Νέα

Εθνική Ελλάδος μπάσκετ

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα geman30
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 3K
  • Εμφανίσεις 77K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

n.aleftantos

Μέλος
Εγγρ.
28 Ιουλ 2010
Μηνύματα
4.965
Κριτικές
2
Like
297
Πόντοι
36
αυτος ο μπουλις τωρα ειναι προπονητης μπασκετ γελα ο κοσμος
αυτος ειναι να βαλει κατω ενα γουρουνοπουλο να το σκισει οχι να κανει προπονηση μπασκετ :headbang: :headbang:
 
Εγγρ.
26 Απρ 2012
Μηνύματα
4.684
Κριτικές
8
Like
39
Πόντοι
16

  Άλλος ένας μαλάκας για προπονητής της Εθνικής.

Α ρε Παναγιώτη....

Ένας ήταν ο ΠΡΟΠΟΝΗΤΗΣ.... ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ ΓΙΑΝΝΑΚΗΣ.


1. Δουλευταράς.
2. Έλληνας
3. Μεθοδικός
4. Φοβερή γνώση της ψυχολογίας των παικτών.
5. Διαβασμένος πάντα.



 Τη Σαιτάμα δεντην ξέχασες ποτέ.... πούστη Αμερικανέεεεεε!!! ΟΛΕ!!!

  :2funny: :2funny: :2funny: :2funny:
 

FABOULOS

Μέλος
Εγγρ.
9 Οκτ 2007
Μηνύματα
3.794
Like
6
Πόντοι
16
 Χμ......Δέν ξέρω αν είναι η καλύτερη επιλογή που θα μπορούσε να γίνει.Θα προτιμούσα έναν Έλληνα προπονητή (π.χ τον Φώτη Κατσικάρη,πρίν τον κλείσει η Εθνική Ρωσσίας βεβαίως!Μέχρι τώρα έχει δείξει αρκετά καλά δείγματα στην Ισπανία!)
Τέλος πάντων,εύχομαι να πάει καλά και να μην έχουμε άλλον έναν Καζλάουσκα!!! :jerking:
 
OP
OP
geman30

geman30

Μέλος
Εγγρ.
17 Δεκ 2008
Μηνύματα
916
Κριτικές
1
Like
0
Πόντοι
6
Σαφώς δεν είναι κακός προπονητής.
Το θέμα είναι οτι σίγουρα υπάρχουν στην ελλάδα εξίσου καλοί, αλλά και καλύτεροι απο αυτόν.
Συνεπώς, ένας σχετικά άπειρος ουρανοκατέβατος ξένος προπονητής είναι επιλογή που έγινε με οικονομικά κριτήρια, με τεχνικά ? Ή μήπως επιλέχθηκε επειδή θα είναι πιο εύκολο να του φορτωθούν οι ευθύνες σε περίπτωση αποτυχίας ?
 

DAFFY7

Μέλος
Εγγρ.
15 Σεπ 2005
Μηνύματα
162
Κριτικές
4
Like
0
Πόντοι
1
http://[URL unfurl="true"]www.onsports.gr//media/k2/items/cache/d9280e80d8dede29289a4d5e5f992e02_L.jpg[/img[/URL]] [img]http://[URL unfurl="true"]www.gazzetta.gr/sites/default/files/imagecache/original_max/article/2012_12/TRINKIERI-CANTOU.jpg[/img[/URL]]
Απο φυσιογνωμια παντως σκιζει....


Αν τον βαζανε μεσα σε 100 διαφορετικους ανθρωπους και μου λεγανε να βρω ποιος απ'ολους ειναι ο προπονητης μπασκετ, εγω προσωπικα θα τον εβρισκα με την 100στη προσπαθεια...
Δεν ξερω την αξια του ομως και ποσο καλος προπονητης ειναι αλλα οπως και με τον ΤΣΑΚΑ ετσι και με αυτον, κανει την πρωτη κακη εντυπωση λογο παρουσιαστικου....
 

kartakhs

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
21 Δεκ 2008
Μηνύματα
13.048
Like
2
Πόντοι
166
Σαφώς δεν είναι κακός προπονητής.
Το θέμα είναι οτι σίγουρα υπάρχουν στην ελλάδα εξίσου καλοί, αλλά και καλύτεροι απο αυτόν.
Συνεπώς, ένας σχετικά άπειρος ουρανοκατέβατος ξένος προπονητής είναι επιλογή που έγινε με οικονομικά κριτήρια, με τεχνικά ? Ή μήπως επιλέχθηκε επειδή θα είναι πιο εύκολο να του φορτωθούν οι ευθύνες σε περίπτωση αποτυχίας ?
σω τα λες...αλλωστε το μπασκετ ειναι ενα σπορ που το εχουμε ρε παιδακι μου.Λιγοι ξερουν περισσοτερα απο τους ελληνες για μπασκετ.
Ειδωμεν
 

sadragino

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
21 Ιουν 2010
Μηνύματα
279
Κριτικές
20
Like
207
Πόντοι
511
Μη κρινετε παντα με βαση τη φυσιογνωμια...και εμενα μου θυμιζει τον  Αντρεα Αυαγγελοπουλο,αλλα δεν το πηραμε για να μας εκπροσωπησει στα καλλιστεια αλλα για προπονητη της εθνικη ομαδας μπασκετ...Τωρα το αμα θα πετυχει η οχι θα το δειξει η ιστορια....



 

gusmx5

Μέλος
Εγγρ.
6 Ιαν 2007
Μηνύματα
3.138
Κριτικές
6
Like
61
Πόντοι
16
Παιδια αυτος ειναι σα λογιστης!!Να του παω τα βιβλια μου αμα ειναι...
 

rigormortis

Γλομπεο-Μύστης
Εγγρ.
23 Απρ 2008
Μηνύματα
10.645
Κριτικές
429
Like
5.088
Πόντοι
20.605
γελάει ο κόσμος ρε παιδιά τι κλόουν μας κουβάλησαν;


 

gamikoulix

Μέλος
Εγγρ.
2 Μαΐ 2011
Μηνύματα
1.478
Like
0
Πόντοι
16
Μη κρινετε παντα με βαση τη φυσιογνωμια...και εμενα μου θυμιζει τον  Αντρεα Αυαγγελοπουλο,αλλα δεν το πηραμε για να μας εκπροσωπησει στα καλλιστεια αλλα για προπονητη της εθνικη ομαδας μπασκετ...Τωρα το αμα θα πετυχει η οχι θα το δειξει η ιστορια....
Εχεις δικιο ρε φιλε.Ιδιος ο εθνικος σταρ ο Ευαγγελοπουλος ειναι
Κι ελεγα ποιον μου θυμιζει :2funny: :2funny: :2funny: :2funny:
 

Συνημμένα

  • 494_320.jpg
    494_320.jpg
    16,8 KB · Εμφανίσεις: 73

stamatis57

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
7 Νοε 2007
Μηνύματα
3.065
Like
1.259
Πόντοι
216
 Χμ......Δέν ξέρω αν είναι η καλύτερη επιλογή που θα μπορούσε να γίνει.Θα προτιμούσα έναν Έλληνα προπονητή (π.χ τον Φώτη Κατσικάρη,πρίν τον κλείσει η Εθνική Ρωσσίας βεβαίως!Μέχρι τώρα έχει δείξει αρκετά καλά δείγματα στην Ισπανία!)
Τέλος πάντων,εύχομαι να πάει καλά και να μην έχουμε άλλον έναν Καζλάουσκα!!! :jerking:
Συμφωνώ για τον Κατσικάρη αν και στον Άρη απέτυχε. Ο Καζλάουσκας καλός ήταν. Πήραμε μετάλλιο με Καζλάουσκας. Το θέμα είναι ο καινούριος να μην αποδειχθεί Ζούρος ή Πετρόπουλος που χαντάκωσαν την Εθνική...
 

georgebest

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Οκτ 2007
Μηνύματα
9.382
Κριτικές
7
Like
373
Πόντοι
366
Συμφωνώ για τον Κατσικάρη αν και στον Άρη απέτυχε. Ο Καζλάουσκας καλός ήταν. Πήραμε μετάλλιο με Καζλάουσκας. Το θέμα είναι ο καινούριος να μην αποδειχθεί Ζούρος ή Πετρόπουλος που χαντάκωσαν την Εθνική...

το θέμα με τους προπονητές (γενικά) είναι η κλασσικότερη εφαρμογή του ρητού "οι γνώμες είναι σαν τις κωλοτρυπίδες: όλοι έχουν από μία". Προπονητής που σε μια ομάδα είναι Θεός, πάει αλλού και φεύγει νύχτα. Άπειρα τα παραδείγματα.
 

Επισκέπτης
http://[URL unfurl="true"]www.onsports.gr//media/k2/items/cache/d9280e80d8dede29289a4d5e5f992e02_L.jpg[/img[/URL]] [img]http://[URL unfurl="true"]www.gazzetta.gr/sites/default/files/imagecache/original_max/article/2012_12/TRINKIERI-CANTOU.jpg[/img[/URL]]
Απο φυσιογνωμια παντως σκιζει....


Αν τον βαζανε μεσα σε 100 διαφορετικους ανθρωπους και μου λεγανε να βρω ποιος απ'ολους ειναι ο προπονητης μπασκετ, εγω προσωπικα θα τον εβρισκα με την 100στη προσπαθεια...
Δεν ξερω την αξια του ομως και ποσο καλος προπονητης ειναι αλλα οπως και με τον ΤΣΑΚΑ ετσι και με αυτον, κανει την πρωτη κακη εντυπωση λογο παρουσιαστικου....
[/quote]
Τον μουρινιο επρεπε να παρουν, βιαστηκαν.  :-
Ποιος ξερει στο μπασκετ μπορει κατα λαθος να τον λεγανε και προπονητη  :2funny:
 

kazabuburas

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
13 Απρ 2012
Μηνύματα
7.064
Κριτικές
27
Like
645
Πόντοι
376
Το προβλημα ειναι ο βασιλακοπουλος. Γιατι ο γιωργακης θελει(οπως παντα) τον ελεγχο σε ολα. Για αυτο αλλωστε και οσοι προπονητες αναφερθουν(κατσικαρης,ιτουδης κλπ) δεν θα δεχονταν την δουλεια. Γιατι αυτοι ειναι ΠΡΟΠΟΝΗΤΕΣ. Κοινως θελουν τον ελεγχο στις ομαδες τους. Και δεν θελουν να ακολουθουν διαταγες. Ο τυπος που πηρε ειναι καλος, ειναι μια χαρα. Αλλα ξαναλεμε οτι δεν ειναι θεμα ικανοτητων. Ειναι θεμα "διαχειρισης". Και "διπλωματιας".
 

adakos

Σπουδαίος
Εγγρ.
23 Ιαν 2009
Μηνύματα
1.625
Κριτικές
9
Like
1.445
Πόντοι
3.145
Το προβλημα ειναι ο βασιλακοπουλος. Γιατι ο γιωργακης θελει(οπως παντα) τον ελεγχο σε ολα. Για αυτο αλλωστε και οσοι προπονητες αναφερθουν(κατσικαρης,ιτουδης κλπ) δεν θα δεχονταν την δουλεια. Γιατι αυτοι ειναι ΠΡΟΠΟΝΗΤΕΣ. Κοινως θελουν τον ελεγχο στις ομαδες τους. Και δεν θελουν να ακολουθουν διαταγες. Ο τυπος που πηρε ειναι καλος, ειναι μια χαρα. Αλλα ξαναλεμε οτι δεν ειναι θεμα ικανοτητων. Ειναι θεμα "διαχειρισης". Και "διπλωματιας".

ο κατσικαρης  στην ρωσια θα παρει τα 5πλασια...απ οτι στην ελλαδα,

και ο ιτουδης (που σαν βιογραφικο ειναι  βοηθος) ...θα ειχε τεραστιο προβλημα με ..σπανουλη...και οχι μονο ενδεχομενως.....
σχετικα με το απολυτο κουμαντο...που λες....στο προολυμπιακο με ζουρο..αν παρεβαιναν..στο εργο του θα φωναζαν ολοι να κανουν φαουλ με την νιγηρια 13'' πριν το τελος...
δεν μιλησε κανεις ομως...και φυσιολογικα χρεωθηκε ο ηλιας τον αποκλεισμο..
για τρινγκερι τωρα..στην ιταλια χαρακτηριζεται ανερχομενος...και φιλοδοξος..

θα δουμε...
 

stamatis57

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
7 Νοε 2007
Μηνύματα
3.065
Like
1.259
Πόντοι
216
Ελπίζω να μην ξαναζήσουμε τέτοιες στιγμές...
 

Vagos The Pimp

Μέλος
Εγγρ.
21 Μαρ 2009
Μηνύματα
1.965
Like
1
Πόντοι
16
Ο Αβράμης Τριάντης είναι βοηθός προπονητή?  :2funny:
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom