Νέα

Πού κάνατε εξετάσεις για ΣΜΝ;

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα Filogeno
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 73
  • Εμφανίσεις 12K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

Filogeno

Μέλος
Εγγρ.
28 Μαΐ 2010
Μηνύματα
145
Κριτικές
7
Like
2
Πόντοι
1
Θέλω να ανοίξω αυτό το θέμα λόγω των τελευταίων γεγονότων που όλοι γνωρίζουμε...
Αν κάποιος έχει κάνει ήδη τις εξετάσεις ας μας πει λεπτομέρειες.
Δηλάδή σε ποιό νοσοκομείο πήγε, πόσο του κόστισε, τι εξετάσεις έκανε, πόσο καιρό κάνουν να βγούν τα αποτελέσματα κλπ...
(Αν υπάρχει ήδη παρόμοιο θέμα και δεν το είδα ας συγχωνευτεί.)
 

Erotiaris26

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
27 Δεκ 2011
Μηνύματα
1.095
Κριτικές
57
Like
171
Πόντοι
376
Εγώ πριν κάνω τις εξετάσεις το έψαξα για δημόσιο νοσοκομείο αλλά γινόταν πανικός λόγο του περιστατικού με την Ρωσίδα  και τα αποτελέσματα θα βγαίναν σε αρκετές μέρες.Βρήκα μια προσφορά στο ίντερνετ σε ένα διαγνωστικό κέντρο το ΒΙΟΤΥΠΟΣ Α.Ε στην Πεύκη και τις έκανα εκεί.Έδωσα αίμα στις 8 το πρωί και μου ζήτησαν όνομα,διεύθυνση και τηλέφωνο.Μπορούσες να δώσεις και ψεύτικα στοιχεία αν ήθελες γιατί δεν ζητάνε ταυτότητα.Πλήρωσα 30 ευρώ για εξέταση Αυστραλιανό αντιγόνο, ηπατίτιδα Β,C και hiv 1 και 2.Τα αποτελέσματα τα πήρα ο ίδιος σε φάκελο την ίδια μέρα το απόγευμα...Αυτά.... 
 
OP
OP
Filogeno

Filogeno

Μέλος
Εγγρ.
28 Μαΐ 2010
Μηνύματα
145
Κριτικές
7
Like
2
Πόντοι
1
Ευχαριστώ φίλε...Κατατοπιστικότατος!!!
 

dimmits

Τιμημένος
Εγγρ.
2 Μαΐ 2008
Μηνύματα
29.737
Κριτικές
183
Like
3.094
Πόντοι
7.305
Ευχαριστώ φίλε...Κατατοπιστικότατος!!!
πριν μια βδομαδα πηγα σε δημοσιο νοσοκομειο κ εκανα εξετασεις για hiv+σΜΝ δωρεαν κ αξιοπιστα,με τα αποτελεσματα σε δυο εργασιμες στα χερια μου... ;)
 

vaglis

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
23 Σεπ 2008
Μηνύματα
2.752
Κριτικές
41
Like
20
Πόντοι
616
Εγώ πριν κάνω τις εξετάσεις το έψαξα για δημόσιο νοσοκομείο αλλά γινόταν πανικός λόγο του περιστατικού με την Ρωσίδα  και τα αποτελέσματα θα βγαίναν σε αρκετές μέρες.Βρήκα μια προσφορά στο ίντερνετ σε ένα διαγνωστικό κέντρο το ΒΙΟΤΥΠΟΣ Α.Ε στην Πεύκη και τις έκανα εκεί.Έδωσα αίμα στις 8 το πρωί και μου ζήτησαν όνομα,διεύθυνση και τηλέφωνο.Μπορούσες να δώσεις και ψεύτικα στοιχεία αν ήθελες γιατί δεν ζητάνε ταυτότητα.Πλήρωσα 30 ευρώ για εξέταση Αυστραλιανό αντιγόνο, ηπατίτιδα Β,C και hiv 1 και 2.Τα αποτελέσματα τα πήρα ο ίδιος σε φάκελο την ίδια μέρα το απόγευμα...Αυτά.... 
Εχει και στην Πατησιων και στο Χαλανδρι επισης. Νομιζω αυτο ειναι η καλυτερη λυση. Πας το κανεις γρηγορα και φευγεις. Ουτε πολυς κοσμος, ουτε ουρες και αδιακριτα βλεμματα. Το 30αρι δεν νομιζω οτι ειναι πολυ. Πραγματικη αξια αυτης της εξετασης ειναι τα 105 ευρω. Συμφερει και εχεις αξιοπιστα αποτελεσματα την ιδια μερα στα χερια σου. ;)
 

kosnik26

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Σεπ 2009
Μηνύματα
49.263
Like
20
Πόντοι
366
στην βιοϊατρική που ήμουν πρόσφατα είχαν τοιχοκολλήσει αφίσα για εξετάσεις σε ΣΜΝ που έβγαινε κοντά στα 100 Ευρώ για όλα

τα πολύ γρήγορα αποτελέσματα σε συνδυασμό με το πολύ χαμηλό αντίτιμο εμένα προσωπικά θα με προβλημάτιζαν κάπως, αλλά ο καθένας όπως νομίζει
 

χρηστος10

Μέλος
Εγγρ.
20 Οκτ 2010
Μηνύματα
5.803
Like
0
Πόντοι
66
παιδια παντως για μια κολονοσκοπηση που εκανα πριν κανα 5αμηνο κατι αυστραλιανο κατι για το aids an θυμαμαι kala σε ιδιοτικο μου πηραν 110 ευρω.. + η κλινικη + ο γανστρεντολογος μου βγηκε η κολονοσκοπηση κοντα στα 300 και κατι ευρω..Ειναι πολυ ακριβα.. η μου φαινετε.. Τι να πω..Υγεια να εχουμε πανω απο ολα..!!! Αλλα βαρανε λιγο αγρια..Εως πολυ... :)
 

xristos350

Σεβαστός
Εγγρ.
9 Νοε 2010
Μηνύματα
730
Κριτικές
10
Like
289
Πόντοι
1.510
Στο Ερικος Ντυναν μονο για εξεταση HIV θελουν 42 ευρω!την αλλη η και το απογευμα της ιδιας ημερας τα εχεις παρει τα αποτελεσματα!για ολα τα ΣΜΝ απο οτι θυμαμαι θελουν 140!
 

Erotiaris26

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
27 Δεκ 2011
Μηνύματα
1.095
Κριτικές
57
Like
171
Πόντοι
376
στην βιοϊατρική που ήμουν πρόσφατα είχαν τοιχοκολλήσει αφίσα για εξετάσεις σε ΣΜΝ που έβγαινε κοντά στα 100 Ευρώ για όλα

τα πολύ γρήγορα αποτελέσματα σε συνδυασμό με το πολύ χαμηλό αντίτιμο εμένα προσωπικά θα με προβλημάτιζαν κάπως, αλλά ο καθένας όπως νομίζει
Το διάστημα που πήγα στον ΒΙΟΤΥΠΟΣ Α.Ε είχε προσφορά που ίσχυε για μια βδομάδα -75% και γι'αυτό πλήρωσα 30 ευρώ αλλιώς θα πλήρωνα 105 όπως λέει και ο vaglis πιο πάνω!Όταν πας κάτι να κάνεις πρώτα κάνεις μια έρευνα αγοράς και ποιότητας και μετά πας.Τώρα αν εσύ θέλεις σόι και καλά να πληρώσεις από 100ευρώ και πάνω για να είναι αξιόπιστα όπως λες τα αποτελέσματα ελεύθερη αγορά έχουμε και μπορείς να το κάνεις αν σου περισσεύουν!
 

χρηστος10

Μέλος
Εγγρ.
20 Οκτ 2010
Μηνύματα
5.803
Like
0
Πόντοι
66
Το διάστημα που πήγα στον ΒΙΟΤΥΠΟΣ Α.Ε είχε προσφορά που ίσχυε για μια βδομάδα -75% και γι'αυτό πλήρωσα 30 ευρώ αλλιώς θα πλήρωνα 105 όπως λέει και ο vaglis πιο πάνω!Όταν πας κάτι να κάνεις πρώτα κάνεις μια έρευνα αγοράς και ποιότητας και μετά πας.Τώρα αν εσύ θέλεις σόι και καλά να πληρώσεις από 100ευρώ και πάνω για να είναι αξιόπιστα όπως λες τα αποτελέσματα ελεύθερη αγορά έχουμε και μπορείς να το κάνεις αν σου περισσεύουν!
Μαν στον τοπο σου οταν εισαι ρωτας πιστευω καποιους φιλους γνωστους κτλ σου λενε αυτος ειναι καλος η αυτη και πας..Για την υγεια να κανεις ερευνα αγορας πιστευω δεν το κανουν πολλοι απο την στιγμη που σου λεει ο γιατρος πρεπει να κανεις κολονοσκοπηση πχ που εκανα εγω..Γιατι αυτο παει σχεδον με τον καρκινο ρωτας εναν 2 -3 φιλους σου λενε καποιον γνωστο η γνωστη και πας..Αλλο ειναι να παρεις ενα αμαξι και να κανεις ερευνα αγορας και αλλο ειναι να κανεις κατι για την υγεια σου...Για μενα προσωπικα αυτες οι εξετασεις ειναι ακριβες..Οταν για χολιστερινη σου περνουν 5 ευρω..
 

vaglis

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
23 Σεπ 2008
Μηνύματα
2.752
Κριτικές
41
Like
20
Πόντοι
616
Το διάστημα που πήγα στον ΒΙΟΤΥΠΟΣ Α.Ε είχε προσφορά που ίσχυε για μια βδομάδα -75% και γι'αυτό πλήρωσα 30 ευρώ αλλιώς θα πλήρωνα 105 όπως λέει και ο vaglis πιο πάνω!Όταν πας κάτι να κάνεις πρώτα κάνεις μια έρευνα αγοράς και ποιότητας και μετά πας.Τώρα αν εσύ θέλεις σόι και καλά να πληρώσεις από 100ευρώ και πάνω για να είναι αξιόπιστα όπως λες τα αποτελέσματα ελεύθερη αγορά έχουμε και μπορείς να το κάνεις αν σου περισσεύουν!
Οντως ρε φιλε. Ειμασταν πολυ κωλοφαρδοι που το ειχαν σε προσφορα!
Το Βιοτυπος εχει και ISO οποτε ειναι αξιοπιστο. Η γιατρος μαλιστα μου ειπε οτι εαν τα αποτελεσματα βγουν αρνητικα τοτε ειναι σιγουρα αρνητικα και δεν αλλαζει αυτο. Το καλο ειναι οτι ελεγχεσαι και για ηπατιτιδα C. Αυτο ειναι σημαντικο. Μπραβο σου που το βρηκες γιατι πιστευω οτι ηταν η καλυτερη και πιο αξιοπιστη προσφορα εκεινη την περιοδο.
 

χρηστος10

Μέλος
Εγγρ.
20 Οκτ 2010
Μηνύματα
5.803
Like
0
Πόντοι
66
Οντως ρε φιλε. Ειμασταν πολυ κωλοφαρδοι που το ειχαν σε προσφορα!
Το Βιοτυπος εχει και ISO οποτε ειναι αξιοπιστο. Η γιατρος μαλιστα μου ειπε οτι εαν τα αποτελεσματα βγουν αρνητικα τοτε ειναι σιγουρα αρνητικα και δεν αλλαζει αυτο. Το καλο ειναι οτι ελεγχεσαι και για ηπατιτιδα C. Αυτο ειναι σημαντικο. Μπραβο σου που το βρηκες γιατι πιστευω οτι ηταν η καλυτερη και πιο αξιοπιστη προσφορα εκεινη την περιοδο.
αδερφε το iso κτλ ειναι παπαριες με το συμπαθειο δουλευα σε εστιατοριο με iso και οτι αλλο υπαρχει στην γη σε καθαριοτιτα..Ημασταν ενα απλο εστιατοριο ολα ειναι γραφιοκρατικα οι ελενγχοι στην ελλαδα ειναι τις πουτσας...Τι αισο και 9000 χασπ εμεις τα ειχαμε ολλα στο εστιατοριο και ο ελεγχος ηταν τις πουτσας..Ειμαι μαγειρας με πτυχιο αναγνορισμενο απο το κρατος ισο και 9000 χασπ μην την ψαχνεις ειναι ολα τατσι μιτσι κοτσι..Δεν λεω καναμε καλα φαγητα στο ξενοδοχειο που ημουν αλλα ο ελεγχος ηταν της πουτσας..Ειναι ελλαδα εδω..Οχι ευρωπη :2funny:
 

vaglis

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
23 Σεπ 2008
Μηνύματα
2.752
Κριτικές
41
Like
20
Πόντοι
616
αδερφε το iso κτλ ειναι παπαριες με το συμπαθειο δουλευα σε εστιατοριο με iso και οτι αλλο υπαρχει στην γη σε καθαριοτιτα..Ημασταν ενα απλο εστιατοριο ολα ειναι γραφιοκρατικα οι ελενγχοι στην ελλαδα ειναι τις πουτσας...Τι αισο και 9000 χασπ εμεις τα ειχαμε ολλα στο εστιατοριο και ο ελεγχος ηταν τις πουτσας..Ειμαι μαγειρας με πτυχιο αναγνορισμενο απο το κρατος ισο και 9000 χασπ μην την ψαχνεις ειναι ολα τατσι μιτσι κοτσι..Δεν λεω καναμε καλα φαγητα στο ξενοδοχειο που ημουν αλλα ο ελεγχος ηταν της πουτσας..Ειναι ελλαδα εδω..Οχι ευρωπη :2funny:
Ενταξει... Μια εξεταση ειναι. Αν δεν ειναι ικανοι να την κανουν σωστα, τοτε τι να πω? Μη μου λες ομως για φαγητα γιατι εχθες εφαγα εξω σε ψητοπωλειο και οι μπυρες και τα σουβλακια με εστειλαν στη χαιστρα 3 η ωρα το πρωι. Μηπως δεν ειχε ISO το σουβλαντζιδικο? :think: Δεν ρωτησα... :2funny: :2funny: :2funny:
 

χρηστος10

Μέλος
Εγγρ.
20 Οκτ 2010
Μηνύματα
5.803
Like
0
Πόντοι
66
Ενταξει... Μια εξεταση ειναι. Αν δεν ειναι ικανοι να την κανουν σωστα, τοτε τι να πω? Μη μου λες ομως για φαγητα γιατι εχθες εφαγα εξω σε ψητοπωλειο και οι μπυρες και τα σουβλακια με εστειλαν στη χαιστρα 3 η ωρα το πρωι. Μηπως δεν ειχε ISO το σουβλαντζιδικο? :think: Δεν ρωτησα... :2funny: :2funny: :2funny:
οχι απλα σου λεω αδερφε οτι και αν ειχαμε ισο και χασπ 9000 κτλ δηλαδη ελεγχος ευροπαικος για την καθαριοτητα κτλ.. Μεν ναι καθαριζαμε κτλ..Οντος καθαριζαμε σαν τα σκυλια αλλα ο ελεγχος ηταν πολυ μικρος υποτιποδης...Θελω να πω οτι δεν γινεται ελεγχος βαση αυτον τον νομοθεσιων..Δηλαδη σε μας ειναι ηταν στην ευχερια του chef μας αν θα ηταν ολα καθαρα συμφωνα με αυτα που οριζουν τα hasp  και ta iso για την καθαριοτητα..Ο ελενγχος που εγινε ηταν ανεπαρκης για μενα στα ματια μου..Βασικα μας ειχαν προιδοποιησει κιολας για τον ελενγχο hasp και iso οποτε και χαλια να ημασταν την κουζινα θα την καναμε να ειναι για 10 οσκαρ..Στην ελλαδα ολες αυτες οι ευρωπαικες νομοθεσιες ειναι χωρις αντικρισμα γιατι ξερουμε απο πριν αν θα εχουμε ελενγχο :grin:..Κακα τα ψεματα ειμαστε απο τους πιο απατεωνες λαους στον κοσμο :2funny: :grin:..Εχω κολλητους σε εργοστασια.. ψυκτικους.. κτλ επιστατες.. μου λενε οτι οταν γινεται επιθεωρηση εργασιας απο το ικα το εργοστασιο εχει κρυψει τους αλοδαπους επειδη εχει δεχτει τηλεφωνημα απο το ιδιο το ικα :2funny:..Φυσικα αυτοι τα περνουν απο τον εργοστασιαρχη :sunglasses: :grin:..Στην ελλαδα να μην ψαχνουμε να βρουμε τιποτα αξιοκρατικο και δικαιο.. :) :) :)
 

χρηστος10

Μέλος
Εγγρ.
20 Οκτ 2010
Μηνύματα
5.803
Like
0
Πόντοι
66
Ενταξει... Μια εξεταση ειναι. Αν δεν ειναι ικανοι να την κανουν σωστα, τοτε τι να πω? Μη μου λες ομως για φαγητα γιατι εχθες εφαγα εξω σε ψητοπωλειο και οι μπυρες και τα σουβλακια με εστειλαν στη χαιστρα 3 η ωρα το πρωι. Μηπως δεν ειχε ISO το σουβλαντζιδικο? :think: Δεν ρωτησα... :2funny: :2funny: :2funny:
ενταξη αλλο ψητοπωλειο και αλλο εστιατοριο 4 αστερων που δουλευα εγω..Σε ξενοδοχειο με 150 ευρω το δοματιο την ημερα.. :)
 

vaglis

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
23 Σεπ 2008
Μηνύματα
2.752
Κριτικές
41
Like
20
Πόντοι
616
οχι απλα σου λεω αδερφε οτι και αν ειχαμε ισο και χασπ 9000 κτλ δηλαδη ελεγχος ευροπαικος για την καθαριοτητα κτλ.. Μεν ναι καθαριζαμε κτλ..Οντος καθαριζαμε σαν τα σκυλια αλλα ο ελεγχος ηταν πολυ μικρος υποτιποδης...Θελω να πω οτι δεν γινεται ελεγχος βαση αυτον τον νομοθεσιων..Δηλαδη σε μας ειναι ηταν στην ευχερια του chef μας αν θα ηταν ολα καθαρα συμφωνα με αυτα που οριζουν τα hasp  και ta iso για την καθαριοτητα..Ο ελενγχος που εγινε ηταν ανεπαρκης για μενα στα ματια μου..Βασικα μας ειχαν προιδοποιησει κιολας για τον ελενγχο hasp και iso οποτε και χαλια να ημασταν την κουζινα θα την καναμε να ειναι για 10 οσκαρ..Στην ελλαδα ολες αυτες οι ευρωπαικες νομοθεσιες ειναι χωρις αντικρισμα γιατι ξερουε απο πριν αν θα εχουμε ελενγχο..Κακα τα ψεματα ειμαστε απο τους πιο απατεωνες λαους στον κοσμο..Εχω κολλητους σε εργοστασια ψυκτικους κτλ επιστατες μου λενε οτι οταν γινεται επιθεωρηση εργασιας απο το ικα το εργοστασιο εχει κρυψει τους αλοδαπους επειδη εχει δεχτει τηλεφωνημα απο το ιδιο το ικα..Φυσικα αυτοι τα περνουν απο τον εργοστασιαρχη..Στην ελλαδα να μην ψαχνουμε να βρουμε τιποτα αξιοκρατικο και δικαιο.. :) :) :)
Και μετα λεμε γιατι εχουμε 1000000 ανεργους Ελληνες. Το γνωριζω πως ολες οι δουλειες πλεον εχουν καταληφθει απο αλλοδαπους. Το κακο δεν ειναι αυτο γιατι και αυτοι ανθρωποι ειναι. Το κακο ειναι πως και οι Ελληνες ειναι ανθρωποι αλλα αυτους κανεις δεν τους υπολογιζει. Εντεχνως κανουν οτι μπορουν να χανουν οι μεν τις δουλειες τους και να τις αρπαζουν ιο δε. Εχω αδικο?
 

χρηστος10

Μέλος
Εγγρ.
20 Οκτ 2010
Μηνύματα
5.803
Like
0
Πόντοι
66
Και μετα λεμε γιατι εχουμε 1000000 ανεργους Ελληνες. Το γνωριζω πως ολες οι δουλειες πλεον εχουν καταληφθει απο αλλοδαπους. Το κακο δεν ειναι αυτο γιατι και αυτοι ανθρωποι ειναι. Το κακο ειναι πως και οι Ελληνες ειναι ανθρωποι αλλα αυτους κανεις δεν τους υπολογιζει. Εντεχνως κανουν οτι μπορουν να χανουν οι μεν τις δουλειες τους και να τις αρπαζουν ιο δε. Εχω αδικο?
Οχι μαν αυτο ειναι εδω 15 χρονια με τους αλοδαπους οντος ειναι ανθρωποι και αυτοι..Αλλα αυτο το ξερω πρωσοπικα μια 15ετια..Φαντασου τωρα....!!και με αυτα που σου ειπα που εγιναν τωρα απο μερικα μελη της χρισις αυγης και παλι ειχαν ενημερωθει οι εργοστασιαρχες...Για να απομακρινουν τους αλοδαπους χωρις ασφαλιση κτλ..
 

vaglis

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
23 Σεπ 2008
Μηνύματα
2.752
Κριτικές
41
Like
20
Πόντοι
616
Οχι μαν αυτο ειναι εδω 15 χρονια με τους αλοδαπους οντος ειναι ανθρωποι και αυτοι..Αλλα αυτο το ξερω πρωσοπικα μια 15ετια..Φαντασου τωρα....!!και με αυτα που σου ειπα που εγιναν τωρα απο μερικα μελη της χρισις αυγης και παλι ειχαν ενημερωθει οι εργοστασιαρχες...Για να απομακρινουν τους αλοδαπους χωρις ασφαλιση κτλ..
Ενας ανεργος Ελληνας θα δουλεψει και στο εργοστασιο και καθαριστης και σκουπιδιαρης, οτιδηποτε. Δεν του δινεται ομως αυτη η ευκαιρια γιατι προτιμουνται οι αλλοδαποι. Επειδη εχω ρωτησει, τα μεροκαματα τους δεν ειναι και τοσο χαμηλα. Συνεπως ποιος ο λογος να μην παιρνεις Ελληνα? Δεν το καταλαβαινω... Τωρα σε μια βολτα που εκανα, ντελιβερι, φορτηγα, μεταφορες, ψητοπωλεια, courier, εστιαση γενικα οπως και travel tour κτλ ολο ξενοι. Μπραβο στους πολιτικους μας! Φροντιζουν τη νεα γενια...
 

trelopalaviaris78

Μέλος
Εγγρ.
17 Απρ 2012
Μηνύματα
151
Like
0
Πόντοι
1
Οχι μαν αυτο ειναι εδω 15 χρονια με τους αλοδαπους οντος ειναι ανθρωποι και αυτοι..Αλλα αυτο το ξερω πρωσοπικα μια 15ετια..Φαντασου τωρα....!!και με αυτα που σου ειπα που εγιναν τωρα απο μερικα μελη της χρισις αυγης και παλι ειχαν ενημερωθει οι εργοστασιαρχες...Για να απομακρινουν τους αλοδαπους χωρις ασφαλιση κτλ..
τυπε κολονοσκοπιση γιατι εκανεσ?ειδεσ αιμα στην λεκανη :think:
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom