανεπιφύλακτα...όσο για πράγα, γνωστοί μου είπαν οτι είναι μάπα το καρπούζι επειδή δεν είναι τόσο εύκολο να βρεις ντόπια που να κάθετε, όσο ξένες....Ρουμανία, Ουκρανία κτλ...
 

speres

Μέλος
Εγγρ.
2 Ιαν 2013
Μηνύματα
1.236
Like
6
Πόντοι
16
αφου θελετε να πατε για πορνοτουρισμο το βερολινο ειναι η καλυτερη επιλογη λογω αρτεμις.στο αμστερνταμ δεν εχω παει ΑΛΛΑ εχει παει γνωστος μου που τον εμπιστευομαι γενικα και μου ειπε αυτο που λενε οι περισσοτεροι,οτι δηλαδη οι πουτανες ειναι τελειως ξεπετες.μα τελειως ομως.και ξεκινανε απο 50ευρω για 10 λεπτα

τωρα η πραγα ειναι πολυ ομορφη πολη,ΜΗΝ πατε σε στριπ στο κεντρο (πολυ ωραιες γκομενες σε μερικα αλλα σου λενε ΣΥΝΕΧΕΙΑ να παρεις ποτα και δε γαμας-τουλαχιστον σε 3-4 που πηγα εγω) αλλα προτιμηστε τα διαμερισματα που δεχονται εκει πελατες(ειναι λιγο μπερδεμα αλλα αν μπειτε στο ιντερνετ και κανετε μια μικρη ερευνα θα βγαλετε ακρη)

εχει σημασια για ποιο λογο πας γενικα.αν θελετε μονο πορνοτουρισμο πατε βερολινο και τελος.αν θελετε να δειτε και κατι πηγαινετε πραγα...
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom