Νέα

Ελληνικός Στρατός και Αλητεία

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα FanisChristo
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 3K
  • Εμφανίσεις 126K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 5 άτομα (1 μέλη και 4 επισκέπτες)

FanisChristo

Μέλος
Εγγρ.
27 Απρ 2010
Μηνύματα
691
Like
6
Πόντοι
6
Γραφω με αφορμή περιστάτικο που έγινε σε ξάδερφό μου το Νοέμβρη..Συγκεκριμένα ο ξέδερφός μου μπήκε περσυ καλοκαιρι και δεν αντιμετώπιζε ιδιαίτερα προβλήματα.Όμως το Νοέμβρη με το που τέλειωσε τα ΣΠΕΝ και πήγε στη μονάδα του κάποιο κωλόπαιδο τον προκαλούσε.Εκείνος δεν ασχολούνταν μέχρι που σε κάποια στιγμή τα πνεύματα οξύνθηκαν.Ο ξάδερφός μου μορφωμένο παιδί επιπέδου 27 χρονών και το μαλακισμένο 20 χρονών αλλά ,μες στην αλητεία από Μεσσηνία..

Όταν αυτοί τις σειράς του ήταν να απολυθούν πήγαν τελευταία νύχτα και τον ξυπνούσαν και τον ενοχλούσαν με αυτό το μαλακισμένο μπροστάρη ωσπου ενώ τους παρακάλσεσε 1-2 φορές να σταματήσουν εκείνοι επέμεναν.Αγανακτισμένος ο ξάδερφός μου πήρε τηλέφωνο τον ΑΥΔΜ και του είπε αυτά.Μετά από λίγη ώρα και ενώ ο ξάδερφός μου έπεσε να κοιμηθεί εκείνο το μαλακισμένο έτρεξε αφηνιασμένο υπο την επίρρεια αλκοολ πιθανόν και μαστούρας να του επιτεθεί.Τελικά έγινε φασαρία και του πέταξε την κουβέρτα από το πάνω κρεβάτι που είχε και τα πράγματα του με αποτέλεσμα να κάνει ζημιά στο κινητό του.Τελικά παρόλο που ενημερώθηε ο ΑΥΔΜ και για το κινητό και τη φασαρία και ο Διοικητής ο μαλάκας έφυγε κανονικά απολύθηκε..

Το συζητούσα χτες με τον ξάδερφό μου και φαίνεται πως ακόμα το θυμάται και στενοχωριέται πολύ..Εμένα με τρελένει το γιατί ο γαμημένος ο κανονισμός ισχύει για μερικούς και για άλλους όχι.Δηλαδή αυτός τι άλλο έπρεπε να κάνει για να πάει στρατοδικείο..Και την πλήρωσε ο φουκαράς ο θαλαμοφύλακας με 4 μέρες κράτηση.

Πάντως και γω θυμάμαι όταν πήγα και τελείωσα περσυ Μαιο ότι υπήρχε στο στρατό όλη η σαβούρα..Κάθε λογής μαλακισμένο χωρίς μόρφωση,χωρίς τρόπους χωρίς ανατροφή..Κάτι βλαχαδερά,κάτι χασικλήδες και τσαμπα μάγκες..Δεν μίλαγα σε κανέναν αν και έκανα 2 φίλους και πάντα ήθελα να είμαι απών από τα πάντα και τους πάντες.Τη βόλευα στο αναγνωστήριο ένα πρόχειρο εγκαταλελειμένο γραφείλ,έπαιρνα κανα βιβλίο και απομονωνόμουν μέχρι την υπηρεσία μου αν και πάλι βρέθηκαν κάποιοι που μου σκότιζαν τα αρχίδια.
 

rouKoun13

Μέλος
Εγγρ.
19 Ιαν 2010
Μηνύματα
3.560
Κριτικές
2
Like
57
Πόντοι
16
οπως λενε 'εκει που αρχιζει ο στρατος τελειωνει η λογικη!'
 

speres

Μέλος
Εγγρ.
2 Ιαν 2013
Μηνύματα
1.236
Like
6
Πόντοι
16
Γραφω με αφορμή περιστάτικο που έγινε σε ξάδερφό μου το Νοέμβρη..Συγκεκριμένα ο ξέδερφός μου μπήκε περσυ καλοκαιρι και δεν αντιμετώπιζε ιδιαίτερα προβλήματα.Όμως το Νοέμβρη με το που τέλειωσε τα ΣΠΕΝ και πήγε στη μονάδα του κάποιο κωλόπαιδο τον προκαλούσε.Εκείνος δεν ασχολούνταν μέχρι που σε κάποια στιγμή τα πνεύματα οξύνθηκαν.Ο ξάδερφός μου μορφωμένο παιδί επιπέδου 27 χρονών και το μαλακισμένο 20 χρονών αλλά ,μες στην αλητεία από Μεσσηνία..

Όταν αυτοί τις σειράς του ήταν να απολυθούν πήγαν τελευταία νύχτα και τον ξυπνούσαν και τον ενοχλούσαν με αυτό το μαλακισμένο μπροστάρη ωσπου ενώ τους παρακάλσεσε 1-2 φορές να σταματήσουν εκείνοι επέμεναν.Αγανακτισμένος ο ξάδερφός μου πήρε τηλέφωνο τον ΑΥΔΜ και του είπε αυτά.Μετά από λίγη ώρα και ενώ ο ξάδερφός μου έπεσε να κοιμηθεί εκείνο το μαλακισμένο έτρεξε αφηνιασμένο υπο την επίρρεια αλκοολ πιθανόν και μαστούρας να του επιτεθεί.Τελικά έγινε φασαρία και του πέταξε την κουβέρτα από το πάνω κρεβάτι που είχε και τα πράγματα του με αποτέλεσμα να κάνει ζημιά στο κινητό του.Τελικά παρόλο που ενημερώθηε ο ΑΥΔΜ και για το κινητό και τη φασαρία και ο Διοικητής ο μαλάκας έφυγε κανονικά απολύθηκε..

Το συζητούσα χτες με τον ξάδερφό μου και φαίνεται πως ακόμα το θυμάται και στενοχωριέται πολύ..Εμένα με τρελένει το γιατί ο γαμημένος ο κανονισμός ισχύει για μερικούς και για άλλους όχι.Δηλαδή αυτός τι άλλο έπρεπε να κάνει για να πάει στρατοδικείο..Και την πλήρωσε ο φουκαράς ο θαλαμοφύλακας με 4 μέρες κράτηση.

Πάντως και γω θυμάμαι όταν πήγα και τελείωσα περσυ Μαιο ότι υπήρχε στο στρατό όλη η σαβούρα..Κάθε λογής μαλακισμένο χωρίς μόρφωση,χωρίς τρόπους χωρίς ανατροφή..Κάτι βλαχαδερά,κάτι χασικλήδες και τσαμπα μάγκες..Δεν μίλαγα σε κανέναν αν και έκανα 2 φίλους και πάντα ήθελα να είμαι απών από τα πάντα και τους πάντες.Τη βόλευα στο αναγνωστήριο ένα πρόχειρο εγκαταλελειμένο γραφείλ,έπαιρνα κανα βιβλίο και απομονωνόμουν μέχρι την υπηρεσία μου αν και πάλι βρέθηκαν κάποιοι που μου σκότιζαν τα αρχίδια.
:2funny:  και φυσικα την πληρωσε ο θαλαμοντογκ αφου αυτος ηταν υπηρεσια εκεινη την ωρα αρα αυτος ηταν υπευθυνος για την τηρηση της ταξης  ;) πολυ καλα εκανε ο αυδμ... :2funny: 

δε σας ειπαν στο στρατο να πετατε το μπαλακι?  :2funny:
 

thanoss

Μέλος
Εγγρ.
26 Φεβ 2007
Μηνύματα
5.295
Like
16
Πόντοι
66
οπως λενε 'εκει που αρχιζει ο στρατος τελειωνει η λογικη!'
xαχαχαχαχα! γαμησε τα!

:2funny:  και φυσικα την πληρωσε ο θαλαμοντογκ αφου αυτος ηταν υπηρεσια εκεινη την ωρα αρα αυτος ηταν υπευθυνος για την τηρηση της ταξης  ;) πολυ καλα εκανε ο αυδμ... :2funny: 

δε σας ειπαν στο στρατο να πετατε το μπαλακι?  :2funny:
συνηθως ετσι παει!!
 

Boldemort

Σεβαστός
Εγγρ.
4 Σεπ 2009
Μηνύματα
47.532
Κριτικές
12
Like
36
Πόντοι
1.220
Ε λογικα περιστατικα ολα αυτα

αφου ολη την τσογλαναρια μαζευει μωρε εκει μεσα.

Και το χειροτερο απο ολα ειναι να πεσεις σε καναν ΕΠΟΠ τσογλαναρα

ξερεις αμορφωτο τελειως που ξεπεινασε απο το στρατο και να στην λεει οτι αυτος εχει δουλεια
και εσυ δεν θα εχεις  :2funny: :2funny:

εγω οταν μπηκα τους ειπα ηδη οτι δουλευω εξω να μην ζαλιζουν τα αρχιδια

ενας πηγε να ξεκινησει την πλακα του το εκοψα με την μια... ε και απο τοτε δεν με πειραξε κανεις.

Βεβαια βλεπανε οτι αν μου χωθουν δεν θα εχουμε καλα ξεμπερδεματα  :grin:

οποτε πηγαν σε αλλους  :2funny:
 

rocco83

Μέλος
Εγγρ.
22 Ιουλ 2007
Μηνύματα
898
Like
97
Πόντοι
6
Φιλε,ημουν προπερσι με ατομα στην Κω,κανα 2 που τους ηξερα απο τα ΣΠΕΝ που καναμε ολο το νησι μαζι,που ειχαν κανει ή εκαναν τα ΑΠΙΣΤΕΥΤΑ!!!!
Τιμωριες και φυλακες αβερτα,αλλα απολυτηριο πηραν κανονικα στην ωρα τους..
Αυτα που λενε οτι δεν θα απολυθεις ειναι μαλακιες οπως και οι φυλακες δεν μετρανε.Αν εισαι χοντροπετσος ασε να σου ριχνουν φυλακες και κρατησεις,στα αρκιντια σου.
Και οι διοικητες φιλε και οι καραβαναδες γενικοτερα,δημοσιοι υπαλληλοι ειναι και μαλιστα απο τους πιο Αργοσχολους και οσφυοκαμπτες....
 

thanoss

Μέλος
Εγγρ.
26 Φεβ 2007
Μηνύματα
5.295
Like
16
Πόντοι
66
Γραφω με αφορμή περιστάτικο που έγινε σε ξάδερφό μου το Νοέμβρη..Συγκεκριμένα ο ξέδερφός μου μπήκε περσυ καλοκαιρι και δεν αντιμετώπιζε ιδιαίτερα προβλήματα.Όμως το Νοέμβρη με το που τέλειωσε τα ΣΠΕΝ και πήγε στη μονάδα του κάποιο κωλόπαιδο τον προκαλούσε.Εκείνος δεν ασχολούνταν μέχρι που σε κάποια στιγμή τα πνεύματα οξύνθηκαν.Ο ξάδερφός μου μορφωμένο παιδί επιπέδου 27 χρονών και το μαλακισμένο 20 χρονών αλλά ,μες στην αλητεία από Μεσσηνία..

Όταν αυτοί τις σειράς του ήταν να απολυθούν πήγαν τελευταία νύχτα και τον ξυπνούσαν και τον ενοχλούσαν με αυτό το μαλακισμένο μπροστάρη ωσπου ενώ τους παρακάλσεσε 1-2 φορές να σταματήσουν εκείνοι επέμεναν.Αγανακτισμένος ο ξάδερφός μου πήρε τηλέφωνο τον ΑΥΔΜ και του είπε αυτά.Μετά από λίγη ώρα και ενώ ο ξάδερφός μου έπεσε να κοιμηθεί εκείνο το μαλακισμένο έτρεξε αφηνιασμένο υπο την επίρρεια αλκοολ πιθανόν και μαστούρας να του επιτεθεί.Τελικά έγινε φασαρία και του πέταξε την κουβέρτα από το πάνω κρεβάτι που είχε και τα πράγματα του με αποτέλεσμα να κάνει ζημιά στο κινητό του.Τελικά παρόλο που ενημερώθηε ο ΑΥΔΜ και για το κινητό και τη φασαρία και ο Διοικητής ο μαλάκας έφυγε κανονικά απολύθηκε..

Το συζητούσα χτες με τον ξάδερφό μου και φαίνεται πως ακόμα το θυμάται και στενοχωριέται πολύ..Εμένα με τρελένει το γιατί ο γαμημένος ο κανονισμός ισχύει για μερικούς και για άλλους όχι.Δηλαδή αυτός τι άλλο έπρεπε να κάνει για να πάει στρατοδικείο..Και την πλήρωσε ο φουκαράς ο θαλαμοφύλακας με 4 μέρες κράτηση.

Πάντως και γω θυμάμαι όταν πήγα και τελείωσα περσυ Μαιο ότι υπήρχε στο στρατό όλη η σαβούρα..Κάθε λογής μαλακισμένο χωρίς μόρφωση,χωρίς τρόπους χωρίς ανατροφή..Κάτι βλαχαδερά,κάτι χασικλήδες και τσαμπα μάγκες..Δεν μίλαγα σε κανέναν αν και έκανα 2 φίλους και πάντα ήθελα να είμαι απών από τα πάντα και τους πάντες.Τη βόλευα στο αναγνωστήριο ένα πρόχειρο εγκαταλελειμένο γραφείλ,έπαιρνα κανα βιβλίο και απομονωνόμουν μέχρι την υπηρεσία μου αν και πάλι βρέθηκαν κάποιοι που μου σκότιζαν τα αρχίδια.
λοιπον μαν, κοιταξε να δεις!
καταρχας μιλας λες και εισαι 18 χφρονων ή λες και δεν εχεις κανει στρατο! (που μπορει να μην εχεις παει) δεν ειναι κακο!
Καλως ή κακως αυτα στον στρατο υπαρχουν!!
Αλλα οταν μου περιγραφεις οτι ηταν μια κλικα οπως το φανταζομαι εγω 2-3 μαλακισμενα 20 χρονων και ο ξαδερφος σου 27 τοτε θα σου πω οτι ο ξαδερφος σου μπορει και να ταν μπουλης! Το οτι ειναι μορφωμενος εμενα δεν μου λεει κατι!
Εγω οταν πηγα στην μοναδα (συνηθως το κεντερο ειναι ζορι αλλα ειμασταν ολλοι κυριλε (ετυχε) και ψαρωμενοι) στην μοναδα που λες ειμασταν λιγοι ! σαν οικογενεια! μπορω να πω οτι υπηραν 2 κατηγοριες οι μικροι απο 19-22 και οι μεγαλοι εως 27-28!
στα 27-28 θα πρεπει εκτος να ξερεις να χειρειστεις καποιες καταστασεις και να μην δωσεις αξια σε καποια μαλακισμενα και να το διακομοδησεις διοτι αλλη τρελα εχουν οι 19 και αλλη οι 27!
οι μεν 27 μιλουσαμε για δουλειες κλπ και οι δε 19 για εξατμισεις σε μηχανακια -μουνακια κλπ!
Στην μαναδα μου ολλοι ειμασταν βυσματα εκτος απο 1 παληκαρι Καλαματιανο οπου ηταν 25 κομπλε σειρα απολυσεως και μυξοεκλαιγε στο τελος συνεχεια...αφου πλευριζε κοσμο για να βρει βυσμα-λαδωσει 1.000 Ε να παει σπιτι του! παλικαρι που δουλευε νυχτα!
τεσπα σε καποια φαση με εθαβε....και κει που καθομαι θαλαμοφυλακας με θαβει στους αλλους μπροστα μου λες και δεν υπαρχω...κανονικα με βρυσιες!
το να αρπαχτεις ειναι το μονο ευκολο! Παω τον πιανω και του λεω....Βλακααα καλως ή κακως εισαι στα μερη μου, εγω για να αρπαχτω του λεω εδω μεσα μαζι σου δεν θα το κανω, αλλα προσεχε του λεω μηπως το κανω εξω απο την πυλη καμια μερα που θα γυρνας απο Εξοδουχος ΕΓΩ ΝΤΟΠΙΟΣ ΕΙΜΑΙ!!!

τεσπα δεν ειχα σκοπο να το κανω γιατι δεν ηθελα να πεσω στο επιπεδο του μαλακα λες και ειμαστε 14 χρονων! απλα σε λιγες μερες εφυγε!
οπως και 1 27αρης που εχωνε παλιους πιτσιρικαδες ενω ηταν ψαρι αυτος γιατι οι αλλοι ηταν 19 και κεινος 27.....εστρωσε και κεινος  :2funny: :2funny:
 

moutsos21

Μέλος
Εγγρ.
8 Ιαν 2013
Μηνύματα
2.315
Like
28
Πόντοι
16
οι αξιωματικοι και οι υπαξιωματικοι φταινε για ολα.γιαι εαν κατι τετοια μαλακισμενα τα ειχαν ταραξει στην καμπανα και αντι να παρουν απολυτηριο απο τον στρατο,παιρναν συνταξη μετα απο 40 χρονια σαν στρατιωτες,θα καθονταν ολοι ησυχοι.ο αλλος που πηγε να κανει την θητεια του και να ξεμπερδεψει ησυχα ησυχα,τι μπορει να κανει απο μονος του οταν του την πεφτουν τα ζωα;
 

Boldemort

Σεβαστός
Εγγρ.
4 Σεπ 2009
Μηνύματα
47.532
Κριτικές
12
Like
36
Πόντοι
1.220
οι αξιωματικοι και οι υπαξιωματικοι φταινε για ολα.γιαι εαν κατι τετοια μαλακισμενα τα ειχαν ταραξει στην καμπανα και αντι να παρουν απολυτηριο απο τον στρατο,παιρναν συνταξη μετα απο 40 χρονια σαν στρατιωτες,θα καθονταν ολοι ησυχοι.ο αλλος που πηγε να κανει την θητεια του και να ξεμπερδεψει ησυχα ησυχα,τι μπορει να κανει απο μονος του οταν του την πεφτουν τα ζωα;

σωστο αυτο.

Εγω για παραδειγμα αν ημουν αξιωματικος θα ειχα τεντωσει μερικους πολυ ασχημα

γιατι ειναι μερικοι που ειναι πολυ μουνοπανα.

Αλλα γενικα στο στρατο πρεπει να παιξεις με πολλες τακτικες... μια ειναι να μην κανεις παρεα καθολου με καποιους και να μην δινεις σημασια... μια αλλη ειναι οταν παει ο αλλος να σε πρηξει να του πεταξει πρωτος το μπαλακι ωστε να μην προλαβει να περασει στην επιθεση αλλα να μεινει στην αμυνα. Μια ακομη ειναι να το παρεις τελειως στο χαβαλε μεχρι ο αλλος να σταματησει. Φανταζομαι ο ξαδερφος του δεν εκανε τιποτα απο αυτα για αυτο την πατησε αμα ηταν και μπουλης - μορφωμενος αυτους ειδικα τους βλεπουν οι ασπουδαστοι και λενε να το σημερινο μου κοτοπουλο και τριβουν τις παλαμες τους  :2funny: :2funny:
 

speres

Μέλος
Εγγρ.
2 Ιαν 2013
Μηνύματα
1.236
Like
6
Πόντοι
16
αμα εισαι νορμαλ δε σε ενοχλει κανεις.κι αμα σε ενοχλησει δε το λες σε κανεναν γιατι ουτε θα σε βοηθησει και μπορεις να βρεις και μπελα.

τωρα αμα ειναι και λιγο μπουλης ο αλλος ε λογικο να τον πειραξουν γιατι μαζευεται ολος ο αποπατος στον Ε.Σ.

αμα εισαι λιγο τσαμπουκας εκει που πρεπει δε σε πειραζει κανεις,θρασυδειλοι ειναι οι πιο πολλοι  :jerking:
 

giovanni845

Μέλος
Εγγρ.
10 Δεκ 2010
Μηνύματα
652
Like
247
Πόντοι
26
λοιπον μαν, κοιταξε να δεις!
καταρχας μιλας λες και εισαι 18 χφρονων ή λες και δεν εχεις κανει στρατο! (που μπορει να μην εχεις παει) δεν ειναι κακο!
Καλως ή κακως αυτα στον στρατο υπαρχουν!!
Αλλα οταν μου περιγραφεις οτι ηταν μια κλικα οπως το φανταζομαι εγω 2-3 μαλακισμενα 20 χρονων και ο ξαδερφος σου 27 τοτε θα σου πω οτι ο ξαδερφος σου μπορει και να ταν μπουλης! Το οτι ειναι μορφωμενος εμενα δεν μου λεει κατι!
Εγω οταν πηγα στην μοναδα (συνηθως το κεντερο ειναι ζορι αλλα ειμασταν ολλοι κυριλε (ετυχε) και ψαρωμενοι) στην μοναδα που λες ειμασταν λιγοι ! σαν οικογενεια! μπορω να πω οτι υπηραν 2 κατηγοριες οι μικροι απο 19-22 και οι μεγαλοι εως 27-28!
στα 27-28 θα πρεπει εκτος να ξερεις να χειρειστεις καποιες καταστασεις και να μην δωσεις αξια σε καποια μαλακισμενα και να το διακομοδησεις διοτι αλλη τρελα εχουν οι 19 και αλλη οι 27!
οι μεν 27 μιλουσαμε για δουλειες κλπ και οι δε 19 για εξατμισεις σε μηχανακια -μουνακια κλπ!
Στην μαναδα μου ολλοι ειμασταν βυσματα εκτος απο 1 παληκαρι Καλαματιανο οπου ηταν 25 κομπλε σειρα απολυσεως και μυξοεκλαιγε στο τελος συνεχεια...αφου πλευριζε κοσμο για να βρει βυσμα-λαδωσει 1.000 Ε να παει σπιτι του! παλικαρι που δουλευε νυχτα!
τεσπα σε καποια φαση με εθαβε....και κει που καθομαι θαλαμοφυλακας με θαβει στους αλλους μπροστα μου λες και δεν υπαρχω...κανονικα με βρυσιες!
το να αρπαχτεις ειναι το μονο ευκολο! Παω τον πιανω και του λεω....Βλακααα καλως ή κακως εισαι στα μερη μου, εγω για να αρπαχτω του λεω εδω μεσα μαζι σου δεν θα το κανω, αλλα προσεχε του λεω μηπως το κανω εξω απο την πυλη καμια μερα που θα γυρνας απο Εξοδουχος ΕΓΩ ΝΤΟΠΙΟΣ ΕΙΜΑΙ!!!

τεσπα δεν ειχα σκοπο να το κανω γιατι δεν ηθελα να πεσω στο επιπεδο του μαλακα λες και ειμαστε 14 χρονων! απλα σε λιγες μερες εφυγε!
οπως και 1 27αρης που εχωνε παλιους πιτσιρικαδες ενω ηταν ψαρι αυτος γιατι οι αλλοι ηταν 19 και κεινος 27.....εστρωσε και κεινος   :2funny: :2funny:
Έτσι ακριβώς.
 

Boldemort

Σεβαστός
Εγγρ.
4 Σεπ 2009
Μηνύματα
47.532
Κριτικές
12
Like
36
Πόντοι
1.220
αμα εισαι νορμαλ δε σε ενοχλει κανεις.κι αμα σε ενοχλησει δε το λες σε κανεναν γιατι ουτε θα σε βοηθησει και μπορεις να βρεις και μπελα.

τωρα αμα ειναι και λιγο μπουλης ο αλλος ε λογικο να τον πειραξουν γιατι μαζευεται ολος ο αποπατος στον Ε.Σ.

αμα εισαι λιγο τσαμπουκας εκει που πρεπει δε σε πειραζει κανεις,θρασυδειλοι ειναι οι πιο πολλοι  :jerking:

Οχι δεν παει ετσι. Αμα εισαι νορμαλ δεν σε πειραζει κανεις.... αυτο δεν παει ετσι αμα βρεθεις στην σφηκοφωλια... πχ αμα πας σε 4-5 αμορφωτους του λυκειου κομπλεξικους που εχουν θεματακια και σε ρωτησουν με τι ασχολεισαι και πεις οτι τελειωσα το ενα και το αλλο αρχιζεις να τους προδιαθετεις εχθρικα.

Θα το δεις μετα οτι απο τα 8 στα 10 πειραγματα θα ειναι για τις σπουδες πραγμα που φανερωνει φθονο και μισος. Απλα τα πραγματα

Μονο να πεις οτι τελειωσες κατι οχι να κανεις επιδειξη μετα ή να μιλας σε αυτους για σπουδες κτλπ... ειχα εναν σκαλωμενο ολο ζαλιζε αρχιδια ελεγε οτι οι φοιτητες ειναι βλακες... και οταν του ελεγα δες τα παππουτσακια σου κατι εχουν πανω παντα εσκυβε ο ψαρουκλας  :2funny: :2funny:
 

speres

Μέλος
Εγγρ.
2 Ιαν 2013
Μηνύματα
1.236
Like
6
Πόντοι
16
οι αξιωματικοι και οι υπαξιωματικοι φταινε για ολα.γιαι εαν κατι τετοια μαλακισμενα τα ειχαν ταραξει στην καμπανα και αντι να παρουν απολυτηριο απο τον στρατο,παιρναν συνταξη μετα απο 40 χρονια σαν στρατιωτες,θα καθονταν ολοι ησυχοι.ο αλλος που πηγε να κανει την θητεια του και να ξεμπερδεψει ησυχα ησυχα,τι μπορει να κανει απο μονος του οταν του την πεφτουν τα ζωα;
οι αξιωματικοι δεν εχουν καμμια σχεση με υπαξιωματικους...οι μεν βγαζουν ευελπιδων που ειναι παλουκι,οι δε ειναι εποπ η εχουν βγαλει τη σμυ που ειναι σαφως κατωτερη της ευελπιδων.

δεν ασχολειται ΠΟΤΕ αξιωματικος με τετοιες μαλακιες ,οι υπαξιωματικοι συνηθως ειναι καραβαναδες η αδιαφοροι ,εκει συμφωνω...

 

Boldemort

Σεβαστός
Εγγρ.
4 Σεπ 2009
Μηνύματα
47.532
Κριτικές
12
Like
36
Πόντοι
1.220
Ε ναι οι αξιωματικοι δεν ασχολουνται επειδη το θεωρουν και καλα ξεπεσμο να ασχοληθουν με απλους στρατιωτες.

Λιγα πραγματα... συνηθως ασχολειται μαζι σου κανας ανθυπας και ως εκει.

Βεβαια ολα αυτα αν δεν εχεις παει σε καλη μεταθεση γιατι αν εχεις παει σε καλη μεχρι και ο συνταγματαρχης ασχολειται  :P
 

speres

Μέλος
Εγγρ.
2 Ιαν 2013
Μηνύματα
1.236
Like
6
Πόντοι
16
Οχι δεν παει ετσι. Αμα εισαι νορμαλ δεν σε πειραζει κανεις.... αυτο δεν παει ετσι αμα βρεθεις στην σφηκοφωλια... πχ αμα πας σε 4-5 αμορφωτους του λυκειου κομπλεξικους που εχουν θεματακια και σε ρωτησουν με τι ασχολεισαι και πεις οτι τελειωσα το ενα και το αλλο αρχιζεις να τους προδιαθετεις εχθρικα.

Θα το δεις μετα οτι απο τα 8 στα 10 πειραγματα θα ειναι για τις σπουδες πραγμα που φανερωνει φθονο και μισος. Απλα τα πραγματα

Μονο να πεις οτι τελειωσες κατι οχι να κανεις επιδειξη μετα ή να μιλας σε αυτους για σπουδες κτλπ... ειχα εναν σκαλωμενο ολο ζαλιζε αρχιδια ελεγε οτι οι φοιτητες ειναι βλακες... και οταν του ελεγα δες τα παππουτσακια σου κατι εχουν πανω παντα εσκυβε ο ψαρουκλας  :2funny: :2funny:
αμα πεσεις σε αμορφωτους βλακες και εισαι μπουλης εκει ειναι δυσκολο συμφωνω αλλα σε οποιαδηποτε αλλη περιπτωση μπορεις να βαλεις τον αλλο στη θεση του...
 

moutsos21

Μέλος
Εγγρ.
8 Ιαν 2013
Μηνύματα
2.315
Like
28
Πόντοι
16
αμα εισαι νορμαλ δε σε ενοχλει κανεις.κι αμα σε ενοχλησει δε το λες σε κανεναν γιατι ουτε θα σε βοηθησει και μπορεις να βρεις και μπελα.

τωρα αμα ειναι και λιγο μπουλης ο αλλος ε λογικο να τον πειραξουν γιατι μαζευεται ολος ο αποπατος στον Ε.Σ.

αμα εισαι λιγο τσαμπουκας εκει που πρεπει δε σε πειραζει κανεις,θρασυδειλοι ειναι οι πιο πολλοι  :jerking:

πολυ σωστος.συνηθως οι δηθεν μαγκες ειναι κατα κανονα κοτες.ειδες τι ειπε πιο πανω;πηγαν 2-3 στον ξαδερφο του και τα καναν πουτανα.μονος του ο μικρος δεν τολμουσε καν
 

thanoss

Μέλος
Εγγρ.
26 Φεβ 2007
Μηνύματα
5.295
Like
16
Πόντοι
66
οι αξιωματικοι και οι υπαξιωματικοι φταινε για ολα.γιαι εαν κατι τετοια μαλακισμενα τα ειχαν ταραξει στην καμπανα και αντι να παρουν απολυτηριο απο τον στρατο,παιρναν συνταξη μετα απο 40 χρονια σαν στρατιωτες,θα καθονταν ολοι ησυχοι.ο αλλος που πηγε να κανει την θητεια του και να ξεμπερδεψει ησυχα ησυχα,τι μπορει να κανει απο μονος του οταν του την πεφτουν τα ζωα;
ΝΑΙ ΟΚ!
αλλα το στελεχος φευγει! μενει 1 ΑΥΔΜ ο οποιος τι περεπει να κανει? ΤΟΝ ΜΠΑΜΠΟΥΛΑ??
ελα ας σοβαρευτουμε λιγο!!
λυση δεν ειναι να βγεις στην αναφορα να το πεις να φανε απο μια 5αρα και να συνεχισουνε να σε ταραζουνε μετα....
δεν θελει κοπο! θελει τροπο!
Εγω πηγα μεσα στον διοικητη ενα απογευμα που ηταν εποπτης και καθησαμε καναμε μια κουβεντα ! φυσικα και με ακουσε διοτι οταν εχεις μια ηλικια και 1 καλο μπλα μπλα, ασε που ειναι υποχρεωμενος να σε ακουσει!
Πηγα για 1 παληκαρακι και εκανα φασαρια ουτε καν για μενα διοτι η αδικια στην ζωη δεν μ αρεσει! Αρχιλοχιας απο ΣΜΥ εβρισε φανταρο και κατι του πε για την μανα του η οποια ειχε καρκινο! ΟΚ δεν το ξερε αλλα δεν ειχε κανενα δικαιωμα να το κανει αυτο!
Ο Διοικητης εμεινε και με το στομα ανοιχτο και σε καποια φαση φωναζα λες και ημουν εγω διοικητης!
Την επομενη μερα ολλα τα στελεχοι ηταν γατουλες, και ο συγκεκριμενος μεχρι που απολυθηκα εγω ηταν παναγια!!
Δεν θελει κοπο το ξαναλεω τροπο θελει!

Δεν ειναι λιγες περιπτωσεις που στελεχοι μαλακες γαμανε φανταρους επειδη ετσι τους σηκωθηκε και ειναι πολυ χειροτυερα απο το να σου πετανε οι 20αρηδες την κουβερτα!
 

Boldemort

Σεβαστός
Εγγρ.
4 Σεπ 2009
Μηνύματα
47.532
Κριτικές
12
Like
36
Πόντοι
1.220
αμα πεσεις σε αμορφωτους βλακες και εισαι μπουλης εκει ειναι δυσκολο συμφωνω αλλα σε οποιαδηποτε αλλη περιπτωση μπορεις να βαλεις τον αλλο στη θεση του...

Ε κοιτα αμα εισαι μπουλης δεν θα πετυχεις κατι γενικοτερα και μετα το στρατο. Και εγω ειμαι κατα του μπουλικου στυλ του και καλα με καλυπτει οτι σπουδασα και αρα δεν μπαινω στην διαδικασια να βελτιωσω αλλα πραγματα στην προσωπικοτητα.

 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom